2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

ayşe ve mümine sağolun kızlar ama bu sefer ablama değil kendime sıkıntım.,dun gece kavga ettik eşimle konuşmuyoruz şimdi.son zamanlarda çok agresifleşti.saçma sapan şeylerden sınırlenmeye başlıyo.15 dk sonra sınırı gecınce gelıyo ama ben hemen sakınleşmıyorum.doğumdan önce ne zman kavga ettık onu bıle hatırlamazdım.hiç etmezdık gibi bişi.şimdi 1 gun ıyıysek 2 gun kötüyüz.gece 3 uyanıktım hala sinirden uyku tutmadı:KK43:(

canım olyo böyle şeyler, maalesef, bebekten sonra hiç bişey aynı olmuyor, ama bi süre sonra düzelecektir mutlaka, hatta arkadaşlarla bizde bi söz var, evlilik aşkı, çocuk evliliği öldürür diye,
ee tabi eskisi gibi sorumluluklar olmadan, canım cicim hayatı olmuyo artık, romantizm desen çocukla hak getire, ama az kaldı biraz daha büyüsünler durulacak hayatımız, unutulacak bunlar

merhaba kızlar,
gülincim inşallah düzelir aranız, pek yüz verme, bizde geçen ay boşanma noktasına kadar gelmiştik, hiç alttan alma, suçunu anlasın
ayşecim gözün şişmiş geçmiş olsun,
müminecim geçmiş olsun, nazar oluyor senin kuzun, Allah bir daha göstermesin,
bizim bebek karyolasının bir tarafını kestik, bizim yatağa dayadık, benim yanımda yatıyor böylece ama diğer tarafı parmaklık düşmüyor yani ,dene istersen
artık büyüdüler ya, yastıkları falan aşıyorlar
eminecim gözün aydın sonuçlarınız temiz çıkmış, bu arada maşallah elaya, çok güzel yiyor nazar değmesin, bizimkisi dörtte birini yemiyor onların
bu arada keçiboynuzu pekmezi aldık, çok faydalıymış çocuklara, tavsiye ederim
sütün 3 katı kalsiyum varmış
sade olarak sevmiyor ama, tahinle karıştırdım, bir tatlı kaşığı sokuyorum ağzına, çikolata diyorum açıyor ozaman ağzını :))

canım uyuynca yatağına alıyorum , yatağı yanımızda zaten, ama bi daha kapalı tarafa yatırıcam hep, bi anlık gafletimize geldi resmen :KK43:(

emelcim nasılsın cnm eskisi gibi giremiyosun artık çalışırken daha fazla giriyodun evde koşturmaktan vakit olmuyo sanırımm saol cnm annemin sonuçlarının temiz cıkmasına cok sevindim bendee
elaya gelincee 1aydır hiç birşey yemiyoduu 1haftadır yenii yeni yiyor amaaynı kilomuzzz kıpır kıpırr

kızlar akşam 10 gibi uyudu ela akşam yemeğindede balık yemişti süt vermk istemedimm saat 1di sanırımm bizde oturuyodukk elada yatağındaa bi baktım bizimkii koltuğun tepeindee oturuyoo çok korktumm anlamamışım tv izlerken çok korktumm artık park yataktan iniyo en altta ama çıkabiliyoo
çok cadı cokk kapılarıda açmaya başladııı napcam ben bu kızla bilmiyorumm
yarıneşim izinli benim spralin knt zamanı gelmişş 1sene oldu ona gideceğim sağlık ocağına elayıda gitmişkrn götüreyimm dedimm elaya bayramlık bakcazz bide randevu alabilirsek aşı olalımm diyorum suçiçeğii hangisini yapcaksak yarınnn

elanın ızına yetişmek zor eminecim, kolay gelsin sana, iyice inceltmiştir ama seni koştururken peşinden, ayrıca menüsüne de maaşallah, kilosu da iyiydi sanırım hareketine göre, Allah nazardan saklasın, ayrıca annene de çok sevindim, memede kist sık rastladığımız bi şey canım

harnup pekmezini küçükken çok içirdim ama şimdi içmiyor, tahinle karıştırayım içmessede bişeylerle kandırıp ağzına tıkarım :)

sabah krep yatım yarısını yedi.

