2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

12 - 24 Ay Bebekler için Beyin Geliştirici Aktiviteler

Çocuğunuzla konuşun. Karşılıklı diyalog zekasını geliştirmenin en basit ve en etkili yoludur.

* Her gün mutlaka kitap okuyun.

* Her şeyi sayın ve her şeyin ismini söyleyin.

* Günde 1 saaten fazla televizyon seyrettirmeyin.

* Kendi kendine yemek yemesini ve bardaktan su içmesini özendirin. Böylece güven ve bağımsızlık duyguları kazanacaktır.

* Beraber şarkı ve tekerlemeler söyleyin.

* Dışarıdaki her türlü aktiviteyi beraber yapın. Markete gitmek gibi mesela. Gördüklerinizi ve yaptığınız şeyleri anlatın.

* Eşyaların renklerini söyleyin.

* Çocuğunuza bir kutu vererek kapağını açması, kapatması, içine objeler doldurması ve boşaltmasını sağlayın.

* Açık, kapalı, içeride ve dışarıda kavramlarını öğretin. Bunun için basit kutulardan faydalanabilirsiniz.

* Büyük motor becerilerini geliştirecek aktiviteler yapın. Örneğin; merdiven inip çıkmak. Bu üst ve alt kavramlarının gelişmesine de yardımcı olur.

* Bu yaştaki çocuklar henüz beraber oynamayı ve paylaşmayı bilmeselerde etraflarında çocuk olmasından hoşlanırlar.

* Ona içine bir şeyler doldurup odada gezdirebileceği, hatta içine girip oturabileceği bir kutu veya sepet verin.<span> </span> Çocuğunuzla konuşun. Karşılıklı diyalog zekasını geliştirmenin en basit ve en etkili yoludur. * Her gün mutlaka kitap okuyun.* Her şeyi sayın ve her şeyin ismini söyleyin.* Günde 1 saaten fazla televizyon seyrettirmeyin.* Kendi kendine yemek yemesini ve bardaktan su içmesini özendirin. Böylece güven ve bağımsızlık duyguları kazanacaktır.* Beraber şarkı ve tekerlemeler söyleyin.* Dışarıdaki her türlü aktiviteyi beraber yapın. Markete gitmek gibi mesela. Gördüklerinizi ve yaptığınız şeyleri anlatın. * Eşyaların renklerini söyleyin.* Çocuğunuza bir kutu vererek kapağını açması, kapatması, içine objeler doldurması ve boşaltmasını sağlayın.* Açık, kapalı, içeride ve dışarıda kavramlarını öğretin. Bunun için basit kutulardan faydalanabilirsiniz. * Büyük motor becerilerini geliştirecek aktiviteler yapın. Örneğin; merdiven inip çıkmak. Bu üst ve alt kavramlarının gelişmesine de yardımcı olur.* Bu yaştaki çocuklar henüz beraber oynamayı ve paylaşmayı bilmeselerde etraflarında çocuk olmasından hoşlanırlar.* Ona içine bir şeyler doldurup odada gezdirebileceği, hatta içine girip oturabileceği bir kutu veya sepet verin.

Son düzenleme:
eweeettt ben geldmm...nabersiniz kızlar...
gülinn coşmuşssun bugünnn sadece sen yazmışssın walla:)))
özlemcmm bu araalar öle oldu walla biraz fazla gezdm galiba ewe dönünce otutur kalırım artık havalarda soğudu.hastalıklarda başlar.2 gündür boğazlarım doldu yine..inşallah grip fln olmam..2 buçuk yaşına kdr emmişim annemi ama bi bardak soğuk su içeyim hemen grip olurum anlamadım gitti wallaa...ohaoldumsmile
bugün anneme kıyafetler aldık.almanyadaki kuzenimin düğünü için..süper oldu elbisesi..bende aldım kendime bişeyler.yağmur hanım mağazaları inletti resmen.ordan orayaa askılar havada uçuştulülülülülülü
okdr yaramazlık yaptıki anlatamamm çok sinirlendirdi beniii.kabinlerde insanlar giyiniyo gidio açıoo,kıyafetleri yere atıo,kolye asmış boynuna elinede çanta almış koşarak dışarı kaçıodelikafadulden
en sonunda bi baktım kaka yapmış hemen değiştirdmm annemle postaladım ewe.ben takıldım arkadaşlarla.yarın son günümüz zaten babamız gelio yarın gece.pzt evimize dönüoruz..bizden böle kızlar.geçmişe bakmadım umarım herkes iyidir..iyi geceler..

