2009 Ağustos Bebişlerinin Cicileri Burada :)

baby sen de başlamışsın döktürmeye hayatım..çok güzel hepsi..terlik falan hakgetire maşallah.

evriş yastık ben de almak istiyorum..ama bir sürü marka var karar veremedim..bir de yorgan işine ne dersin..ben silikon ve elyaf istemiyorum..yastığını aldım saf kaz tüyü..ama yorganı nasıl bir şey alsam..pamuk diyorlar kandırıyorlar bir elliyorsun silikon gibi. sen aldın mı yoksa?

Bakırköy pazarından aldıklarım

buda telkırmanın yaptıgı patik yapmya çalıştım ama olmuşmu ? ponponlarını yapamadım :eek:

ayy ne güzel şeyler varmışşş kesinlikle gitmeliyim o çoraplara bittimm amann yarabbi güle güle giydir canım patikte çok güzel olmuş eline sağlık

ayy petrik ya bayıldım aldıklarına çok şirinler hastane çıkısı gibi oalanda cok orjinal ..

ben o penguenli tulumu yerim ya... kilotlu çorasplarda çok şirin tam poposuna yapılan figürlere bayılıyorum kız bebekler içinde harika çoraplar var..
peki fiyatlar nasıl canm.mesela o hastane çıkışı gibi olan varya battaniyeli falan...bakırköy pazarı uygun diye biliyorumda...nisan sonunda annem gelcek bizde annemle gider alırız inş..

ayy ne güzel şeyler varmışşş kesinlikle gitmeliyim o çoraplara bittimm amann yarabbi güle güle giydir canım patikte çok güzel olmuş eline sağlık

sağol Esracım kısmet olursa c.tesi birlikte gidelim, daha çok çeşit vardı çorapçıda ama kalmamış kalanlar da hafif defoluydu almadım
çok harika kıyafetler var yanımda az nakit vardı bu kadar alabildim

ayy petrik ya bayıldım aldıklarına çok şirinler hastane çıkısı gibi oalanda cok orjinal ..
ben o penguenli tulumu yerim ya... kilotlu çorasplarda çok şirin tam poposuna yapılan figürlere bayılıyorum kız bebekler içinde harika çoraplar var..
peki fiyatlar nasıl canm.mesela o hastane çıkışı gibi olan varya battaniyeli falan...bakırköy pazarı uygun diye biliyorumda...nisan sonunda annem gelcek bizde annemle gider alırız inş..

Saol canım hastane çıkışını 25 liraya aldım inanamazsın gayet kaliteli, sadece 1,5 ay kdar giyebilecek phalı birşey almak istemedim, tabi daha pahalı olanlarda var, tulumlar 10, alt değiştirme var yastıklı 20, havlular 10, battaniye vardı çıtçıtlı tulum gibi oda 35 ama pazarlık yapıyorsun indiriyorlar hastane çıkışını 35 den 25 e indirdi mesela

petrikkk super aldıkların coraplara bittik kikilerede :)) ii gunlerde giydirsin annişi

petrik, çok güzel canım aldıkların, güle güle giysin Çağan :) Çok da uygun almışsın. Ahh bee bakırköy pazarına az mı giderdim geçen sene.. :KK43: Arada özlüyorum bazı şeyleri.

petrikkk super aldıkların coraplara bittik kikilerede :)) ii gunlerde giydirsin annişi

petrikcim aldıkları cok güzel güle giysin kuzun,

petrik, çok güzel canım aldıkların, güle güle giysin Çağan :) Çok da uygun almışsın. Ahh bee bakırköy pazarına az mı giderdim geçen sene.:KK43: Arada özlüyorum bazı şeyleri. ,

