2009 Ekim Anneleri

soğan sürmek de yaraya engel oluyormuş. karbonat sakın sürmeyin iyice kurutuyormuş arkadaşlar bilginize :)

nehiriverle günlerimiz aynı sanırım, allah kolaylık versin, inşallah en kısa zamanda hayırlı haberleriyle gelir.fisfisfis

:asigim: nehriverde inş. sağlıkla kavuşur meleğine

yaa gögüs uçlarım ilk ağzına aldığındaağrıyor fakat yara falan yok lansinoh gayt ii geldi belkide bünye meselesi ama bilmiyorumm zamanla vücut anneliğede zamanla alışacak galiba ama herşeye değer bi kokusunu içine çektinmiydi ağrızı sızı hemen gidiyo :asigim:

mureda sağol tatlım darısı başına :asigim:

hmm bendede cok olmaz inş. ben suanda birsey surmuyorum daha onceden mi başladın sen gizoşum yarın doktora gidecem pztden bu gune kaldır sezeryan gunumu verecek bana da doktorum
evde alt ust olmus durumda sıkıntıdan ölüyorum nasıl duzelecek bu ev diye uyuyamıyorum yaa
Ben kactım gizoşummm optummmmmmmmŞeniz

Lalli aradım şimdi. Dün kontrolde bebişin suyu az kalmış, onun için hemen sezeryana almışlar. Dün öğleden sonra doğmuş oğluşu. Yarın çıkıcakmış hastaneden.
Maşallah ikisine de :nazar:

amanin canım benim yaa dogum yaptı demek Allah analı babalı buyutsun inşallahh 2 yavrusunuda kendisine bagışlasın

canlarım benim ya o kadar beklediler son anda sezeryan :KK43:(((

canım sen normal dogum yaparsın inşallahh Tek avazda ALlah nasip etsin kolaylıklaa

oyy lalin de meleği gelmiş maş. bebeğine sağlıkla büyütsün inş.

naloşum krem aldıysan sen sürmeye başla derim ben 10 gün önce falan başladım sürmeye kremii işe yarıyo galibaa sür sende eğer aldıysann görüşürük tatlım hi sıkma canını bi şekilde ev düzelirr sen kendine ve meleğine bak

amanin canım benim yaa dogum yaptı demek Allah analı babalı buyutsun inşallahh 2 yavrusunuda kendisine bagışlasın

canlarım benim ya o kadar beklediler son anda sezeryan :KK43:(((

canım sen normal dogum yaparsın inşallahh Tek avazda ALlah nasip etsin kolaylıklaa

Aminn canım inşallah :Saruboceq:

oyy lalin de meleği gelmiş maş. bebeğine sağlıkla büyütsün inş.

naloşum krem aldıysan sen sürmeye başla derim ben 10 gün önce falan başladım sürmeye kremii işe yarıyo galibaa sür sende eğer aldıysann görüşürük tatlım hi sıkma canını bi şekilde ev düzelirr sen kendine ve meleğine bak

tüm eve boya yaptırdık bitanemm yerler hala tozz esyalar dun yerlerleştirdik yerlerine camlar mahvoldu perdeler tekrar yıkanıp asılacak mutfak dolapları anlatamam off bu zamana kaldık mecbur boya için annem yapıyor tum işleri kocişte perdeleri asıcak bakalım biter inş. ucundan bende tutuyorum işlerinn
neyse ben kactım canım benimmmm opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

kızlar, karnımda bir ağrı var gelip gidiyor.. ne olabilir sizce... acaba yavaş yavaş başlıyor mudur doğum sancılarım...

günaydın kızlarr nasılsınız
bekleyenlere azalıyo anlaşılan topik çok kalaba değil
anneler bi süre gelemiyo tabi kuzularından fırsat bulup
bende bu fırsatı bulmuşkan bi bakayım dedim
oğlum ve ben iyyiz çok şükür gerçi ben ara ara acillik olsamda ( normal doğum dikişlerim canımı çok acıtıoyor ) oğlum emmeye başladı zorda olsa emziriyorum artık tabi mama takviyesine devam ediyoruz

