2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

filizcim daha once o denemeyı yaptım ben....yanı sımdı yogurdum sunuk oldu o mayayla mayalıyorum tekrar bu sefer daha sunuk sonra daha sunuk....en sonunda sut olarak kalıyo....pardon kefırden hallıce oluyo:))))fırınımın yogurt bolumu var bır de onla denıycem...o zaman ben belkıde ev yapımı yogurt bulup onla mayalarsam daha ıyı sonuc elde edebılırım degıl mı:?

filizcim daha once o denemeyı yaptım ben....yanı sımdı yogurdum sunuk oldu o mayayla mayalıyorum tekrar bu sefer daha sunuk sonra daha sunuk....en sonunda sut olarak kalıyo....pardon kefırden hallıce oluyo:))))fırınımın yogurt bolumu var bır de onla denıycem...o zaman ben belkıde ev yapımı yogurt bulup onla mayalarsam daha ıyı sonuc elde edebılırım degıl mı:?

canım benim her hafta köyden sütçüden geliyo bu sütçüyü bulmadan önce bende hazırla mayalıyodum ama sorun olmuyodu sünme olayı benim başıma da geldi gelmedi değil ben devam ettirerek sünmeyi ortadan kaldırdım

canım o yoğurdun sünmesinin nedeni hazır yoğurt maya kullanılmasından pastorize süt kullanmaktan değil yaptığınız yoğurdu bi dahakine mayalamak için bırakırsanız sünme olmaz
yine cıvık oluyo sevmiyorum ben yoğurta benzemio.açık süt daha iyi ilçe de olğum için şanslıyım tek inekten oldukça yağlı süt alıyorum yoğurdu da taş gibi oluyor çok güzel tutuyor filizcim

benim oğlum kesinlikle yoğurt yemiyor:KK43: bende mecburen danino filan yediriyorum. kaç defa denediysem yediremedim.

müminecim hayırlı yolculuklar iyi tatiller canım
ohh ne güzel kafa dağıtırsın biraz

yine cıvık oluyo sevmiyorum ben yoğurta benzemio.açık süt daha iyi ilçe de olğum için şanslıyım tek inekten oldukça yağlı süt alıyorum yoğurdu da taş gibi oluyor çok güzel tutuyor filizcim
canım bende sütçüden alıyorum.
salı günleri geliyo 14 kavanoz yapıyorum 7 gün yetiyo
mayası az kattığımdan ekşimiyoda
cıvık olunca yemiyodu

benim oğlum kesinlikle yoğurt yemiyor:KK43: bende mecburen danino filan yediriyorum. kaç defa denediysem yediremedim.

canım inan çok seviyo maşallah
şimdiye kadar hiç hazır vermedim

canım bende sütçüden alıyorum.
salı günleri geliyo 14 kavanoz yapıyorum 7 gün yetiyo
mayası az kattığımdan ekşimiyoda
cıvık olunca yemiyodu

canım inan çok seviyo maşallah
şimdiye kadar hiç hazır vermedim

ne güzel canım maşallah.. bende çok istedim yoğurt yesin diye ama nafile..

günyadınn
mümünecim hayırlı yolculuk nöbet sorunsuz gecmiş sevindimm
gülin ne öğretnmeniydi cnmm işler bitmiş ne güzell afiyet olsunn
filiz hülya günaydınnnnn
İngilizce öğretmeniyim canım.

benim oğlum deli etti bu sabah beni. Saat 6 da uyandı mama verdim. Sonra yatağına yatırdım ağlamaya başladı. yanıma aldım bende. Gözler yarım kapalı saat sekize kadar hem uyukluyo hemnde saçımı çekiyor gözümü oyuyor ..Sersem gibiyim valla uyukluyorum işyerinde:KK43:

ay derin de sabahja kadar uykusunda çığlık çığlığa aplayıp durdu.

bızde eymen kagana dun vesıkalık fotograf cektırdık.....neden bılıyomusunuz alerjıden dolayı raporlu mama kullanıyoruz...esım raporunu yenıletmeye ggıttı cerrahpasaya....ama raporu vermemısler 1 yasından sonra vesıkalık olması lazımmız....artık bebısımın resmı evraklarda fotosu da oldu...baya buyudu bunlar bay:))))

OZGE bende eymen kagana hıc kızmıyorum....hersey serbest...kınadıgım seylerı yapıyorum hep...bu konuda gorumcemı cok kınamısımdır....ama sımdı kızdıgım zaman alısmadıgı ıcın cok tepkı verıyor ve yapmaması gereken seyden vazgecıremıyrum....bu aralar sandalyelerı devırmeye basladı....ıkeanın mama sandalyesını devırıyor mesela onan ses cıkarmıyorum....ama otekı agır olan mama sandalyesınıde devırmek ıstıyor ve ızın vermeyınce kıyametler kopuyor.....sen bazı seylerı yaasaklamaya basladıgında zor olmadımı.....