Sağolun kızlar sevindirdiniz bizi oğluşumla : )

kizlar ben size bisey danisicam..bizim misafir odasini cock odasi yapicaz, duvar kagidi var turunculu sarili, daha cinsiyetimiz kesinlesmedi ama odasini yeniden cinsiyet belli olunca boyatsak yada kagitmi yapsak yoksa bu hali hem kiza hem erkege de gidermi, bi fikir verseniz..odanin resmini yolluyorum, bide ilk tasindigimizdaki bos hali de var...
buyuk ihtimal simdilik sadece karyolasini yeni alicaz, ben yatak odami degistircektim yaza, benim dolap ve komidini onun odasina koyucam, onlarda agac rengi, yani yep yeni oda yapmiycaz, hem masrafli olmasin hem de 3-4 yasndan sonra guzel bisi yapariz kiymetini bilir dedik..bide 2.yi dusunursek ona gore ayarlariz dedik..
ne diyosunuz???, oda bu haliyle guzel mi??bitek yeni perde alicam..

NORRA CIM BENCE RENGı FALAN HERŞEYı GÜZEL ODANIN. BENDE AYNI SENıN GıBı DÜŞÜNÜYORUM. BıRAZ BÜYÜSÜN KIYMET BıLECEĞı YAŞA GELSıN O ZAMAN TAM ANLAMIYLA ODA ALICAM OĞLUMA. ŞıMDıLıK ıDARE ETSıN DıMı AMAyerimseniben

Norra,
Bence de hem erkeğe hem de kıza gidecek bir renk..Aynen katılıyorum biraz büyüyünce keyfinize göre ve 2. düşünerek bi değişiklik yaparsınız..Cıvıl cıvıl oda bence bebek odası olmaya müsait..Nacizane bir mimar olarak fikrim budur:)

Petrik,
Çok güzel şeyler almışsın.Ben de beylikdüzü pazarında hastane çıkışı falan gördüm ama alamadım güvenip.Kaliteli görünüyo seninkiler ama..Pazarlarda çok güzel şeyler var. ama fiyatları her zaman çok uygun değil ya hakikaten pazarlık gerekiyo, onu da ben beceremiyorum..

Güzel günlerde kullanın...

Patik bitmiş..Bence ponponun geleceği kısmı iğneyle biraz daha dikebilirsin. Daha toplu dursun. Bide her gören anneler, buna ip geçirmezsen bebeğin ayağından çıkar diyolar.. Olsun bu bizim ilk denememiz demi Petrik..Ponponları neden yapamadın ki, vakit mi olmadı???

NORRA CIM BENCE RENGİ FALAN HERŞEYİ GÜZEL ODANIN. BENDE AYNI SENİN GİBİ DÜŞÜNÜYORUM. BİRAZ BÜYÜSÜN KIYMET BİLECEĞİ YAŞA GELSİN O ZAMAN TAM ANLAMIYLA ODA ALICAM OĞLUMA. ŞİMDİLİK İDARE ETSİN DİMİ AMAyerimseniben

Norra,
Bence de hem erkeğe hem de kıza gidecek bir renk..Aynen katılıyorum biraz büyüyünce keyfinize göre ve 2. düşünerek bi değişiklik yaparsınız..Cıvıl cıvıl oda bence bebek odası olmaya müsait..Nacizane bir mimar olarak fikrim budur:)

sagolun kizlar, aldigimizda da boyleydi daha gecen haziran tasindik evimize, bizde degistirmedik cok begendigimiz icin..telkirma bir mimar gozuyle gorusun cok onemli benim icin sagol canim:))

NORRAA, turuncu çok şirin çok sıcak bir renk. renklerin insanlar üzerindeki etkisinden emin değilim. ben de kızıma bembeya bir oda yapmak istiyorum. mobilyasını beyaz alacağım (öle takım filan almayı düşünmüyorum) perdesini ve nevresimlerini çiçekli istiyorum. hatta ben çiçekli duvar kağıtlarını çok severim ama biraz daha büyüsün de kendisi seçsin duvar kağıdını. 4-5 yaşına gelince kağıt olayına geçeriz belki. duvarın rengini de uçuk bir bir renk seçmeyi düşünüyorum.
sizin oda bebek için ideal büyüklükte. bizimki de o kadar sayılır ama daha dikdörtgen. içini yerleştirince daha şirin duracaktır. bence düşündüğünü yap, fazla da masraf yapma.