Merhaba ben de geldim.
Durun bi geçmişi okuyum iki gündr aklım urda ne var ne yok bakalım..

bizi uyku tutmsdı yine gece kuşu olarak gizemin yerini aldımm..:)) :1rolleyes:
doktora gittik bugün meleğim 3 670 olmuş.:nazar: suyumuzda gayet iyi hatta fazla bile. altdan kontrol etti rahim yumuşamış geçen haftaya göre ama yeteri kadar değil dedi.kanalada tam girememiş.beklicek gibi dedi. (bu arada kendimi kasmadım bu sefer acımadı altdan)haftaya tekrardan kontrole çağırdı. nasıl olucak bilmiyorum çok tırsıyorum doktorada söyledim. doğumun zor olabilir dedi. ilk doğum ve bebişin kilosu iyi.açılmada hemen olmaya bilir dedi. ilk olduğu için iyice korku sardımı benii ama yaşın genç sezeryanada almak istemem seni dedi.. ama benim canımda çok tatlı ya gece ayağıma bi kramp girsin ortalığı yıkıyorum ya doğuramazsam diye çok düşünüyorum dayanamazsam diye....
haftaya kadar düşün eğer yapamam dersen sezeryan yaparız beklemenin anlamı yok dedi ama haftayı bekliyelim hem kontolde ederiz tekrardan açılma ne durumda diyeee.... ama ben çok kararsızım ....her kafadan bi ses çıkıyoo sizin fikirlerinizde benim için çok önemli... napiim bilmiyorumkii hangisi daha doğruuu ....:uhm: ....gece gece ne yazdım yaaa 1 hafta düşünür dururum artıkk...Rabbim hepimizi tez zamanda kurtarsın inş... :Saruboceq:

hayatım aynı kaderi paylaşıyoruz :bbo: bize de doktor aynını soyledi bebek biraz tombis olur dedi zorlanırsın dedi. benim de ilk doğumum. ve ben de başından beri normal olsun isteyenlerdenim.
ama şimdi de tırsmadım değil. doktoe sezaryen ol dedi ama özel hastanelere güvenmiyorum sezaryenden çok daha fazla kazanıyorlar ne de olsa.
dün de devlet hastanesine gittim. doktor bekleyelim dedi.

şu anda umutlaa beklemeye devam ediyorum. hiç olmadı ben de suni sancı denerim. inşallah gerek kalmaz da... suni sancı hızlandırıyomuş bi de.. akibetimiz zuzu gibi olmasın da gerçi delikafadulden
kız çatır çatır normal dedi sonunda sez almışlar yavrum kafamçokkarıştı hayırlısı..
ama açılması falan hızlı oldu sanki. yalancı sancı da pek çekmedi.. neler yaşadı acaba. gelse de anlatsa.

kızlar dün dr gittim geçen hafta 3100 gr olan yavrum bu hafta 2800 gr çıktı moralim bozuldu zilli kızım doğmadan rejime girdi

doktorun ölçümü hatalıdır canım korkma.
makineden makineye bile farkeder o.
o hani noktalar koyuyo ya hesaplatmak için, işte elini milim kaydırsa kilosu farkeder. sen canını sıkma minikin kilo falan kaybetmez allahın izniyle. yerimseniben

hayatım banada aynen yöyle oldu nasıl oluyosa önce 3100gr sonra 2900 dedı dun yıe3200 dedı hıç bişey anlamadım.

kızlarrrrrrrrr
zuzudan haber getirdim yinee
maalesef bunca saat çekilen sunni sancının sonucunda zuzuyu sezeryana almışlar :KK43:
bebeği babasına vermişler bebek iyiymiş çok şükür zuzu da yarım saate kadar çıkarmış sezeryandan..
kıyamam yaa saatlerce sancı çekti :KK43:

işte bu haber beni kara kara düşündürdü :nazar:
zuzu inş şu an iyidir.

