2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

baby senle ben bu anten hassasiyetimizi hafife almayalım güçlerimizi birleştirelim derim:)
inşallah dönersiniz türkiye'de kurtulursun lahana çorbasından..belki de özlersin pişirirsin evde ne dersin?

güle güle başak..biz de bir gün okullardan alırız yavrularımızı inşallah..özeniyorum sana..maşallah

milkshake evet cok dua edelim ihtiyacı olan arkadaslarımıza ve birbirimizede allah hakkımızdan hayırlısını versin diye. biz farkında deiliz ama o dualar gercek oluyo hamilelerinki ozelliklede bebisi olmayan arkadaslarımıza cokkkk dua edelim

kizlar dun basima gelen bi olayi paylasmak istiyorum sizlerle;
bebisi ilk ogrendigim zaman burda hic bir kadin dogumcuyu tanimadigim icin tavsiye uzerine 4 ayri yerden randevu almistim, iclerinden gittigim 2 tanesinden memnun kalmadim, ozel ve universiteyle devam ediyorum simdi..ama o memnun kalmadiim doktorlardan biri bana diger randevu icin tarih vermisti 2 subat'a bende doktordan memnun kalmadim bidaha gitmiycem diye randevuyu unutmusum, dun calistigi hastaneden mektup geldi, ranevuya gitmedigim ve 24 saat oncesinden iptal etmedigim icin 20 EURO ceza odemem gerekiyormuss:))memlekete bak yaaa....gulermisin aglarmiisn?? tamam belki kendi adlarina haklilardir onlarda ama 20 euro bosu bosuna odiycez, keske gitseydim, tuhafima gittii....

bu gqavurların dini imanı para...ya da biz niye kalkınamıyoruz bellikaydirigubbakcemile3

dide bırak lahana corbasını bakunun b sinii ozlermiyim acaba :)) asla tanımam :)) hatırlamam :))
ya burdaki insanlara karsıda cok memnuniyetsiz bi hava ciziyorum ama napıyım oyle gercek

norraa ya hakkaten keske gitseymisin neyse gitseydin daha cokmu odeyecektin ona gore kar zarar hesabı yap . ama sasırrdımmm bebegim (sahika edasıyla).

gitseydim ultrasonla birlikte muayene ucreti 50 EURO ama ozel hastane oldugu icin 40EUROsunu sigortam karsiliyor, bir hafta sonra hesabima yatiriyor , universitede ise muayene ucreti daha dusuk(20 euro) ve hepsini hesabima yatiriyor, ozel doktorumda muayehane oldugu icin 40 EURO nun 15 eurosunu geri alabiliyorum...Buradaki muyene ucretleri hakkindada bilgi vermis oldum:))
dedim totalde 10 Euro zarardayim bu doktor olayi icin, bi de bebisimi gorurdum:))) nasil unutkan olmusum, ama tr'de olsalar randevuya gitmesen ceza falan odemezsin, ne ilginc....

evet babycim o dediğini ne zaman kendimi dua etsem hemen arkasından bebeği olmayanlar için dua ediyorum rabbim kimseyi evlat acısıyla evlat yokluğuyla sınamasın, kimsenin kucağını boş karnını boş bırakmasın...... az çok bende yaşadım bu duyguyu o yüzden çok iyi anlıyorum bebek için uğraşmanın nasıl olduğunu her ay adet olunca nasıl üzüldüğümü, herkesin laf sokmalarını, eve gelip ağlamaları, vs. saymakla yazmakla bitmez.... çok hassasım bu konuda... . rabbim herkese bu duyguyu tattırsın.....

yarın görüşmek üzere..herkese güzel akşam yemekleri..tatlı uykular diliyorum(evde vireless olduğundan girmiyorum)

milkshake al bendende okadar cok ugrastım ondan tum bekleyen arkadaslarıma isimle dua ediyorum banada az dogum sancısı cekerken dua etmediler arkadaslarım hepsinden Allah razı olsun.

norra evet 10 euro zaradasın hic olmazsa bebisi gormenin mutlulugu paha bicilemezdi. neyse bunuda boyle ogrenmis oldun artık canım bidahakine randevu almazsın yada gidersin

hoscakal didecimm benimde son yarım saatim evden girmiycem esimle ilgilenmem lazım

evet baby, yok bi daha yapmam, parasinda degilim dedigin gibi bebisi gorme keyfi paha bicilmez ama olay tuhafima gitti:)) dedim pess....

kızlar merhaba 2 saat içinde gidip geldim amma çok yazmışsınız okuyamadım hepsini aftabru başak35 bebişlere kavuşmuşsunuz başak doktorun baya inatçı cinsiyet söylemek konusunda inşallah istediğin olur erkektir bebişin

SEERNICIM aldigin 3 cesit hap nedir? eger birbiriyle bir etkilesimi yoksa ayni anda alabilirsin.vitamin alinimi sabah ac karnina daha iyi oluyor.. ben de tiroid nodulu oldugu icin tiroksin hormonu aliyorum hergun ve sabah vitaminle ikisini ayni anda aliyorum, bir problem yok..

