2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

sen bebişine sallanan bir beşik al hem sallanır çingene beşiginde oldugu gibi hemde rahat rahat yatar çocuk yatagında
bildigim kadarıyla park yataklar sallanmıyor demi

canım benim kızımda öyle bugün yedigini yarın yemez ne verecegimi bende bilemiyorum ,
ama neden yapdıgını çözdüm
tek sonuç yemek yememe sorunu çocuk yemek yemegi sevmiyor seninkide öyledirrrr

benimki bazı günler çok güzel yiyor, yere sofra kurunca çok mutlu oluyor, ama benim istediğim şeyleri yemiyor.
patates kızartmasını, cipsi, kıyma kavurmasını, bezelyeyi, domatesi ve karpuzu çok güzel yiyior. meyve yemiyor ve süt ürünleri yemiyor. o konudan muzdaribim.

sen bebişine sallanan bir beşik al hem sallanır çingene beşiginde oldugu gibi hemde rahat rahat yatar çocuk yatagında
bildigim kadarıyla park yataklar sallanmıyor demi

tangur tungur ses yapıyor, yatağın altında parkeden başka bişey yok, benimki battaniyelerde sallanmaya alışınca başkası kesmez oldu, 1 hafta zorlanırım ağlar sızlar alışır ama beşiğe değil ayağa.

valla yer açısına bakarsan benimde hiç yerim yok zorlana sıkıştırecagım karyolayı
Allahtan bir mani çıkmazsa 2.5aya kadar ikinci bebişimizde geliyor bu beşigide kaldırmıyacagım yani anlayacagın yatak odam epeyi daralacak
ama bir niyetimde ikinci bebişte şimdi kızımn yaşlarına geldigi zaman ufak beşige sıgmayacak ikisinide almayı düşündügüm karyolaya yatırmayı düşünüyorum
başka yerimde yok öyle yapmak zorundayım

kızlar hala çıtçıtlımı giydiriyorsunuz atlet olarak. ben mayısdan beri normal beyaz atlet giydiriyorum, çıtçıtlı giydirince üstüne giydirmem gereken şeyle çok terliyor, beyaz atlet ince olunca terlemiyor.
kışın ne olur bilemem. bizim ev çok sıcak oluyor uzun kollu çıtçıtlılarla geçirdik kışı, buyılda aynı olur.

ayakta sallamakta zor degil sende bebişinde alışırsınız ben hep kızımı ayagımda salladım
hala öyle uyur

hangisi kullanışlı ise onu al bencede. benim yerim var bir oda kullanılmıyor ama orda 2 tane kanepelerim var, evde bizim olmadığı için öyle duruyor, kendi evimize geçince oda yapıcam merte.
peki şimdi 1. çocuk nerde nasıl beşikte yatıyor. kusura bakma pek yazışmayınca seninle kızmı erkekmi bilmiyorum.kaydirigubbakcemile5

ben çıtçıtlı giydiriyorum
öteki türlü çocugu kucaklayınca sırtı beli hep açılıyor ,
çıtçıtlıda öyle bir sorun olmuyor,
yazın atlet kollu çıtçıtlı kışın uzun kollu çıtçıtlı benim çok rahatıma gidiyor
hatta kendim bile çıtçıtlı atlet kullanıyorum delikafaduldendelikafadulden

ayakta sallamakta zor degil sende bebişinde alışırsınız ben hep kızımı ayagımda salladım
hala öyle uyur

gece kalkıyormı peki kızın, benimki gece kalkmasa hiç zorlanmam ama gece-4-5 kez kalktığı için çok sinirli oluyorum, uyumasssa çok sinirlenip bağırırım diye korkuyorum.
ha birde ayağında sallayıp uyuttuktan sonra beşiğine alırken uyanmıyormu, benimki çıt sesine kalkar.

selam kızlar herkese, fazla giremiyorum nete maalesef yoğun olduğum için. Benim doktorum su çiçeği aşısına gerek yok dedi. Ama siz yaptırdınız sanırım. Yaptırmayacak olan var mı?

o bahsettiğim beyaz atletlerin altı epey uzun oluyor, pantolonun içine koyunca açılması mümkün olmuyor, aynı çıtçıtlı gibi uzun. bende eskiden çıtçıtlı atlet giymeyince çok rahatsız olurdum, emzirdiğimden dolayı giyinemiyorum artık.

şimdi kzıım var
sepet şekilinde mobilya olan beşiklerden kullanıyoruz
ve beşigimiz yatak odasında
Allahtan bir mani çıkmazsa almayı düşündügüm karyolayıda yatak odasına koyacam
yatak misafir birde oturma odalrım var ayriyetten odam yok çocuk odası yapabilecegim

Benim oğlumda gece kalkıyor ve sabaha karşı artık zor uyutuyorum. Evimiz biraz aydınlık ondan olabilir mi acaba kalın perdeler yaptırmayı düşünüyorum odasına.

selam kızlar herkese, fazla giremiyorum nete maalesef yoğun olduğum için. Benim doktorum su çiçeği aşısına gerek yok dedi. Ama siz yaptırdınız sanırım. Yaptırmayacak olan var mı?

eşim müsait olursa yaptırıcaz :)
geçengün yaptıracaktık eczacı depodan getiritiyorum diye bizi 1 saat bekletince vazgeçti adamlara kızdı eve geldik. müsait olmasını bekilyoruz.
bana kalsa hemen ama eşim pek gerek duymadığı için sallıyor galiba.

benim kzımda gece 3-4kez kalkanlardan sütünü hazırlayııp herdefasında ayagımda sallıyorum
benim kızımda çok çabuk uyanır ama işte dedimya bebişlerde zamanala alışıyorlar
birde dalana kadar ayagından kaldırmayacaksın uyusa bile yoksa tabiki uyanır

ben salonu oturma odası yaptım, salando oturuyoruz, bu dünyaya birdahamı gelicem dedim, eskirse bir daha alrız, zaten eskimiyorsa modası geçiyor ama yeni olduğu için atmayada kıyamıyırsun.

sepet şeklindeki beşiklerden düşmüyormu kızın, 6 aya kadar anca yatıyor, geceleri falan dönmüyormu.

doktoruma güveniyorum ama yinde bikaç doktora daha sormak lazım. Aşı olanların hepsi su çiçeği geçiriyor gerek yok demişdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…