bu arada hersey pespembe aldıgımız çunku evde bir surumavi yesil sarı giysi var ve ablamdan kuzenimden gelecek erkek bebek giysileride varkız hiç yok esyası baan gelecek olan o yuzden biz ilk giysiler ihep pembeli alıyoruz:)
cimbomlu tulum ise oglumun gonlu olsun diye tabiki:)) yoksa bana kalsa ben ogluda bile belli yasa kadar oyle taraftar fanatikligi olmasın diye oyle seyler giydirmedim ama simdi abinin gonlunu almak çok onemli oldugu için onuda ona supriz yaptık aldık pek bi heves etti arabadan eve ot orbayı ben tasıycam falandedi:)))
tabi birazda kıskanclık basladı gibi bana da boyle seyler aldınızmı falan diye sordu dun dedik almaz olurmuyuz alasını aldık sen ilk din hiç esyamız yokutu surekli aldık falan .) e iste olcak bu kadar

süper şeyler almışsın. güle güle giydir. demek havuzlu hana gitmedin. orada fiyatlar çok uygun oluyor. ben de arkadaşıma eşlik etmiştim (kilolarca çantalarını taşımıştım o hamile diye, kollarım kopmuştu. kız olsaydı ismini nazan koyacaktı)
gs li tulumu görünce çok şaşırmıştım ama demek ki o da oğlunun hatırınaymış. ayyyy kıyamam berke bey kıskanmaya mı başladı? ona da alın bari arada....

ya henuz elbise yok alınanlarda dikkat ettiyseniz yenidogana elbise pek uygunolmaz tabi ama birhevesim var sormayın gitsin ilk ne zaman elbise giydirilirse o gun giydircem :))
sen de benim eşim gibi düşünüyorsun demek ki... o da diyor ki "eteği elbiseyi taşıyabileceği zaman giysin, yoksa tepelerine çıkıyor, popo ortada dolaşmasın kızım" :1shok: ciddi değildir herhalde lülülülülülü bana transparan bluz hediye almayı biliyor ama.... bi de sürekli "neden hiç o sisley den aldığım bluzu giymiyorsun" diye soruyor... kızına gelince osmanlı erkeği oluverdi.

saol eylemcim insallah uzerinde o elbiseylede resmini koymanı nasip eder Allahım baktıkca heycanlanıyorum walla

BABY, bayıldım hepsine... ne çok şey almışsın. bir bavulu kızın için götürdün galiba. bakıyorum da en fakir benim kızım kalmış. sizinkiler ne güzel hediye de alıyorlar, valla bizimkiler de eşim ailesi de çok temkinliler. hala bişey almadılar torunlarına. herhalde doğana kadar almayacaklar. dur bakalım bekliyoruz.
güle güle giysin kızın.

mevlut elbisesi çok guzellll.
eminonunde bembeyaz gumusmotilfli iplikler gumus flaan mevlut elbiseleri var erkekler içinde tulum gibi ama yakası smokin gibi falannası tatlı seyler varrr. bened onlardan daha ilerleyen aylarda alacagım insallahh
ayyy bi de mevlüt elbisesi mi alacağız. çok komik ya, sanki kızı görücüye çıkaracakmışız gibi di mi? mevlüt ne zaman olurdu? 40ı çıkınca mı?

