2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Selam kızlar. 31 sayfam var okunacak. Allah yardımcım olsun-tatlicadiarzu-Bu arada aftabru sonunda senden haber alabildiğimize çok sevindim. E kızın adını kendine yakıştıracak tabii. Naz'sız NAZ olur muyerimsenibenO annesine ufak bir şaka yapmış. Ben deryaya da birkaç kez söyledim, ikili üçlüye göre daha güvenli. İkilin iyi çıktı ya, amniyon da öyle çıkacak göreceksin. helinden de haber var mı acaba? Okuyacağım bakalım neler olmuş
evet canım banada demiştin sağol .benimde ikili çok iyi çıkmıştı yani doktorun söyleiği buydu.amniyomuzda temiz çıkıcak kaydirigubbakcemile5

merhaba ebruska..

merhaba iyi akşamlar kızlar beni maruz görün kafa 1500 hafta içide gelen giden vardı bizde kocişle hafta sonu başbaşayız diye plan yapıyoruk

3K1M canım geçmiş olsun .en iyi taze sıkılmış portakal suyu canlandırıyor ben öyle ayaklanmıştım.ama ne o burun tıkanması mahvetmişti.ben ağızmdan hiç nefes alamam yani uyurken ...
misafirde gelir gider hiç stres yapamayacağım şimdi .

Muhtemel doğum tarihim 8 Ağustos bi aksilik çıkmazsa inşallah.

Esrako çok güldüm ya delikafadulden

Defnedamla sanada teşekkür ederim.
benim de benim de 8 ağustos inşallah tabii
aaa dide epilasyonamı gidyosun??
lazer deil dimiiii

yok canım ya.hamile almadan önce planlıyordum ama hamile kalınca gidemedim tabii.klasik epilasyon işte..

misafir gelsin, gitsin, boşver... dediğin gibi strese gerek yok... yapabildiğin kadar birşeyler hazırlarsın, yapamazsan da kimsenin bir şey demeye hakkı yok...
portakal suyu içemesem de portakal yemeye çalışayım bari canım... Sıkacak halim yok... :)

şu an öyle yogunumki yarını ancak yarın düşünebilirim.
sıkamasanda ye canım odahada iyi posasıda var iyi olur

Keops naber güzelim ?? 14 ünde buluşuyoruz değil mi...

Ama...ama:çok üzgünüm:Benim niye haberim yok?Beni sevmiyomusunuz?senağlama

mrb arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum 15 haftalık hamileyim allah izin verirse ağustos 22 de bebişimi kucağıma alıcam:) internette yaptığım ufak araştırmalar sonucunda sitenin gerçekten çok geniş kapsamlı olduğunu gördüm. arama motorlarına yazdığım çoğu soruda sitenin adresi çıktı önüme bende artık katılmalıyım aranıza diye düşündüm:)
Hoşgeldin canım. Bayılıyorum böyle önce kendini tanıtıp güzel dileklerde bulunarak topiğe başlayanlarahihoyyyt

selam canlar nasılsınız bugun nihayet haftasonu geldi bi güzel dinleneyim
ilk girdiğimde tüm sayfaları okuyorum kimlere ne yazacagıma karar veriyorum sonuna gelince bi işim çıkıyo ona dönüyorum sonra unutuyorum tekrar başa alamıyorum çok uzun öyle kalıyorum cevap vermek istiyorum ama :çok üzgünüm:
Al benden de o kadar. Hele dün çok komik oldu. Oturdum bir güzel sayfaları okuyorum, cevap yazacaklarıma MQ yapıyorum, öyle bir uzamış ki gecenin bir yarısı olmuş, sevgilim geldi hadi yatağa diye kaldırdı beni:eek:Bütün mesajlar kaldı:1no2:Sitedeydim dün aslında ama cevap hak getire:1rolleyes:

pinkycim ben bebek odası yapmayı falan düşünmüyorum. Daha önce de yazmıştım buraya. Bir park yatak ve bir şifonyer işimi rahat rahat görür. Ayrıca sıpa doğar doğmaz bolluk görmesin. Ben oda yapmayı 6 yaşına falan gelince düşünüyorum ki, değeri bilinsin. "Zaten var" olanla, sonradan elde edilen şey arasında fark olur. Memur bir ailenin çocuğu olacak. O nedenle kendi heveslerim uğruna, onu harcamak istemem.

