2009 Ekim Anneleri

merdiven inip çıkmaklada olmuyoki ben günlerdir evde gün için de 10-15 kere merdiven inip çıkıyorum hala banamısın demedi...

dun biraz is yaptim belimin agrisindan pek iyi degilim onun disinda sabirsizlikla kizimi bekliyorum...
oyyy oyy yerim ben onu.masallah ogluna...
ilkaycigim dogumu geciken birkac arkdas suni sanciyla dogum yapma durumu var..sen suni sanciyi ceken birisi olarak firsat buldugun bir vakit anlatirmisin ne oluyor nasil oluyor vs.. suni sanci tecrubene ihtiyacimiz var:)

canim ben sabah 7-30 da gittim önce rahime baktilar dedilerki bebek baya yukarda 2-5 3-cm acilma hic yok , saat 8de serum verdiler önce pek sanci olmadi saat basi artirdilar dozunu , saat 11 dogru sancilar gelmeye basladi yavas yavas ama hala cocuk yukarda acilma yok her saat artiladilar dozu saat 2 gibi suyu patlattilar daha fazla insin ve acilsin diye bir yandan tansiyon icin serum bir yandan sunni sanci icin serum agrilar cogaldi beni gezdilerdiler anca gezdim yattim uykum geldi ayy cok degisik bunu yazarim bir ara , ama eger rahim yumusak degilse kizlar fitil ile yumusatiyorlar sunni sanciyla beraber benimki yumusakmis buna gerek kalmadi ama yinede 23.27 gece anca dogurdum sancilar zor gercekten ama insan unutuyor dogumdan sonra detayi yazarim sonra korkmayin israrla normal dogum isteyin bence eger bebek ters falan degilse bende gercekten kendileri normal olsun diye ugrastilar basimda durdular bu yönden sansliyim sezeryana almalari cogu zaman zaman harcamamak gibi geliyor bana islerine geliyor kolay oluyor onlar icin bebek icin sakinca yoksa normal olsun sunni sanciylada olsa beklesinler acilacak mecbur ugrasinlar :)

kıss dimee öle:kedi: zor çıkmasın:sinifsinif:
hergün yürüyorum cnm evdede oturmuyom hareketliyim, merdiven pek inip çıkmıyom ama bide onu denim bariikafamçokkarıştı

kıss ilkay suni sancı hakkaten çokmu kötü, bende sanırım onu tadıcam daa:kedi:
bide suni sancı verdiklerinde sana ne giydiriyolar önlükmü yoksa kendi götürdüklerindenmi giyiyosunCADIARZU

sunni sanci kötü ama öyle bas bas bagirtacak kadar degil , korkmamak lazim :)

onlar kendi önlüklerini giydiriyorlar cünkü sürekli alta bakiyorlar pratik oluyor :)))

merdiven inip çıkmaklada olmuyoki ben günlerdir evde gün için de 10-15 kere merdiven inip çıkıyorum hala banamısın demedi...

sonn ihtimalide sen çürüttün nann:mymeka:
ben kafamı hangi dağa taşa vuramm şimdii:kedi:

sonn ihtimalide sen çürüttün nann:mymeka:
ben kafamı hangi dağa taşa vuramm şimdii:kedi:

dur bakalım çürütme gene de bi kaç güne doğurmazsam ozaman çürütüğrüz:))))))) sen gene in çık senin sonuçta 40 haftan doldu....

Selamlar kısslar. Bugün 5 ekim aylardır sabırsızlıkla beklediğim tarih, ama burda oturup geçmişi okuyacağımı hiç düşünmemiştim. Niye gelmedi bisim sıpa yaaa mafoldumben

sunni sanci kötü ama öyle bas bas bagirtacak kadar degil , korkmamak lazim :)

onlar kendi önlüklerini giydiriyorlar cünkü sürekli alta bakiyorlar pratik oluyor :)))

korkmuyom ilkayım yeterki kızıma sağlıklı bi şekilde sorunsuzca kavuşayım:Saruboceq:
benim günler geçtikçe endişem artıyor fakat oda kızıma bişey olur korkusu o kadar:kedi:

ilkaycım hoşgeldin...canım bol bol sıvı tükett sütün o

hosbuldum tatlim , insallah olur bende öyle yapmaya calisiyorum

nurefsan kiz dur bende birde incir aldirayim
elam , o dedigin caydan iciyorum burda ismi farkli ama ayni cay iyi oluyor gercekten

lur inşallahhhh:Saruboceq:eek:puyorumnanaktan

elam takvimin tamam dioda bebişler tamam demio ne olacak şimcikkkkkafamçokkarıştı