ya benimki 6-7 lokmadan sonra doyuyor sizinkiler nasıl, azmı sizce.çok açda olsa doyuyor yeterlimiki çocuk için.
köfte yapıcam şimdi merte.

kahvaltı için önerileriniz neler kızlar, ne yiyior sizinkiler.

benimki her sabah; kaşarlı, mantarlı,domatesli yumurta yiyor ama bu malzemelri dönüşümlü veriyorum. bugün ilk krep yaaptım yaparım bundan sonra.
başka ne yedirebilirim hergün yumurta yemesini istemiyorum.
cicibebeyide yumurtadan sonra suya yada çaya batırıp ısırtıyorum öyle yiyor.

azra da öyle canım, çiğneyerek yedikleri şeyler çabuk yoruyor sanırım, sıvı olanlardan daha az yiyolar onları, krep ben de deneneyeyim bi ara, azra da hamur işi sever

mümine geçmiş olsun
eminecim elaya maşallah bizimki de park yataktan ayağını atmaya çalışıyo biz nasılsa çıkamaz diye rahatız ama elayı okuyunca korktum şimdinasıl inmiş peki düşmemiş mi?
ayşecim benimki yemediği için kahvaltı öneremiycem yumurtayı hergün yese hergün veririm sizin menü de gayet güzel bence bunları yese yeter

gülincim bizde de tartışmalar çok oluyor inan ama artık takmamaya çalışıyorum eceye kızıma yoğunlaşıyorum ben alttan da almıyorum boşanma lafını edince geri adım atıyo ne de olsa çocuk var aslında bunu da sık dile getirmemek gerek ama napıyım bazen çıldırıyorum

yağmuru kymalı sebzeli çorba yaptım 1 kase yedi..(1 yemek kaşığı kıyma,1 küçük kabak,1 küçük soğan,1 küçük patates,biraz pirinç,1 tatlı kaşığı tereyağı.blendırdan geçirdm miss gibi oldu)fikir olsun die yazdım..
akşamada fırında patates tavuk yapıcam.patates ve tavukları baharatladım 1,2 saat sonra koyarım fırına.pilav ve çorbada yapıcam.dündende makarna var yoğurtlayıp soslarım tamamdır.

yağmuru uyutup alt katı temizlicem.dün yukarıyı yaptım.zaten bayramda yokuz ewde olmadığımız için gelende olmuyor ama ben yinede yapıorum bayram için değil yani..

walla bizde çok tartışırız oluyoo evlilikte ama önemli olan konuşabilmek.1 tarafda alttan alıcak yoksa mümkünatı yok olmaz.iletişim çok önemli sorunları çözzmek amaçsa eğer.

emelcim nasılsın cnm eskisi gibi giremiyosun artık çalışırken daha fazla giriyodun evde koşturmaktan vakit olmuyo sanırımm saol cnm annemin sonuçlarının temiz cıkmasına cok sevindim bendee
elaya gelincee 1aydır hiç birşey yemiyoduu 1haftadır yenii yeni yiyor amaaynı kilomuzzz kıpır kıpırr

kızlar akşam 10 gibi uyudu ela akşam yemeğindede balık yemişti süt vermk istemedimm saat 1di sanırımm bizde oturuyodukk elada yatağındaa bi baktım bizimkii koltuğun tepeindee oturuyoo çok korktumm anlamamışım tv izlerken çok korktumm artık park yataktan iniyo en altta ama çıkabiliyoo
çok cadı cokk kapılarıda açmaya başladııı napcam ben bu kızla bilmiyorumm
yarıneşim izinli benim spralin knt zamanı gelmişş 1sene oldu ona gideceğim sağlık ocağına elayıda gitmişkrn götüreyimm dedimm elaya bayramlık bakcazz bide randevu alabilirsek aşı olalımm diyorum suçiçeğii hangisini yapcaksak yarınnn

