2009 Aralık Anneleri

emmeden memede nekadar çok durursa o kadar çok gazı oluyor ben pompayla sütü çekip3 saat ara ile beberonla veriyorum bu 3 saat içinde bir defada gögüsümü veriyorum 10 dakika doktor daha fazla gögüsünü verme gaz yapar dedi

Pelin bir türlü yazamadım. Mina'nın haberlerini takip ediyorum ama iyi olduğuna çok sevindim inşallah tamamen düzelir en kısa zamanda.

Sana sürekli meme verme problemini halledebildiniz mi diye soracaktım ama sanırım pek değişen bir şey yok ya da var mı?
Benimki kırkından sonra çok değişti. Diyorlardı da inanmıyordum. Sürekli uykusundan ağlayarak uyanıyor sakinleştiği tek yer de meme.
Birde saat başı emmek istiyor yani çığlık çığlığa ağlayınca mecbur meme veriyorum ancak susuyor.
Yerine koyduğum an gece ya da gündüz farketmiyor beş dakika içinde uyanıp ağlıyor illaki kucağımda olacak. Artık belim sırtım koptu. Bıraktığım an kıvranmaya başlıyor.
Tamam gazı var anladık ta kucaktayken gelmiyor mu bu gaz krizleri.

O dikiş üstündeki göbeğin nasıl gideceğini ben de bilemiyorum. Hala yürüyüş bandını açamadım. Sen başladın mı bisiklete?
Aynaya bakasın gelmiyor yani. Bir de saçlarımı boyatayım diyorum zararlı olur mu acaba artık kendimi çok bakımsız ve paçoz hissediyorum. Biraz değişiklik iyi gelecek gibi.

Çoğunlukla Canberk kucağımda olduğundan dolayı ben de sadece okuyup çıkıyorum.
Bizim sayfalar hiç ilerlemiyor herkes aynı durumda sanırım.
Diğer aylara bakıyorumda bine dayanmış bazıları geçmiş.
çok sağol ebru
hayır halledemedik bu gidişle çok zor gözüküyor uyumadığı heran memede olmak istiyor
zar zor 1saat geçiriyoruz emmeden benimde belim tutmuyor inan bazen ağlıyorum bel ağrısından e bukadar çok emince gazda çok oluyor kısır döngü işte
doktora soracağım bebek çaylarından verip memeden uzaklaştırmaya çalışacağım
ben minanın yoğun bakımdan çıkacağını öğrendiğim gün gidip röfle yaptırdım eşimb birdaha fırsatın olmaz diye bana moral olsun diye ısrar etmişti iykide etmiş şu an dip boyam geldi ama imkansız vakit bulup gitmem hele mina memeye bukadar düşkünken onlada gidemem
1 aydır tatlıyı azaltım ama1 gram vermemişim bisiklet yalan oldu vakit yok o vakti yemek yapmaya yada ev işine kullanıyorum
bizimgündüz uykumuz 40 ı çıktıktan sonra oturmuştu ama şimdi hasta diye o da yalan oldu dün dua ettiM Allahım güç kuvvet sabır bana şifa minaya verdiye
hastayken herşey dahada zor
Allah kimseye hastalık vermesin

pelincim,birkaç gün girememiştim nete dün okudum minanın rahatsızlandığını.çok üzüldüm.geçmiş olsun.Allah şifa versin.inşallah tahlil sonuçlarınız güzel çıkar.iyi haberlerini bekliyorum..

ben de kendimi çok çirkin hissediyorum.zaten bakımsızım da...bütün gün pijamalarla saç baş dağınık geziyorum.boy aynasının önünden geçmek bile istemiyorum.dört gözle havaların ısınmasını ve azra betülümün hareketlenmesini bekliyorum ama o zamana kadar bu boğazla..ye ye otur..daha çözümsüz olucam sanırım..

