2009 Ekim Anneleri

naloşum maşallah oğluşuna ne kadar güzel bir bebişşş...yer onu teysesiiii

tşk ederiz teyzosuu ŞenizŞenizŞeniz
bizimde dun dustu gobusumuz hayırlısı ile ...sizinde dusmus gozunuz aydın llallcımm Allah saglık sıhhat versin bebişlerimizee:Saruboceq:
insan deli oluyor biran once dussun die mehayım inş. sizinkide biran once hayırlısı ile duser benim netten arastırdıgım kadarı 7 gun sonra veya 30 gune kadar dusmesi normalmiş
7 gunden once veya 30den fazla zamanda dusmemesi anormal bir durum teşkil edermiş

Son düzenleme:
zuzum rezene benim oğluşu rahatlattıo ...
aa canım birde çikolatada gaz yapıyormuş:s
son bişey daha benimde bebişimin yüzünde sivilce gibi şeyler varrr

zuzumm nasıl kustu bugun cok telas ettim kendime anlatamam üşüttüm diye korktum gazınıda cıkardım halbuki.. kesik süt peynirimsi sekilde yaptı annem yarıyodur ondan felan dedi ama içime genede kurt dustu
bende elma gaz yapmıyor die elma yiyordum surekli yemem artık
peki armut yapıyrmu acaba onuda cok tuketiyorum
rezeneye devam et bence zuzum o gazı onluyor bide sutun kalitesini arttırıyormuş

amazon aynen beni anlattın emmesinden anlyıorum süt olunca cukcuk olmaınca cıkcık yalancı emme gibi emiyo sattelerce göğsümde kalıyo mıkır mıkır aynen beni anlatıtnn

KIZLARR MAMA VERMEZ OLAYDIM başıma geelenle...BUgün 80 ml mama yaptım emdi bi güzel sonra yatırdım banyoya girdim kayınvalidem yanımda yarım saat sonra ben banyodayken çocuk tuhaf bir ses le bir kus ağzından burnunda kızarmış morarmış tükürüğü yıtamamış balgam yapımış kayınvalidem parmağıyla temizlemiş nefesi kendine gelmiş beni çağırdı eli ayağı titriyo.. Bebeğimi aldım koynuma yatırdım sevdim ağladım başında nasıl içim gitti Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın annelik ne zor bir görevmiş.. Neyseki bu süre içinde uyudu ve göğüsümde biraz dolmuş az önce emzirdim süt geldi emişinden belliydi.. çok fazla emince yine cıkcık oluyo.. off Rabbim sen gösterme acılarını düşmanıma verme

zuzum rezene benim oğluşu rahatlattıo ...
aa canım birde çikolatada gaz yapıyormuş:s
son bişey daha benimde bebişimin yüzünde sivilce gibi şeyler varrr
benimkinde de war canım..geçen sordum çoğu bebikte warmışşş.geçermiş

armut da yapar cnm..muz yapmıomuş..ben kusma konusunda ihtisas yaptım sıpamın sayesinde:)) kesik süt olsuunn,krem rengi normal kusmuk olsuunn,kanlı kusmuk olsuunn,ağızdan gelen burundan gelen tazyikli tazyiksiz:)) daha sayimmi:))) korkma cnm o kesik süt gibi dediğin hazmedemediği için midesi hassas olduu için...

geçmiş olsun cnm ya..bazen çok kötü oluyo kusması bende çok korkuyorum..yüzü morardı dün hemen ters çewrirp hızlı hızlı wurdum sırtına..bi anlık dikkatsizlik nelere yol açar Allah korusun..çok dikkat etmemiz gerenkk

oyy zuzum sagol sabahtan beri kusma hakkında bilgilere bakıyrm cnm sıkıldı neyse rahatladım inan

anılcım gecmiş olsun canım bebişin uyudugunda sende uyu sutun olsun Rabbim sutune bolluk versin inş. dinlen mutlaka