Üniversite yıllarımda bir kitapçıda çalışıyordum. Yarı fiyatına eski kitap uygulaması çok yaygın değildi. Bİr adam geldi. Ya inşaatta çalışıyor, ya hamal.. Sıfır kitaba parası çıkışmayınca ikinci el almasını önerdik. "ben çocuğumu ezdirmem" dedi. Senin çocuğun zaten maddi anlamda ezilecek. Benimki de çok iyi şartlarda yaşamayacak. Bunu 18 yaşına gelince anlamasını beklemek gereksiz. Çocukluktan öğrenmeli bence; herkes eşit şartlarda yaşamaz. Bazılarımız daha eşit şartlarda yaşar!

Yerden göğe kadar haklısın adaşçığım. Hele ki simit ayranla karın doyurup milyarlık cep telefonu alanlar yok mu, hepten deli ediyorlar beni. Sen yokluk yaşıyorsun, bırak bunu çocuğun da görsün, durumu çok daha iyilerle aşık atmaya uğraşacağına kendimi, ailemi bu zorluklardan nasıl kurtarırım diye düşünsün çocuk. Yok öyle armut piş ağzıma düş. Benim bir arkadaşım var Maraşlı. Ortaokuldayken okulu sık sık kırıyormuş. Babası bir gün almış onu tarlasına götürmüş, totosundan soluyuncaya kadar çalıştırmış, canını çıkarmış. Sonra da demiş ki, bak oğlum, benim durumum belli, ben çiftçi adamım. Sen ya okursun, adam akıllı mesleğin olur; ya da gelirsin benimle tarlada çalışırsın. Oğlan bir korkmuş ki, bütün okullarda takdirlik olmuş. Şimdi de fen lisesinde öğretmen ve her Allahın günü üçer beşer özel derse gidiyor.

burko yok.. Ne zamandır o da yok BURKOOOOOOOOOOOO

canım ya bukadar olur onuda merak ettım gıttım profikline baktım enson dün girmiş,heralde fırsatı yoktu ugrayamadı buraya

bence yoklama alalım evriş böyle olmuyor sınıfta kalanlar çıksın ortaya delikafadulden

Evt o arkadaşta yok ama bi arkadaş yazmış ya dün girmiş biz bunu iyi olduğuna yoralım :)

merhaba kızlar nasılsınız??? :CüvCüv:
bugün geçmişi okuyamadım fazla yoksa gözüm bozulacak
esrako yazını gördüm canım teşekkür ederim cinsiyeti daha öğrenmeyenler için büyük bi bilgi
burko hafta sonları giriyo genelde sanırım

Evriş burko enson dün akşam buradaydı telaşlanma

Vallahi öldürcek bu kadınlar bizi.. hangisini merak edeceğimizi sasırdık bugunlerde,kızıyorum cidden. Yoklama alsak nolcak Defne... yok kı mıllet ortada.
AYY CANLARIM BENİM:asigim:20 SAYFA OKUDUM, YAW KİMSE BENİ MERAK ETMEMİŞ Mİ DEDİM, SONRA BU MESAJLARI GÖRDÜM.ÇOK DUYGULANDIM VALLAHİ. BİRBİRİNİN GERÇEK ADINI BİLE DOĞRU DÜRÜST BİLMEYEN İNSANLARIN BÖYLE KENETLENMESİ SİZCE DE BÜYÜLEYİCİ DEĞİL Mİ?:asigim:ALLAH HİÇBİRİMİZİ BURADAN ZAMANSIZ AYIRMASIN:nazar::nazar::nazar:
Arkadaşlar,
Birkaç gündür kulaklarım tıkanıyor. Böyle birşey yaşayan var mı?? Hani yüksek bir yere çıkarsın da basınçtan kulaklar tıkanır ya. Benim gün boyu öyle:1no2:
Evet evet aynısı bende de var. Hamilelikle bağlantı kurmak pek akıllıca gelmemişti ama, tansiyon problemi mi yaşıyoruz acaba? Ben bir ölçtüreyim bakalım. Sen de ölçtür bence canımCADIARZU
burkocum herkes seni merak ediyodu umarım herşey yolundadır gerçi geçmişi okuyunca sende görücen ama bir sorun yoktur umarım
Çok şükür iyiyiz tatlım. Hatta bugüne kadar çook neşeliydim bile diyebilirim ama bugün maalesef siteden bir kader arkadaşımın bebeğini kaybettiğini öğrendim. Moralim bozuldu. Ondan iki gün önce başka bir kader arkadaşımın hamile kaldığını öğrenip "ruh halim"i "neşeli" yapmıştım büyük bir sevinçle. Şimdi yine değiştireceğim. Allah sabır versin mehtap gülü canım. :Saruboceq:Neslimin de bebişi inşallah sağ salim büyür, sağ salim doğar.:Saruboceq::nazar:
evet canım banada demiştin sağol .benimde ikili çok iyi çıkmıştı yani doktorun söyleiği buydu.amniyomuzda temiz çıkıcak kaydirigubbakcemile5

