2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

MÜMİNE EYMEN KAGANDA HERSEYE ITIRAZ EDIYO...SU DIYO VERIYORUM ELIYLE ITTIRIYO cok kaprıslı herseyı aglayarak yaptırıyo...aslında aglayınca yapmak ıstemıyrourum alısmasızn dıye ama kıyametlerı koparıyo

herkese selamalr.. bu aralr girmeiyorum hiç nete.. artık iyice koptum.. büyük kızıın okulu başladı küçükde mümimnenin dediği gibi nazlı kaprisli bişi oldu. çok içli.. hiç kızmıcan hep yap dicen:))birde iki gündür iytyice iştah giti gene.. dişmi geliyor hastamı oluyor bilemiyorum.. bu iştahsızlık benim en sinir olduğum olay:KK43:(

galiba 2 yaş sendromu gibi bişey ama daha 1buçuk bile olmadık ki, bunlar ergenlik krizine de 6 yaşına gircek galiba,
filizcim haklısın çocuk işte, anlamııyo onlar için dünya kendi etraflarında dönüyo
yorucu ama onlar bizim canımız, bazen içime sığmıyo taşıyo gibi oluyo sevgisi Şeniz

galiba 2 yaş sendromu gibi bişey ama daha 1buçuk bile olmadık ki, bunlar ergenlik krizine de 6 yaşına gircek galiba,
filizcim haklısın çocuk işte, anlamııyo onlar için dünya kendi etraflarında dönüyo
yorucu ama onlar bizim canımız, bazen içime sığmıyo taşıyo gibi oluyo sevgisi Şeniz

haklısın canım erkenden ergenlıge gırecek bunlar.
elif sımayda öyle ama her dedıgını yapmıyorum ben baska seylerle unutturuyorum ıstedıgı seyı.
valla aynen öyle bır gülüşü bıle herseyı unutturuyor bana allah yavrularımıza saglık versın...

melise öyleydi herşeye atıyodu kendini aglıyodu tepkivermedim hiç geçti beya sizde deneyin

neredeyse 1 aya yakındır ceylinde öyleydi iştah yok herşeye aglıo sürekli mız mız dı.uyumuyordu ne gece ne gündüz bugün iyiyiz maşallah sabah menemen peynir yedi maşallah öğlende 2 saate yakın uyudu hayret ettim maşallah inş. böyle devam eder.

kızlar selam
günlerdir akşama kadar okuldaydım bugün öğleden sonra evdeydim nihayet evi temizledim bir haftadır süpüremedim bile.kızımla ilgilendim şimdi zorla uyttum.bizimki de herşeye ağlıyor bazen eşimle kafayı yiyoruz hiçbişeyden memnun olmuyo hep kucakta bişeyleri işaret ediyor bir de hava soğudu balkondan içeri sokamıyoruz napıcam bilmiyorum inş. hasta olmaz.
ayşeceylin maşallah canım karnı duyunca uyuyolar tabi sakin oluyolar
filizcim canım sağol tavsiyen için

kızlar selam
günlerdir akşama kadar okuldaydım bugün öğleden sonra evdeydim nihayet evi temizledim bir haftadır süpüremedim bile.kızımla ilgilendim şimdi zorla uyttum.bizimki de herşeye ağlıyor bazen eşimle kafayı yiyoruz hiçbişeyden memnun olmuyo hep kucakta bişeyleri işaret ediyor bir de hava soğudu balkondan içeri sokamıyoruz napıcam bilmiyorum inş. hasta olmaz.
ayşeceylin maşallah canım karnı duyunca uyuyolar tabi sakin oluyolar
filizcim canım sağol tavsiyen için

ne demek özlemcim
canım bzizimki yaz boyunca sokak çocuğu oldu şimdide girmiyo içeri az önce gene parktan gelmişler kışın işimiz zor anlayacan

merhaba kızlar.alışverişim yaptım geldim.ay allah fakır fukaranın yardımcısı olsun kıyma olmuş 30 tl.tavuk falan da aldım derın çok sevıyo dıye ama şimdi aklıma geldı sorayım sıze de.sizin doktorlar tavukla ılgili bişi söylediler mi hiç?
kuZenımın 2 kızı var.şimdi buyuduler artık ama daha yıllar önce bıle onların çocuk doktoru tavuğu çok az ver sunı yemlerle buyuyolar dıye zararlı ergenlığe erken gırerler demiş.bana da krmızı etle balık yedır dedı bol bol.sizin bı fıkrınız var mı bu tavuk hakkında?ay aksi gibi bana da hergun ver tavuk hergun yerim kızım da bana çekmiş herhalde.

