2009 Aralık Anneleri

Arkadaşlar merhaba, hepinize sağlıkla bebeklerinizi kucaklarınıza almayı diliyorum..
ben henüz çok yeniyim ama bu sayfada yanıt bulabileceğimi düşündüm.
İzmir Ege sağlık hastanesi Hüsniye Özcan hanımın hastası olan varsa aranızda bana doktor hakkında ve ege sağlıkta doğum ücreti (dokto+ hastane) hakkında bilgi verebilirse çok sevinirim.

teşekkürler :)

canım çok yanlış yere geldin burada ki hatunların hepsi doğum yaptı uğramaz oldular şaka bir yana çok tenhalaştık ama yardımcı olan arkadaş olur inşallah seninde bebiş hayırlı olsun

ben de bendeeee
bende kuzumu bır an once hayırlısıyla kucagıma almak ıstıyorum artıkkk :eek:

rüyamda doğuma gidiyordum dr açılma var mı diye tahta öğretmen cetveliyle ölçtü ve 40 cm açıklık var sancı yok biraz daha bekleyeceksin dedi :KK43: 40 cm açılmış sanki fil doğurucam )

rüyamda doğuma gidiyordum dr açılma var mı diye tahta öğretmen cetveliyle ölçtü ve 40 cm açıklık var sancı yok biraz daha bekleyeceksin dedi :KK43: 40 cm açılmış sanki fil doğurucam )

:roflol::roflol::roflol::roflol: melike yakinda biz doguramayanlar kafayi yiyenler diye bi ssayfa acacaz bende ruyamda hep buraya yazi yaziyom hatta sabah kalktim ruyamda gordugum yazidigim seyi sayfada ariyom ben yazdiydim diyom sonradan aklima geldi ruyamda yazmisimmm:roflol:

slm ben ocak annesı olacaktım ama aralık annesı olacagım 25 aralıkta doğacak bebegım

:roflol::roflol::roflol::roflol: melike yakinda biz doguramayanlar kafayi yiyenler diye bi ssayfa acacaz bende ruyamda hep buraya yazi yaziyom hatta sabah kalktim ruyamda gordugum yazidigim seyi sayfada ariyom ben yazdiydim diyom sonradan aklima geldi ruyamda yazmisimmm:roflol:

:roflol:Allah cümlemize akıl fikir ihsan eylesin veya biran önce hayırlısıyla şu bebişlerimizi versin eşimde sırf heyecan ay ay ay gelecek mi bu deyip duruyor inanmıyor benim doğuracağıma heralde

:roflol:Allah cümlemize akıl fikir ihsan eylesin veya biran önce hayırlısıyla şu bebişlerimizi versin eşimde sırf heyecan ay ay ay gelecek mi bu deyip duruyor inanmıyor benim doğuracağıma heralde

aynenn aminnnn benim esimde bekle bekle bikti doguma girdirmeye calisiyom oda diyo ben senle kontrole geldigimde hastaneye girince bi acayip oluyom dogumuu hicc cekemem diyoo

yaaa akşama ne yemek yapsam bir fikriniz var mı kızalr aklıma bişey gelmiyor siz ne yapacaksınız

yaaa akşama ne yemek yapsam bir fikriniz var mı kızalr aklıma bişey gelmiyor siz ne yapacaksınız

benim yemegim var canim nohutlu mercimekli eksili corbam var yaninada kiymayi kucuk kucuk yuvarladim patatesli patlicanli firinda yemek yapmistim pilavla bunlar var onlari isitip yiyceem