sagol cnm amın
aynen baharı beklıyorum mına memede daha az kalacak biz dolaşacagız dolaşdıkça kılo verecegım gıbı hayallerle yasıyorum :)

emmeden memede nekadar çok durursa o kadar çok gazı oluyor ben pompayla sütü çekip3 saat ara ile beberonla veriyorum bu 3 saat içinde bir defada gögüsümü veriyorum 10 dakika doktor daha fazla gögüsünü verme gaz yapar dedi

o doktorlar ne çok bılıyorlar oyle gıcık oluyorum kesınlıkle vermeyeceksın dıyorlar bıde sankı kolayda gelde sen verme çocuk aglarken çıglık çıglıga dıycem bırgun tepem atacak :)
masallah cnm sen duzene oturtmuşsun darısı basımıza

emme araları uzarsa karnı doydugu için zaten gazı çıkacak ve uyuyacak bu bebişler
ama emme arası kısa olunca az yedıklerı için tekrar acıkıyorlar az yıyorlar çunku memede sut çok bırıkmıyor bakmayın sıkınca geldıgıne 3 saat bekleyıp bırıkıp 100-120 cc yemelerı gerekıyor doymaları için ama bızımkıler bıraz memeden sut çogunlukla memeden hava çekıyorlar ve uyuyamıyorlar :KK43:

Nasıl uyutuyorsun Esra?
daha bi deneme aşamasındayım ama gündüz keyifli olduğu için kucağımda sızıp kalıyo ana kucağında bazen yada bi iki koridor yürüyüşünen sonra uyuyo emerek uyumuyo artık akşam uykusunda ise bi rutin tutturmak istiyorum o yüzden hep 8 de yatırıyorum cebren uyuttuğum içinde sallıyorum ayağımda yada kucağımda koridor sefası yapıyoruz tabi akşam kudurukda olduğu için uyutmak daha zor oluyo düşünüyorumki her akşam 8 de uyutursam böyle bi süre sonra kendiliğinden 8 de uykusu gelir öyle sallamaya falan pek gerek kalmaz

o doktorlar ne çok bılıyorlar oyle gıcık oluyorum kesınlıkle vermeyeceksın dıyorlar bıde sankı kolayda gelde sen verme çocuk aglarken çıglık çıglıga dıycem bırgun tepem atacak :)
masallah cnm sen duzene oturtmuşsun darısı basımıza

emzik veriyorum birazda onun yardımıyla yoksa hep yapışıp kalmak istiyor birde gaz sancısı geldiğinde bir çabayla bebekler daha çok emmek istiyorlar mina ne kadarlık oldu canım

siz nasıl uyutuyosunuz kızlar ben şu kendiliğinden uyuyabilse keşke ilk günlerdeki gibi illa artık uyumak için bi destek arıyo emziği fazla sevmedi bi iki gün onla uyudu ama artık çok keyfi olunca emiyo zaten keyfi olunca napim ben emziği

emzik veriyorum birazda onun yardımıyla yoksa hep yapışıp kalmak istiyor birde gaz sancısı geldiğinde bir çabayla bebekler daha çok emmek istiyorlar mina ne kadarlık oldu canım
2 ay 9 günlük biz emzik almıyor ana kucağına 10 benim kucağımda 15 dans ederek 10 altını açıp masaj yaparak 10 toplamda yani memesiz 45 dk yı zor geçiriyoruz

daha bi deneme aşamasındayım ama gündüz keyifli olduğu için kucağımda sızıp kalıyo ana kucağında bazen yada bi iki koridor yürüyüşünen sonra uyuyo emerek uyumuyo artık akşam uykusunda ise bi rutin tutturmak istiyorum o yüzden hep 8 de yatırıyorum cebren uyuttuğum içinde sallıyorum ayağımda yada kucağımda koridor sefası yapıyoruz tabi akşam kudurukda olduğu için uyutmak daha zor oluyo düşünüyorumki her akşam 8 de uyutursam böyle bi süre sonra kendiliğinden 8 de uykusu gelir öyle sallamaya falan pek gerek kalmaz

aa 8 çok erken deglmı :)
mına 10 da ışık kapanıyor 11 de uyuyordu akşamları hastalıktan önce
11 de yatıncada 3 de emmeye bide 6 da emmeye kalkıyordu ne guzel duzen oturttmştk hepsi gitti hastalanınca :KK43:

siz nasıl uyutuyosunuz kızlar ben şu kendiliğinden uyuyabilse keşke ilk günlerdeki gibi illa artık uyumak için bi destek arıyo emziği fazla sevmedi bi iki gün onla uyudu ama artık çok keyfi olunca emiyo zaten keyfi olunca napim ben emziği

gece tv ışıgı var sadece tv sesı kısık memede uyuyordu mına
gece oldugunu anlıyordu ama karnı aç olmamalı yoksa uyusada uyanır karnı tok gazı yok altı temız olck :)