eminecm nasıl inio park yataktan anlamadım.boyu kdr oluyo ztn onlarCADIARZU

kızlar yastığını bataniyesini koyup üstüne çıkıyoo ve zıplıyo resmen ve bizim yatak var önünde bizim yataktanda iniyoo zaten gecende baktım bizim yastığa uzanmış onun üstüne cıkmışş akşam karanlıkta nasıl korkmadı gece lambasıda yoktu çünküü

kızlar yastığını bataniyesini koyup üstüne çıkıyoo ve zıplıyo resmen ve bizim yatak var önünde bizim yataktanda iniyoo zaten gecende baktım bizim yastığa uzanmış onun üstüne cıkmışş akşam karanlıkta nasıl korkmadı gece lambasıda yoktu çünküü

yağmurda doğduğundan beri park yatakta yatıyor.ama ben yastık kullanmıyorum yada çok ince.aman dikkt et cnm ya tam haylazlık dönemindeler.yağmurda kanepelerin üstüne çıkıo ağaşıya atlıyo.bikaçkere düştü annecim noldu dedim kafasını gösterdi.bende her çıktığında kafasını gösteriorum bak düşersin kafan acır diorum iniyo.amaa çok yaramaz oldu artık.nerde tehlike war orda yağmur.evi resmen ona göre düzenledm.

domates yedir yedirebiliyorsan, karpuzunda kan yaptığını duydum.
sütüne pekmez karıştır.

dometes verdim ama oldugu gibi kakasından çıktı
karpuzun kan yaptıgını ilk defa duyuyorum karpuzu yiyince karnı şişiyor bu sefer makarna pilav yiyecegi varsada yemiyor ama kan yapıyorsa yesin ozaman
birde süt ve süt ürnlerine pemez karıştırmak kansızlık yapıyor sizde öyle vermeyin ben önce yogurdunu hep pekmexle verirdim şimdi öyle yapmıyorum arada kaşıkla içiriyorum
bal katıyorum sütüne birde cicibebe

mrhaba kızlar bugün giremedim okulda sınav vardı geldim ece hanım bi saat uyudu kalktı bi daha uyumayınca huysuzluk etti bayağı şimdi uyuttum bugün 6.30 da ayaktaydık yarın inşallah uyur sizler naptınız
eminecim sevindim temiz çıkmasına sonuçların

senin kızın üstüne benim kızım var canım benimki makarna pilavı anca ayda yılda bir yer ve hayatını sütle sürdürüyor çok üzülüyorum kendimi paralıyorum ama nafile.bir de et sever ama onu da ara ara yer. napalım bize de bu çıktı piyangodan

ah ne yapacaz bu çocuklarla böyle bilmem sanki çoucuklarrın yemekleri katıklrı yok gibi iskeletor gibi dolaşıyor hanım
bakalım bizim ikincide yolda hayırlısıylan onun yemesi ablasına çekmez bari

kızlar bu arada bebişin cinsiyeti belli oldu Allahatan bir mani çıkmazsa
erkek olacakmış az zamanımız kaldı bize dua edin selamet dogum yapalım kucagımıza alalalım hayırlısıylan inşallah bütün isteyenlerle birlikte

hala konuşmuyoruz.demek başka çiftelr de kavga edıyor bebekten sonra.bunu duyduğuma sevınsem mı üzülsem mi bilemedi:)
1 kelıme bıle konuşmadık konuşmaya da hiç niyetim yok.biz boşanma lafını dıle getirmeyız hiç dun de getirmedık ama konuşmalarına tavrına dıkkat et çekmek zorunda değilim ben ssenı dedım.son 1 aydır napsam kabahat.aaa dedım be yeeter.şamar oğlanı yok senın karşında.gene derın için falan konuşuyoduk ama bugun ne o ne de ben 1 kelıme bıle konuşmadık.ne zaman anlar hatasını o zaman konuşurum.ilkecim alttan almak lazım demiş.doğru ama hep bana hep bana da olmuyo işte.o zaman diğeri karşısındakıni salak bellıyo demek ki.bazen göstericeksin dişini.e biz eskıdık tabı 8 sene bitti

