2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Selam kızlar. Benim iki gündür mide bulantım yok denecek kadar azaldı. Hala bol bol gaz var gerçikafamçokkarıştıAma yine de işkillenmeye başladım. Normal mi ki bu haftalarda azalması?CADIARZU

normal canım.senin haftalarda bende sevindim mide bulantılarım azaldı diye sonrakai haftalarda ara ara yine oluyor canım.bazen bir hafta boyunca midem bulanmıyor bazen günlerce bulanıyor.değiştiğini anladım ben artık kaygılanmıyorum bulanmayınc.zaten doktorum bazı kadınlarda 10.haftadan sonra mide bulantıları azalır dedi

kızlar son günlerde ykuya çok düşkünleştim.uyurgezer haldeyim adeta.ne zaman bi yere sıvışsam uyuyup kalıyorum.şimdi iyiydi de pazartesi okul açılıyor bakalım o zaman ne yapacaksın diyor eşim.hiç işe başlamak istemiyorum.evde uyumak istediğin saatte kalmak tv seyretmek okul öğrenci işleri olmadan yaşamak güzeldi

normal canım.senin haftalarda bende sevindim mide bulantılarım azaldı diye sonrakai haftalarda ara ara yine oluyor canım.bazen bir hafta boyunca midem bulanmıyor bazen günlerce bulanıyor.değiştiğini anladım ben artık kaygılanmıyorum bulanmayınc.zaten doktorum bazı kadınlarda 10.haftadan sonra mide bulantıları azalır dedi

Sağol canım. Gerçekten rahatlatıcı bir bilgiydi bu:nazar:İçimde kötü bir his yok aslında, herşey iyi diye hissediyorum ama ister istemez merak ediyor insan. Bulantı dışında herşey tam gaz devam ediyor gerçi, kasık ağrıları, batmalar, gaz, göğüslerde ağrı. Biraz önce ben de okudum. Bu haftalarda azalırmış bulantı, normalmişsüprizzzzz

kızlar son günlerde ykuya çok düşkünleştim.uyurgezer haldeyim adeta.ne zaman bi yere sıvışsam uyuyup kalıyorum.şimdi iyiydi de pazartesi okul açılıyor bakalım o zaman ne yapacaksın diyor eşim.hiç işe başlamak istemiyorum.evde uyumak istediğin saatte kalmak tv seyretmek okul öğrenci işleri olmadan yaşamak güzeldi

Off sorma canım yaa:çok üzgünüm:Şu okul bir 6 ay daha açılmasaydı ne güzel olurdu. Öyle gözümde büyüyor ki, erkenden kalk, kahvaltıdan sonra oturduğun yerde uyuklayama, istediğin zaman bacaklarını uzatıp rahatlayama, öğle yemeğinden sonra bastıran uykuyla mücadele et, hepsinin üstüne o curcuna...kafamçokkarıştıOooof, içim daraldı:1ninca:

Off sorma canım yaa:çok üzgünüm:Şu okul bir 6 ay daha açılmasaydı ne güzel olurdu. Öyle gözümde büyüyor ki, erkenden kalk, kahvaltıdan sonra oturduğun yerde uyuklayama, istediğin zaman bacaklarını uzatıp rahatlayama, öğle yemeğinden sonra bastıran uykuyla mücadele et, hepsinin üstüne o curcuna...kafamçokkarıştıOooof, içim daraldı:1ninca:

canım benim de mide bulantılarım 0. haftada 2-3 gün kayboldu sonra evhamlandım ertesi gün geri geldiler.gene gittiler şimdi.sanki midem bulanınca hamile olduğumu daha çok anlıorum.şu an benim de hiçbir şeyim yok. arada yokluyor galiba :)

kızlar 12. haftadan sonra bulantılar baya baya azalıyor.uykunuz gelince direşmeyin yatın kız bebişe yararlı beslenip büyümesini sağlıyor.siz dinlenirken minişlerde büyüyor anneleri.helincin soracam zaten bulantıdan yediğim şeyler kısıtlıydı artı bizim evde sebzeye hiç rağbet yok.