bu arada eminecim paylaşım için saol..çoğunu yapıoruz kızımla..:lepi:

ilke cnm bizde yapıyoruz coğunu kitap okuma alışkanlığımız yok geceleri felan alayım diyorum bu ara bende okuyayımm:))) zaten hepsini suan yapamazlar 12-24aylık bir peryot zamanlaa hepsini yapacaklarr inş

ne güzel gezmişsiniz cnmm
gülin cok sanslısın sıkıldığında yada işin olduğunda bırakacak birisi var ben eşimle yanlız kalmayalı o kdar uzun zaman gectikii sende 2kere anca memlekete gidiyoz 1kere cıktık bu sene oda 2saat bende özledim el ele gezmeyiii ama olsun onların güzelliğide bambaşkaaa önümüzde uzun yollar varr

hülya cnm ev mi taşıyosnuz hayırdırrr buldun muu?

bana gelince akşama kadar evdeydikk hiç bişey yapmadık tv int ela akşam olduu

bende kitap okumuorumm yaa.ama çocuğunu yapıoumuşuz walla.beraber gezmek.renkler.konuşmak,merdivenleri ztn bütün gün inip çıkıoruz,oyuncakları açıp kapamak,
şarkılarrr...demekki doğru yapıormuşummmkaydirigubbakcemile2
aferim bize alkisalkisalkisalkisalkisalkis

Son düzenleme:

canım pregomın ya da neocate mı kullanıyosunuz normalde....alerjık oldugunu nasıl anladınız ek gıdalara baslayınca mı?nasıl tepkıler verıyordu....SAnırım Almanya da oturuyorsun...almanya da olan bır arkadasınmın bebegıde alerjık ve maalesef orda bu konuya dr lar sanırım cok ehemmıyet vermıyorlar...bence bebgını cocuk dr una degılde bır alerjı uzmanına goturmelısın...bu onemlı bır mevzu ve begının gelecegını etkıleyebılır....yanı cocuk bı besınden ayan beyan zarar gorurken cocuga ver ver alısır demek nasıl bır mantık anlayamadım.....unlu bır dusunur demıskı bırının ılacı olan bır dıgerının zehırı olur.....sut faydalı bırsey ama bebegının buna alerjısı varsa bebegın ıcın zararlı bır besın demektır....bence de canım kes sutu duzelme oluyor mu dıye bak..yazık bebegıne....bızım dr umuz gıdınce hemen poposuna bakar pişik var mı diye....cunku aynısının uzantısı malesef kı bagırsaklar da oluyor...Allah bebeklerımızın şifasını versin insallah

merhaba kızlar, gerçi kimse kalmamış kendi kendime yazayım bende
yusuf kayrayı uyuttum ama hiç uykum yok nedense
aslında öyle yorgunumki
ilkecim sağol tarif için, bencede hergün aynı şeyleri yiyorlar, işte duyduğumuz tarifleri denicz
özlemcim ilkecim, griptik ana oğul ama iyiyiz bugün sağolun
benim oğlumda çok fena herşeye itiraz ediyor, altını değiştiremiyorum kaçıyor, giyinmek istemiyor, kirli üstünü çıkarmak istemiyor, yıkanmak istemiyor kıyamet kopuyor
çok aşırı yaramaz, arkadaşla parka çıkalım dedik, o kızını salladı maşallah uslu uslu oturdu, bizimkinin tırmanmadığı oyuncak kalmadı hep peşinde koşçan
of yazarken bile yoruldum iyi geceler kızlar ben yatıyım

günaydın kızlar benimkiler uyuyo ben yatamadım sırtım agrımış
ilkecim oh güle güle giygiysilerini dün bizde gezelim dedik yok anam yok bu çocuklarla hiçbişey olmuyo her gördügünüde istiyo artık benimki gezdim ne yaptım anllmadım
oh ilkecim ne güzel valla eşinle gezmişin valla biz melise dur demekten aynen eski zamnları unuttuk eminenin dedgimi gibi tek olunca herşey untuluyo

eminecim paylaşımın için sagol canım

emelcim öyle bunlar ne üstdegiştiriyolar ne altını aldırıyolar terliyorum valla bilatalacam diye amaerkek çocukları birazdah yaramaz oluyo canım allah kolaylıkversin

eminecim evvazgeçmiştikya aynı oev yine önümüze çıktı vardır bihayırdedik kararverdik tuttuk yardıma gel :)