hala konuşmuyoruz.demek başka çiftelr de kavga edıyor bebekten sonra.bunu duyduğuma sevınsem mı üzülsem mi bilemedi:)
1 kelıme bıle konuşmadık konuşmaya da hiç niyetim yok.biz boşanma lafını dıle getirmeyız hiç dun de getirmedık ama konuşmalarına tavrına dıkkat et çekmek zorunda değilim ben ssenı dedım.son 1 aydır napsam kabahat.aaa dedım be yeeter.şamar oğlanı yok senın karşında.gene derın için falan konuşuyoduk ama bugun ne o ne de ben 1 kelıme bıle konuşmadık.ne zaman anlar hatasını o zaman konuşurum.ilkecim alttan almak lazım demiş.doğru ama hep bana hep bana da olmuyo işte.o zaman diğeri karşısındakıni salak bellıyo demek ki.bazen göstericeksin dişini.e biz eskıdık tabı 8 sene bitti

cnm ben sana alttan al demedimkiiibilmiyorumkismile
birinden biri dedimm.senin için konuşmadım genel yani bebişimmmm..
hep bitaraf alttan alırsa tabiki olmaz...siniriniz geçsn oturup konuşursunuz merak etme...

ayyy bu cocuklar minik canavarlar resmen.ne yaramazlıklar yapıyorlar bak hele?
gercı elıf simayda onlardan asagı kalır yanı yok.
mutfak cekmecesının en altını cekıp üstüne cıkıyor tezgaha bıraz daha yüksekten bamak ve istedıklerıne uzanabılmek için.gecende bır baktım onun üstündekınıde cekmıs merdıven yaparak onun üstunede cıkmıs.sen bıcagı al nasıl uzanmısta almıs bırde tutmus bana getırıyor nasıl korktum aklım gitti resmen.tezgahın üstunde bıcak vs şeyler asla bırakmıyorum..
en haylaz dönemlerındeyız allah yardımcımız olsun.
bu arada herkesın kadır gecesını mübarek olsun arkadaslar.tüm meleklerımıze rabbim saglıklı sıhhatli iman dolu ömürler nasip etsin.vatana mıllete hayırlı evlatlar olsunlar inşallah...

erkek olacakmış az zamanımız kaldı bize dua edin selamet dogum yapalım kucagımıza alalalım hayırlısıylan inşallah bütün isteyenlerle birlikte

hayırlı uğurlu olsun canım.hihoyyyt

ıyı yapıyosun canım erkek mılletıne yüz verdımı astarı metre metre istiyor valla.saygı sevıyesını aşmadan tavrını bellı edeceksın .hem karnım doysun,hem pastam dursun yok öyleee :)

kızlar, kolay gelsin size yaa, azra pek öyyle haylazlıkları anlamlıyo daha, daha doğrusu uğraşmaz hiç, baktı bişeyi beceremedi boverir, öyle kanapelere bile çıkmıyo henüz, buna rağmen düşürüp duruyoruz, sizin kuzular çok hareketli, çok dikkat ister, Allah korusun alhancım aklım çıkardı benimde,
bazen niye hiç bişeye uğraşmıyo bı kız diyorum ama size bakınca vazgeçtim vallaa, öyle uslu uslu oturmaz gerçi ama en azından trmanma olayımız yok çok şükür

canım inş. kötü çıkmaz sonuçlar geçmiş olsun

benim eşim de çok yemek seçer bu yüzden bizde çok sorun oluyo hep kavga çıkar kızı da babası gibi.