merhaba kızlar bizde doktordan geldik.hiç açılmamız yok.kendiliğinden gelme ihtimali çok düşük. o yüzden yarın sabah hastaneye yatıyoruz.akşama kadar suni sancı verecekler.olursa normal doğum olacak suni sancıyla.açılma olmazsada akşama doğru sezaryene gircez.dualarınızı bekliyorum inşallah suni sancı işe yarar.

inşallah en doğalından, en kolayından...
allah yardımcınız olsun sibelcimm.

canım ya çok korkuyorum aslında.doktor seçimi bana bıraktı istersen suni sancıyı deneyelim şansın %50 dedi.istersen direk sezaryenle alalım dedi.ben denemek istedim suni sancıyı.doktorla oturup konuştuk artılarını eksilerini bende kararımı bu şekilde verdim.sonuçta %50 şansım varsa denemeye değer dedim.çevremdeki herkes kararımın yanlış olduğunu söylüyor. direk sezaryenle aldır diyor ama ben denemek istiyorum.yarın sabah saat 7:30 da yatıyoruz hastaneye.bakalım ne olacak ne kadar acı çekeceğiz.

ben de olsam aynını yapardım.
inşallah hemen tam açılma gerçekleşir de doğuverir bebiş...

kızlar merhaba.gecenin bu saatinde burdayım ama kimse yok.biz sabah saat 7:30 da hastaneye yatış yapıyoruz.elalıyla aynı durumdayız.suni sancı verilecek olursa normal olacak.hiç bi gelişme olmazsa akşam üstü sezaryene giricez.elalı canım sanada Allah kolaylık versin inşallah banada.ben eve gelene kadar internete giremem herhalde.eve gelince görüşürüz inşallah.kendinize iyi bakın.hepimizin Allah yardımcısı olsun.ben bu gece uyuyamam zaten saat 3 oldu bir damla uyku yok gözümde.doğumdan sonra görüşmek üzere hoşçakalın.

Günayydın kısslar
Allah bugün doğuma gidenlerin yardımcısı olsun.
Ben de dr.dan geldim. Bebeğin durumu iyiymiş pzt.sine kadar bekleyebiliriz dedi. Muayene de 2 cm açıklık varmış, yalnız muayeneyi biras abartınca kanama oldu normaldir dedi dr. Daha sancı yok bakalım bekliyorus. Kendiliğinden başlamazsa pzt. 8:30 da yatış yapıyorus bizde.
belki kendiliğinden başlar gülim allah yardım etsin.
ben de bekliyorum birden sancılar başlayıvericek, birden açılıp saçılıvericez ve biticek...
:Saruboceq:
inşallah tabii...

günaydın kızlarr nasılsınız
bekleyenlere azalıyo anlaşılan topik çok kalaba değil
anneler bi süre gelemiyo tabi kuzularından fırsat bulup
bende bu fırsatı bulmuşkan bi bakayım dedim
oğlum ve ben iyyiz çok şükür gerçi ben ara ara acillik olsamda ( normal doğum dikişlerim canımı çok acıtıoyor ) oğlum emmeye başladı zorda olsa emziriyorum artık tabi mama takviyesine devam ediyoruz

harbiden kimse yok ya....
tabi herkes naapsın biz gibi pc başında.

kimi doğumda kimi yawrusuyla koklaşıyo...
geri kalanlar da doktor kapısı aşındırıyodur muhakkak :)))
sırnaşık şey

1,buçuk günlük geçmişi (az olmasına rağmen) 1 saatte okumuşum
kaydirigubbakcemile3
yine de kimse yok..
hayır olsun..

bu arada nurefşanım listeye beni de ekle ya, 9 veya 10 ekim doğum tarihimiz..
belki uğurlu gelir..

merhaba kızlar bizimde bugün son günümüz böle içli dışlı :)
yarın kısetse kavuşuyoruz prensesimize..
geçmişe pek bakamadım ama anladığım kadarıyla yeni katılımcılarımız olmuş zuzu ve lal den :)
rabbim hepsinin bahtını açık kılsın inş.

slm kızlar nasılsınız
aybikem ne mutlu sana yarın kelebeğin kanat çırpacak:asigim:

X