filizcim kankim girmmemişsin hiç yoksun inan rahat bırakmıyo glaiba he inan parçala aneni oglum bırakma :)))))))))))))))))

günaydın kızlar.ilke ve emel.valla ben sızı okurken yoruldum.bazen kuduruk bu kız dıyorum ama yok hakkını yemıyeyım kızımın:)))) bız de parka gıttığımızde sallanır guzel guzel.kaydıraktan kaydırırım vs gelırız eve.ay ilke yağmur anllattığın kadar var demek kı benım ablamın büyük oğlan gibi.o da bı mağazaya gırdığımızde tozunu attırırı:))

öğlen doğal yaşam parkına götürücez bız de derini.ilk baharda da gıtmıştık ama derın açık havayı bulunca uyumuştu hiçbi hayvanı da göremeden gelmişti eve:))

günaydınnnnn...
8 buçukda uyandık bizde kahvaltımızı yaptık..yağmur hanm apartmanda gezio anneannesiyle.gelir birazdan uyur.kalkınca alışweriş merkezine gidicez yağmura alıcam bu seferde kıyafetler.
kızlarr çok fena yağmurr bigün videoya çekip koyucam face görürsünüzzo zaman :))))

ohh gidin walla gülin bende geçen sene götürmştüm yağmuru o zaman küçükdü babamız olsa bizde giderdik arabasız zor olur şimdi..bidahaki sefere götürürüm artık.size yakın ztn orası al git çocuğu...

neyse herkese ii pazarlar görüşrüz kızlar...

Milupa Aptamil Junior devam sütünu kullaniyorum.. Yine Milupanin bebekliginden 12 aya kadar sadece HA mamasini kullanmi$tim.. Alerjik tepki verdigini nasil anladigima gelince normal mamalari hastanede bile verdiklerinde hemen hertarafi kizarmi$ti ba$tan a$agi bütün vücudunda vardi.. ordaki cocuk doktoru cok ilgiliydi hemen alerjisi olabilecegini HA mamasi kullanmami tavsiye etti söyledigi gibide gercekten HA kullaninca belli bir zaman sonra kizarikliklari gitmi$ti .. Test yapilabilirmi diye sordugumda biraz ilerki ya$larda yapilmasinin daha iyi olacagini söylemi$ti doktor artik zamanidir herhalde diye düsünüyorum.. Burda da kendim biraz ara$tirdim doktorlarla ilgili bir arkada$imda tavsiyede bulundu alaninca cok iyi bir doktor oldugunu söyledi ona götürücem artik insallah tam ne oldugu belli olurda kurtulur yavrum..
Yani $uanki kullandigim alerjik bebekler icin olan junior sütü degil normal bebekler icin süt fakat nedendir bilemiyorum inek sütünde gösterdigi tepkiyi bu hazir toz sütlerinde göstermiyor.. Dünden beri tekrar aptamile gecmi$tim cok gaz cikariyordu normalde dünden bugüne cok rahatti ve hic gazi olmadi bunlar ilk gözlemlerim daha poposu tam gecmedi onun icin de Desitin isminde pi$ik ve yara olan yerlerine kremi kullaniyorum cok etkili bir krem normalde ama sürekli her ci$inden sonra yaralar pi$tigi icin tekrarliyor gecmeside ne kadar sürecek bilemiyorum.. Bakalim Takipteyim kaydirigubbakcemile3

slm kızlar ne olcak bizim bu uyku sorunu bilmem 7 de kalkıyorsu sabahları 1 saat geriye çekti artk 6 da kalıyoruz.gece de sık sık kalkıyo zaten sarhoş gibi oldum iyice
dün kıyafet cekmecesini boşaltı toplatmadıda elletmiyo cadı almış bi tane elbiseyi giydir diyo illa.çok süslü ya şimdiden kime çektiyse bir kaç ay sonra istediğini giyer bu altı yazlık üstü kışlık

filizcim kankim girmmemişsin hiç yoksun inan rahat bırakmıyo glaiba he inan parçala aneni oglum bırakma :)))))))))))))))))

kankam giremedim evet
biraz önce eşimi yolcu ettik okula gitti bakalım hayırlısıyla
onun hazırlıkları kurabiye pohaça derken haftasonu geçti işte

İstanbulda yaşayan arkadaşlar depremi hissettinizmi ? çok korktum ben Allah hepimizi korusunn inşallah...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…