2009 Ekim Anneleri

süersin gülican. ayın gelişmesi bence :)))))))
bu arda kızlar göbişimin üstü yumuşamış gibi. sanki içi boşmuş gibi. daha çok patlak top gibi. bastırınca içine göçüyo.. aşşağıda da baya baskı var. acaba iniyo olabilirmi????

olabilir canım......yerimseniben

nurefsancım yılma canım hepsini dene. bajk ben hurmayı hala bırakmadım. doğumu hızlandırmayabilir ama kolaylaştıracağına inanıyorum. he evlat doğma niyetine girerse tabi. 40. haftaya kadar gelmezse sezeryanla doğururum

bahaircim iniyodur şekerim zemuszemus

lalim inşallah çarşambaya kadar gelir opuyorumnanaktan

ya varya ekim annişleri kadar doğurmak isteyen ve artı ekim bebişleri kadar inatçı bir hamilelik topiği varmı acaba....:1rolleyes:
doğurmak için yanıp tutuşuoz...:1rolleyes:
aksine bebişlerde gelmemek için acaip ısrar ediyorlarrrrakannehir

lal bak sekerim bayanin birisi boyle yazmis :

bunu hızlandırmak için de tempolu yürüyüş yapabilirsin, 1 km yi 15 dk.da yürüyecek şekilde. bir de bulaşık makinasından bulaşık boşaltırmış gibi çöküp kalkma hareketi yapabilirsin.
bir de ben başka bir bebek sitesinde okumuştum. almanyada doğumu yaklaşıp da günü geçenler için sancı kokteyli diye birşey hazırlıyorlarmış.bunun ana maddesi hint yağıymış. içine kayısı suyu, badem ezmesi karışıtırıp içiyorlarmış. günü gelip de açılması olmayan kadınlara içiriyorlarmış. rahim açılmasını sağlıyormuş hint yağı.çok da sıkça uygulanan bir metodmuş. bunu da internetten araştırabilirsin.

seninki inmişti dimi lalcim... inmesi de doğuma işaret değilki aybik 3. haftasdır inik dolaşıyo

hee güzelim benimkide inik konumda ama dediğin gibi aşağı inmesi nedense çok işe yaramıoooakannehir

bahaircim iniyodur şekerim zemuszemus

lalim inşallah çarşambaya kadar gelir opuyorumnanaktan

inşallah canımmm:Saruboceq:

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3
hoşgeldin şekerim opuyorumnanaktan

opuyorumnanaktan

gulican ha gayret yafrum belkim bu ak$am $ettirirsin bendede ne kasilma oldu ne batma oldu bugün buda büyük ihtimalle gec gelicek ablasinda oldugu gibi ooffoofff:KK43:

Ayyh inşallah canım. Heyecan yaptım hamileliğimin başından beri ilk defa kasılma hissettim de :kedi:

süersin gülican. ayın gelişmesi bence :)))))))
bu arda kızlar göbişimin üstü yumuşamış gibi. sanki içi boşmuş gibi. daha çok patlak top gibi. bastırınca içine göçüyo.. aşşağıda da baya baskı var. acaba iniyo olabilirmi????

Öyle valla canım çok heyecanlı. Bu arada benimde karnım aynen öyle oldu patlak top gibi. Dr. karnın öne düşmüş dedi işte.

:lepi::lepi::lepi:

Lalll canım ne dersin bu kasılmayla douururmuyum acep zemuszemus

gülicancım öne düşmüş ne cdemek ki? neden oluyomuş? bu kasların zayıflamassı falanmı?

gülicancım 10 dak 3 kez 45-50 sn kasılmaların oluyorsa doğuruyo olabilirsinnn....:asigim:
senin dr.da tam mannak ya...hiç hamişlik psikolojisinden anlamıooo:eek:klava:

merhaba kızlar biz geldik.gene yürüyüşümüzü yaptık.hurmalarımızı yedik.ama hala tık yok.ne olacak halimiz bilmiyorum.

merhaba kızlar biz geldik.gene yürüyüşümüzü yaptık.hurmalarımızı yedik.ama hala tık yok.ne olacak halimiz bilmiyorum.

canımopuyorumnanaktan benim oluruna bırak bence içerde kalacak halleri yok bu sıpaların bi şekilde kavuşacağız bebişlerimize....hakkımızda en hayırlısı olsunnnn:Saruboceq:

Dunki verdigim linkte bayanin birisi sormus 41.haftamdayim dogumu tetikleyen birseyler vvarmi diye cevaplardan bir kaci bunlar
oneri 4olarak yazan onun dogumdan sonra yazdigi yazi:)

ONERI1:Yengeminde günü geçmisti doktor doğumu baslatmak için göğüslerinle oyna vücut bebek emiyor zanneder doğum baslar demisti. Göğüs uçlarınıza bebek emiyor gibi masaj yapabilirsiniz.
ONERI2:KK70:oğuma gideceğim akşam yine burda kuşburnunun doğumu başlattığını okudum ve gecenin 1inde 2 fincan kuşburnu içmiştim ve aynı gece 5 te hastaneye gittik.Ben buna yoruyorum çünkü aynı gün nst ye girdiğimde hiç bir kıpırtı yoktu
ONERI3:Kasılma varken karnınız çok sertleşiyor arkadaşlar. Ben Elif sırtını dayadı sanıyordum ve onun ellerini, ayaklarını bulmaya çalışıyordum. Meğerse kasılmalar esnasında karınla böyle oynamak doğumu tetikleyebilirmiş.
ONERI4:muhtemelen tesadüftür ama ben 2 gün öncesinde kuşburnu çayı ve bol bol hurma yemeye başlamıştım...
sonra da doğurduuum:)

merhaba kıslar biz geldik oğlumla son akşamımız tek beden olarak bize çok dua edin teyzeleri

bahair+, berin14+, blueflower+, candyelif, funda216544, gulican, hoho, lllalll+, nurefsann+, saime77, sibelsvs opuyorumnanaktan

canımopuyorumnanaktan benim oluruna bırak bence içerde kalacak halleri yok bu sıpaların bi şekilde kavuşacağız bebişlerimize....hakkımızda en hayırlısı olsunnnn:Saruboceq:

lal cim sende çarşamba gidiyomuşsun doktora.bizde çarşambaya gidicez.akibetimiz çarşamba belli olacak bizimde.bakalım hayırlısı.inşallah çarşambaya kadar doğururuz ama bu saatten sonra kendiliğinden geleceğini hiç tahmin etmiyorum.

X