balkon hastalıgı bızdede var nasıl vazgececek bu cadı hıc bılemıyorum.
onu gectım bende alıstım mutfak balkonum hep acıktır yaz kış.kapatmak zorunda kalıyorum halıyle.bana daral gelıyor cocuk napsın?ev sankı havasız gıbı gelıyor kapalı olunca öyle degıl ama benım hüsnü kuruntum işte

merhaba kızlar.alışverişim yaptım geldim.ay allah fakır fukaranın yardımcısı olsun kıyma olmuş 30 tl.tavuk falan da aldım derın çok sevıyo dıye ama şimdi aklıma geldı sorayım sıze de.sizin doktorlar tavukla ılgili bişi söylediler mi hiç?
kuZenımın 2 kızı var.şimdi buyuduler artık ama daha yıllar önce bıle onların çocuk doktoru tavuğu çok az ver sunı yemlerle buyuyolar dıye zararlı ergenlığe erken gırerler demiş.bana da krmızı etle balık yedır dedı bol bol.sizin bı fıkrınız var mı bu tavuk hakkında?ay aksi gibi bana da hergun ver tavuk hergun yerim kızım da bana çekmiş herhalde.

tavukla ilili bende çok olumsuz şeyler duyuyorum, kk da var zaten topiği.
tavuktan göğüs almak istiyorlarsa göğüs büyütücü yem veriyorlarmış, tavuğun bacakları küçücük gövdesi devasa büyüklükte, aynı şekilde but almak istiyorlarsa butu çok büyük gövde küçücük ve bu tamamen yasalmış, suç değilmiş, tavuklar yürüyemiyorlarmış bile. ben alıp dondurucuya atmıştım geçen çıkardım bu yazılanları okuyunca ağzıma alamadım, mertede yedirmem galiba. yumurtasını zaten eşim köylülerden alıyor, bulada yumurtası, sarısı yonca yemekten yeşil oluyor.

bugünlerde pek birşeyler yemediği için kıyma veriyorum neredeyse hergün, yarın yine yapıcam.
bolca soğan sarmısak doğrayınca hamm diye yiyor çok seviyor.

balıklar pek arası yok, daha çok aromalı şeyleri seviyor, dereotlu pilav dolma, sarmısaklı yemek gibi.

ıyı geceler arkadaslar....bugun cok guzel bır gelısme oldu....bılıyorssunuz eymen kaganın spesıfık olarak süt yumurtaya alerjısı gorunmuyor kanda....ancak bagısıklıgı dusuk cıkıyordu....fugen hanımda bagısıklıgı dusukken alerjısı yok dıyemeyız dıyordu....bugun tahlıl sonuclarımız cıktı ve eymen kaganın bagısıklık degerı doktorun koydugu sınırın uzerıne cıkmıs... ve alerjı de gorunmuyor ....total ıge mız 35 cıktı...eymen kaganın yasında 65 ın asagısında olması gerekıyuormus...sadece kandakı eozınofıl degerlerı normalın 3 katı yukarısında cıktı...yanı alerjık yatkınlıgı var....bagısıklık olayı duzelınce cok sevındım cunku bu durum benı bıraz korkutuyordu....hoca 8 haftalık bır program cıkardı...kecı yogurdu ve peynırınden ınek yogurduna ve peynırıne dogru gıdecegız...tedırgınlık yasıyorum ama yıne de cok mutluyum...ınsallah bu surecı gecırebılırız...dualasalım