Hiç şüphen olmasın annesi:CüvCüv:

Bu arada 2-3 gündür beni çok mutlu eden birşeyi de paylaşmadan edemeyeceğim. Bebişim sıkıldı artık göbüşümüzü sıkan pantolonlardan, minik pıtpıtlarla farkettiriyor kendini bu ara sık sıkhihoyyythihoyyythihoyyyt. AŞKIMMMM BENİMMMM:asigim:Ben de gittim, bebişim rahat etsin diye hamile pantolonu aldım kendime. Ne enayilik etmişim ööyle pantolonlara sığışacağım diye. Hem çook da uygun aldım. 2 pantolon (panelli olanlardan hem de) 1 blüze 58 lira verdimkaydirigubbakcemile2

Kızlar, cee deyip açmış gibi oldum ama yarım saattir internet bağlantımda sorun oldu. Anca çözebildim, kusura bakmayın.. :eek:

ben yorgun ama iyiyim ebrucum misafirim gelicek tüm hazırlıklarımı yaptım şimdide uzandım bi okuyayım dedim neler yazılmış sen nasılsın sen sanırım akşamları giriyosun ?

gypyssra, evet canım ben akşamları evden girebiliyorum. İşyerinde vaktim olmuyor ne yazıkki.. Ama çok merak ediyorum herkes napıyor, iyi mi diye.. Misafir için çok yorma kendini canım. Umarım ağır misafir değildir :1rolleyes:

kızlar bu ticker olayını nerden yapıyosunuz müsait olan bi tarif edeblirmii acaba

Dün ben de çok uğraştım ticker için. Bir siteden yaptım ama burada görüntüleyemedim. İstersen benim yaptığım siteden yap. Son aşamaya gelince çıkan adresi profil ayarlarında doğum kilo takip kısmına yapıştırıyorsun (sayfanın en altında)

kimseler yazmıyor ..ben de gideyim barim..epilasyon işlerime bakayım..canım çok acımaz inşallah.korkuyorum bebişime bir şey olur diye.zamanın da gidecektim lazere ahh ahh.

Dide'cim merhaba.. Ağır iş var desene lülülülülülü. Bazen merak ediyorum bebişlerimiz olunca bu işlere vakit bulabilecek miyiz acaba kaydirigubbakcemile3

misafir gelsin, gitsin, boşver... dediğin gibi strese gerek yok... yapabildiğin kadar birşeyler hazırlarsın, yapamazsan da kimsenin bir şey demeye hakkı yok...
portakal suyu içemesem de portakal yemeye çalışayım bari canım... Sıkacak halim yok... :)

3K1M, sana da merhaba canım..

Bu arada 2-3 gündür beni çok mutlu eden birşeyi de paylaşmadan edemeyeceğim. Bebişim sıkıldı artık göbüşümüzü sıkan pantolonlardan, minik pıtpıtlarla farkettiriyor kendini bu ara sık sıkhihoyyythihoyyythihoyyyt. AŞKIMMMM BENİMMMM:asigim:Ben de gittim, bebişim rahat etsin diye hamile pantolonu aldım kendime. Ne enayilik etmişim ööyle pantolonlara sığışacağım diye. Hem çook da uygun aldım. 2 pantolon (panelli olanlardan hem de) 1 blüze 58 lira verdimkaydirigubbakcemile2

