2009 Ekim Anneleri

Merhaba güzel anneler opuyorumnanaktan

Topik ağırlaştı di mi? keseleri gördüm göremedimden nerelere geldik Allahımın izniyle :Saruboceq:
Şimdi her açışta kim doğurdu diyoruz çok şükür :Saruboceq:
Arada bel ağrısı çekiyorum onun dışında bişeyim yok benim oğlan bekleticek bizi herhalde tabii bu hafta daha da kilo almadıysa. 10 gün önce 3200 dü şimdi 3800e yaklaştıysa sezeryan tarihi verecekti dr.umuz ama şu an belirsiz herşey maalesef:KK43:
Benim gibi olan var mı?

doğru sölüyosun,6 haftalık hallerimizi hatırlıyorum ben yav:hulya:çok şükür bugünümüze:Saruboceq:bi de sağ salim gelse kuzularımızopuyorumnanaktan

kızımın kilosu 3 hafta önce 2500 gr.dı..şimdi kaç bilmiyom,bizim de sezeryan tarihimiz belli değil daha:sm_confused:

bizim bu ekim bebekleriii ben size söleyimm tembellerr hiç gelmeye niyetleri yok valla

doğru sölüyosun,6 haftalık hallerimizi hatırlıyorum ben yav:hulya:çok şükür bugünümüze:Saruboceq:bi de sağ salim gelse kuzularımızopuyorumnanaktan

kızımın kilosu 3 hafta önce 2500 gr.dı..şimdi kaç bilmiyom,bizim de sezeryan tarihimiz belli değil daha:sm_confused:

Bu belirsizlik beni acayip geriyor valla akannehir

olacağını sanmıyoırum canım çünkü son ayda bebekler en fazla günde 35 gram alıyolat. eğer 600 gram farkederse ölçümşlerden birinde yanlışlık olabilir ancak...

Bizim dr. en az 200 gr dedi haftada ama sizinkiler ne dedi diye merak ettim açıkçası.
Bizim oğlan 2 haftada ortalama 600 gr.kadar alıyor genelde son ay daha fazla alır dendiği için tedirginim sezeryan istemediğim için :bbo:

Bu belirsizlik beni acayip geriyor valla akannehir

Bizim dr. en az 200 gr dedi haftada ama sizinkiler ne dedi diye merak ettim açıkçası.
Bizim oğlan 2 haftada ortalama 600 gr.kadar alıyor genelde son ay daha fazla alır dendiği için tedirginim sezeryan istemediğim için :bbo:

relaks olcaz canım:kahve:kimsenin içinde kalmıyo,elbet biz de çıkarcaz bi günkaydirigubbakcemile3...en hayırlı günde olsun diye dua edelim biz:Saruboceq:

strawwberycim benim kuzumm 36 da gittim 3300 dü 38 de gittim 3420 gr olmuşş ondan ben bilmiyom o kilo mevzusunu

relaks olcaz canım:kahve:kimsenin içinde kalmıyo,elbet biz de çıkarcaz bi günkaydirigubbakcemile3...en hayırlı günde olsun diye dua edelim biz:Saruboceq:

Amin Canım :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

strawwberycim benim kuzumm 36 da gittim 3300 dü 38 de gittim 3420 gr olmuşş ondan ben bilmiyom o kilo mevzusunu

Süper o zaman şekercim zemuszemus

dogumu bekleyen arkdaslar siz hurma yiyormusunuz???
yaa bana mi oyle geliyor anlamadim ama sanki hurma yiyince benim sancilarim basliyor
sizde boyle bi etki yok mu??

