2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

aftabru,
Hiiiç moralini bozma, bu hikayeleri o kadar çok duydum ki, amniyosentez sonrasında neredeyse hepsi iyi çıkıyor. Boş yere anneler üzülüyor. Ben üçlü test yaptırmamaya karar verdim bu yüzden. Umarım sağlıkla alırsın bebeğini kucağına. Ben bişey çıkmayacağını düşünüyorum nedense...

günaydın kızlar,
ben geldim. birkaç gündür giremedim. sizi habersiz bırakmak istemezdim ama inanın girecek gücü bulamadım kendimde. moralim çok bozuldu pzts akşam üçlü test sonuçlarımı alınca. adeta şok oldum. salı günü sabah doktoruma gittim ve hemen amniyosentez yapılmasına karar verdik. dün sabah da amniyosentezim yapıldı. sonuçları ilk aldığımda yıkılmıştım adeta, bütün gece ağlamıştım. ama ertesi gün doktorumla konuştuktan sonra , bir de üstüne amniyosentezimi yapan profla konuştuktan sonra moralim çok düzeldi. sizi moralim bozukken huzursuz etmek istemedim. amniyonun ilk etap sonucunu pzts günü alacağım. detaylı sonuç için 2-3 hafta bekleniyormuş. ama trizomy lere 3 günde bakılıyormuş. benim trizomy21 rsikim 1/77 çıkmıştı üçlüde. oysa ikilim gayet iyiydi. ikiliyi yapan prof yaptı amniyoyu ve ikilinin daha güvenilir olduğunu söyledi. uzun uzun beğeği yine inceledi usg de. "eğer test sonucunda down sendromu çıkarsa bu bebekte ben hayrete düşerim" dedi. herşeyi çok normal görünüyor dedi. benim de şimdi içim daha rahat. çok fazla da hikaye duydum üçlü test sonucuna göre yıkılıp amniyodan temiz çıkanları. ben de onlardan biri olayım diye dua edip bekliyorum kızlar.
buarada sakaleyni çok merak ettim. onun sonucu çıktı mı?

Aftabru...
ne sınavlardan geçtin hatırlıyomusun?? halen de bu durum senin için de bizim için de devam ediyor..tek arzumuz sağlıklı bir evlat sahibi olabilmek...bunu da başarıyla atlatacağına inanıyorum...dr.una güvenmeni ve olumsuz hiçbişey düşünmemeni rica ediyorum...
lütfen bizleri habersiz bırakma bir daha...üzüntüler, sevinçler paylaştıkça güzel...:1hug:

aftabru,
Hiiiç moralini bozma, bu hikayeleri o kadar çok duydum ki, amniyosentez sonrasında neredeyse hepsi iyi çıkıyor. Boş yere anneler üzülüyor. Ben üçlü test yaptırmamaya karar verdim bu yüzden. Umarım sağlıkla alırsın bebeğini kucağına. Ben bişey çıkmayacağını düşünüyorum nedense...

haklısın canım. ben de üçlü yaptırmazdım ama yaşım 36 olduğu için önerdi doktor. eğer o temiz çıksaydı amniyo yapılmayacaktı.

helin ne zamandır yok, gördüğüm kadarıyla o da merak edilmiş.