norra ben folicplus megadyn diye bi vitamin bi de aç karna içilen gynoferon diye bi demir hapı kullanıyorum. folicplus ı artık doktorum sabah akşam içebilirsin dedi(tok karna). vitaminide sabah tok karna içiyorum. ikisini arka arkaya içmemin bi sakıncası olurmu acaba diye düşündüm

çok geçmiş olsun..şu bel fıtığının belirtilerinden biraz bahsedebilir misin?[/QU
canım işler yoğun çıkmadan bi gireyim dedim ancak cevap verebildim bel fıtığım önceden yoktu geçen yıldan beri bi ağrı vardı ama evde hafta sonu ayakta çok durunca temizlik yapınca başlardı dinlenince geçerdi yorgunluktan derdim hamile kalmadan önceki ay yine bel ağrısı başladı ve kalçamda çok şiddetli bi ağrı oldu ortopediye gittim röntgen filan fıtık var ağrı kesici kullan ağrın olunca dedi ve ağrısı senin elinde kendine dikkat et dedi sonraki ay hamile kaldım ve kilo almaya başlayınca ağrı çok arttı yorulunca sağ bacagıma basamaz oldum iş yerinde masa başındayım ama eve gidip yemek yapmaya kalksam tekrar doğrulamıyorum kalçamda çok şiddetli ağrı oluyo belimden geçti bacağıma basamıyorum bu yüzden de hiç bir iş yapamıyorum iş yerinde oturuyorum akşam yatıyorum karpuzda yata yata büyürmüş bebişimi böyle büyütüyorum
geçenlerde tekrar başka bir doktora gittim yapabilecegimiz hiç bir şey yok dedi 10 gün rapor verdi evde yattım ama hala akşamları hafif ağrılar var hele de hava soğuk olursa

evet kızlar bende kaçtım şimdilik benim minik uyandı ona bakmam lazım bir ara yine aranıza gelirim

Korkarım ben senden.. nereden anladın Yengeç oldugumu.. asaya sarılmıs yılan amblemım benim...:))) nereden aklına gelir bu kadar ayrıntı senin bilmem.. çatır çatır doğurursun bacım sen.. miyomlar da arada pırtlar sen hiçç üsülme, bende gelir elinden tutarım senin :)))

yengeç duyarlılığı ve espritüelliği var sen de..benim böyle hasta olduğum arkadaşlarım hep yengeçtir..bir de araştırmacı ruha sahip olup geniş bir genel kültürleri oluyor kendilerinin..bir de evini çok seven bir tip var sen de..duygusal yengeç seniiii.aslanım ben ama yirim seni haaaa.lülülülülülü[/QUOTE]

E bende sana hastayımm didemm didemmmm didemmm :))))
Aynen evine saplantılı manyak bir kadınım işte.. 11 sene insan kaynakları uzmanı olarak calıstım, eğitimcilik yaptım, danısmanlık yaptım.. bir senedir evdeyim, hafta sonundan hafta sonuna evden cıkarım.. kimse cıkaramıyor beni evimden :))))))

Bu arada bizim evlatlar da Aslan burcu olacak.. yi hayatımm. fedddda olsun sana yengec butu :))))

kizlar dun basima gelen bi olayi paylasmak istiyorum sizlerle;
bebisi ilk ogrendigim zaman burda hic bir kadin dogumcuyu tanimadigim icin tavsiye uzerine 4 ayri yerden randevu almistim, iclerinden gittigim 2 tanesinden memnun kalmadim, ozel ve universiteyle devam ediyorum simdi..ama o memnun kalmadiim doktorlardan biri bana diger randevu icin tarih vermisti 2 subat'a bende doktordan memnun kalmadim bidaha gitmiycem diye randevuyu unutmusum, dun calistigi hastaneden mektup geldi, ranevuya gitmedigim ve 24 saat oncesinden iptal etmedigim icin 20 EURO ceza odemem gerekiyormuss:))memlekete bak yaaa....gulermisin aglarmiisn?? tamam belki kendi adlarina haklilardir onlarda ama 20 euro bosu bosuna odiycez, keske gitseydim, tuhafima gittii....

Ya Norraaa.. oralar sana uygun değil anacım.. biz Türküz.. bize bu kadar sistematik yaşamak ağır gelir.. onlar biliyorlar ya, sözüm ona herkes biliyor kuralları tabiki de.. keske biri uyarsaydı seni.. durup dururken para cıktı.. canını sıkma, öğrenmiş oldun işte.