çok sağol ebru
hayır halledemedik bu gidişle çok zor gözüküyor uyumadığı heran memede olmak istiyor
zar zor 1saat geçiriyoruz emmeden benimde belim tutmuyor inan bazen ağlıyorum bel ağrısından e bukadar çok emince gazda çok oluyor kısır döngü işte
doktora soracağım bebek çaylarından verip memeden uzaklaştırmaya çalışacağım
ben minanın yoğun bakımdan çıkacağını öğrendiğim gün gidip röfle yaptırdım eşimb birdaha fırsatın olmaz diye bana moral olsun diye ısrar etmişti iykide etmiş şu an dip boyam geldi ama imkansız vakit bulup gitmem hele mina memeye bukadar düşkünken onlada gidemem
1 aydır tatlıyı azaltım ama1 gram vermemişim bisiklet yalan oldu vakit yok o vakti yemek yapmaya yada ev işine kullanıyorum
bizimgündüz uykumuz 40 ı çıktıktan sonra oturmuştu ama şimdi hasta diye o da yalan oldu dün dua ettiM Allahım güç kuvvet sabır bana şifa minaya verdiye
hastayken herşey dahada zor
Allah kimseye hastalık vermesin
Hani tartılmayacaktın dayanamadın mı? :) Moral bozmak yok. Benimde yapıştı ne aşağı ne yukarı. Elbet verilir bir gün be.
Allah en başta sabır ve sağlık versin bizlere Pelin, çok zor biz kuvvetli olmalıyız ki yavrularımıza yararımız olsun.
İnşallah yeniden düzeni oturur Mina'nın da. Kolay değil biz bile bu yaşımızda hasta olunca ne kadar sarsılıyoruz, yıpranıyoruz.
Aha da başladı benimki.

Hani tartılmayacaktın dayanamadın mı? :) Moral bozmak yok. Benimde yapıştı ne aşağı ne yukarı. Elbet verilir bir gün be.
Allah en başta sabır ve sağlık versin bizlere Pelin, çok zor biz kuvvetli olmalıyız ki yavrularımıza yararımız olsun.
İnşallah yeniden düzeni oturur Mina'nın da. Kolay değil biz bile bu yaşımızda hasta olunca ne kadar sarsılıyoruz, yıpranıyoruz.
Aha da başladı benimki.

dayanamadım valla ebru moral olsun dedim 16 gunde illa vermişimdir diye
aman ne moral oldu sorma baharda yapcgım pusetle yuruyuşlere kaldı son umudum :)
dogru bebişler saglıklı olsunda duzen de oturur kıloda verılınır aslında en önemlısı saglık

ewt tum duzenımız gttı :KK43:
bu arada ablamın kızı bende 9 yasında ben söyluyorum o yazıyor o yuzden böyle herseye cvp yazablyrm herkese lazım 1 tane ırmak gibi biri

geçmişi okuyamadım için bilmiyorum nasıl oldu mina idrar kültürümü vermiştiniz sonucu çıktımı

geçmişi okuyamadım için bilmiyorum nasıl oldu mina idrar kültürümü vermiştiniz sonucu çıktımı

çıktı bakteri üremiş yani dr. yanılmamışım dedi salı günü tekrar kan ve idrar alınacak böbreklere usg ile bakılacak inşallah azalmıştır ve dua edin nolurgeçen ki gibi damarı bulmak için kolunu 1saat maf etmesinler

:QUOTE=MotherandBaby;11060631]çıktı bakteri üremiş yani dr. yanılmamışım dedi salı günü tekrar kan ve idrar alınacak böbreklere usg ile bakılacak inşallah azalmıştır ve dua edin nolurgeçen ki gibi damarı bulmak için kolunu 1saat maf etmesinler[/QUOTE]

:nazar:

X