ebrucum merak etme daha duzene girecek bizimde çok iyi hatırlıyorum 25.gun kabus gıbıydı gece hıç uyumamıştı o gune kadar hep uyuyan çocuk bır yerde okudum 3.haftadan sonra uykusuzluk görursenız aman nazar degdı demeyın ne guzel uyuyordu demeyın gaz sorunları baslar uykusuzluk görulur dıyordu şimdi birazdaha duzene girdi 1 haftadaır gece uykuları çok şukur emmeyı de duzene sokabilsek zaman en ıyı çare yanı bende normalde uykusuzluga gelemem çökerım hemen kaş göz yamulur yer degiştirir Allah kuvetını verıyordur bıze merak etme sen
bızım dun kırkımız çıktı bakalım hep diyorlardı dahada duzene girer kırkı çıkınca dıye görecegız :)
eşimede dedım dun geldıgınden beri o kadar degiştiki mina hergun buyudugunu görebiliyoruz maşallah ama birbakacagz ne zaman geçti zaman ne zaman bu kadar buyudu dıyecegız ve bu halını özleyecegız o yuzden doya doya bakmak foto çekmek ve sıkıntılıda olsa bugunlerın kıymetını bilmek lazım
4 gun önce minanın gözunden 1 damla gözyası aktı ay nasıl duygulandım buyuyor kızım dıye yenıdogan bebegın birsure olmazmış çünkü herşeyıne şahit olcz böyle böyle inşallah
Allahım bu mucızeyı ıyıkı vermiş bana olmayanlarada nasipetsın inşallah
butun gun dıretyrm mama vermemek için memede yasıyoruz ama duzene gırsın dıye meme acısını göze aldım tum gun meme çok huysuzlansada meme hasat olsada mama yok gece 11 de mama verip üstunede 10 dk emzirip uyutuyorum mina memede uyuyor çunku 11 de verdıgım mama onu tok tutuyor gece daha çok uyuyor ebru böyle de dene istersen
Hergün yeni bir adet çıkarıyor. Dün gece hiç uyumadı. Neyi yapıyor desem yapmamaya başlıyor sürekli değişiyor yani. Ne kucakta uyudu ne memede. Sabah yediydi sızdı artık. O da bir saat. Gaz sıkıştırıyor belli, ıkınıp sıkınıp kıpkırmızı oluyor. Ayaklarını çekiyor karnına doğru.
Böyle canıma tak ettiği zamanlarda onu hastanede bıraktığımız gece geliyor aklıma.
Bin şükür diyorum bakma şikayet gibi ama beden işte isyan ediyor bazen. Allah bir an bile yokluklarını göstermesin.
Dört sene üzerine kavuştum ben yavruma çok şükür.
Bir de yalnız bakıyorum demişsin ya Pelin aslında çok daha iyi.
Yani annen olsa belki yanında iyi olurdu ama başka birine tahammülü olmuyor insanın.
Yani benim öyle en azından.
Kayınvaldemler yanımda iki haftadır. Normalde çok severim k.valdemi. Ama çok ciddi manada problem yaşıyorum sürekli karışıyor, her şeye müdahale ediyor.
Bu da beni çok geriyor. Kalbini kırmamak için aşırı çaba sarfediyorum ve belki benim gerginliğim de bebeğe geçiyordur bilemiyorum.
Şu dönemde yalnız olmak ya da kendi ailenden birisinin yanında olması çok daha iyi gerçekten.
Ben de mama veriyorum yatmadan önce. Sonra da emziriyorum dediğin gibi. Düne kadar işe yarıyordu, dün yıkadığımız halde çocuk cin gibi oldu bütün gece bakıştık.

Mina'nın kilo alımı iyiyse mama verme tabii ki. Ben de bayağı bir azalttım iki kere gece iki de gündüz veriyorum. Geçen hafta her öğün sonrası veriyordum.
Ne yapalım bu dönem biraz yorulacağız ama dediğin gibi tadını çıkarmakta fayda var her anının. Su gibi geçiyor zaman.

