2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

okonuda haklısın valla,oyüzden iyiki erken anne oldum diyorum,ama eşime arada geliyolar bunalıma girincede laf edip duruyo,,kim dedi sana erkenden 2çocuk yap diye,hayatımızı yaşayamadan kıpır-dayamaz olduk falan diyo,kimi zaman hak veriyorum boğulduk iyice ama ,,allahım sağlıklarına zeval vermesin bişekilde büyüyolar ilerde mükafatını görücez inşallah,erkenden zorlukları atlatıcaz diye düşünüp moral buluyorum kendimce,ben hiç pişman olmadım olmamda,,ama işte arada insanız geliyo herşey üstüste çocuklara bahane buluyoruz ona buna saldırıyoruz(sözsel olarak tabi)

ama senin tam köşeye çekilip kendine vakit ayırma zamanında yaşadığın bu günler doğal olarak zorluyo seni,ama allahım kısa zamanda refaha çıkarır inşallah,sabret ne diyim,,benim ikiside sorunsuz bi bebeklik dönemi geçirdi allahıma şükürler olsun,hiç anlamadım bende nasıl büyüdüklerini,,ama son 1yıldır belkide daha fazla çıkmazlarda boğuluyorum,,çocuk yetiştirmek tam anlamıyla işkenceye dönüştü,biri bişey ister illaki ötekinede vermek zorundasın yoksa bitane daha yandık,2ye böleriz oğlan vermem diye tutturur,işine geldimi paylaşmayı çok seviyo,işline gelmedimi çileden çıkartıyo adamıkoltuğa uzanırım hemen oğlan yanıma gelir yatmak ister,ben onun tadını bile çıkaramam,çünkü kızda görmüştür ve illaki oda yatıcak yanıma bağır çağır üstüme ikiside biner ,itiş kakış birbirlerine vurarlar in in diyee en çokta o koyuyoo,bi ağız tadıyla uzanamıyorum evdeee

neyse ufaklıklar yine bişey istiyo,allahım yaa nesfiti almış ,yanında tabak getiriyo oğlan şuna bakın ,,iyice alıştılar valla,daha küçükken formlarına dikkat ediyo benim bıdıklar

sağdan soldan mı kesiyorlar 3. olursa ne olacak :44: doğumlardan sonra çok fark edilecek değişiklik oluyormu inşallah benim de düzelir çok huzursuzum

canım şöyle söyliyim ama sana,,benim doğumlar arası 13ay var,,oyüzden arası az olduğu için olsa gerek önceki kesi yerinden değilde sağlam yerden kesi yaptılar,,ama iki doğum arası yıılar geçmiş olduğunda aynı yerden kesi yaparlar,,ben doğum yerinde bi kadın doğum sancısı sırasında dediki benim kesi dikiş yerim 2sene geçti ama iltihap kapıp durdu devamlı iyileşmedi çok acıyo,yine orayımı kesceniz kesmeseniz olmazmı dayanamam falan dedi,,ebede kesmessek yırtılır orası daha çok canın yanar öylemi olsun istiyosun,,eğer orası acıyosa diğer yerden kesi yaparız bişey olmaz dedi,,

,,canım ayıptır söylemesi ama sırf meraktan ayna aldım gittim baktım şimdi,,ya ben yanlış biliyorum yada sol taraftaki kesi izi falan diye en ufak bi iz yok,,:44:
ama sağ tarafta iki kesiğide orayamı yaptılar sanmıyorum çünkü hatırlıyorum ilk yıllarda sağdada soldada izler bariz belliydi,şuan bitarafta iğne ucu kadar dahi bi iz yok
sağ taaftaki kesi izi hala belli sanırım o taraf çok geçiyileşmişti,çokta acı çekmiştim,fazla sıkmamışlar sanırsam ipleri,dikiş izi okadarda kusursuz değil çünkü,,öyle işte bumaraım bilgilendirici olmuşumdur rahat ol

iyi dikilirse iz kalmıyormuş sanırım ben şuan tuvaletimi bile yapamıyorum makat bölgem ve dikiş yerim aşırı ağrı yapıyor çok şansızım millet geziyor bişey olmuyor ben hastanelerde biraz dolandım ne hale geldim

ah canımyaa dolaşmaktan bişey olmaz aslında oraya,,dahada oturursan devamlı baskı halinde olucağı için kötü olur,,ben oturamıyodum bile üstüne hiç,hep yattım yemek yerkende diz çöküyodum oram havada kalıyodu ,imkansız üstüne oturmak ağrının tarifi yok biliyosun,ama sabret geçicek inşallah,,benim 1hafta sonrasında dikişlerim tamamen erimiş kalnıda dükülmüştü,acımda geçmişti,hafif hissetsem bile ilk günlerin ağrısından eser kalmamıştı,,geçmiş olsun

selam kızlar
nasılsınız
biz de dün döndük tatilden ayvalıka gittik abimlerle su soğuktu ama olsun güzeldi
filizcim keşke telini alsaydım görüşürdük diye düşündüm
sizler neler yapıyorsunuz ?

