2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

ben bana kırmızı koca harflerle yazan arkadaşına cvp yazmıştım o yazısına bakarsan kimin gerdiğini anlarsın ortamı ilk günden beri ben şikayet ediyomuşum ya kimi kime şikayet etcem ne bağdan gelip kovcam ya çok ben burda bişeyler paylaşıyorum yada paylaşmaya çalışıyorum kimseye uyuz demedim

Minik kelebeğim benimde erkeğim olucakkk oğluşum bile demiyomm erkeğim diyomm maviii yap benideee alınır vallahi erkeğimmm kaydirigubbakcemile2

Baby hamileyken çalışmamak çok zevkli vallahi imkanın varsa sakın gelince çalışma kaydirigubbakcemile5

Biyolog bebişine bayıldımm bu 4lü ultrason olayını bizmi talep ediyoruz doktordan bende böyle görmek istiyorum bebişimi çok net bunlar

birde kızlar ticker olayı var nasıl ayarlanıyor bana bi tarif edebilirmisniz size zahmet sakaleynin atlamış 5. aya ne güzel bende 5 aylık sayılırım sanırım benimde tickerım olsun :))

Esrako tuvalet olayına koptum koyver gitsin bende çok güldüğümde yada hapşırdığımda koyvermiş oluyorum ama istemeden :asigim:

Tazefasulyem bende hissetmiyorum daha birşeyler ve ultrasona gittiğimde bebiş hep yatıyo genelde yüz üstü ama şükürler olsun kalbi çok güzel atıyooo bende doktoruma sordum ne kadar sakin diye bikaç hafta sonra görürsün ekrandaki hareketleri dedi yani beklemek gerekiyo sanırım ama bende istiyorummm güzell bi tekmeeee kaşınıyomuyuz ne illada tekme yiyelimm sırnaşık şey

olsun canım herkesin iyi olmsına tekrar sevindim şimdilik çıkıyorum
sonra görüşürüz öpüldünüz.
aftabru canım sanada tekarar çok geçmiş olsun anzı da senide öptük annesi.

nazı yazacaktım aftabru
benim minik sıkıştırıyor anne benlen oyna diye biraz da kızışımla oynuyacağım by

niye herşeyi bu kadar yanlış anlamaya meyilisin anlamadım arkadaşım ben daha yeni girdim siteye sadece cvp gelmeyince ben tanıdık kişilerin birbirine yazdığını sandım olabilir bakarak anlıcam ben zaten kimseye bana yaz yaz demedim sağolun çok ama çok yardımcı oldun nazıda burda kimseye yapmam ben anladın mı sen üzerine alınma tanımadıma hiç yapmam

gypsesram evet calısmıycam evden yapmayı dusundugum bikac projem var insallah gerceklesir canım zaten kimsede beni bu halde ise almaz ki :) yoksa cok duramam evdede burda cok yıprandım uzun bir sure dinlenmeye ihtiyacım var ilk 3ay cekmedigim kalmadı herhalde encok surunen ben oldum dimi arkadaslar hastanede yattım bobrek tası dusurdum agzımdan burnumdan kanlar geldi cıkarırken. kilo verdim 15.haftaya kadar beslenemedim sorma gitsin yani. kayınvaldemler yakın oturuyolar biseyimede karısmazlar yani cok iidir o bakar bana biraz naz yaparım die hayal ediorum hep.

bide hapsurunca 1-2 kez bendende kactı ya cok komik napcaz biz boyle :)))

petrikcim medicana işyerime yakın demiştin bu büyük bir avantaj ama doktor ve hastane çok önemli benim bi tavsiyem var benim gittiğim hastanenin esenlerde şubesi var b.evler -esenler çokta uzak yerler değil bir vesaitlik yol istersen bir dene orayı linkini vereyim sana Özel Esenler Ensar Hastanesi ..ayrıca eşin bayan doktor istemiş sanırım bu hastanede herkes bayan anestezi yapan bile bu açıdan çok rahatlık ama ben bu hastanein gültepe şubesine gidiyorum buraya hiç gitmedim ancak bi arkdaşım önümüzdeki ay bu hastanede doğum yapıcak çokta memnun.birde ben medicanadan doğum fiyatı almıştım normal 1000 ytl sezeryan 1800 ama epidural vs 2-2500bulur dedi.ensarda normal doğum 300 ytl sezeryan 600 dü sanırım sen yinede öğrenirsin.