Hergün yeni bir adet çıkarıyor. Dün gece hiç uyumadı. Neyi yapıyor desem yapmamaya başlıyor sürekli değişiyor yani. Ne kucakta uyudu ne memede. Sabah yediydi sızdı artık. O da bir saat. Gaz sıkıştırıyor belli, ıkınıp sıkınıp kıpkırmızı oluyor. Ayaklarını çekiyor karnına doğru.
Böyle canıma tak ettiği zamanlarda onu hastanede bıraktığımız gece geliyor aklıma.
Bin şükür diyorum bakma şikayet gibi ama beden işte isyan ediyor bazen. Allah bir an bile yokluklarını göstermesin.
Dört sene üzerine kavuştum ben yavruma çok şükür.
Bir de yalnız bakıyorum demişsin ya Pelin aslında çok daha iyi.
Yani annen olsa belki yanında iyi olurdu ama başka birine tahammülü olmuyor insanın.
Yani benim öyle en azından.
Kayınvaldemler yanımda iki haftadır. Normalde çok severim k.valdemi. Ama çok ciddi manada problem yaşıyorum sürekli karışıyor, her şeye müdahale ediyor.
Bu da beni çok geriyor. Kalbini kırmamak için aşırı çaba sarfediyorum ve belki benim gerginliğim de bebeğe geçiyordur bilemiyorum.
Şu dönemde yalnız olmak ya da kendi ailenden birisinin yanında olması çok daha iyi gerçekten.
Ben de mama veriyorum yatmadan önce. Sonra da emziriyorum dediğin gibi. Düne kadar işe yarıyordu, dün yıkadığımız halde çocuk cin gibi oldu bütün gece bakıştık.

Mina'nın kilo alımı iyiyse mama verme tabii ki. Ben de bayağı bir azalttım iki kere gece iki de gündüz veriyorum. Geçen hafta her öğün sonrası veriyordum.
Ne yapalım bu dönem biraz yorulacağız ama dediğin gibi tadını çıkarmakta fayda var her anının. Su gibi geçiyor zaman.

ne güzel yaa inşallah Allah bize de yaşatsın sağlıkla kucağımıza almamızı nasip etsin tabii insan yoruluyordur ama gene de şükürler olsun rabbime bize bu duyguları yaşatıyor olmayanlarada versin beklemek çok zor çünkü

Merhaba arkadaşlar, ben de 2 aralıkta oğluşuma kavuştum. Benim de oğlumda çok fazla gaz sancısı var ve dün ilk defa rezene çayı verdim. ılk defa bacaklarını karnına çekmeden uyudu. Sanki işe yaradı.. Siz anne sütü veya mamadan başka bişey veriyormusunuz bebişlere. Anne sütünden başka birşey vermemek için çok direnmiştim ama onu bu kadar sancılı görmek beni çok üzüyor...

slm kızlar hastaneden şimdi geldim son kntrolmü oldum ve 25 aralık cuma günü inş bebişim benmle olcak artık allahım hepimize sağlıkla bebeğimizi nasip etsin inş çok heyecanlı ve korkuluyum çok acaip bi his duygu bebişim 3350 grm olmuş bebişim:nazar:ama sağlıklı olsunda hiç takmıyorum kiloyu falan hepinize hayırlı sağlıklı doğumlar lütfen banada dua edin gerçi daha var ama:bbo:

slm kızlar hastaneden şimdi geldim son kntrolmü oldum ve 25 aralık cuma günü inş bebişim benmle olcak artık allahım hepimize sağlıkla bebeğimizi nasip etsin inş çok heyecanlı ve korkuluyum çok acaip bi his duygu bebişim 3350 grm olmuş bebişim:nazar:ama sağlıklı olsunda hiç takmıyorum kiloyu falan hepinize hayırlı sağlıklı doğumlar lütfen banada dua edin gerçi daha var ama:bbo:

dualarımız seninle canım rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip eğlesin inşallah bende sizleri okudukca sanki doğumaben gidiyo gibi heyecanlanıyorum rabbim izin verise bende maret sonu nisan başı gibi doğum yapacağım günler sanki geçmiyo gibi geliyo:asigim:

hayırlı olsun canım gözün aydın:nazar::teytey:a.s.

yok canım benim değil benim kızın gelmeye niyeti yok galiba içerde bir yere takıldı arkadaşlardan biri tickerını değiştirmiş o hoşuma gitti onun için yazdım

maşallah bebişede inşallah sağlıkla kucağına alırsın ben de belki o zamana yaparım doğumu Allah hepimizin yardımcısı olsun

yok canım benim değil benim kızın gelmeye niyeti yok galiba içerde bir yere takıldı arkadaşlardan biri tickerını değiştirmiş o hoşuma gitti onun için yazdım

canım ozaman hayırlısıyla doğurmanı diliyorum rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip eğlesin inşallah :Saruboceq:

X