2009 Ekim Anneleri

Selam kızlarr bız geldık kahvaltımızı yaptık sabah sabah pazara gıdıp domates ve bıber aldım kavanoz aldım menemen konserve yapıcam ama ılk defa olcak
nasıl yapıldıĞı konusunda fıkrı olan varsa yardımcı olsun bana domatesın kabuklarını soydum rendeye mı vursan yoksa doĞrasam mı gerısıde zaten bır muamma bakalım becerebılecek mıyım..

Selam kızlarr bİz geldİk kahvaltımızı yaptık sabah sabah pazara gİdİp domates ve bİber aldım kavanoz aldım menemen konserve yapıcam ama İlk defa olcak
nasıl yapıldıĞı konusunda fİkrİ olan varsa yardımcı olsun bana domatesİn kabuklarını soydum rendeye mİ vursan yoksa doĞrasam mı gerİsİde zaten bİr muamma bakalım becerebİlecek mİyİm..

ohh marifetli hanım ben hiç bişi hazırlmadım kış için
benim bildiğimi tarif edeyim biberleri çok az yağda kavur doğranmış domatesleride ekle bu kadarrrcokacimcoook

herkese GUNAYDIN arkadaşlar ben kaç gundur okul telaşindan sık gıremıyorum benım ıkı kuzumda okula gıdıyo çok guzel bişe onların eşyaları hazırlıkları bıde koca göbiş ....anca eksıkler tamamlandı.buara ıkızlerıız gelmiş yerım ben onları allah sağlıklı huzurlu uzun ömur nesip etsın inşallahopuyorumnanaktan

Selam kızlarr bİz geldİk kahvaltımızı yaptık sabah sabah pazara gİdİp domates ve bİber aldım kavanoz aldım menemen konserve yapıcam ama İlk defa olcak
nasıl yapıldıĞı konusunda fİkrİ olan varsa yardımcı olsun bana domatesİn kabuklarını soydum rendeye mİ vursan yoksa doĞrasam mı gerİsİde zaten bİr muamma bakalım becerebİlecek mİyİm..

a,selam canim hosgeldin , konserve pek kullanmadigim icin fikrim yok benim:kedi:

candyim konserwe yapmıyorum da domatesi küp küp doğrıyıp menemenlik gibi kaynatıp kawanozlara koyuyorum..onun bi kapatma usulü war sanırsam iyi dayansın diye..yemek tariflerinden arat mutlaka nası konserwe yaptıını anlatan topicler wardır..haftasonu accık bende yapiim bari canım çekti:))

ilkayımm 30 una şafak sayıyom tatlım30 unda gittiğimde o hafta içine gün verecek tatlımm

zuzum uyuz kociş çıkma allah çıkma yat dinlen diye tutunuyo benide sinir ediyo yatamıyom zatennn offf zaten bebek oldumu 20 gün eve kapancam daha olmadan kapattı bu adam beni eve en son bayramın 1 . günü çıkmıştımm yazık bana dimi mafoldumben haa pardon 2. günü bayramın hastaneye gittimm atlamayım demi onu mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben

Son düzenleme:
herkese GUNAYDIN arkadaşlar ben kaç gundur okul telaşindan sık gıremıyorum benım ıkı kuzumda okula gıdıyo çok guzel bişe onların eşyaları hazırlıkları bıde koca göbiş ....anca eksıkler tamamlandı.buara ıkızlerıız gelmiş yerım ben onları allah sağlıklı huzurlu uzun ömur nesip etsın inşallahopuyorumnanaktan

günaydin canim sende hosgeldin , okul telasi Türkiyede yeni basladi :) alisveris vs aileler icin bir telas oluyor ,benim oglum agustosun 27 den bu yana gidiyor burda okullar erken aciliyor tatileri kisa , ama ekimin 16 sinda 2 hafta tatilleri var sonbahar tatili :) o zamana kadar bende dogurmus olurum :) kardesiyle biraz zaman gecirir oglum , biraz kiskanclik basladi simdiden ama oda gün güne degisiyor birgün seviyor ertesi gün kardesim gelmesin eve hastanede kalsin diyor yada annemin karninda kalsin diyor , sanirim bir cok cocuk böyle alismasi zaman alacak gibi

ilkayımm 30 una şafak sayıyom tatlım30 unda gittiğimde o hafta içine gün verecek tatlımm

zuzum uyuz kociş çıkma allah çıkma yat dinlen diye tutunuyo benide sinir ediyo yatamıyom zatennn offf zaten bebek oldumu 20 gün eve kapancam daha olmadan kapattı bu adam beni eve en son bayramın 1 . günü çıkmıştımm yazık bana dimi mafoldumben
gizemcım böyle daha çok hasta olursun gerçekten sen ıkna et kocişini da bı dşarı çık ben gezgın gıbı sokaktayım vallah yınede gunler geçmıyo dıye sıkılıyorum.bıde okul telaşi yordu benı.