tavsiyen için saol canım, hastanenin evime yakın olması lazım acil durumlar için eşim fecii paniktir eli ayağına dolaşır yolları karıştırır esenleri istemez, Nisa hastanesi var ama o da ssk gibi çok kalabalık, bilmiyorum ne yapacağımı içime sinen bi doktor bulamadım

evet aftabrum evimiz istanbulda ins bebisimiz babasına ugur getirirde fazla sıkmadan is bulur ama burda durum gercekten daha berbat .zaten bitirdik ben yarın ya gelirim ya gelmem gelmezsemde evden girerim. istanbul avrupa yakasındayız canım tepebası

oooo pek canlı bir mekanda oturuyormuşsunuz. hadi hayırlısı olsun. eşine bol şans.
ne güzel evde istirahat edeceksin.

aftabru cnm benim allahın isniyle güsel çıkacak sonuçlar...zaten sen sitresini yenmişin bebişinde rahattır orda..anlatmışın eli iğneye uzanıyo diye..ben onun elini öperim minik naz

saol canım. minnacık eli bi uzatıverdi aradan görmeliydiniz. anneliğin nasıl bişey olduğunu bir kez daha anladım o an.

bana ölçümlerele ilgili belge verildi.doktor bunu söylemedi ama ilk burnu gösterdi büyük heyecanla .doktorumuzda perinatoloji bölümü klinik şefi çok rahat oldu senin nasıl geçti canım.

benimki de rahattı. önce uzun uzun usg de ölçümler yaptı, ve içimizi rahatlattı. dedi ki "eğer usg yüzde yüz güvenilir olsaydı ben hiç amniyo yapmaz sizi direk eve gönderirdim ama bazen usg ölçümleri de yanıltıcı olabiliyor o yüzden yapalım amiyonuzu da içiniz rahat etsin"
en kısa iğneyi kullandı doktor. karnımdan batırdılar hiç ama hiç acımadı. gerçekten korkulacak bişey değilmiş.

tuana bizde bulusuruz canımcım uzulme sen bende beyoglunda oturuyorum evim istiklale 2dk sislide yakın bi geleyim gorusuruz insallah

:roflol::roflol::roflol: ay aklıma bişi geldide..ağustos topiğindekiler ist olanlar buluşsak ay e komik olur herkes bize bakar valla koca göbişler:CüvCüv::CüvCüv:

allah aşkına moralimi o kadar bozdunuzki anlatamam ya ben kime fırca atmışım yazmıyo diye bazı arkadaşlarda etrafınca fazla fırca yemiş herhalde herşeyi fırca yemiş gibi görüyo anlayış meselesi evet etrafımda çok anlayışlı bu kadar kötü düşünce bir arada teşk arkadaşım beni germek hoşuna gittiyse sevin

gypsyesra , babymom bende hapuşunca çamaşırım nemleniyor bende de kaçakmı var acaba kaydirigubbakcemile3

Nazancım, geçmiş olsun arkadaşım. Keşke bizimle paylaşsaydın. Eminim daha rahat olacaktın. Keşke kendi kendine değil, gelip bize ağlasaydın. Birbirimize destek olmayacaksan neden buradayız? Lütfen bizi bir daha habersiz bırakma. Bİr kaçımıza da cebini verirsen iyi olur. Hatta herkes birilerine versin cebini bence.

