2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

türkiyede doğurup irana döneceğim.gelmişken hepinizi göreyim diorum izmirlileri :) babymum burda da pilav patatesli - et kebap o kadar yaaaaa. nası yaşıolar ya bunlar. 5 aylık bebekli kadın geldi geçen hafta eşimin arkadaşının karısı.yanında bebek için yemek getirmiş. ya pilav yedirdi elinle bebeğe.... şok oldum.mama yapalım blender var bak ezeriz cart curt meyve püresi dedim baktı suratıma onlar ne die.20 yaşında 40 gösteriolar.heralde et onur beslenmekten. anlamadım ben de.ben de inek gibiyimdir. ot yieyim devamlı.

kızlar bu arada erken rezervasyonlar baslamıs haziranin son hatfası için rezervasyon yapmaya hazırlanıyrouz yer secemedeik henuz. 32. haftamda oluyorum galiba kabaca hesapladımda. daha evel oglumdada 30. haftada gitmistim fethiyeey tatile ama korkmustum orda epey bisey olcak dogum yapcam diye. tekrar hamile olsam ayy gidemem tatile falan deli cesareti gencilik cahillikmis demistimm ama yine hamileyim yine aynı donemv e tetilsiz geçmez koca kıs ve eved zaten bunalımlı zorlu birdonem olcak bebek bakımı ile. ve oglum hersene birkaçkez tatile gitmey alısktın onu mahrum edersem simdiden kardesinden sogur diyekorkuyorum. ki bende istioyrum. artık bir aksilik olmazsa gideceğiz. sizler planlıloyrmusunz haziran donemi mesela tetil falan ??

Esracim gecen bi yazi okudum, asiri sicaklar erken dogumu tetikliyormus, ozellikle ileri hamilelik doneminde tatile cikan anneleri uyariyorlardi bodrumda antalyada bi arastirma yapmislar sanirim, ileri donem tatile gelen annelerdeki erken dogum oraniyla ilgili, dikkat et sen yinede..

esrako bende tatil planları yapıyorum ama uzak bir yere gitmeyiz diyor eşim, belki avşa olur, yada ayvalık, haziranda oralarda havalar nasıl olur bilmiyorum ama temmuzda gidemeyiz heralde bilmiyorum nasıl olacak ama çok istiyorum karnı burnunda denize girmeyi kaydirigubbakcemile2

denize girmek demişken selilüitleriniz arttı mı. benim baya selilüitim var artık. bacaklarımı sıkınca özellikle deri altım baya yağ

selam arkadaşlar, birkaç sayfa okuyabildim.
cinsiyet tahminleri artmış. erkek bebekler çoğunlukta. desenize kızımıza çok aday çıkacak. yaşasın yaşasın, elini sallasa ellisi olacak kızımın. biz isim düşündük kızlar, daha doğrusu eşim ille de NAZ olsun diyor. ben çok istemiyorum ama o ısrarcı, ben de karışmıycam, o koysun bakalım ismini. şimdiden NAZ, NAZ diye sevmeye başladı bile.

canim bende kizim olursa Naz istiyordum ama esim hic istemiyor..bakalim zaten cinsiyetide belli degil..ama bence cok güzel isim..

KIZLAAAAAARRRRR..... DURUN YAAA Bİ! MAŞALLAH!... :)) Hızınıza yetişemiyorum valla. Ya sizi kaçırıyorum, ya da hiç iş yapamıyorum.

BAŞAK_35 teşekkür ederim canım.
BURKO'CUĞUM, MİNİK KELEBEK ve GİZZE'ciğim sizlere de ve kaçırdığım kimse varsa hepinize hoşgeldin dediğiniz için teşekkür ederim. İnanın çok sevindim.
MİNİK KELEBEK hayırlı olsun ikili testin iyi çıkmış Allah tamamına erdirsin inşallah sağlıkla hepimizi inşallah... Ayrıca beni listeye ekleyeceğini söylemişsin, çok mutlu oldum, çoook teşekkür ederim. Ben bu siteyi ayrıntılı olarak kullanmayı bilmiyorum ama sanırım sana iş çıkaracağım. Çünkü eski konuşmalarınızdan şunu hatırlıyorum. Listenin sonuna eklemesi kolaymış ama başına eklemek için herkesi tek tek kaydırmak gerekiyormuş. Yani 06 Ağustos listeye göre bayağı başlarda oluyor. Seni yoracağım için şimdiden özür dilerim, ama beni çooook mutlu ettin bunu bil. Her zaman duacınım...

Dide'ciğim benim de SAT 30 Ekim yani 2 gün önce. Hayırlısı olsun canım. Ayrıca doktoru sadece Ca ve Mg veren var mı diye sormuşsun. Hayır canım bana doktorum sadece elevit (multivitamin-vitamin karışımı) verdi. Hatta benim Evriş gibi kalbimden rahatsızlığım olduğu için Fe benim için çok önemli. Ve kalp doktoru tavsiye ettiği halde kadın doğumcuma sordum ama bunun içinde Fe de var dedi ve başka hiç bir vitamini ayrıca vermedi. Ben de sıkıntı çektiğim zamanlarda Fe ihtiyacımı doğal yollardan karşılamaya çalışıyorum şimdilik. Sonradan sıkıntılarım artarsa bilmiyorum tabii ki...

