2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın herkese, filizcim hkuçu kuçu dişleriniz çıkmış hayırlı olsun, sanırım onlar azılardan daha zor, azranın azılar çıkarken hiç farketmemiştik bile ama şimdi köpekler çok zorluyo, burnu da tıkandı gece hiç uyutmadı beni, sersem gibiyim,

emzirenler için adet olmamak normal olabilir sanırım, ben fazla emziremedim gerçi :KK43:( ama doğumdan sonra adet düzensizliğim azaldı nispeten, çok şükür,

dün cildiyeye gittim ben de muayeneye, burnumun ortasında kocaman bi sivilce vardı, akne rosasea diye bi hastalık var, ona yatkınsın dedi dr, canım sıkıldı çünkü çok kıl bi hastalık, bu sivilce bile zaten toplum fobisi yaptı bende , neyse şükür rabbime daha büyük dert vermesin inş.

kızlar bişey sorcam, sizin çocuklarda da varmı böyle bişey,
azra her şeyi reddetmeye başladı, yani her şeye kafa sallayıp ı ı, diyo,
mama yicekmisin ı-ı, cıpcıp yapcan mı ı-ı gibi, bi de sabah su içcem diyo, veriyorum ı-ı yapıyo, emzik istiyo veriyorum ı-ı diyo,
bana da acayip düşkünleşti, sürekli anne annee, sarılmak istiyo, yatarken kucağımda yatmak istiyo, sanırım bi nevi kapris dönemine girdi

yok tatlım şimdilik mümkünse ben almayayım :))
tosbaa aylinimiz hamile sanırım 11-12 haftalarda..
haziran annelerinin ilk hamişi sensin demek..
şimdiden hayırlı olsun ve Allah yardımcın olsun canım...

amin canım sağol.ama benden erken davranan haziran hamişleri de var.geç kaldım ben :roflol:

günaydınn
müminecim gecmiş olsun önemli bişey deildir inşş
filizcim hayırlı olsun yeni incileriniz bitiyo hadi az kalıyoo bitede kurtulsakk

günaydın herkese, filizcim hkuçu kuçu dişleriniz çıkmış hayırlı olsun, sanırım onlar azılardan daha zor, azranın azılar çıkarken hiç farketmemiştik bile ama şimdi köpekler çok zorluyo, burnu da tıkandı gece hiç uyutmadı beni, sersem gibiyim,

emzirenler için adet olmamak normal olabilir sanırım, ben fazla emziremedim gerçi :KK43:( ama doğumdan sonra adet düzensizliğim azaldı nispeten, çok şükür,

dün cildiyeye gittim ben de muayeneye, burnumun ortasında kocaman bi sivilce vardı, akne rosasea diye bi hastalık var, ona yatkınsın dedi dr, canım sıkıldı çünkü çok kıl bi hastalık, bu sivilce bile zaten toplum fobisi yaptı bende , neyse şükür rabbime daha büyük dert vermesin inş.
sağol canım
geçmiş olsun
kızlar bişey sorcam, sizin çocuklarda da varmı böyle bişey,
azra her şeyi reddetmeye başladı, yani her şeye kafa sallayıp ı ı, diyo,
mama yicekmisin ı-ı, cıpcıp yapcan mı ı-ı gibi, bi de sabah su içcem diyo, veriyorum ı-ı yapıyo, emzik istiyo veriyorum ı-ı diyo,
bana da acayip düşkünleşti, sürekli anne annee, sarılmak istiyo, yatarken kucağımda yatmak istiyo, sanırım bi nevi kapris dönemine girdi

ayyy sorma herşeye kafa çeviriyo ııııı diyo bide bebekçe bişeyler diyo kızıyo çok

günaydın kızlar, mertin deli gibi uykusu olduğu halde direniyor, emerek uyumak istiyor ve yarım saat 1 saat bekliyoruz öyle, salıncağında uykuya dalamıyor.