kızlar 12. haftadan sonra bulantılar baya baya azalıyor.uykunuz gelince direşmeyin yatın kız bebişe yararlı beslenip büyümesini sağlıyor.siz dinlenirken minişlerde büyüyor anneleri.helincin soracam zaten bulantıdan yediğim şeyler kısıtlıydı artı bizim evde sebzeye hiç rağbet yok.

canım bende sebze pek yemiyorum zaten çok fazla kışın seçeneğimizde yok marul roka turp yiyorum yemeklerin yanında.daha çok et baklagiller bazen patates yemeği yiyorum.domatesde yemediğimden kışın çok fazla sebze seçeneğim yok.pırasa asla yiyemem zaten yazı bekliyorum tazefasulye bezelye domates yemekleri için.
ben şimdi uyuyabiliyorumda okula başlayınca azalacak artık mecburen.aslında geceleri hiç rahat uyuyamıyorum sağa sola dönmekten bütün eklem yerlerim özellikle bacaklarım çok ağrıyor.sanki bacaklarıma kan akışı yok gibi çok kötü ağrıyor.gündüzleride uyku çöküyor

kızlar herkese selam
dun agrı ve kusmayla beraber eve geldim gecmedi tam 6 saat
sonra hastaneye gitti drum beni acil yatırdı ayrıcada bobregimde tas cıktı
ve yola girmis bana sancı ve kusma yapan oymus
dun ve bugun 5 adet serum ve parastemol aagrı kesici igneler vurdular
onun dısında bisey yapamadılar bikacta bulantı kesici igne
ama igneler banamısın demedi
yani bugun eve geldik ptesiye kadar tutcaklardı ama agrılarımı evde minoset ile gecirmeyi planlayıp cıktım hastaneden cok ilaca yuklenilsin isemedim agrım dindi gbi ara ara oluyo
ama kusmam durmadı yani yedigim birsey 1 saat ya duruyo ya durmuo midemde
napayım 1saat bebise giden kardır
cok iidi cok sukur olan bana olmus
esimin anneaside her cocgunda 4.aya kadar bobrek agrısı ve kusma yasamıs
ins 2 haftaya kalmadan biter
gecmisi okiyim bakalım
bide kızlar midem bossa ilk once kan gelio hastanede olmadı evde oldu 2 kere korkmadım deil ama kandan sonra yedigim ne varsa cıkıo normal sekilde.
lutfen dua edinnn sevgiler

kızlar herkese selam
yani bugun eve geldik ptesiye kadar tutcaklardı ama agrılarımı evde minoset ile gecirmeyi planlayıp cıktım hastaneden cok ilaca yuklenilsin isemedim agrım dindi gbi ara ara oluyo
gecmisi okiyim bakalım
bide kızlar midem bossa ilk once kan gelio hastanede olmadı evde oldu 2 kere korkmadım deil ama kandan sonra yedigim ne varsa cıkıo normal sekilde.

Ah canım geçmiş olsun:çok üzgünüm:çok üzüldümsenağlamaİnşallah en kısa zamanda atlatırsın. Bol bol su içmek biraz daha hafifletebilir.Dikkat et kendinea.s.

burkocum cok saol tatlım
ama su icsem bile cıkıo durmuo
napcamı bilemedim inan
diorum agrım olmasında kusmaya razıyım
agrılar cok fena
allah kanserli vatandaslarımıza yardım etsin
resmen yalvardım hemsirelere agrı kesici yapsınlar die

burkocum cok saol tatlım
ama su icsem bile cıkıo durmuo
napcamı bilemedim inan
diorum agrım olmasında kusmaya razıyım
agrılar cok fena
allah kanserli vatandaslarımıza yardım etsin
resmen yalvardım hemsirelere agrı kesici yapsınlar die