GİZZE sana da teşekkür ederim canım. Burun tıkanıklığı ilk zamanlar bende de olurdu. Yalnız neden hep gece oluyor demişsin ya, korkma sıkıntılar geceleri artarmış öyle derdi büyüklerimiz...

HELİN HİVDA, canım sana da teşekkür ederim. Evet ben de seni ordan hatırlıyorum. Hatta aynı hastaneye gidiyorduk. Seni hep takip ediyordum ve bir ara kaybettiğimde çok merak ettim. Ama öğretmen olduğunu bildiğim için tatilde tekrar deneyeceksin sandım. Sonra seni tesadüfen bu başlık altında görünce inan çooookkkk mutlu oldum. Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin bebişlerimizi.
Ayrıca 12. hafta bitince 4.aya giriyoruz demişsin ya. Ben doktora sordum. Tam 13. hafta bitince 4. aya giriyoruz. Çünkü 4*7=28 Doğru ayda 4 hafta var. Ama Şubat haricinde hiçbir ay 28 çekmiyor. Dolayısıyla 30-31 çeken aylar için her ay için 2-3 gün eksiliyor. İşte senin hesabına göre 36. haftada 9 ay bitmiş oluyor diyorsun ama yanlışmış çünkü geriye daha koskoca 4 hafta yani 1 ay kalıyor. İşte o da 2-3 günlerin toplamı.
Benim elimde bir kitap var ayrıca. Onda da 0-13 haftalar arası ilk üç ay.
13-17,5 haftalar arası 4. ay bitmiş oluyor diyor. Doktorum da aynı şeyi demişti.
Benim de ilk başta sizin gibi kafam karışıyordu bu konuya. Ama düşününce böylesi daha mantıklı. Hem de MİNİK KELEBEK'İN dediği gibi hemen 4. aya girdim dememiş oluyoruz. :)))
Tüm anne adaylarına Sevgilerimle...
Ben şimdi geçmişi okumaya çalışacağım. Bana bakın çok fazla ilerlemeyin, sonra yetişemiyorum. EEE geçmişi de okumadan edemiyorum. Bu merak çok kötü bişiii vallaaaa...
Ama ESRAKO'nun sözünü dinliyorum, arada bir yazıyorum.

kızlar bu topik ne kadar hareketli...oku oku bitmedi valla...
fasulyeko sıkma canını canım..arkadaşlarında dediği gibi doğruluk payı tartışılır bu testlerin..sen allaha sığın...rabbim herşeyin hayırlısını versin...
kızlar ben de izmirde yaşıyorum...next acaba agora damı?hemen gidip bakmak geldi içimden...daha hiçbişey almadım bebişime...düşük tehlikesi geçirince insan iyice tutunmadan inanamıyo....

lalll 5 aylık bebege pilavmı tovbe tovbe... manyamıs bunlar sonra nie geri kalıolar belli. bende esimde sebze cok severiz yine elimden geldigince bisiler yapmaya calısıyorumda ins bebislerde onlara benzemez canım

kızlar bu topik ne kadar hareketli...oku oku bitmedi valla...
fasulyeko sıkma canını canım..arkadaşlarında dediği gibi doğruluk payı tartışılır bu testlerin..sen allaha sığın...rabbim herşeyin hayırlısını versin...
kızlar ben de izmirde yaşıyorum...next acaba agora damı?hemen gidip bakmak geldi içimden...daha hiçbişey almadım bebişime...düşük tehlikesi geçirince insan iyice tutunmadan inanamıyo....

evet canım orda. bence de indirim kalkmadan bak hemen hihoyyyt

ay bir kac saat takip etmedim oku oku bitmedi.-tatlicadiarzu- bebeklerinin cinsiyeti belli olan annelere hayirli olsun diyorum..gamyoncuiremsu..benimki de 15+0 bugün ve cok merak ediyorum..randevumsa mart 2 de..ne yapsam acaba erkenmi gitsem..

benimde arttı selulit ozelliklede afedersiniz popo yanaklarımda bi garip bogum gibi olmaya baslamıs yaz gelsede yuruyus yapsak gecse. hic dayanamam eskiden bol yesil cay icerdim ama onda kafein var artık icemiorum napcaz bilmem

sarmasık benimde aynı zamanda hemen hemen ama ctesi bi sansımı yokluycam bakalım belki babasını mutlu etmek adına belli olur

kızlar bu arada erken rezervasyonlar baslamıs haziranin son hatfası için rezervasyon yapmaya hazırlanıyrouz yer secemedeik henuz. 32. haftamda oluyorum galiba kabaca hesapladımda. daha evel oglumdada 30. haftada gitmistim fethiyeey tatile ama korkmustum orda epey bisey olcak dogum yapcam diye. tekrar hamile olsam ayy gidemem tatile falan deli cesareti gencilik cahillikmis demistimm ama yine hamileyim yine aynı donemv e tetilsiz geçmez koca kıs ve eved zaten bunalımlı zorlu birdonem olcak bebek bakımı ile. ve oglum hersene birkaçkez tatile gitmey alısktın onu mahrum edersem simdiden kardesinden sogur diyekorkuyorum. ki bende istioyrum. artık bir aksilik olmazsa gideceğiz. sizler planlıloyrmusunz haziran donemi mesela tetil falan ??