Almanya da iken.. yanımızda İranlı bır hukuk ogrencısı vardı.. ulkesinden kacmıs, sığınmış, benim arkadasım da ona yardım edıyordu kıza. Kız bir gece hastalandı, onu hastaneye goturduk, kızın İran lı oldugunu öğrenince nası yarım ağız bakmıslardı anlatamam, nasıl üzülmüştüm.. Bir gün de Paris teyim.. gecenin bir yarısı İstasyona gideceğim, Paris polisi yabancı oldugumu anlayınca bana yolu tarıf etmemıstı, ingilizce bilmiyoruz diyerek.. bende ana avrat ıngılızce küfretmistim yüzlerine, hani bilmiyorlar ya, kıpkırmızı olmuş yüzüme bakıyorlardı,sonra bir kaç ülkede daha böyle ıkıncı sınıf vatandas muamelelelerini gorunce benim en buyuk sevdam yurt dısı hayalımde boylece son bulmus oldu. Memleketim de memleketimmmmm.

sebebi ne acaba? ama sen gıda mühendisiydin o yüzden sorgulamayacağım..ayrı ayrı tüketeceğim bundan sonra..sağol canım.ama ıspanağı yoğurtsuz yemeyeyim yav.ben hiç bir şeyi yoğurtsuz yiyemiyorum zaten:a015:

diğer arkadaşlar açıklamışlar zaten ama ben de bi özet geçeyim. kalsiyum ile tanin ve kalsiyum ile demir midede birbiri ile reaksiyona geçerler. yani birbiri bağlarlar. böylece de vücut bu besinlerden gerektiği gibi faydalanamaz. çayda tanin vardır, pekmezde ve ıspanakta demir, süt ürünlerinde de kalsiyum. işte birbiriyle yenmeyecek şeyleri aşağı yukarı bu basit bilgi doğrultusunda kestirebiliriz. ama ıspanağı yoğurtsuz yeme konusunda ben de aynen sizin gibi düşünüyorum. varsın yaramasın bunu da zevk için yiyelim di mi.

yaaa AFTABRU...ıspanağı yoğurtsuz düşünemiyorum..nolcak şimdi..hem de yerken ''oh oh bebişim hem kalsiyum hem de demir alıyor''diyordum..huzurlu oluyodum..

ben de yoğurtlu yerim canım, zevk için.

MERCİMEK,
KAYRA,
BEHİYE,
EVRİŞ,
LALECE,
NORA,
PETRİK
ve diğer tüm arkadaşlar, iyi dilekleriniz ve dualarınız için çok teşekkürler. çok mutlu döndüm. çooookkkkk. NAZ ım kıpır kıpırdı. profilini de gördük çok şirindi.

okadar sinirlenmisimki yemek durumuna simdi basım agrıo sefil oldum yine

dışardan sipariş verebileceğin temiz biyerler var mı baby?

slm kızlarr... muhabbet almış başını gitmiş gene 2 saattir dışardaydım. dün bir haber gördüm tv de. 11 saat oturan kız pıhtılaşmadan ölmüşşş.. töbe töbe. ya kızlar arada kalkın dolaşın yani ben saatlerce oturuorum artık oturmucam.gezcek yerde yok burda am aevde git gel yürüyüşleri yapıcam.siz de yapın. bebişlere de pıhtı gitmesin .

işte benim hematolog da bana "sen şans eseri yaşamışsın" demişti.

canım hayırlı olsun. yeni bir kız bebek gelior.gözümüz yollarda kaldı kızlara. ya doktor bana erkek dedi ya şimdi sanki bebeğim kızmış gibi gelio.
bu arada bi ara kansızlık tedavisi görmüştüm. 7-8 sene evvel üniversite yıllarımdı. aç karna 1 kahve fincanı pekmez diktiriodu doktor. üstüne yarım saat 1 saat su içmek süt içmek yasaktı. ne zaman kana karışıodu o zaman kan hapımı içiodum suyla.kahvaltı faslı oluordu.. o zaman öle bir tedavi olmuşum ki maşallah hala demir fazlam var :) aç karna için ve hemen üstüne su filan içmeyin kızlar. yarasın hepinize bebeklerinize

neeeee? anlamadım? senin mi kızın olacak? o nerden çıktı şimdi? içine mi doğuyor? yoksa doktora mı gittin yine?

şimdi az cok gö< attım aftabru gelmiş doktordan maşalllah gözun aydın..
ayhh yine unuttum nler okudugumu neyhse asıl mesele şu...forumda bi yerde babadan bebege mektup vardı okudum
ya ne kocalar varmışş ayhh benmki hiç öle şeyler yazmıyo...sadece biz flört ederken mektup yazmıştır herhalde hayatında...oda ekidendi çok eskiden. neyhse şaka bi yanada çok begendim bir babadan ne guzel olmuş ya duygulandım ahhh bebişim sen bi gel baban sana neler söler bırak mektupları başkası yazsın...:CüvCüv:

http://www.kadinlarkulubu.com/aile-evlilik-ve-cocuklar/245999-babadan-bebege-mektup.html

yok benim kızım olmuor. yazıyı altına yazdığım s harfli arkadaşın oluor. ismi zor die yazamadım adını :emir_bebek:

X