Bence Naz'ın çok iyi arkadaşım. Hiç dert etme.. İnanıyorum ki, hiç bir problem çıkmayacak. Amniyo sonucun gayet güzel çıkacak. Ana - kız birlikte daha çooook şeyler yaşayacaksınız..

Kolay değil canıım.. Hiç kolay değil hemde.. Yaşayan bilir elbette o acıyı.. Benimde 15 martta var 3'lüm.. Allahım kimseyi evladıyla, evladının acısıyla sınamasın :Saruboceq: Senin sonuçların çıksın temiz temiz.. bir daha da kimse yaşamasın böyle bir korkuyu.. Gelmiş geçmiş olsun inşallah.. Ne zormuş yaa.. Önceden 9 ay karnında taşımak ne ki önemli olan yetiştirip büyütmek diye düşünürdüm ama şimdi anlıyorum ki 9 ay boyunca evladını karnında taşımak da çok büyük bir marifetmiş.. Anlamış oldum :çok üzgünüm:

Sana tamamen katılıyorum irem. Ayrıca cevabın için çok teşekkür ederim.

tazecik güzelcik yorma güzel kafanı böyle şeylerle..burada arkadaşlar yazıyorlarya bebşim amuda kalkıyordu,takla atıyordu,çok hareketliydi diye..bireysel ayrılıklardır bence..benimki de ne gitsem uyuyor yüz üstü,sırtüstü,hıçkırıyor elini kolunu oynatıyor..doktor bir arkadaşıma sordum o aşırı hareketli görüntülerin çoğu doktorların sürekli usg açısını değiştirmesiyle oluyormuş..biz de bebiş ani ve hızlı hareket ediyor sanıyormuşuz..öperim seni

Teşekkür ederim didecim. Ben de acaba doktora zıplasam mı dedim ama, zırt pırt usg ye girmek istemiyorum. Yurt dışında bu kadar yaygın değilmiş usg kullanımı. Ne olur ne olmaz...

Günaydın Tazefasulye,
Bu endişeyi sanırım hepimiz çok sık yaşıyoruz. en ufak bir olumsuzluk da acaba? diyoruz. Seni çok ii anlıyorum. Ama için rahat, yüreğin ferah dursun canım.. Allah'ın iniyle bir problem yoktur. Ben de dün tüm gün bebeğimin hareketlerini hissetmedim die o kadar üzüldüm ki (1 haftadır hissedebiliyorum ben darısı sizin başınıza inş) ama bugün yine hissettiriyor yavrum.. Sanırım bu korkuları endişeleri tüm 9 ay yaşayacağız canım. Sen de üzülme herşey yolundadır...a.sa.sa.s:1rolleyes:

Sağol Gizzecim. Ben de bir duysam o tekmeleri, dönüşleri...

Eşimi ikna edemiyorum bu konuda.. Ona göre doktor yapalım dediği için mutlaka yaptırmalıyız.. Aklımızda kalmasın diyor.. Neyse canım karar vermek için önümde 15 gün daha var..

ŞU 3'LÜ MESELESİ; dün annemle eşime söyledim. Artık 3lü kullanılmıyormuş, 2li ve ayrıntılı usg aynı görevi daha iyi görüyormuş, dedim. Dedim ama dinletemedim. Sen proftan daha mı iyi bileceksin, diyorlar.. Hayır ama, bunu ben söylemiyorum ki. Üstelik özele gidiyoruz. Yarın bir gün adam bana -amniyo- da derse hiç şaşırmayacağım.