günaydın kızlar,
ben geldim. birkaç gündür giremedim. sizi habersiz bırakmak istemezdim ama inanın girecek gücü bulamadım kendimde. moralim çok bozuldu pzts akşam üçlü test sonuçlarımı alınca. adeta şok oldum. salı günü sabah doktoruma gittim ve hemen amniyosentez yapılmasına karar verdik. dün sabah da amniyosentezim yapıldı. sonuçları ilk aldığımda yıkılmıştım adeta, bütün gece ağlamıştım. ama ertesi gün doktorumla konuştuktan sonra , bir de üstüne amniyosentezimi yapan profla konuştuktan sonra moralim çok düzeldi. sizi moralim bozukken huzursuz etmek istemedim. amniyonun ilk etap sonucunu pzts günü alacağım. detaylı sonuç için 2-3 hafta bekleniyormuş. ama trizomy lere 3 günde bakılıyormuş. benim trizomy21 rsikim 1/77 çıkmıştı üçlüde. oysa ikilim gayet iyiydi. ikiliyi yapan prof yaptı amniyoyu ve ikilinin daha güvenilir olduğunu söyledi. uzun uzun beğeği yine inceledi usg de. "eğer test sonucunda down sendromu çıkarsa bu bebekte ben hayrete düşerim" dedi. herşeyi çok normal görünüyor dedi. benim de şimdi içim daha rahat. çok fazla da hikaye duydum üçlü test sonucuna göre yıkılıp amniyodan temiz çıkanları. ben de onlardan biri olayım diye dua edip bekliyorum kızlar.
Canııım çok şükür, o kadar çok endişelendik ki.. Gerçi haksız da sayılmazmışız.. Zor günler geçirmişsin ama herşey iyi olacak tatlım.. Sonuçları beklemek yıpratıcak seni ama emin ol çok güzel çıkıcak eminim ben buna.. Dualrım seninle canım.. 2linin 3 lüye göre daha iyi ve daha güvenilir olduğunu defalarca okudum.. duydum.. ee yapanda profmuş...Sadece bu amniyosentez senin içini rahatlatmak için yapılmış olacak.. göreceksin..Hadi bol bol dinlen şimdi ama bizi habersiz bırakma.. Tüm kalbimizle senin ve bebişinin yanındayız canıım.. Gelmiş geçmiş olsun...

canım aftabrum hoşgeldin yeniden aramıza.... çok merak ettik seni kaç gündür girmeyince..... çok geçmiş olsun.....inşallah sonuçların çok güzel çıkacak içini ferah tut dualarımızla yanındayız....

kızlar geçmişi okumayı çok istiyorum. hepinizi çok merak ettim, kimler neler yaşamış şu 3 günde bi bakayım.

Canııım çok şükür, o kadar çok endişelendik ki.. Gerçi haksız da sayılmazmışız.. Zor günler geçirmişsin ama herşey iyi olacak tatlım.. Sonuçları beklemek yıpratıcak seni ama emin ol çok güzel çıkıcak eminim ben buna.. Dualrım seninle canım.. 2linin 3 lüye göre daha iyi ve daha güvenilir olduğunu defalarca okudum.. duydum.. ee yapanda profmuş...Sadece bu amniyosentez senin içini rahatlatmak için yapılmış olacak.. göreceksin..Hadi bol bol dinlen şimdi ama bizi habersiz bırakma.. Tüm kalbimizle senin ve bebişinin yanındayız canıım.. Gelmiş geçmiş olsun...

canım aftabrum hoşgeldin yeniden aramıza.... çok merak ettik seni kaç gündür girmeyince..... çok geçmiş olsun.....inşallah sonuçların çok güzel çıkacak içini ferah tut dualarımızla yanındayız....

teşekkürler kızlar.... inşallah amniyom temiz çıkacak ve bu topikten birinin daha başına böyle bişey gelirse kendimden örnek vererek teselli edeceğim. ama dileğim kimse bu duyguları yaşamasın. gerçekten kendimi de bebeğimi de çok üzdüm. ilk öğrendiğim gün sabaha kadar ağladım. ertesi gün gözleri açamıyorum şişlikten.

günaydın kızlar,

geçmiş olsun canım, çok merak ettik seni, zor günler geçirmişsin, ben testin iyi çıkacağına inanıyorum, doktorlar bazen üzüyorlar anneleri, çok anlatan oldu, Allah bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin NAZ'ın sana naz yapıyordur, dinlen moralini yüksek tut

Aftabrucum geçmiş olsun, herşey iyi olacak inşallah. Sakaleynden haber yok ben de merak ediyorum ama geçmişte de mesajını göremedim.

