2009 Ekim Anneleri

kıslar kanamam bitmedi ya deli olcam alttanda bakıldı birsorun yok 9eylülde dogum yaptım 51gün oldu hala geliyo yaa durmuştu yine başladı offf ya ilacıda kullanamıyom yan etkileri emziren annelerde ispatlanmamış eşimde içme emziriyon bebegi, zehirleriz dedi

musyasçım stres yapma tatlım, her bünye farklı sonuçta, herhangi bir sıkıntın da yokmuş çok şükür, geçer inşallah artık canım..

selam kızlar.siz kac sate bır emzirıyorsunuz.. saatlımı yani.benımkı kusyor sureklı ben saat bası verdım aglayınc aacıktı dıye verdım. kusması normalmıkı

ben ne zaman acıkırsa o zaman veriyorum, bazen 1 bazen 2 saati buluyor belli olmuyor..

gizem hayırlı olsun tatlım maşallah doramıza..

kızlar dün gece benim cadı 03:30'da bir uyandı saat 07:30 a kadar uyumadı , ağlıyo , oyun istiyo deli etti beni.. emmesinden memeler de süt de kalmadı gece vakti ,artık en sonunda 60 ml. mama verdim sonra uyudu. açlıktan mı ağlattım acaba çocuğu o kadar saat anlamadım yaaa..
üzüldüm sabah sabah..

aynen amozon valla deli oldum kerem altın aypmış onu değiştir gel bu tarafa küçükbey doldurmuş gözler faltaşı onu değiştir ustüne sızmış onu değiştir çarşaf değiştir kustu bı daha değiştir bu gece kabus gibiydi memeler fıcık fıcık oldu hiç bişey yok bugun dr gidicem mama alıcam sanırmmm aç bu cocuk yaaaaaaaaa

KIlzar aynen cıkcık emmesinden yumuşacık moldu memeler birşey gelmiyor içmediğim kompostp humana kalmadı süt çok azaldı bide sık sık emince sinirleniyo :KK43:(
bugün anneme mama aldırdım milupa emdirip yatırıcam 2 saat sonra klkınca mama vericem sonra 2 saatte daha kalsın süt dolar o zamana kadar :KK43: çok içtiği için yetmiyo kusuyo falan amannn :KK43:

kızlarrr göğüşleriniz foş oldu diye süt yok sanmayın.
doğumdan belli bi süre sonra göğüslerin sertliği gidiyo. süt azaldığı için değil yapmayın mama vermeyin bebeciklere yazık..
süt azalmıyo mahiyeti değişiyo sadece..

zeynocan aynen öyle oluyo sana katiliyorum

hatta ben okudumki mesela sen 50ml mama veriyosun o 50ml gögsünde azaliyomus geri cekiliyomus

ama tabi sonucda herkesin kendi karari isteyen verir isteyen vermez

kızlar bende mama vermek istermiyim hiç çok üzülüyorum ama 1 saat memeden ayrılmıyo gelmeyince isnirden kafayı vuruyoo yumuşaklıktan tutamıyo sinirleniyo 2 saat nerdeyse kaldıı oluyo göğsümde 3 saate yakın uyuyunca süt geliyo emme sesinden anlıyorum yutkunma sesi çok gelince doyuyor tam 2 saatte uyuyor ama süt az olunca yutkunma sesi gelmiyor emmesi bile hafif oluyor

:KK43: yoksa ben istermiyim mama vermek o doysun da ben hiç uyumam :KK43:
kaşıkla vericem 1 defa en azından diyorum 4 saat içinde göğüs te dolar
üzüm kompostosu ve humana içiyorum dana gibi olcam zaten kiloluyum ama oğlum için değer

zuzucum o sivilceler normal, benim kızda da var, herhangi birşey kullanmana gerek yok.
Rezene olayı için de , ben humana stell tea içiyorum günde 2 kez. onun içinde rezene var zaten. bebiş gazlı diye içmek istiyosan, milupanın rezene çayı var bebekler için, benim kız çok huzursuz olursa 20 ml. ondan veriyorum anında kesiyor gazı. aklında bulunsun.
saol kuzummm...opuyorumnanaktan
kızlar dün gece benim cadı 03:30'da bir uyandı saat 07:30 a kadar uyumadı , ağlıyo , oyun istiyo deli etti beni.. emmesinden memeler de süt de kalmadı gece vakti ,artık en sonunda 60 ml. mama verdim sonra uyudu. açlıktan mı ağlattım acaba çocuğu o kadar saat anlamadım yaaa..
üzüldüm sabah sabah..

bazen ben de akşamları mcbur weriyorum mama..çok sık emio..sık acıkıyo dolmuo ozaman da tebi..45 dk ya da yrm saate başlıo ağlamaya aranmaya..çabuk doyuyo çabuk acıkıyo..aslında 2-3 saatte bi emişilirmiş 1 aylıkkene..ben saat başına anca uzatabiliyorum...düzeni oturtamadım...sık acıkınca da uyumuyo tabi gündüz...tuwalete bile gidemiyorum o derece yani..kucağımda sızıyo emdiken soora gaz çıkarırken uyanıyo yada yatağa yatırınca en fazla 3 dk soora uyaıp başlıo ağlamaya...zormuş annem yaaa:)))

canım sık mı banyo yaptırıyorsun. acaba kurumuyor mu?