Bir de AFTABRU aynı senin rahatsızlığın testini istedi doktor. "1 düşüğün varmış, neden zaman kaybedelim, testi yapalım, içimiz rahat olsun" dedi. Açıkçası bu karara sevindim ama, gene de para tuzağı olarak görmekten alamıyorum kendimi.

buarad kızlar bizim NAZ ın ayakları kocamanmış. ayaklara da bakıyorlar ya hani onlar da bazı hastalıkların anormalliklerin ipucu olabiliyormuş. neyse ki ayakları normaldi, sorun yokmuş. ama koca ayaklı bir kız olacak dedi. eşim de ben de şaşırdık, zira ikimizn de aykaları büyük değil. benim 35 onun 42. hatta eşimin çok kibar ayakları vardır, benimkinden daha güzeldir. çok güldük. bi de aynı benimki gibi taraklı olacak. fotolarımda dikkatinizden kaçmamış ya hani ayaklarımın çıplaklığı belki ayak tipime de dikkat etmişsinizdir. normal değil benim ayaklarım. palet gibidir. hem küçücük ayakkabıların içine sığar (kolayca sıkıştırılabilme özelliği vardır) hem de serbest bırakınca palet gibi (daha doğrusu kaz ayağı gibi) sereserpe yayılır. hatta parmak arası terlik hiç yakışmaz. giyerim çok sevdiğim ama ayak parmaklarıma konsantre olurum, onların yayılmasınamani olmak için aklım ayaklarımda kalır. ama bu tip ayakların da avantajları var. örneğin denge sporlarında çok iyiyiymdir. küçükken balkon demirinde yürüyebilirdim düşme korkusu olmadan. tabi beni örnek olan küçük kardeşim düşmüştü (neyse ki birinci kattaydık da sadece kafası yarıldı bi miktar başka bişey olmadı) sonra dalga sörfünde hocayı çok şaşırtmıştım. 3 gün sürüyormuş board üzerinde ayakta durmayı başarabilmek normalde, ben ise ilk hakkımda durmuştum ve dalga beni kıyıya kadar götürmüştü. adam "çok yeteneklisin" demişti. osa ben bunu geniş ayaklarıma borçluydum. neyse işte uzattım, kızımın ayakları da benimki gibi komik olacak, ve ben onu dalga sörfüne yönlendireceğim. benden geçti artık.

İşte benim gibi ayaklarıyla derdi olan biri daha :)) Bana yıllarca, başta annem olmak üzere herkes, ayaklarımın ne kadar komik göründğünü söyleyip durdu. Çünkü ayaklarım çok kemikli. Resmen hobbit ayağı gibi. Bu yüzden de hiç oje sürmez, ayaklaıma bakmazdım. Sonra bir gün pedikür yaptırdım, kırmızıları sürdüm, parmak arası terliklerimle piyasaya çıktım. Açık ayakkabı giymekten de çekinmedim. Dalga geçenler (annem, eşim vs) "şahtın, şahbaz oldun" demekten geri kalmasalar da, hiç aldırmadım. Aynen devam ettim. Ve enteresandır, annemler dışında herkes ayaklarımı çok beğeniyor :) Şimdi bebişten dolayı çok eğilmek istemediğim için sürmüyorum ama, kışın da kimse görmese de ojesiz gezmiyorum. 25 yaşımdan sonra ayaklarımla yakınlaştım :)

ARKADAŞALAR HEPİNİZ ÇOK SAOLUN İLGİNİZ ALAKANIZ İÇİN ÇOKK TEŞEKKÜR EDERİM GERÇEKTEN. 1 SAAT SONRA DRARAYACAK BAKALIM HEYECANLA BEKLİYORUM İLK DE SİZİNLE PAYŞAŞICAM İNŞALLAH GÜZEL HABERLERLE GELİRİM.
ARKADAŞLAR GERGİNLİK YARATAN ARKADAŞLARADA CVP VERMEYELİM NOLUR. BEN ARTIK İLGİ ÇEKMEYE ÇELIŞTIKLARINI DÜŞÜNÜYORUM. KİMSEYİ ZORLAMIYORUZ BURDA DURMASI İÇİN DİMİ. ÖZGÜR İRADE DİYE BİŞİ VAR....:CüvCüv:

AFTABRU babaannesinin ayakları nasıl, yada halası teyzesi varmı belki onlara cekmistir canım

evet canım, annemin ayakları 39, kızkardeşiminki de 38. ben artık malzemeyle dünyaya geldiğim için ailenin en minyonuyum, kemiklerim çok incedir. ablam 3 aylıkken annem bana hamile kalmış. bi de tiksintileri çok olunca hiç bişey yiyememiş. e zaten depodakileri ablam tüketmişti, durum böle olunca 39 ayaklı anneden 35 ayaklı kız doğmuş işte.