Minik kelebekk ben nie yokum listede :tomato: muhtemel doğumum 1 ağustos oğluşum olcakk benidee ekleee :CüvCüv: bu arada umarım senin bebişinde kilosu boyu yerinde olur camera olayı gerçekten çok güzel :))
canım hemen eklerım,muhtemel dogum tarıhını bilmiyordum o yüzden yoksun listede a.s
güzel dileklerin içinde cok tesekkur ederım canım inşallah hepimiz saglıkla alırız bebeklerımızı kucagımıza
minik kelebek ozaman benim tarihimi değiştirirmisin 18 ağustos olarak malesef cinsiyetimiz belli değil 7 marttaki randevumu 3 marta aldım bakalım inşallah öğrenicez bende tickerımı değiştiriyim
neden degıstırecegıı anlamadım hayatım.eger 3 martta gıdıceksen doktor dönüşü degişiriz olurmu canım.yanı kesınlesınce.çünkü artık listemızde yanına cinsiyetlerıde ekledıgım için düzeltme yaparken cok zorlanıyorum,erkeklere hele mavı renk kattıgım için düzeltmede bir sıra halınde cıkmıyor oyuzden bıraz ugrastırıyor benı.a.s.
kızlar durumumuz netlestı donuyoruz tr ye yasasın cok ama cok mutluyum
:dance: cok sevındım canım hayırlı olsun
burdayım kız oğluşumu konuşuyormuşşsunuz :emir_bebek:.inanın bende sizin kadar şoktayım hatta bende haftasına baktım yanlız iki hafta önden gidiyor teyzeleri :nazar::nazar:tahmini fetal ağırlık böülümünde bu değer yazıyor .maşallah:nazar::nazar:
Bencede o işte bır yanlıslık var, bende baktım ama ustelemedim acıkcası..

canım üstelemeyin zaten siz nasılsanız bende öyleyim kafamçokkarıştı
usg kağıdındaki fetal ağırlık bölümünde yazıyorda:nazar: niye şaşırdığınızı anlamadım :uhm:.sanırım bir daha ölçülerle ilgili bişey yazmayacağım.a.s

bazı arkadaşalr bebşimin kilosu ile ilgili bişeyler söylemiş anormal olan neyse söyleyinde bende bileyim.
Burdan anladığım kadarılya bir daha bebişin sağlığı dışında bilgi vermemem gerektiği.
canım gercekten cok üzüldüm msjını okuyunca.ben senı kırmak istemedım hatta msjını ilk okudugumda maşşalah yarım kıloyu gecmıs senınkı demıstım ama dün nette bebek hareketlerını nezaman hısederım die arastırıyordum 18.haftaya baktım genelde; 3 sitedede önüme 220_240 gr arası olur yazıyordu bende heralde sen yalnıs anladın die arkadaslara sordum ,kesınlıkle bı anormallık var vs.yazmadım,yanlışın var canım benı yalnıs anlamıssın.ama tekrardan cok üzgün oldugumu söliyim zaten usg cıktısında yazıyorsa demekkı olabılıyor ve eger ters bı durum olsa doktorun sana sölerdi.ki zaten 2 hafta önden gidiyormussun
selam hanımlar ikili test sonucuna göre cinsyet belli oluyor mu
benim 13.11 çıktı sizler benden bir ay öndesiniz galiba hiç ikili test sonucuna göre cinsiyeti tutan oldumu
yardımınıza ihtiyacım var bana cvp yazarsanız (inanılmaz merak ediyorum ilk bebeğim çok önemli değil allah sağlık versin ama beni anlıuyorsunuzdur çok heyecanlanıyorum) :))
valla bunlar bıraz hurafe cıktı.ben ilk duydugumdada zaten sölemıstım bu tezı çürütecek 10 kişi cıksa dogrulugu tartısılır die.ki burda cogumuzun tutmadı. ama bilmiyosan söliyim 50 altı erkek die gecıyor üstü kız
ARKADAŞLAR BEN bişey merak ediyorum ne YAZSAM KİMSE DÖNMÜYO AÇABA ORDA GURUPLAŞMA MI VAR YANI TANIMADIKLARINIZA BİŞEY YAZMIYOSUNUZ AYNI İSİMLER YAZIŞIYO HEP SAĞLIK OLSUN BAKALIM EĞER UYMAZSA ÇIKARIZ NE YAPALIM
ya dönüp baktım msjına cvp verılmıs hatta esrako arkadsımız sana sormus bişemi sordun die.madem ona nıye cvp vermedın.buraya her gelen sanıyorkı sizin karsınızda 7/24 calısan insanlar var sorularınızı cvplamak için.madem yenı geldin, sen bızım sorularımıza cvp ver.bira bizi tanımaya calıs sonra sor ne sorcaksan.zor gelıyo dımı hayret bişe yaaa
Herkese merhaba :) Biraz geç oldu, sanırım çoğunuz gittikten sonra ilk "merhaba"mı gönderiyorum ama olsun.. Bir süredir bu forumu takip ediyorum ve ben de bir ağustos annesi olacağım (inşallah :Saruboceq:). Güzel şeyler paylaşmak dileğiyle..
hoşgeldın canım aramıza.hayırlı olsun canım.evet tripsizz bır paylasım diliyorum malum trip satan cok oluyorda kaydirigubbakcemile3
merhaba arkadaşlar dün kontrolümüz vardı bebişimi gördüm benim de galiba oğlişim olacak büyük ihtimal erkek ama 2 hafta sonra tam netleşir dedi doktor ayrıca bebeğimi görmeliydiniz parmağını öyle bir emiyorduki fotosunu öyle çektik albüme ekliyorum bakmak isteyen buyursunhihoyyyt
ahh hadı hayırlı olsun canım bı sparta annesı daha geldı.amanınn bızım kızlar paylasılamayacak galıba kaydirigubbakcemile3