bizim de 3. ayakkabı

ay fatoş seni okul konusunda en iyi anlayan benim çünkü aynı dert bizde de var.ben de meslek lisesindeyim va ders sabah 8 de başlıyo muhtemelen de akşam 8 de bitecek ve bizde sabahçı öğlecilik düzgün olmuyo yani geçen sene öğlenciydim ama sabah 9 da ders başlıyodu akşama kadar okulda bekliyoduk bu sene de nasıl olcak bakalım muhtemelen cumartesi de ders olacak bakalım bakıcı gelecek mi öyle işte millet insafsız
bir de bizim mesleğe kolay derler değil mi canım, 8 sene oldu, 5 okul değiştirdim,her yerde ayrı problem, napalım, başa gelen çekilir:KK43:
öff h.sonu geldi tabi gene kimse yok.canım çok sıkkın.bugün ablam 2 dk da boşandı.hoş onun keyfi yerinde de annemle babam perişan.sipirim tepemde hiç keyfim yok.
ne denir bu durumda bilemiyorum canım, inşallah ablan için hayırlısı budur
benim eşimde tam tersi, bişey olmaz der durur, deli oluyorum, onu yedirme bunu verme diyorum bişey olmaz diyor.
okul konusunda allah yardımcın olsun zor valla, boşu buşuna okulda beklemekte sinir bozucu olur.
sağol ayşecim, bu kocaların hepsi ayrı alem

gülincim geçmiş olsun ablan boşanmış bende ayşeye katılıyorum eğer mutluysa ablan üzülmeye gerek yok

egelifatosh Allah yardımcın olsun.Valla güvenmeden yaşanmıyor densede yine de özellikle iş arkadaşlarına hiç güvenme
sağol canım, sende çalıştın, yaşamışsındır benzerlerini
günaydın kızlar epeydir yazamıyordum.eminecim annene çok geçmiş olsun.
öğretmen arkadaşlar zor dönem başladı sizin için. inş. en kısa zamanda alışır melekleriniz
sağol ayşe, ığdırdasın değil mi? alıştın mı?ceylin nasıl?
günaydınnnn
mutluyumm annemin sonuçları temiz cıkmışş
harika bi haber bu:)

herkese günaydınalr.. eminceim inş öenmli biş değildir annende çıkan:KK43:öğremen arkadaşların yeni öğretim yılı hayılrı uğurlu olsun..
sağol müzeyyen
destekleriniz için teşekkur ederım kızlar.ablamın keyfi yerınde tabı ama ortada bırı 6 biri 7 yaşında 2 tane yeğenim var.12 yıl evlılık 7 yıl flörtten sonra boşanıcam da boşanıcam dıye tutturdu.kızdığım başka bı şeyde evı de şirketı de eşine bırakıp boşandı dün.35 yaşında.ok üni.mezunu ama nerde çalışır 2 çocukla?kendı çalışçmadığı halde çocuklarını bakıcılarla buyuttü.şimdiş derine bakacak.insan kendını getırdığı noktayı görunce delırıyo.benım mal da mulkte gözum yok ki dıyo ama 35 yılda hiç yokluk görmedi.çok kızgınım ona çok.hiç mi düşünmez insan geleceğini.
ya gülin seni çok iyi anlıyorum, çünkü ben de kendi geleceğini düşünmeyen bi kardeşe sahibim, anlatsam sayfalar sürer, biz neden onların kendini düşündüğünden fazla düşünüyorsak, yapı işte, sonunda olan bize oluyo, bak sende belki bunları kafaya taktın, evine evliliğine yansıdı, benimde oluyo, ama elde değil

günaydın kızlar,
iyisinizdir umarım, kasvetli bi gün bugün, alışverişe çıkıcaktım ama yattı galiba,

gülin canım kafaya takmamak olmuyo ama naparsın ki herkese müdahale edmiyoruz hayatta, en yakınlarımıza bile, gün gelicek çocuklarımıza bile geçmeyecek sözümüz ama, umarım geri dönüşü olur yine de,