slm canım
aşkolsun ayvalığa geldin ve uğramadın mı bana
evet dün soğuktu gerçi hep soğuk buraların suyu yaz boyunca hep aynıdır

valla bizde 8-5 çalışıyoruz sonra deniz
inan denizden çıkmak istemiyo anne daha eve gitmeyelim daha ben burdan sıkılmadım diyo denizden çıkaramıyoz

naber kızlar.bakıp bakıp çıkıyorum.p.tesi gunu 40 ımız çıkıcak ınşllah.36.gun ve ben gece uykusuna hasretım.kım bılır daha ne kadar da hasret kalıcam( 2 çocuk zormuş valla ısteyenlerın haberı olsun.ama gunden gune kolaylaşıcak ınşallah herşey.çok öptüm hepinizi.

kızlar selam...tatilde galiba çoğunluk...bizim tadilat işleri nedeniyle ağustosa kaldı...ramazan bayramından eylule kadar kalabilcez bu sene...(filizcim ben ararım o zaman sebi özelden no verebilirsen)...gülin kolay gelsin diycem sana, demesi kolay diyeceksin sen de...çocuğu senelerce olmayan insanları düşün canım...ben öyle yapardım, ege çok gazlı ve zor bi bebekti, azıcık faydası olurdu....

selam kızlar
filizcim valla sorma ya çok pişman oldum telini almadığıma
gülincim az kaldı düzene girer artık
fatoş taşınmadıız mı daha
ben de kendi evimdeyim annemlere gidicem bi ara evde sıkılıyoruz eceyle eşim işte herkes tatilde yapıcak şey de sınırlı burda maalesef

filizim canım benim aldım noyu...dediğim gibi agustos 15ten sonra ararım.....özlem annenler nerde...köy çiftlik gibi bi yerse eceye de iyi olur...hiç durma git canım....bu arada biz daha taşınamadık..tadilatı yavaş yavaş yaptırıyoruz..hem eşimin zamanı kısıtlı olduğu için hem de para sıkıntısı nedeniyle...neyse geç olacak ama güzel olacak inşallah...ya ben ayşeyi merak ettim...mertin annesi olanı...çok sık girerdi..iyi mi acaba?annesi gelecekti yanına,daha çok vakit bulması gerekirken iyice terketti bizi...bi de neslihanı merak ettim, gülinle beraber doğuracaklardı...noldu acaba...hayırlısıyla doğurmuştur inşallah

selamm
fatoşcum annemlerin bahçeli evi de var köyde hergün gidiyolar zaten işleri vardı bitsin gidicem .evet ya ayşe ve neslihan da uğramıyor artık

özlemcim nerde köyünüz ..yakın mı bursaya? valla bi köyümüz olsun çok isterdim,gitmesek kalmasak bile nimetlerinden faydalanırdık...şöyle bi köy tavuğu yumurtası, dalından meyve vs fena olmazdı hani...
egeye pedallı araba aldık bimden...fiyatı çok uygundu...39.90 içinden çıkmak istemiyo...tavsiye ederim kuzulara...

afyon yakın bursaya özlem,şanslısın, yakın yere gelin gitmişsin, eşinin ailesi nerde canım...onlara gitmiyo musunuz tatillerde...sizinkiler de bizim gibi fiziksel olarak yakın ama ruhen uzaklar mı yoksa?

güle güle kullansın,pek ucuzmuş ne güzel,,bende nesilde görmüştüm geçen,59liraydı,,içine bi bindi oğlan çıkmak bilmedi,,kızda cıyak cıyak bende bincem dedi,ama başka yoktu,,alcaktım vazgeçtim,evde kıyamet koparcaklar başıma ekşiyceklerdi eminim,,ne biliyim aklım akülü arabalarda şuan,,uzaktan kumandası olanlar varya pek özendim,,ama çok pahalı,,olmuşken iyisi olsun dedim eşime,2tane alamıycamıza göre çift kişilik alalım dedim bakalım,,600lira diyo nette baktımda,,nasip olursa taksitle alcaz artık bakalım,,inşallah,bunun içinde kavga etmezler,,sonuçta aynı anda bincekleronları mutlu görmek herşeye değiyor yaaaama bişeyden okadarçabuk sıkılıp vazgeçiyolarki,insan verdiği parayamı acısın artık binip eğlenmediklerinemii,,(geçen doğum gününde alınan kayak setinden sıkıldılar artık,günde bikere belki kayıyolar,,akülü arabadanda bukadar çabuk sıkılırlarmı acaba:26:)

evet haklısın, onları mutlu görmenin değeri baha piçilemez...ama bana fenalık geliyo temizlik yaparken, evi toplarken, o kadar çok oyuncaktan, geçen oynamadıklarının hepsini kaldırdım, sadece arabaları var....ev nefes aldı valla
senin 2 olunca, oyuncak sayısı da fazladir, bi de biri kız diğeri erkek, oyuncak bebek, araba vs çeşit de çoktur...neyse 3-4 sene sonra tümden rahatlarsın

benı unutun zaten.zaman gelıyo saatlerce tuvalete gıtmediğim oluyo.gecen hafta yazlıktaydım bu hsftada bakıcı ızınlı allahtan eşim evde.ama adam maymun oldu 1 haftada.gördu halimi.

günaydın kızlar
havalar felaket sıcak
ramazan zor geçiyo

gülincim ALLAH kolaylık versin canım sana ama alışmışsındır artık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…