2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

ilkecim sana ve yagmura afiyet olsun yarasın canım tuz çokmu koydun susattıki neyse size iyigezmelr sogukalrgeliyo gezin valla

ben yağmura tuzu çok az kullanıyorum cnm...dr tuz ve şekeri az kullanmamı söyledi.
demekki tereyağı fln susattı..

walla iyi gezdm yasminn,walla arada lazım cnm ya bunalıyoruz dewamlı aynı şeyler...

merhabalar her annenin tutumu farklı işte.ama bana göre sizin yaptığınız yanlış..her şeye ewet derseniz neyin yanlış olduğunu anlamaz..ben evimizde hiçbirşeyi kaldırmadım.herşey yerli yerince duruyor.incik cinciklerden bahsediorum..kaldırmadım çünkü ellememeyi öğrendi.biryere gittiğim zaman kaldıramıyacaktım sonuçta..evin içinde dewamlı kurcalayan bir kızım war ama dönüp bir bana bakar hayırrr dediğim zaman başka bişeye yönelir.ben herşeye izin vermiorum verilmemesiini gerektiğini düşünüorum..onun her dediğini her istediğini yapmak ona iyiylik değil bence kötülük olur benm şahsi fikrm bu...wallahi kızı erkeği yok artık benm kızım okadar hareketli o kdr yaramazki anlatamamm.bence zamane çocukları hepsi cin gibi maşallahhh...

emelcm neden geçmiş olsn ben kaçırmısım..
omlet için ; biraz tereyağıı (halis mulis köy yağı:))
yumurtanın sarısıı beyazını pek sewmior..maydonozları kıydımm,içine biraz peynir(ben tulum koydum) bukdr cnm yağmura arada yapıorum.domates falan koyuyorum bazen..sana kalmış çeşitlendir işte.çocuklar hergün aynı şeyleri yiyor...

günaydın kızlar
iyi haftasonları

günaydın filiz.

bizde yağmuru dr götürdk dün 1 kilo almış bu ay...
10.700 kilo 81 cm
dr çok beğendi çok sewdi yağmuru.çok iyi gidior dedi.herşeyi çok iyiymiş yağmur hanımın.bıngıldağı sordum hafif yumuşaklık war dedm baktı.18.20.aya kdr kapanır dedi.bazen alttaki kemik kapanıo üst kapanmıo dedi aslında kapalı ama yumuşaklık üst tarafta olabilio dedi.acelesi yok kapanır endişe edilcek bişey yokmuş.bıngıldağı soran arkadaşada bilgi olsun..bugünde planlar war uyansın bakalım yağmurr...

günaydın kızlar.ilkeden duyunca ben de omlet yaptım derine ama gene yemedi.bı bıberon süt içti 1-2 lokma da labneli ekmek o kadar(
günaydın gülincim
afiyet olsun canım olsun bunlar daha süt kuzusu annesi olacak okadar

günaydın ilkecim
maşallah yağmura aman alsınlar
bındıldak 18. aya kadar sürebilir
omlet tarifini bende deneyeyim yarın kahvaltıda canım

slm kızlar bende ceyline menemen yaptım beyaz peynirle yedi maşallah.
bende kııyorum yapma diyorum ama ceylin dinlemiyor malesef yapma dediğim zaman gözümün içine baka baka devam ediyor kızıyorum bazen bağırıyorum ama hep ağlıyo hemde yapmaya devam ediyo malesef hem yaramaz hem de inatcı bi kızım var kime çektiyse inadısempatiksalakcinni

diş miş hikaye bence.sanırım kızım yemek seçmeye başladı.en son 1 tabak yemişti diye domatesli makrna yaptım.gene yedi 1 tabak.aman karnı doydu ya çok şükür.bı de balık manyağı.napıcam böle bilmıyorum.inşallah geçici bi süreçtir.bı de prinç unuyla muhallebi yaptım b akalım akşam üstü de on u denıycem.
ayşecim bizim bu kızlar da sarı damarı var şekerim ondan:))