günaydın kızlar,

canım benım senı cok merak ettık,neyse cok daha kötü bişe olmasından korktum acıkcası.doktorunun dedıgını ciddiye al ,2lin daha önemlı ve bebegın usgde cok saglıklı gözüküyormus.zaten riskli bişe görse mutlaka profun suratında bı ekşime olurdu emın ol.ee bebegın adı gıbı naz_lı olcak desene.sakın üzülme arkadasım aynen dediğin gibi cok oluyor,3lü kötü cıkıp amniosu cok güzel cıkıyor.doktorum üstüne basa basa söylüyor bunların sadece %60 dogruluk payı var die.gerıye kalan %40 karanlık.bence bebegın cok saglıklı stres yapıpda sakına üzme bebegını canım olurmu

teşekkürler kızlar.... inşallah amniyom temiz çıkacak ve bu topikten birinin daha başına böyle bişey gelirse kendimden örnek vererek teselli edeceğim. ama dileğim kimse bu duyguları yaşamasın. gerçekten kendimi de bebeğimi de çok üzdüm. ilk öğrendiğim gün sabaha kadar ağladım. ertesi gün gözleri açamıyorum şişlikten.
Kolay değil canıım.. Hiç kolay değil hemde.. Yaşayan bilir elbette o acıyı.. Benimde 15 martta var 3'lüm.. Allahım kimseyi evladıyla, evladının acısıyla sınamasın :Saruboceq: Senin sonuçların çıksın temiz temiz.. bir daha da kimse yaşamasın böyle bir korkuyu.. Gelmiş geçmiş olsun inşallah.. Ne zormuş yaa.. Önceden 9 ay karnında taşımak ne ki önemli olan yetiştirip büyütmek diye düşünürdüm ama şimdi anlıyorum ki 9 ay boyunca evladını karnında taşımak da çok büyük bir marifetmiş.. Anlamış oldum :çok üzgünüm:

günaydın kızlar,

Aftabru canım
inşallah sonuçların güzel çıkacak dualarım seninle ve tüm hamişlerle
hatırlarsın belki benimde ikili testimde biraz problem çıktı üçlü yaptıracağım
hayırlısı artık bekleyeceğiz bebişlerimizin hepsi Allah a emanetler.
Çok üzme kendini bebişinde üzülmesin pozitif düşün

ahhh minik kelebek, yine herkese yetişmeye çalışıyorsun.... ne kadar güzel ne kadar pozitif bir enerjin var senin öle....