Kuzu, fotografın ustune de yazdım ya; Bu yan yatırma yastıgını almanızı siddetle tavsıye edıyorum. Dünya Sağlık Örgütünün tavsıyesı ıle üretilen bu yastık, bebeğin ilk aylarda kusarken bogulmasını engellıyor, diye.. ozellikle alın derim.Ben Kıpadan aldım fıyatıda 11 tl sı.. yanı ole pahalı bısı de degıl.Ama bu yastıkla ılgılı cok makale okudum, o yüzden ısrarla aradım, bulamasaydım netten sıparıs verecektım.

EVRİŞ senin aldıkların da çok güzel. yeter kızım artık alma... bi sürü hediye de gelecek, çoğunu giydiremeden büyüyecekler gör bak... ablamınkiler hep öle oldu. ama yooook insan neler neler almak istiyor di mi? gördüğün her şirin şeyin içinde onu hayal ediyorsun. iyi peki al al... bari biraz 1 yaş 1,5 yaş için al (gerçi onları da almıştın....)

Sağolun kızlar sevindirdiniz bizi oğluşumla : )

PETRİK, bunları pazardan aldığına inanamıyorum. ne kadar kalitel duruyorlar. özellikle penguenliye bittim. ben de alacağım ondan müsadenle.... güle güle giysin oğluşun...

baby sen de başlamışsın döktürmeye hayatım..çok güzel hepsi..terlik falan hakgetire maşallah.

evriş yastık ben de almak istiyorum..ama bir sürü marka var karar veremedim..bir de yorgan işine ne dersin..ben silikon ve elyaf istemiyorum..yastığını aldım saf kaz tüyü..ama yorganı nasıl bir şey alsam..pamuk diyorlar kandırıyorlar bir elliyorsun silikon gibi. sen aldın mı yoksa?

Yafrum.. yastıgı en ucuzundan al.. çünkü cok kısa surelıgıne kullanacagız, o yuzden ayrıntıya gırme derım ben. Artı yorganı da kaz tüyü al derim.. olesının daha uygun oldugunu duydum hep.

kizlar ben size bisey danisicam..bizim misafir odasini cock odasi yapicaz, duvar kagidi var turunculu sarili, daha cinsiyetimiz kesinlesmedi ama odasini yeniden cinsiyet belli olunca boyatsak yada kagitmi yapsak yoksa bu hali hem kiza hem erkege de gidermi, bi fikir verseniz..odanin resmini yolluyorum, bide ilk tasindigimizdaki bos hali de var...
buyuk ihtimal simdilik sadece karyolasini yeni alicaz, ben yatak odami degistircektim yaza, benim dolap ve komidini onun odasina koyucam, onlarda agac rengi, yani yep yeni oda yapmiycaz, hem masrafli olmasin hem de 3-4 yasndan sonra guzel bisi yapariz kiymetini bilir dedik..bide 2.yi dusunursek ona gore ayarlariz dedik..
ne diyosunuz???, oda bu haliyle guzel mi??bitek yeni perde alicam..

Valla herkes gıbı ben de dıyorum.. hıcc bır seye dokunma, gayet gusel bır oda, bence de bole degerlendır.

Petrik, anam bu nası pazar bole yaaa... ya ne gusel seyler almıssın,hepsi birbirinden güzel, gercekten de cok gereklı, hoş seyler..

Nazanım.. genelde 0-3 yas arası almıyorum artık 3-6,6-9 olaylarına cıktım bı nevı.. cabuk boy atan bır cocuk olursa olabılecek en gereklılerı alıyorum, ınan sapıtmıyorum, sös vallaa delikafadulden

Ya kaz tüyüne baktım da.. pahalı bulan arkadaslar için önerim pamuk yorgan ya da yün yorgan ama elyaf önerilmiyor.. saatlerdır nette kafa patlatıyorum, kaz tüyü tuzlu dıyorsanız ve de etrafınızda yaptırabılecegınız bır yer varsa yatagınıza göre yün yaptırın arkadaslar, ya da pamuk yorgan alın derim, genel kanı bu sekılde imiş.. lütfen herkes düşüncesini yazsın derim.

X