canim 2 gunde bir yikiyordum artik haftada 2 kez yikamaya karar verdim ama hastanede hergun yikiyorlardi ondan olacagini sanmiyorum..arkadasimda hergun yikardi 15 gun sonra dustu bebisinin gobegi...

mehay ben 10 gun banyo yaptırmadım alkolle temızlıyordum 1 damla damlat etrafını sıl dedi dr sakın bolca dökme dedi sonra banyo yaptır yazık dedı o bölge kuru kalsın ama dedi bezinin üstünde kalsın dedi 11.gün düştü banyo da yaptırdım..orası acı vermiyormuş endişelenme canım...ama bu kadar geç düşmesi ınsanı deli eder yaa niye düşmüyo acaba umarım bişy yoktur çok üzüldüm bende bızımkı 10 gün sürdü nasıl çatladım..göbeği düşüncede gazlı bezi yuvarla deliğin üstüne koy üstünüde güzelce tülbentle sar göbeği dışarı fırtlamasın güzel olsun belide ben düştüğünden beri öyle yapıyorum keremede yapmıştım çok güsel göbeği ve beli var maş...

cok iyi fikir canim saol deniycem..benim gobegim cok guzel oglusumunkide guzel olsun istiyorum ne yapsam diye dusunuyordum bende saol canim onerini deniycem..a.s.a.s.

aynen kızlarmemeler yumuş yumuş oluyor çok sık emince..
ben de mama vermek istemiyorum ama göğüslerde süt olunca cork cork emip yutuyor. yutkunmasından anlıyorum, süt olmadı mı emzik gibi emiyor memeyi yutkunmak yok. demek ki süt de yok o zaman..
mama verince bari 4 saatte falan doluyo memişler..
gece altını açmaya kalktım mı zaten gözler faltaşıi uyutana aşkolsun.. alsan bi türlü almasan bi türlü..
uykuya daldırmak mesele zaten..
kucağımda dalması 45 dk yı buluyor, tam daldırıyorum yatırıyorum haydiii 10 dk sonra tekrar mıkır mıkır..
gece uyumayı sevmiyor benim kız.. gündüz de kütük gibi uyuyor, uyandırana aşkolsun..
düzeni oturtamadık daha.. kırkımız çıksın bakalım nolcak..
anne olmak zormuş..

kocik te ayrı bi alem yaa.. niye uyanıyomuş gece uyumuyomuş..
sanki keyfimizden uyutmuyoruz.. :eek:klava:
biraz baksın diye kucağına veriyorum hepten ağlatıyor çocuğu..
iki tane bebe var bende 1 tane değil valla..

kızlar sizin bebişler kusuyormu
bugun oglum kustu az bir kusmada degil fıskırdı resmen agzından her yeri battı iyiki yanındaydım :bbo:

slm kıslar ne var ne yok cok sükür nete girmeye fırsat bulabildim
bugün asımızı olduk bir aylık olduk şükür olusum da nazar degmesin uyuyor saatlerdir...acaba asıdanmı??? emzirmek için uyandıracam ama kıyamadım :KK43:(((

mehay canım panik yapma....
bende senin gibi panik yaptım 16 günlükken dr. gittik ve bana faktör 13 eksikliğinden veya kanıyla ilgili bir sorundan düşmüyordur dedii..bende iki gözüm iki çeşme bebişim hasta diye ağlamakdan helak oldum...
tabi testler temiz çıktı...
sonra kankam bana göbüşüne sargı beziyle sar alttan dedi ve 19 günde düştü göbüşümüzzz....
bu arada kankamın oğluşununki 25 günde düşmüş...tabi bunu duunca inasan söyler diye tepki yaptımm:)))
ama şuan oğluşumun göbüşü kuruma aşamasında cuma günü rutin kontrolümüz var bakalım ne diyecek dr..henüz kurumadığı için yakılabiliomuş ve bebişin canı hiç acımıomuş....
inanki yaşadığım tresin haddi hesabı yoktu neden düşmüo bu göbüş dieeee:KK43:((
inanki düşer sadece sabır.....yerimseniben

naloşum maşallah oğluşuna ne kadar güzel bir bebişşş...yer onu teysesiiii:nazar:

nalncım kusuo kuzum..gazını çıkarmassan oluyo genelde..mide sindirmiyo gaz çıkarcam die kendi kendine kasıncak ksuyo..gazını çıkarmadan yatırırsam kesin kusuyo hem d nası bi tazyikle...

selduscum bis daha aşı olmadık cuma oolcas..ağladımı çok???

hıı bi de gazdan şikayetçi olanlar; elma gaz yaparmış..ben bilmiodum nası elma yiyorum kaç gündür..çocuk helak oluyo gazdan..ben de rezene içmeyi bile bıraktımki bizde ters etki yaptı galiba diye:) yeniden mi içsem ne:))

X