Kolay değil canıım.. Hiç kolay değil hemde.. Yaşayan bilir elbette o acıyı.. Benimde 15 martta var 3'lüm.. Allahım kimseyi evladıyla, evladının acısıyla sınamasın :Saruboceq: Senin sonuçların çıksın temiz temiz.. bir daha da kimse yaşamasın böyle bir korkuyu.. Gelmiş geçmiş olsun inşallah.. Ne zormuş yaa.. Önceden 9 ay karnında taşımak ne ki önemli olan yetiştirip büyütmek diye düşünürdüm ama şimdi anlıyorum ki 9 ay boyunca evladını karnında taşımak da çok büyük bir marifetmiş.. Anlamış oldum :çok üzgünüm:

sen neden yaptırıyorsun üçlü testi irem? eğer ikilin iyi çıktıysa ve yaşın da 33 ün altındaysa hiç yaptırma derim. abuk subuk bir sonuç çıkıp kafanızı bulandırmasın.

aftabru,

aynen canım bende okadar duydumkı bu hıkayelerı.benımde şükür 2lim iyi cıktı gerek görmüyorum 3lüye.zaten yurtsıdında eger bebeğin ense kalınlıgı ıyyıyse ne 2li ne 3lü yapılmıyormus zaten.ki ense kalınlıgı enönemlı faktör.budurumda genel olarak dıgerlerıne göre gerı kalmıs ülkelerde bızler kobay oluyoruz.üzerimizde denemeler sonucu dogruluk payına ulaşılıyor.buna engüzel örnek 2li kagıdının altında yazan not."RİSKİN YÜKSEK CIKMASI İLLADA BEBEĞİN ETKILENDIGI ANLAMINA GELMEZ " dıyor.bu ne demek "biz sizleri test ederek dogruluk payını bigün yakalıyacagız" anlamına gelıyor.

AFTABRUCUM GELMİŞ GEÇMİŞ OLSUN İNŞALLAH. HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK SEB HİÇ MERAK ETME. BEN DE PZT YAPTIRDIM SONUÇALRINI BUGÜN YARIN ALICAM BENDE. İNŞALLAH BENİM DE GÜZEL ÇIKAR. ENDİŞELENİYORUM BENDE ÇOKK.:1no2:

Aftabru canım
inşallah sonuçların güzel çıkacak dualarım seninle ve tüm hamişlerle
hatırlarsın belki benimde ikili testimde biraz problem çıktı üçlü yaptıracağım
hayırlısı artık bekleyeceğiz bebişlerimizin hepsi Allah a emanetler.
Çok üzme kendini bebişinde üzülmesin pozitif düşün

hatırlıyorum canım ama ben problemin ne olduğunu anlayamamıştım o zaman. bana değerlerin normal gibi gelmişti ama sonuçta doktor değiliz, doktorun gerekli görüyorsa yaptır tabi üçlüyü. am amniyosentez isterse de hiç korkma. ben çok korkmuştum, hastanede herkes bana moral vermek için seferber olmuştu sanki. hatta bekleme odasına bir bayan gelip konuştu benimle. meğer o da benden önce amniyosentez olan hastaymış. doktor söylemiş "sizden sonraki hastam çok stresliymiş" diye o da saolsun bulmuş beni gelip moral verdi. ben de biraz daha rahatlamış olarak girdim. korkulacak bişey değilmiş. ama bizim naz çok kıpır kıpır olduğu için doktor biraz zorlandı onu sabitlemekte, uygun yeri bulmakta. hatta üçüncü tüp dolarken bizimki elini uzatıverdi iğneye doğru. aklım çıktı, ama neyse ki dokunmadı. zaten iğneyi kavrayan bebekler bile oluyormuş, ama hiçbişey olmuyormuş. tutup çekiyorlarmış sonra. neyse ki benim ki erişemedi.

X