Burko merhaba, yeni cicilerin hayırlı olsun :CüvCüv:
Ben de artık almak istiyorum şöyle rahat birşeyler. Artık pantalomlarınla idare edemiyorum, sabah olsa da akşama doğru düğmeyi açmak zorunda kalıyorum kaydirigubbakcemile3. Ama ben bir kere GeBe'ye gittim, bir heves hamile pantalonu alırım diye, hiç güzel olmadı üstümde, beğenip de alamadım benneyaptımki

çok güzel o pıt pıtları insanı çok mutlu ediyor.sıkıştırma annesi büyüyecek o :CüvCüv:yeni cicilerinizide güle güle giyin.
bende geçen ikibluz birisi emzirirkende kullanılıyor 1 pantalon aldım yanlız üçüde yazlık şimdiden yaza hazırlandım.

3K1MUCİZE: ellerine saglık çok iyi düşünmüşün valla
ESRAKO:canım maşallah çok tatlı tombiş yanakları var allah nazardan saklasın sağlıkla doğsun
AYŞECİKG:canım hoşgeldin bebğin hayırlı olsun
TÜLAY74:hayırlı olsun oğluşun darısı bizim başımıza bakalım
AFTABRU:iyi olmana sevindim aman kendine iyi bak
EVRİŞ:geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda biter sıkıntıların
M İLKSHAKE:canım üzülmeye değmiyor bak hiçbişe bebişinin uğuru hayırlı ol
TAZEFASÜLYE:canım çok güldürdün beni valla sende hayat boyu hep gülesin inşallah

Hep beraber canım. SAğol a.s.

aynen yerime kalkmak zor geliyor ne yapacam ben bilmiyorum.

şehir dışından geliyorlar şimdi kocişle konuştum gelinde kadının durumu belli yemeği falan yaparsanız filan demişde olmuyorki .geçen sene boş gebelikten düşük yapıyorum bunlar indıan eşim gelşmiyen dediği halde geldiler ozamanda şarktayız ta 850 km uzaklıkta .zaten üzgünün sancım var geldi yedi içiti gittiler aman hatırlamayayım.

iş güç bende yapamıyordum birde pazartesi amniyo oldum inanın hem psikolojik hemde bedenen yorgunum.kociş evi süpürüp göreve gitti adamcağız ya uf ne düşüncesizler gıcık oluyorum.bu arada arayıpta ne oldu diye soran olmadı şimdide dalga geçer gibi size geliyoruz kalıcaz falan .kötükedihüsosizirden kızımı banyo yaptırırken senağlamakızdım.şimdide ona üzülüyorum.

Üzlme deryacım.. İyi düşün. Kayınvalidenden yardım iste. Anne şunu yapar msın, anne gel salata yapalım vs vs.. Yatak - yorgan taşıma, bırak onlar taşısın.. Belki bebiş olduğu için daha anlayışlı olurlar?? Sen de iyi niyetini gösterirsen çok yıpranmazsın diye düşünüyorum. 3 çeşit yemek yapma da, 2 çeşit yapıver.. Kusura bakmayın valla 1 sıpa dışarda biri içerde, yoruluyorum, de..

BURKOCUĞUMMMM bebeeem hiç sensiz buluşma olur muymuş? YAptığın ankete göre 14 mart görünüyor. Lalece de o zamn müsait olacakmış. Evriş'e sordum "uyar" dedi. Nevin'e de sordum, o da ok dedi. Zaten 13'ünde randevusu varmış, annesinde kalacakmış.. Senin için de uygun mu? Bu arada sana da özelden cep nomu göndereyim. Bulunsun sende de.. göbiş tokuşturucaz kız.. 2 hafta daha iyice büyüt, ok mi? a.s.

Hep beraber canım. SAğol a.s.

Üzlme deryacım.. İyi düşün. Kayınvalidenden yardım iste. Anne şunu yapar msın, anne gel salata yapalım vs vs.. Yatak - yorgan taşıma, bırak onlar taşısın.. Belki bebiş olduğu için daha anlayışlı olurlar?? Sen de iyi niyetini gösterirsen çok yıpranmazsın diye düşünüyorum. 3 çeşit yemek yapma da, 2 çeşit yapıver.. Kusura bakmayın valla 1 sıpa dışarda biri içerde, yoruluyorum, de..
vallahi mecbur yardım edecekler yanlız sorun bir eltim var benim asla yerinden kalkmaz hep bi şikayeti vardı şimdi birde hamile hiç kıpırdamaz kaynanada o olunca kalkmakla kalkmamak arası yoksa girer yapar .
BURKOCUĞUMMMM bebeeem hiç sensiz buluşma olur muymuş? YAptığın ankete göre 14 mart görünüyor. Lalece de o zamn müsait olacakmış. Evriş'e sordum "uyar" dedi. Nevin'e de sordum, o da ok dedi. Zaten 13'ünde randevusu varmış, annesinde kalacakmış.. Senin için de uygun mu? Bu arada sana da özelden cep nomu göndereyim. Bulunsun sende de.. göbiş tokuşturucaz kız.. 2 hafta daha iyice büyüt, ok mi? a.s.