ıyı geceler arkadaslar....bugun cok guzel bır gelısme oldu....bılıyorssunuz eymen kaganın spesıfık olarak süt yumurtaya alerjısı gorunmuyor kanda....ancak bagısıklıgı dusuk cıkıyordu....fugen hanımda bagısıklıgı dusukken alerjısı yok dıyemeyız dıyordu....bugun tahlıl sonuclarımız cıktı ve eymen kaganın bagısıklık degerı doktorun koydugu sınırın uzerıne cıkmıs... ve alerjı de gorunmuyor ....total ıge mız 35 cıktı...eymen kaganın yasında 65 ın asagısında olması gerekıyuormus...sadece kandakı eozınofıl degerlerı normalın 3 katı yukarısında cıktı...yanı alerjık yatkınlıgı var....bagısıklık olayı duzelınce cok sevındım cunku bu durum benı bıraz korkutuyordu....hoca 8 haftalık bır program cıkardı...kecı yogurdu ve peynırınden ınek yogurduna ve peynırıne dogru gıdecegız...tedırgınlık yasıyorum ama yıne de cok mutluyum...ınsallah bu surecı gecırebılırız...dualasalım

cok sevındım canım ınsallah atlatıcak mınık kuzun.programı uygularken sorun cıkmaz ınsallah.

aynı şeyi bende düşünüyorum canım gögüslerim inanılmaz yara oldu efe uyurken farkında olmadan dişlerinle sıkıyor gecede 3-4 kere memeye kalkıyor asla meme emmeden uyumuyor o emerken ben acıdan ağlıyorum.gece bağardığında hemen meme vermezsen ortalığı birbirine katıyor..
gögüslerimin halini gören herkes kes memeden diyor ama nasıl keserim o kadar seviyorki..
hem nasıl uyurki o zaman düşünmek bile istemiyorum herhalde kıyametler kopar evde...
Allah yardımcın olsun canım, benimki ısırmıyor en azından
demekki burda senin benim ve ayşenin oğlu böyle çok düşkün memeye
sütten kesmek resmen eziyet olcak bize :KK43:

ben çok sık yapıyordum tavuk çorbası falan , artık vermiyim ozaman
ozaman yumurtlarda suni yemli, nerden bulcaz köy yumurtası :KK43:(

onu gectım bende alıstım mutfak balkonum hep acıktır yaz kış.kapatmak zorunda kalıyorum halıyle.bana daral gelıyor cocuk napsın?ev sankı havasız gıbı gelıyor kapalı olunca öyle degıl ama benım hüsnü kuruntum işte
bende senin gibiyim canım, cam kapalıyken nefes alamıyorum sanki :)

gözün aydın canım, inşallah sorunsuz atlatırsınız , çabucak iyileşir eymen paşa
cok sevındım canım ınsallah atlatıcak mınık kuzun.programı uygularken sorun cıkmaz ınsallah.

çok sevindim inş. sorun yaşamadan tamamen atlatırsınız .şimdiden afiyet olsun eymen kagan beye
çoçuklara ne vereceğimizi şaşırdık tavuk öyle peki verdiğimiz etler ne kadar doğal ve saglıklı sonuçta onlarda suni yem yiyor artık hiç bişey annane ve dedemizin zamanındaki gibi değil malasef öyle böyle onlar da bizde mecbur yiyoruz yiyeceğiz. hangisinde nereye kadar uzak durabiliriz ki

tatlım çok sevindim
gözün aydın hadi bakalım inş geçişi sağlıklı şekilde tamamlarsınız

valla canım bende 4-6 ay arası düzenli olarak 3 günde bir verdim ama kk da birinin çocuğu zehirlenmiş çapa tıpa falan kaldırmışlar sanırım bayağı bi ağır olmuş bunu duyunca pek vermedim babam köyden köy tavuğu getirirse inana kaynatıp koyuyorum suyunuda çaorbalarına katıyorum tavuğu da az az ağzına sokuyorum köy tavuğunun tadı bi başka oluyo

ayyy sorma canım o balkon hastalığı herkeste ama kış gelince mecburen kapatıyoruz

X