sağol zuzum sanada geçmiş olsun kesinlikle Allah korusun yanında olamsak anlık ya Rabbim sen koru miniklerimizi... ÇOK kötü oldum ya

anılcım canım çok geçmişolsun tatlımm

nloşumm göbişimiz düşmmüş hayırllısı olsun tatlımmm

merhaba kıslarr ne var ne yok anlatın bakalımm benim ne misafirim bitiyo nede gelen gidenim aaaaaa sıkıldım yaaa

sağol gizemcim kalemiti...
geceleri uyuyorum annemin sayesinde 1.5 saat en fazla 2 saat kadar bazen 1 saat ama göğsümde çok kaldığı ve bazen saatte bir kalktığı için yetmiyor uzun süre uyuyunca süt geliyor emmesinden anlıyorum inşallahh çoğalır
bizim ilk 1 hafta kalabalıktı artık bitti

sağol gizemcim kalemiti...
geceleri uyuyorum annemin sayesinde 1.5 saat en fazla 2 saat kadar bazen 1 saat ama göğsümde çok kaldığı ve bazen saatte bir kalktığı için yetmiyor uzun süre uyuyunca süt geliyor emmesinden anlıyorum inşallahh çoğalır
bizim ilk 1 hafta kalabalıktı artık bitti

Kızlar bende ekim annesiyim pek sık size yazmasamda sürekli takip ediyorum sizi<<
benim kızımda 32 günlük oldu bugün..
Çok şükür düzeni oturttuk gibi..3 saatte bi uyanıyo emiyo 1 saat kadar ayakta kalıyo altı değişiyo sonra geri uyuyo tabi geceleri emzirince altını açmıyorum emerken uyuyo gazını çıkarıp hemen yatırıyorum uykusunu açmadan..gündüzleri daha fazla uyanık duruyo bizde biraz gazlıyız nurse harveys veriyorum günde 3 kere ..

teşekkurlerr gizoşummopuyorumnanaktan darısı düşmesini bekleyenlere inş.

Selammmm,

Allah'ım bende düşünüyordum sadece benim oğlum mu geceleri 2 saat uyumuyor diye :)) Herkes aynı durumda desenize bazen uykusuzluktan ölücem sanıyorum yaa ama napalım oğluma feda olsun. Biz yarın oğluşumu sünnet ettirmeye gideceğiz, bir yandan kıyamıyorum bir yandan da en mantıklısı bu çocuk büyüyünce stres yaşamayacak dyorum ama ana yüreği işte bakalım nasıl dayanacağım :sinifsinif:
Arkadaşlar tabiki siz bilirsiniz ama mama vermeyin bebişlere ne adar emerlerse o kadar süt gelir derler öyle olmuyor mu? Biz de son iki gündür pek iştahsızız ama hayırlısı bakalım kendinize ve meleklerinize iyi bakın :)) Aaaa bu arada oğluma blog yaptım bakmak isteyenler bakabilir Tuna Boy :)

ıy geceleeerrr

valla kıslar banada şahsen rezene çok ii geldi rezene içtimmi bide dinlendimmi çok ii oluyo ama nerde dinlenecen gece dora paşa uyanıp duruyo gündüzde gelen giden ayy gelmesinler artık ya :))

canım hayırlısı olsun şimdiden valla bizde dorayı yaptırdık gayet sağlıklı 41 kere maşallah kuzuma en ii kararı vermişşsin hiç bişi anlamıyolar tamam yapılırken ağlıyolar ama o da bacakları tutulduğu için bizimki lokal olarak yapıldı siz nasıl yaptıracaksınız tatlım :uhm:

uyku kesinlikle süt yapıyo kızlar evet, fırsat buldukça uyuyun, bebişler uyudukça..
emzirir emzirmez yatırmıyorum ben azcık 5 dk falan dik tutuyorum kızı. bi de yan yatırıyorum. arkasına yastık dayıyorum, kusar eder gece allah korusun, korkuyorum emzirir emzirmez sırtüstü yatırmaya..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…