olur kiz olur haa gayret eger bana sunni sanci vermelerdi bende günümü gecirecektim , ama bebegin suyu azaldigi icin benimki biraz mecburi oldu

canim ben sabah 7-30 da gittim önce rahime baktilar dedilerki bebek baya yukarda 2-5 3-cm acilma hic yok , saat 8de serum verdiler önce pek sanci olmadi saat basi artirdilar dozunu , saat 11 dogru sancilar gelmeye basladi yavas yavas ama hala cocuk yukarda acilma yok her saat artiladilar dozu saat 2 gibi suyu patlattilar daha fazla insin ve acilsin diye bir yandan tansiyon icin serum bir yandan sunni sanci icin serum agrilar cogaldi beni gezdilerdiler anca gezdim yattim uykum geldi ayy cok degisik bunu yazarim bir ara , ama eger rahim yumusak degilse kizlar fitil ile yumusatiyorlar sunni sanciyla beraber benimki yumusakmis buna gerek kalmadi ama yinede 23.27 gece anca dogurdum sancilar zor gercekten ama insan unutuyor dogumdan sonra detayi yazarim sonra korkmayin israrla normal dogum isteyin bence eger bebek ters falan degilse bende gercekten kendileri normal olsun diye ugrastilar basimda durdular bu yönden sansliyim sezeryana almalari cogu zaman zaman harcamamak gibi geliyor bana islerine geliyor kolay oluyor onlar icin bebek icin sakinca yoksa normal olsun sunni sanciylada olsa beklesinler acilacak mecbur ugrasinlar :)

Canım iyiki anlatmışsın. Ben de bööle bişiy yaşayacağım sanırım. Ama benim dr. yumuşama, kısalma,açılma ,inme hiçbiri yoksa suni sancıya karşıyım diyo. Birinden birinin azıcık olması lazım yoksa bebek için de senin için de eziyet diyo.

simdilik bana musade yavru agliyor öptüm hepinizi kizlar ALLAH im yardimciniz olsun hersey bir yana ALLAH onlarin gününü saatini belirlemistir olacak mutlaka ha bugun ha yarin gec olsun güc olmasin insallah........

simdilik bana musade yavru agliyor öptüm hepinizi kizlar ALLAH im yardimciniz olsun hersey bir yana ALLAH onlarin gününü saatini belirlemistir olacak mutlaka ha bugun ha yarin gec olsun güc olmasin insallah........

Yavruyu bisim için de öp canım opuyorumnanaktan

İlkaycım gözün aydın allah analı babalı büyütsün öpüyorum kocaman opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan darısı bizim başımıza :Saruboceq::Saruboceq:

Kısslar bugün nihayet belim ağrıyo, belkim sancı habercisidir. Sıcak su torbası koydum yaslandığım yere bi sakıncası olur mu sizce CADIARZU

Selamlar kısslar. Bugün 5 ekim aylardır sabırsızlıkla beklediğim tarih, ama burda oturup geçmişi okuyacağımı hiç düşünmemiştim. Niye gelmedi bisim sıpa yaaa mafoldumben

aynen gülimm yaaa ne umdum ne buldum bendee:kedi:
bide benim kociş telefonumaa herkesin doğumgünü kaydetmişti o gün geldiğinde alarm çalıyodu, 5 ekimede "YAVRUM İNŞALLAH" diye saati ve tarihi ayarlamış bi tuhaf oldum 9da alarm çalıncamafoldumben

inşallah ilkayımm aminn inşallahh:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:
bebişee ve kendine ii bakŞeniz

bide benim kociş telefonumaa herkesin doğumgünü kaydetmişti o gün geldiğinde alarm çalıyodu, 5 ekimede "YAVRUM İNŞALLAH" diye saati ve tarihi ayarlamış bi tuhaf oldum 9da alarm çalıncamafoldumben

Ağlattın kıss beni bu güne mi kurmuş senağlama
Ben de artık kimseyi arayamıyorum herkes acil bişey var sanıyo telefonlara da bakmak istemiyorum. Herkes soruyo, sinirlerim bozuldu sanırsam herşeye ağlıyorum senağlama

elam belki aniden tutar sancın doğurursun belli mi olur?

kıyamam yafrum ya..benim de artık çalan tellere bakasım gelmio..zuzuu doğuramadınmı halaaa..hani bayramdan soora geliodu hahahahaha filannn..ayhh doğurabilsem doğururum herhalll..

ilkayımm sütün şakır şakır artsın iişallahh..maşallah kuzuna da..ne çok uğraşmışlar normal doğsun diye..bayılıyorum yurtdışındaki bu normal doğum ısrarına..

X