biz de kötü bi gece geçirdik, aklam 10 gibi yatağa yattık azrayla, onun tarafına pike ve yastık koydum yatağın kenarıa, yatakta döne döne uyuyo izimk ki, bi dakkada içim geçivermiş, paaat diye bi sese uyandım bi baktım azra yok, kafa üstü düşmüş yavrum, alnı yumurta gibi şişti, ağzı kanadı, uykulu haliyle neye uğradığını şaşırdı yavrum çok ağladı, ben de çok kötü hissettim kendimi, yaa bi saniyede oluyo herşey, normalde hergün öyle uyuyo, ama nasıl olduysa dönerken yastığı falan aşmış,
çok okumamız lazım, dün bütün gün usluydu, uykusu yemeği rahattı derken nazar değdirdik kızıma,

bu arada azra da iyice sosyalleşti, apartmanda arkadaş çevresi oldu, geçen gün çocuklar zili çalmış, top oynamay iniyoruz azra da gelebilir mi diye, ne zaman büyüdüler böyle anlamadım yavv,

yazmayıp yazmayıp yazınca uzatıyorum böyle kusura bakmayın, çoğu zaman okuyorum ama yazmaya enerjim olmuyo,
tüm iştahsız bebeklere, iştah, hasta bebklerimize şifa, hepsine mutlu, başarılı, huzurlu , uzun bir ömür diliyorum Allahtan, sizin ve sevdiklerinizin kandilleri mübarek olsun arkadaşlar, dualarda unutmayın
çok hoş ya azra büyümüş de arkadaşları da dışarıya çağırıyomuş, zaman ne çabuk geçiyo:)
ayşe ve mümine sağolun kızlar ama bu sefer ablama değil kendime sıkıntım.,dun gece kavga ettik eşimle konuşmuyoruz şimdi.son zamanlarda çok agresifleşti.saçma sapan şeylerden sınırlenmeye başlıyo.15 dk sonra sınırı gecınce gelıyo ama ben hemen sakınleşmıyorum.doğumdan önce ne zman kavga ettık onu bıle hatırlamazdım.hiç etmezdık gibi bişi.şimdi 1 gun ıyıysek 2 gun kötüyüz.gece 3 uyanıktım hala sinirden uyku tutmadı:KK43:(
inan hepimizin evinde oluyo, ama ben itiraf edeyim , bende de var, gerçekten hiç tahammülüm kalmadı, dışarıda ona buna kızıp hırsımı evdekilerden çıkarıyorum:KK43:

merhaba kızlar,
gülincim inşallah düzelir aranız, pek yüz verme, bizde geçen ay boşanma noktasına kadar gelmiştik, hiç alttan alma, suçunu anlasın
ayşecim gözün şişmiş geçmiş olsun,
müminecim geçmiş olsun, nazar oluyor senin kuzun, Allah bir daha göstermesin,
bizim bebek karyolasının bir tarafını kestik, bizim yatağa dayadık, benim yanımda yatıyor böylece ama diğer tarafı parmaklık düşmüyor yani ,dene istersen
artık büyüdüler ya, yastıkları falan aşıyorlar
eminecim gözün aydın sonuçlarınız temiz çıkmış, bu arada maşallah elaya, çok güzel yiyor nazar değmesin, bizimkisi dörtte birini yemiyor onların
bu arada keçiboynuzu pekmezi aldık, çok faydalıymış çocuklara, tavsiye ederim
sütün 3 katı kalsiyum varmış
sade olarak sevmiyor ama, tahinle karıştırdım, bir tatlı kaşığı sokuyorum ağzına, çikolata diyorum açıyor ozaman ağzını :))
afiyet olsun kuzuya

bi kız bi erkek, ne güzel bi arada büyür giderler:) kolay gelsin hem hamilelik hem küçük bebek, ikisi bi arada hem zor hem güzel

bu arada kadir geceniz mübarek olsun arkadaşlar, allah bebeklerimize sağlık versin, iştah versin, yürümeyenler yürüsün, uyumayanlar uyusun ....evliliklerimizden kavga gürültü eksik olsun, allah yaşadığımız her türlü zorluğa katanma gücü versin..

X