yaa bana mi oyle geliyor anlamadim ama sanki hurma yiyince benim sancilarim basliyor

nurefsancım ben yiyom ama şimdilik bi durum yok. belki doğum anında faydasını görürümm

kızlar bulcuktan mesaj var kaydirigubbakcemile
Dün saat 9 da normal doğumla Miraç'ım dünyaya geldi. 3300 kg. 50 cm boyu. Tek sorunum hiç sütüm yok, yakında aranızdayım..
allah bağışlasın kuzumuzu, annemizin de bol bol sütü olur inşallah :nazar:

maşallah bulcukada:nazar: miraçada:nazar:
sabırsızlıkla bekliyorum normal doğum hikayesinizemuszemus
darısı bize inşallah:Saruboceq:

merhaba arkadaşlar...ben genelde yazmaya sohbete katılmaya fırsat bulamıyorum ama sızlerın yazdıklarınızı takip etmeye calısıyorum..doğum yapan tüm arkadaşlarımıza yavrularını sağlıkla büyütmelerini diliyorum..ben de haftaya cuma sanırım sezeryanla dogum yapacagım, bugun ogleden sonra doktora gıdıyorum kesın tarıhı belırleyecegız hayırlısıyla..benim 6 yaşında bir oğlum var ve bir kısmınızdan daha tecrubelıyım...şunu söylemek istiyorum, sütü gelmeyen arkadaşlar üzülmesin,2-3 gün içinde gelecektir, siz bebeğinizi emzirmeye gayret edin..yalnız bu süre içerisinde bebeklere mama vermenizi tavsiye ederim..çünkü aç kalan bebeklerde sarılık artıyor ve sürekli de uyuyorlar..ben ilk bebeğimde bu hatayı yaptım ne olursa olsun emzireceğim diye hiç mama vermedim verdirtmedim ve bebeğimin açlıktan sarılığı arttı...yıne de mama vermedım ve inatla emzirdim çok çektim ama çocugum anne sütüyle tosun gibi oldu 1-2 ayda ve 10 ay da emzirdim,6 ay hiç ek gıda vermeden hem de..yine de bu inadın gereksiz olduğunu anladım daha sonradan, benim gibi inat yapan tüm arkadaşlarım ikinci çocuklarında ilk günler mam vererek hem bebeklerin hem de kendilerinin ilk günleri daha rahat geçirmesini sağladılar ve sonra da 1-1,5 yaşına kadar emzirdiler...yani kısacası ilk günler 2-3 gün mama vermekten kaçınmayın, ama bu süreyi de uzatmayın ... ben hastane bavuluma şimdiden biberon ve mama koydum bile bu defa:))

cnm verdiğin bilgiler için çok sağolŞeniz
peki gerek olursa hangi marka mamayı almalıyız? bi özelliği varmı? hani yenidoğan için falan özel olan? malum tecrübesisiz bu konudayerimseniben

bir de çantanıza göğüs ucu alıp koyun...silikonlardan...çok faydasını görüyorsunuz...benim emzirmem göğüs ucu sayeside oldu..

ahh ahhh senindemi göğüs ucun yoktu malesef bendede yok alacam göğüs ucu ama gittiğim eczanede bulamadım, onlar standartmı? silikon göğüs ucu dememiz yeterli olurmu?

yok cnm ben hurma malesef sevmem:1no2:

tünaydınnn kızlar nasılsınız. doğuran varmı bugüünnn???

yokk cnm gece o kadar heveslendik ama doğuramadık halaakannehir

elam allahın izniyle bizde doğurucaz inş..
zuzu yok bugün annesiyle hasret gideriyolar sanırımmm..

elam allahın izniyle bizde doğurucaz inş..
zuzu yok bugün annesiyle hasret gideriyolar sanırımmm..

hayırlısıyla inşallahh cnmm:Saruboceq:
evett anasıyla koklaşıyodur zuzum, annem gelince düzenli yürürümde diyodu belki dışardadır:hulya:

bulcuk maşallah normal doğumda yapmış bende merakla bekliyorum hikayesini. bizede cesaret olur. bende yarın çatı muayenesinide geçersem normal yapmam için hiçbir engelim olmayacak inş.da normal olur.

bulcuk maşallah normal doğumda yapmış bende merakla bekliyorum hikayesini. bizede cesaret olur. bende yarın çatı muayenesinide geçersem normal yapmam için hiçbir engelim olmayacak inş.da normal olur.

çatın uygundur inşallah normal doğum için, benimkide uygunmuş amaa kızım gelmemekte ısrarlı:hulya:

hoşgeldin aybik...
kıss adının sağ tarafında nütella, nazar boncuu falan varyaa onlar bizde neden yok???

X