aslında benım cocuguma olan tavrımı yıne cocugum sekıllendırdı arkadaslar...haklısınız herseyı yapmasına asla ızın verılmemelı...egıtımlerını bızden alıcaklar....ama bu ısın ıkı kere ıkı dört eder seklınde bır kuralı yok malesef.....ceylının annesının de dedıgı gıbı benım oğlumda yapma dedıgımde dınlemıyo ve ınadına yapmak ıstıyo ve ızın vermedıgımde cıddı manada kıyametler kopuyo...yakında bu cocuga ıskence mı yapıyolar dıye kapıya dayanmalarından korkuyorum....ve yapmasını ıstemmedıgım seylerı gozumun ıcıne baka baka yapıyor ...o yuzden genelde yapmasını ıstemedıgımı caktırmamaya calısısıyorum....kızlarda erkeklerde cın gıbı evet zamane cocukları...ama benım gozlemım kız cocukları daha ıyı bazı seylerle oyalanabılıyolar...konsantrasyonları dah ayuksek oluyor....sankı daha ''mutlu olmaya''meyıllıler...genelde mızmız cocuklar erkek cocuklarından cıkıyor.....oyle ya da boyle bu zor zamanları da gecıcek ve hepsı bırer cıcek ...hepsı canlarımız....uyusa dıye gozune bakıyorum sonra da uyudugunda ozluyorum....Allah bebeklerımızı hep guzel seylerle karsılastırsın...vatana mıllete hayırlı evlatlar olsunlar ınsallah....

herkese selamlar.. güzel bir hafat sonu olsun inş. istda hava kapadı yağmurmu geliyor nekışda geliyor.. hiç sevmiyorum şu kışıda ya(hastaşıklarda bebraberinde geliyor .. benim iki kzıda nezle oldu.. iştahsızlık da had safhada gene

aminnnnn canım.elbet buyuyecek senın oğluşunda .laf dınler hale gelıcek böyle kalmıycak ya di mi annesi:)

oy kıyamaz teyzesi onlara.geçmiş olsun canımm.olumunekankayizsmile

aslında bu durum genetık galıba gulın...ben ınadın kesınlıkle genlerden gectıgıne ınanıyorum....annem bu konuda benden acayıp cekmıs dogdugum gunden ıtıbaren....ve aynı durumu ben oglumda yasıyorum ama ınadını da cok sevıyorum tıntırımın:)))))

AYSE alerjık bebek arkadaslarımdan bırı kecı yogurdunun sunuk oldugunu soyledı...ama yıne makınelerden alıcam cunku en ıyı sonuc onlarla alınıyormus.....bugun fırınımın yogurt bolumunde denıyorum suan bakalım tutucak mı.....cok hetycanlıyım....hırs yaptım bu yogurt mevzunu cok fenaaaaaaaaaaaaaaaaa

teşk ederim canım.. artık bundan sonra başlar nezle griplerbzide başladı bile(

gecmis olsun insanin evladi hasta olunca ne kadar doktoruydu ilaciydi diye kostursanda icin hicbir sekilde rahat edemiyor onu öyle gördükce cirpiniyor insan
Benim oglumda cok fena poposu yara oluyor doktora götürdüm ishal degil hasta degil di$ cikariyor olabilir mi dedim olabilir dedi dengesiz adam herseyi ben anlatip düsündüm zaten verdigi tek cevap bu pi$ik kremi ve yara olan yerleri icinde krem yazdi ama gecmiyorki hic bir iyile$me göstergesi bile yok..
Birde ben neler yedirdigime dikkat edip takip ediyorum inek sütünden $üpheleniyorum inek sütüne ba$layali cok olmami$ti cünkü ve basladigim günden beri poposu sürekli hafif kizariyordu ama simdi daha kötü oldu yavrumun..
Alerjik rahatsizligi vardi zaten bebekliginden itibaren o yüzden genelde hep allerjik mama ve süt vermi$tim doktor artik ali$masi gerek diye inek sütüne gecmemizi istemisti fakat sanirim bu seferde süt dokundu ne yapmaliyim simdi bilemiyorum doktor ali$ir devam et diyo ama ci$ yaptiginda yaninca aglamasina kiyamiyorum sadece ilik suyla temizleyip her saat ba$i hemen hemen altini degistiriyorum ama düzelmiyor
Tekrar Hazir satilan mama tarzindaki sütleremi gecsem ne yapsam bilemiyorum bu durumda olan varmi hic ?? :1no2:

armağan, steriliza geçmiş olsun
emelcim ben de kaçırmışım kayra mı hastaydı
ilke valla ne gezentisin ya maşallah
biz de bugün bebek görmeye gidicez bakalım benimki durucak mı aslında bi yere gitmek istemiyorum çünkü onun peşinde koşmaktan ne oturduğumu na konuştuğumu anlıyorum

kızlar bir de kızım artık ne söylersem anlayıp getiryo kumanda getir terlik getir diyorum hemen getirip mutlu oluyo çok güzel bi duygu ya

evet derin de getiriyo herşeyi.bazen uzun bi cumle kurarsam önce duruyo bi düşünüyo kurup tasarlıyo kafa daondan sonra gıdıp getırıyo.çok eğlenceli o hallerini izlemek:)

zor bi durum tabi.çok geçmiş olsun.biz yaşamadık böyle bi durum bugüne kadar ama inek sütünün alerji yaptığını ben de duydum.1hafta falan kessen inek sütünü.bi bak bakalım düzelme olacak mı poposunda.kıyamam ya yazık:gitme:

Tesekkürler canim evet gidip hazir süt karisimlarindan aldim sütü bugün itibariyle vermeyi biraktim her$eyi doktordan beklersem onunda birsey yapacagi yok kendim takip ederek neden oldugunu bulmam gerek umarim tahmin ettigim gibi inek sütündendir

canım benım oglumda ınek sutu proteını alerjısı var.....bu konuda uzman bır prof a gıdıyoruz.....eger durumunuz alerjıyse ver alısır seklınde bır tutum kesınlıkle dogru degıldır......bız hala bende emzırdıgım ıcın sut ve sut urunlerı kesınlıkle kullanmıyoruz.....haftaya oğluma kecı peynırı baslıycaz ve dokunmadıgından emın olarak emın aıdmlarla ılerlemeye calıscaz

Allah kolaylik versin canim cok zor alerjik rahatsizligi olan bir bebek zor derken insan nelere dikkat edecegine onun yerine alternatif olarak ne verebilecegine sasiriyor neyseki hersey bulunabiliyor $ükürler olsunki.. benim tahminlerime göre alerjik reaksiyon gösteriyo bence minik bedeni zaten bebekliginden beri sürekli alerjik mamalar ve yemekler kullandim halada devam ediyordum taaki doktor süte basla artik birsey olmaz diyene kadar basladigim günden beri sürekli poposu yara sicaktandir ishaldendir diye diye doktor sinir etti beni hayir test filanda yapmadan direk karar vermesi sinirlerimi yipratti $uan doktor degistirmem kayitlarin baska bir doktora aktarilmasi biraz uzun i$ oglum zaten rahatsiz tekrar hazir toz sütlerinden aldim bugünden itibaren yine ondan veriyorum sadece bakalim bir degisme olmazsa baska bir doktora götürüp test yaptiricam

geçmiş olsun kızlar süt alerji yapar bisküvide yogutrda onlardanda olur
bendedünakşam bartına giitim abime ev almışlardı annemlerde geldi orya ögleden sonra döndüm zonguldaktan
ev taşıyacaz bizde iş çok geliy taşımayaaaaaa

gene sessiz burası kimse yok.kendi kendime yazayım bari:)) öğlen derin uyanınca çarşıya gittik epey gezdik derine vesıkalık fotoğraf çektirdik gerçi derin yırttı kendını ama 1 poz yakalayabildik.sonra derini annemlere bırakıp eşimle yemeğe gittik,çıkınca el ele sarmaş dolaş yürüyüş yaptık.çok iyi geldi valla.dur annem sus annem demeden bebek arabası itmeden ne zaman baş başa kalmışız hatırlayamadık bile:))
ha bu arada annemlerde akşam benımkı bı güzel masaya oturmuş annemlerle çatala batıra batıra etleri yedi görmen lazımdı dıyo annem.ben boğazına kaçar dıye vermezdim mesela kuş başı eti.götürmüş benim ki ama yarın bak bakalım bütün bütün çıkmasın dedi annemkaydirigubbakcemile3
benden havadisler böyle.keyifli bi gündü yani.umarım herksein de günü güzel geçmiştir.iyi geceler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…