üst azı dişinde birinin ucu sivri bir şekilde kabarmış, bugün yarın patlar diyordum ama hala bişey yok, eti yaramıyor galiba.

diş fırçası aldım, bize çok özeniyordu, verdim eline çocuk fırçası oda fırçalamaya çalışıyor, elinden zor alıyorum, çok oynuyor.

dünden kıyma kavurmuştum epey yemişti, bugünde onu yediricem, bezelye yemeğimde var. hiç ekmek yemiyor benimki, eskiden yemek sularına banar verirdim şimdi onuda istemiyor, emeğin taneli olan kısımlarından yiyor.
sabahlarıda sahanda yumurtayı elimle yediriyorum onu yiyior.

iyi günler kızlar
bebişler ve sizler nasılsınız
bizim beşigimiz küçüldügü için şimdi kızıma karyola alacagız
aldıgımız bebek karyolası büyük olsun ve ilk okula kadar yatsın çocuk istiyorum ve istedigim gibi bulamadım
sizler beşiklerinizi degiştirdinizmi
bana tavsiyelerde bulunurmusunuz

ayşe canım, taneli şeyleri seviyomuş mert, çorba ya da yemeğine peksimet kırsan, acaba sert olunca hoşuna gidip yermi ki;

bayan merak canım ben de seneye falan düşünürüm ancak, çok dönüyo mutlaka çevre koruması lazım bize, öyle olmasa, genç odası bazalarından alırdım heralde, ama bi ara tepe home da görmüştüm sanırım daha büyük bebek karyolalarından, bulunduğun yerde varsa oraya bakabilirsin

ayşe canım, taneli şeyleri seviyomuş mert, çorba ya da yemeğine peksimet kırsan, acaba sert olunca hoşuna gidip yermi ki;

bayan merak canım ben de seneye falan düşünürüm ancak, çok dönüyo mutlaka çevre koruması lazım bize, öyle olmasa, genç odası bazalarından alırdım heralde, ama bi ara tepe home da görmüştüm sanırım daha büyük bebek karyolalarından, bulunduğun yerde varsa oraya bakabilirsin

benimkide çok fazla dönüyor sürekli kafasını vurarak uyanıyor dönerken
bzim beşik sepet beşiklerin mobilya olanlarından varya onlardan en fazla içinde bir ay daha yatar
buralarda tepe home varmı bilmiyorum
şimdi sitesine baktım bişiy göremed,m

benimkide çok fazla dönüyor sürekli kafasını vurarak uyanıyor dönerken
bzim beşik sepet beşiklerin mobilya olanlarından varya onlardan en fazla içinde bir ay daha yatar
buralarda tepe home varmı bilmiyorum
şimdi sitesine baktım bişiy göremed,m

park yatak al, onlarda kafasını vurma sorunu yok yumuşak olduğu için.

denedim, ekmeğin kuru tarafından koydum ama çıkarıyor, nasıl bir damak tadı var anlamıyorum ki, dün yeediğini bugün yemez, çözemedim ben bu işi.

ocuğunu çingene salıncağında uyutan varmı kızlar.
ben 6 aylıkken mecburen öyle uyuttum başka yol bırakmadı bize, o günden bu zamanda kadrda hala onda yatıyor, o da o kadar uyduruk bişey ki hiç içime sinmiyor, daracık dönme ihtimali hiç yok, geceleri orda uyutup park yatağına alıyorum ama gece 3 de falan uyanıp gidiyoruz sallanmaya ondan sonrada ben uyuyorum sabaha kadar salıncakta yatıyor.
Kan dolaşımı içinde kötü, söksömmi acaba, bu seferde ayağa alışacak ve gece kalkacak uyumuycak sabah erkenden kalkacak uykusus azalacak.
çok kararsızım.

denedim, ekmeğin kuru tarafından koydum ama çıkarıyor, nasıl bir damak tadı var anlamıyorum ki, dün yeediğini bugün yemez, çözemedim ben bu işi.

canım benim kızımda öyle bugün yedigini yarın yemez ne verecegimi bende bilemiyorum ,
ama neden yapdıgını çözdüm
tek sonuç yemek yememe sorunu çocuk yemek yemegi sevmiyor seninkide öyledirrrr

onlarıda pek sevmiyorum
mobilya olsun çekmeceli felan olsun istiyorum
dolap gibide kullanayım diye
sen parkyatakmı kullanıyorsun

geceleri 2-3 saat kadar anca yatıyor kullanmak denirse evet :)
ben sıkıntısını görmedim. park yatak almamdaki en büyük şartım katlanabilr olması idi. mobilya alsam bir sürü yer kaplayacak, çocuk büyüyecek o orda eşşek ölüsü gibi kalacak. atsan atamassın 2. çocuk düşüncesi yüzünden, hem çok pahalı. bir yatağa 500-600 vermem. alltını temizlemek istesen temizleyemessin, park yatak çok hafif her yere taşıyabilirsin altını rahatça silip süpürebilirsisn.
çekmecesi zaten küçücük, dolabına koyuyorum ben herşeyi hepsini toparlıyor.

X