zuzum uyuz kociş çıkma allah çıkma yat dinlen diye tutunuyo benide sinir ediyo yatamıyom zatennn offf zaten bebek oldumu 20 gün eve kapancam daha olmadan kapattı bu adam beni eve en son bayramın 1 . günü çıkmıştımm yazık bana dimi mafoldumben haa pardon 2. günü bayramın hastaneye gittimm atlamayım demi onu mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben

kıyamam ay çatlar insan..doktoruna şikayet et kocanı:.)) akşamları çıkıomusnuz bari..gerçi açık hawada gündüz yürümek başka da..

hayırr çıkmıyoz zuzumm kendileri işten geldimi turşu gibi oluyoo dışarı çıkmakmı üstüne bide erkenden yatıyo mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben mafoldumben

ahh kuzularım ahhhh olmazz bişi olursun diyoo yüzdük yüzdük kuyruğuna glemişken ikinizide riske atamam diyo kendileri sözde beni düşünüüyo daha fazla üzüyo haberi yok

Son düzenleme:

ah canim , esin sanirim korkuyor disarda birsey falan olur diye , ama artik zamaninda geldi olsa bile hemen haber verirsin , yürümek iyi geliyor gercekten hem evde tikanip kalmak off ben cok kaldim hapis gibi insanin ruhu daraliyor , esin kiyamiyor sana ama sen yinede cik

günaydin canim sende hosgeldin , okul telasi Türkiyede yeni basladi :) alisveris vs aileler icin bir telas oluyor ,benim oglum agustosun 27 den bu yana gidiyor burda okullar erken aciliyor tatileri kisa , ama ekimin 16 sinda 2 hafta tatilleri var sonbahar tatili :) o zamana kadar bende dogurmus olurum :) kardesiyle biraz zaman gecirir oglum , biraz kiskanclik basladi simdiden ama oda gün güne degisiyor birgün seviyor ertesi gün kardesim gelmesin eve hastanede kalsin diyor yada annemin karninda kalsin diyor , sanirim bir cok cocuk böyle alismasi zaman alacak gibi

ayyyy yerım ben onu ... aslında annesı onunda işi zor şimdi kardeşinı kuma gıbı goruyo.çok şukur bızım öyle sorun yok ama tabı şimdılık.senınkı kaç yaşinda canım?bide ne guzel son bahar tatilı benımkıer pek zaman geçıremıycekler kardaşlarıyla anca şubatta.

ayyyy yerım ben onu ... aslında annesı onunda işi zor şimdi kardeşinı kuma gıbı goruyo.çok şukur bızım öyle sorun yok ama tabı şimdılık.senınkı kaç yaşinda canım?bide ne guzel son bahar tatilı benımkıer pek zaman geçıremıycekler kardaşlarıyla anca şubatta.

benim oglum 7 yasina girecek canim , kocaman oldu ama daha bebek gibi hep yanliz büyüdügü icin ona tuaf gelecek evde ikinci bir kardes , kiskancligida benden yana degil babasindan kiskaniyor , esime asiri düskün oglum elinden gelse baba beni vucuduna yapistir öyle yasayalim diyecek o derece bagli , esimin bebegi sevmesini istemiyor baba ona kiz sinirlen kaslarini cat dogru dur de diyor düsünsene :)))))) ama ikimiz olunca seviyor kardesim bana efendim de duyuyormusun diye onunla konusuyor karnimda :) sürekli fikir degistiriyor iste simdilik . dogunca anlayacagiz artik

seninkiler de subata kadar artik eve gelince görürler kardeslerini , hayirlisi olsun insallah hepimiz adina cocuk sahibi olmak hem cok guzel hem cok zor

Ancak kahvaltımızı yapıp geldik...
ılkaycım sen de biras daha dayanayım erken gelmesin bebiş dedikçe. Şimdi de geç gelirse telaşına düştün. kaydirigubbakcemile3 Bizimkinde de tık yok daha. 41. haftamız bitince hiç bi gelişme yoksa suni sancı da denemeden sezercik yapcaklarmış. En azından bu garanti :nazar:

Ancak kahvaltımızı yapıp geldik...
İlkaycım sen de biras daha dayanayım erken gelmesin bebiş dedikçe. Şimdi de geç gelirse telaşına düştün. kaydirigubbakcemile3 Bizimkinde de tık yok daha. 41. haftamız bitince hiç bi gelişme yoksa suni sancı da denemeden sezercik yapcaklarmış. En azından bu garanti :nazar:

suni denemiceklermi???

X