:roflol::roflol::roflol: ay aklıma bişi geldide..ağustos topiğindekiler ist olanlar buluşsak ay e komik olur herkes bize bakar valla koca göbişler:CüvCüv::CüvCüv:

eet evet buluşalım. ben de o zamana kadar iyice çıkarayım şu göbişimi. tabi önce benim sonuçların temiz çıkması lazım.

allah aşkına moralimi o kadar bozdunuzki anlatamam ya ben kime fırca atmışım yazmıyo diye bazı arkadaşlarda etrafınca fazla fırca yemiş herhalde herşeyi fırca yemiş gibi görüyo anlayış meselesi evet etrafımda çok anlayışlı bu kadar kötü düşünce bir arada teşk arkadaşım beni germek hoşuna gittiyse sevin

BHUK canım tekrar hoşgeldin. hani sen ortaya yazıyorsun ya kırgınlığını, o yüzden herkes üstüne alınabiliyor ve cevapyazma ihtiyacı duyuyor. savunma ihtiyacı da diyebilirsin. gerçekten bu topikte kötü niyetli ya da agresif kimse yoktur. hadi artık bırakalım birbirimizle uğraşmayı da bebeklerimizle uğraşalım. onlara konsantre olalım. senin de ilk gebeliğin mi? kaç haftalıksın? ben kaçgündür burda olmadığım için haberim yok, belki yazmışsındır.

aman bu kadar anlayışsız insanların arasındada kalmak istemem ben sadece sen kimsin ki beni kovcaksın ya

babycim bu kadar sıkıntı yaşadığını ben bilmiyordum çok üzüldüm bazı hamişler çok sıkıntılı geçriyorlar sende onlardan biri olmuşsun neyseki atlatmışsın kayınvalidenin yakın olması çok büyük avantaj bugünlerde öyle lazım oluyorki birileri..dönüş zamanınızı bellimi aşağı yukarı tarih varmı?buluşulsa ne harika olur vallhi heyecan sardı havalarda ısınır şöle istiklalde bi yürüyüş mesela galatasaryda limonlu bahçe var bilmem gittnizmi harika bi yerdir..hepimizin toplandığını hayal edemiyorum ay harika yaaa gel bi an öncede programı yapalım hihoyyyt

petrik nerde oturuyosunuz semt olarak? belki oralardada doktor vardır bildiğim çünkü o kadar çok doktor araştırdımkiii öğrendim çoğunu diyebilirim şutarafagitti

AAA süper olur vallahi, buluşuruz orta bir mekanda Mecidiyeköy, Taksim vb
bebişlerde belki hissederler buluştuğumuzu

arkadaşlar iyi niyetlilerinize teşk ederim daha hepinizi tanımadan çıkmak zorunda kaldığım için kusura bakmayın daha siteyi çözemedim tam olarak ama bazı anlayışlı arkadaşlarınız kovarak cvp verdiler ben daha fazla yazmak istemiyorum gercekten 2 3 kişi hariç herkezden özür dilerim ve bu siteye girmicem bidaha çok üzüldüm yanlış anlaşıldığım için daha çok üzüldüm kimseye bana yazmadığı için hesap sormadım soramam ama bazı insanlar şımarık nazlı sorunlu insan yaptınılar beni tamam ben çıkıyorum herkeze allah çoçuğunu kucan aalmayı nasip etsin sağlıklı bir şekilde inş güle güle

X