ama bence kız cocukları benım gozlemledıgım kadarıyla daha uysal ve kendı kendılerıne bırseylerle oyalanmayı basarabılıyolar....eymen cok mızmız bır cocuk umarım boyle devam etmez....1 sanıye bıle gozumu ayıramıyorum...muhakkak bır tehlıke soz konusu oluyor cunku...mesela sabah cubuk kraker verdım....onu kulagına sokacakken yakaladım...

canım herkesin yöntemi kendine tabi ama bence yanlış yapıyorsun.ablamın da 2 oğlu var.o buyurken hiçbişeyine hayır demediler.yap oğlum kır oğlum dök oğlum,bişey desek oğlumdqan kıymetli mi derdi eniştem.ileride sorun yaşarsınız dıyodum.malum ben de 12 yıllık öğretmenım.disiplinin olmadığı yerde kargaşa asilik olur.ve sonunda psıkologluk oldular.kreşe ilk başladığında hergun şikeyet gelıyodu.epey düzelme oldu tabi ama hala bi kere de yapmaz söyleneni
ben derine asla sınırsız özgürlük tanımıyorum.ne yapabileceğini neyi yapamıyacağını açıkça söyleyıp gösterıyorum.nerde olursak olalım gözumun içine bakıp başını sallar.yanı yapabilir miyim dıye izin istemesi o.hayır dediğim anda bırakır onu.velhasıl yok yakınkenbence biraz sınır koyömaya başla ki ileride başın ağrımasın.sositososito

mesela mayaladıgımız kap farkeder mı....camda mayalıyorum hep[/QUOTE
valla ben de camda da yaptım plastıktede çelik tencerde de.tutuyo hepsinde

ya benım olay kecı sutuyle alakalı heralde gülin....haklısın zaten bıryere gıtmekte kabus oluyor bu sekılde....kendi evın neyse de baskasının evınde sınırsız ozgurluk hos olmuyor....

bende öğretmenım...hatta arkadaslarım cok sasırırlar...gırdıgım sınıf mum gıbı olurrr...cok dısıplınlıyımdır...ama kendı cocuguma söz gecıremıyorum v e haklısın asırı ozgur bırakıyorum...sonrada hıc ısım bıtmıyo vallla....

iyi akşamlar bi türlü sizi yakalayamıyoum ben gelene kadar kaçıyorsunuz
yoğurdun sünmesi mayayla ilgili danone pınar vs mayaladığımda benim de sünüyo içim yoğurt sünmedi bir de yöresel markalar oluyor onlar da sünmüyor
mümine hayırlı yolculuklar ilke şimdiden allah kavuştursun
kışlıkları çıkartmadım daha geçen seneki tulumu var kızımın çok güzeldi ve biraz büyüktü inşallah bu sene olur çünkü geçen kış da 2 tane almıştık

öf nerdesiniz yaa?h.sonu oldu mu kıran giriyo valla buraya:KK43: iğrenç bi gece.eskiden cuma oldu mu öğlenden akşamın planı yapılırdı kesin dışarı çıkardık.bu akşam derin 8.30 da uyudu.eşim biraz önce maçtan geldi ve ben üzerimde pijamalarım uyumak üzereyim.gidip yatayım bari de vakit geçsin öptüm sizi.iyi geceler...

merhaba kızlar,
geçmiş olsun diyen arkadaşlarıma teşekkür ederim
poleni bir doktora danışsyım bari bende
yeni arkadaşımız hoşgelmiş aramıza , isminide yazarmısın
müminecim iyi yolculuklar,
ilkecim maydanozlu omleti nasıl yaptın peynir falanda koydunmu, sabah deniyim bende
benim oğlumda öyle herşeye itiraz ediyor çok zorluyor beni
bir büyüseler de rahatlasak

mesela mayaladıgımız kap farkeder mı....camda mayalıyorum hep

çelikte mayala, süt sıcak oluyor ve çelik kolay kolay soğutmadığı için güzel tutuyor.
bazılarıda termosta mayalıyormuş, bardak tiipi termoslar olabilir. 20 tl ye yoğurt yapma makinelari varmış onlarda taş gibi tuttuğu söyleniyor. bu yoğurt işi senin için çok öenmli, bence o makineden al.

günaydın kızlar.ilkeden duyunca ben de omlet yaptım derine ama gene yemedi.bı bıberon süt içti 1-2 lokma da labneli ekmek o kadar:KK43:(

X