kızlar sizleri kıskanıyorum vallahi ne gizel ya birde buluşma ayarlamışsınız.:jeyyar:yanlız dikkat edinde bu kadar hamiş nerden böyle diye nazara gelmeyin.:nazar::nazar:sırnaşık şey

İhi ihidelikafaduldenOlmaz de misırnaşık şeyValla ben içime nazarlık takıp geleceğim çok korkarım nazardan. Zaten dışardan gelenlere soralım onlara uyan zaman olursa daha iyi olur diyecektim ben de. Ben merkezdeyim, her gün olur bana. Okul saatleri dışında olsun da.

Nazar deyince annemin vukuatları aklıma gelir hep. Koskoca koyunu çatlatmıştı:1shok:Çok fena nazarı değer. Çocukken hiç bizi doya doya sevemediğinden yakınır hep. Bir gün gözlerimle gördüm. Salondaki çiçeğe bakıp "aa bu çiçek de ne hızlı büyüdü, kocaman olmuş" dedi. Aradan 2 dakika geçti geçmedi, çaat! çiçek ortasından yarılıverdi.delikafaduldenSonra bir gün komşunun koyununu gördü, "bu daha küçücük kuzuydu, ne çabuk büyümüş" dedi. Sen kuzu git tren yoluna, trenin altına kendini at:1shok:Acayiptir annem:1ninca:

Burko merhaba, yeni cicilerin hayırlı olsun :CüvCüv:
Ben de artık almak istiyorum şöyle rahat birşeyler. Artık pantalomlarınla idare edemiyorum, sabah olsa da akşama doğru düğmeyi açmak zorunda kalıyorum kaydirigubbakcemile3. Ama ben bir kere GeBe'ye gittim, bir heves hamile pantalonu alırım diye, hiç güzel olmadı üstümde, beğenip de alamadım benneyaptımki

Sağol canım, sen de hoşgeldin aramıza:CüvCüv:Ben de öyleydim işte düne kadar. Topu topu 2-3 tane uzun kazağım var. Onları giyip fermuarımı sonuna kadar açınca ancak rahat ediyordum. Bu sefer de habire pantolonumu çekiştirmek zorunda kalıyordumdelikafaduldenDüşünsene, pantolonunu çekiştiren bir öğretmen. Çocukların maskarası olacaktım vallahi:roflol:

Sağol canım, sen de hoşgeldin aramıza:CüvCüv:Ben de öyleydim işte düne kadar. Topu topu 2-3 tane uzun kazağım var. Onları giyip fermuarımı sonuna kadar açınca ancak rahat ediyordum. Bu sefer de habire pantolonumu çekiştirmek zorunda kalıyordumdelikafaduldenDüşünsene, pantolonunu çekiştiren bir öğretmen. Çocukların maskarası olacaktım vallahi:roflol:

Teşekkürler canım, hoşbulduk. :roflol: Sanırım ara dönemdeyiz, hani göbüş öyle tam da alıp başını gitmedi ama eski kıyafetler de dar geliyor. Ben eteklerle idare ediyordum ama hepi topu 2-3 etek, dön dolaş aynı şeyler olmuyo yani :)) Benim de pis bir huyum vardır, alışveriş için kapı kapı dolaşmayı sevmem, bir yerde olmadıysa ikinci dükkana zor giriyorum kafamçokkarıştı. Ama hamile kıyafetleri de pek cici oluyor, bir de böyle normal kıyafetlerle insan kendini hamile gibi değil de şişkolaşmış gibi hissediyor. Hamile kıyafetleri daha bir havaya sokuyordur insanı :CüvCüv:

X