2009 Ekim Anneleri

bisey degil canim...masallah nasilda buyumus su kisacik zamanda...Rabbim insallah banada nasip etsin kisa zamanda saglikla kucagima almayi..sabrim kalmadi artik...kaydirigubbakcemile3 seni ve kizini gorunce kiskandim :))

evet kuşum 13günlük oldu ve şükürler olsun rabbime onu bana bagışladıgı için sıkılmak nedir bilmiyom onuseyretmeye doyamıyo insan bütün günüm onla geçiyo rabbim enkısa zamanda sizlerede nasi petsin kucagına almak karnında olmak tan katkat güel kuşum kokusunu çekiyon mis gibi içine bakışlarını izliyon seni resmen süzüyo annesini tanıyo hergün geçtikçe yeni şeylerini görüyon şükürler olsun rabbimeopuyorumnanaktan

kizlar yaa en iyi bebek emzikleri ucu sari olanlarmi seffaf renkte olanlarmi slikonlar zararli diye biliyordum digerlerinden aldim dun goruncem bunlar kotu kanser yapiyor dedi...siz ne aldiniz???

kesinlikle haklisin....:asigim:

kızlar benden tavsiye chicconun anne meme ucu yuumşaklıgında biberon ucu var ondanalın ilk iki gün emzirirken yara oluyo gögüsler biberon verirseniz farketmiyo anne memesi sanıyo bebek rahat emiyo çok biberonu memeyi unutmuyo

amann taze annemiz gelmiş topiğe yasemincim naber dadlumm napıyor meleğinn dünyalar güzeli kızınn

humana still tee içiyom cnm çok farketti sütte ilk iki gün gelmemişti sezeryan die sütüm şimdi maşallah diyim akıyo resmen gögüslerimden kızım memeyi zor tutuyo uçları büyük die

teşekkür ederim tatlım. doktor sezeryan derse bende erkenden içmeye başlıyayım bari.
kendine ii bak tatlı bebişede
a.s.

amannn yesinler o meleğini benim yerime bi kerecik kokla zeynebimi benim meleğimde büyüyo canımm bakalımmm sağlıkla bi gelse bende şöle bi kucaklasamm tontiş oğlumu

canim sari uclumu slikonmu peki???

ben bu yaziyi buldum nette...

Silikon emzik mi, kauçuk mu?
Emzikler kauçuk ve silikon olmak üzere iki maddeden yapılıyorlar. Doğal bir madde olan kauçuk çok elastik ve dayanıklı. Özellikle diş çıkartan bebeklerde kauçuk emzik kullanmak uygun olur. Ancak kauçuk emziklerin formu, suyu içlerine emdikleri için çabuk bozulur. Silikon da silisyumdan üretilir. Silikon emziklerin formu kolay bozulmaz, ancak diş darbelerine karşı dayanıklı değillerdir. Bu yüzden silikon emzikler henüz diş çıkarmamış bebekler için daha uygundur.
Damaklı mı damaksız mı?
Damaksız emzikler anne memesini andırdığı için bebekler tarafından tercih edilir. Ancak bu tür emzikler özellikle bir yaşından sonra damağa baskı yaparak damak yapısını ve üst ön dişlerin sıralanışını bozabilirler. Bu tür emziklerin bir yaşından sonra kullanılması önerilmiyor. Damaklı emzik ise daha elips ve yukarı doğru kıvrıktır. Bu anatomik şeklinden dolayı 2-3 yaş arasında bile rahatlıkla kullanılabilir. Damağa tamamen adapte olduğundan, herhangi bir deformasyona neden olmaz.

gidip baska emzik ve biberon alayim o zaman..ben kaucuklar daha iyi diye biliyordum...

cnm zaten fazla emzik vermemk iyi çünkü bebegin dişlerinde biberon ve emzik çürügüne yol açıyomuş hepsi mümkün oldukça emzirirsiniz ben gibi ben günde bir kez mama veriyom mecburen yetmiyo geliyo emzirdigim yalancı memede hiç vermicem kızıma zorda kalmadıkça

kıs inmedi derken kanalamı girmedi diyon nasıl anlıcan onu bee inmiştir belkizemuszemus

ewet canım kanala inmedi diorum...geçen sefer de böleydi karnım accık belli olurdu heralde girse..yürümemden filan belli olurdu..girmedi anam çatıya

bugun doguran yok mu ????? ya kizlar ekimin ilk haftasi olanlar dogurun artik ya neyi bekliyorsunuz aaaaaaa tembelmisiniz nesiniz hehehehe bu hafta dogurun siz haftayada ben insallah gerci ben heran dogurabilirimde
ay ewett doğuralım demi artık ilkayımm...
kızlar bişey sorucam bebeğin 1 hafta önde gidiyo olması muhtemel doğum tarihinden 1 hafta önce doğum olur anlamına geliyo olabilirmi acepCADIARZU

yok annem 1 hafta daha dobiş olcak demek oluyo:)

cok tskler arkadaslar

ya siz ahududu cayi iciyomusunuz?? rahim agzini yumusatiyo özelligi varmis?

:uhm:
slm kısalr ne var ne yok bakalım??? ben cok hasta oldum ya faranşit olmusum acile gittim antibiyortik falan verdi yatıyorum ..ayy cok fenayım((((

geçmiş olsun selduşumm

dilmuh, felisimfelis, musyas, SUN12, ZuZuu merhaba kızlar nasılsınız.bayramıda bitiriyoruz artık.

dilmuh, felisimfelis, musyas, SUN12, ZuZuu merhaba kızlar nasılsınız.bayramıda bitiriyoruz artık.

h.g cnm benşm ben bayramda hep evdeym hoş 40gün çıkmıcagım için farketmedi bayram şekerimi kucagıma aldım ya gerisi boşşşş biz iyiyiz kızımla inş sizde iyisinizdir güselopuyorumnanaktanlerr

h.g cnm benşm ben bayramda hep evdeym hoş 40gün çıkmıcagım için farketmedi bayram şekerimi kucagıma aldım ya gerisi boşşşş biz iyiyiz kızımla inş sizde iyisinizdir güselopuyorumnanaktanlerr

canım bizde evdeyiz bayramın 1. günü biraz gezdik.dünde nst ye gittik.bugünde evdeyiz.anlican çok farkımız yok.bebişin nasıl.bizimkilerde doğsada artık kucağımıza alsak bizde.ama bizimkinden daha tık yok.rahatı yerinde herhalde.bu gidişle günümüzüde geçicez galiba.oysa ben hep erken doğduğunu hayal ederdim.

cnm benim mümkün oldugunda günü gününde dogar inş erken dogunca sorunları oluyo bebegim solunum sarılıgık gibi maşallahde kendine inş 40ta tam gelir benimki sarılıgı agı atlatıyodu 2güğndür alıştı düzene daha şükür saglıgı yerinde şimdi çok şükürrr

hoşgeldin canım nasılsın.

ya bişey sorcam hani bu ahududu çayımıydı rahmi yumuşatan.peki bu hazır olanlardanmı alıyoruz hani marketlerde sallama çay olanlardan.bide hurma yemeye başlasammı ben artık.

musyas nasıl özendim bacım darısı başımıza.allah bağışlasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…