eşim ve ben tatilsiz duramayız. öyle ki biz haftasonları bile evde durmayız. örneğin bu haftasonu beypazarına gidiyoruz, güzel bir konakta kalacağız.
yaz tatili için de mayısı düşünüyorum. 20 mayıs civarı antalya tarafları sıcak olur, denize girebiliriz. oteller de feci ucuz oluyor o sezon. biz geçen sene de aynı dönemde tatile çıkmıştık; 2 gece foça, 2 gece bodrum 2 gece fethiye 2 gece marmaris şeklinde. süper yorucu ve keyifli bir tatildi. bisikletlerimizi de götürmüştük, dağ tepe bisikletle dolaşmış, babadağda paragliding yapmıştık. eşim biraz hiperaktiftir, şimdi tatile çıkarsak ben malak gibi yatmak istiyorum deniz kenarında bakalım o nasıl tahammül edecek.

selam kızlar dr geldim test sonucumu okadar çok begendiki diger testlere gerek yok dedi yaptırmayalım deyince oh be dedim cinsiyetinide 20 haftadan önce kesin sonucu alamayız dedi bekliyecekmişim üf ya ne yapalım.
sabah beta hcg sonucunu görünce hemen ogluşum olacak gidip biraz alışveriş yapayım dedim ama en güzeli beklemek galiba

lalll 5 aylık bebege pilavmı tovbe tovbe... manyamıs bunlar sonra nie geri kalıolar belli. bende esimde sebze cok severiz yine elimden geldigince bisiler yapmaya calısıyorumda ins bebislerde onlara benzemez canım

evet canım ya. bebek daha kafasını kaldıramıo minnacık koltuğa oturttu parmaklarını soka soka yedirdi. o kadar çok yiolar ki bana hep ye ye diolar. sanki pilav et yemek sağlık.maşallah ne kansızlığım var ne sağlıksız bişeim. hepsi dökülüolar hastalıktan. sağlıkla kiloyu bir tutuolar yaaaaa. imdattttttttt.bebişime pilav yedirmem aslaaaaaaaaa.

NORRAA kıtlıktan cıkmıs gibi yemek istiyorum yani hayal ediorum yoksa ne acım nede yiyecek halim.

soyle mis gibi mezeler filan bi yesem bi guzel iceceklerden icsem keyifli keyifli mutlu olsam zeytinyaglılar filan .... ama nerde..

ne onları bulabilecegim bi sarkuterş var bu salak memlekette nede yyebilecek bir mide
canım istanbulum leventin gobegini bırak gel bura

sarmasık benimde aynı zamanda hemen hemen ama ctesi bi sansımı yokluycam bakalım belki babasını mutlu etmek adına belli olur
canim bende cumartesi gitmek istiyorum ama yinede erken diye kesin birsey söylemezler herhalde..buarada sana daha önce hic kiz yada erkek olabilir dedilermi???

selam kızlar dr geldim test sonucumu okadar çok begendiki diger testlere gerek yok dedi yaptırmayalım deyince oh be dedim cinsiyetinide 20 haftadan önce kesin sonucu alamayız dedi bekliyecekmişim üf ya ne yapalım.
sabah beta hcg sonucunu görünce hemen ogluşum olacak gidip biraz alışveriş yapayım dedim ama en güzeli beklemek galiba

hayırlı olsun canımm. nie 20 . haftaya kadar bekletio ki. tahmin yapmıor o zaman belki sonradan değişir diye. çin takviminde neydi senin bebek . bakalım tutçak mı . cinsiyeti belli olanlar çin takvimi ne kadar tuttu söler misiniz

evet canım ya. bebek daha kafasını kaldıramıo minnacık koltuğa oturttu parmaklarını soka soka yedirdi. o kadar çok yiolar ki bana hep ye ye diolar. sanki pilav et yemek sağlık.maşallah ne kansızlığım var ne sağlıksız bişeim. hepsi dökülüolar hastalıktan. sağlıkla kiloyu bir tutuolar yaaaaa. imdattttttttt.bebişime pilav yedirmem aslaaaaaaaaa.

aynen canım bende burda oglenleri seciyorum yemek azar azar kendim koyuyorum bana kızıo kadın , az yede sismanla dio sanki ben sismanlamakmı istiom o besinlerden yersem anca beni hantallastırır bebegede faydası olmaz. bide cok asırı yaglı yemekler. o yuzden sık sık evden yaptıgım yemekleri getirmeye calısıyorum

X