Ah canım yaasenağlamaBöbrekten de hiç anlamam ki nasıl yardım etsem sana. Çok idrara çıkmanın böbreklerde iltihabı daha çabuk söktüğünü biliyorum o kadarfisfisfis

kızlar herkese selam
gecmisi okiyim bakalım

canım ya cok üzüldüm inşallah enkısa zamanda düzelırsın.benım arkadasımda 6.ayda basladı böbrek agrısı cok zor zamanlar gecırdı ama sonra tas durdu yerınde dahada oynamadı rahat ettı.inşallah senınde gecer bıan önce.ya kuzenımde cok kusunca mıdesı tahrış olmus sonra ufak bı yırtık olmus mıdesınde ordan kan yavas yavas akmıs bı kusmus avuc dolusu kan:1shok: mıde kanaması sanmıslar ama sonra tahrıs oldugu cıkmıs artaya 2 gun yatı hastanede şimdi iyiymiş oda 6 aylık hamıle.aman sende kendıne dıkkat et canım kusarken arada kan geldıgınıde söle doktora tahrıs olmus olabılırmı midem die bı sor.

kendıne cok dıkkat et canım bol bol dınlen doktorunun tavsıyelerıne uy,cok kusarsan belkı yıne serum gerekebılır gözardı etme.cok öpüyorum senı ve bebısını.bebısıne hıc bıse olmaz Allah ın izniyle takma kafana olurmu canım :1hug:

Baby çok geçmis olsun ya bobrek tası ile yakınen ilgiliyim
esimde ve oglumda var hos esim ameliyat oldu yıllar evel ve bol su içmesi sayesinde tekrarlamadı oglumdakilerde azaldı iyice ama bebeklikten beri ugrasıyoruz agıralırını tahmin edebiliyorum insallah tas kımıldamaktan vazgeçer dusmesse bile yernide sabit durunca agrı yapmıyor çunku
kusma isine dr lar ne diyorne olcak boyle senin bukusmalar ne kadar daha surecek beslenmen bozuluyorsonuçta ve kan kusmak ne bileyim urkutucu çok buyukgeçmis olsun son olsun bu sıkıntı insalah gebeligin boyunca

Bugun ikili test sonucumu aldım hemen kagıdı alıp free beta hcg ye baktım 59,50 idi yani 60 diyebiliriz ay içimi bir mutluluk kapladı su kizlarda yuksek olması olayı dogru ise sayet. Simdi tek tek cinsiyetleri ogrenenler nolur yazsın free beta hcg lerin kac diye bakalım bu olay dogrumu

Mercimekim gözün aydın kuzum.. darısı bizim başımıza.

Lal cim saol güzel dileklerin için kuzum.. sanırım yırttım.. dün saat 1 de dişime işlem yapıldı.. hala agrıdan eser yok.. Allahım nazarlardan saklasın ama bu saatten sonra agrımaz dıyorlar.. umarım da oyle olur.. Allahım bebeğimin hatrına bize yardımcı olur insallah.

Baybmmm çok üzüldüm be kuzum.. ne yazacağımı, ne edeceğimi bilemedim.. en kısa zamanda iyileşmeni diliyorum kuzumm benim ya.. canım arkadasım bebeğin ve sen Rabbime emanet olun.. inan çok çok üzüldüm, kıyamam sana.

Esracım.. gözün aydın.. şimdi kız annesi mi olacaksın sen???

allam yareppim ya bu topiğin havasından mıdır suyundan mıdır..merhaba diyen huysuzlanmaya başlıyor.tripler falan..yok ağustosta doğurmayacaksam girmeyeim mi? falanlar ..kimsenin öyle bir şey dediği yok .bu ne ya ? gerçekten gerildim ve sinirlendim..tadımızı kaçırmayalım lütfen..sanal ortam küsüşmelerine soooooon

kaydirigubbakcemile3 Bir süre sonra alışıyorsun.. takma kafana..

Kendini bilmek, seviyeni bozmamak, sadece her insanın birbiriyle paylaşabileceği ortak paydalarda buluşabilmek.. aklına gelen herşeyi yazmamak sanırım bir erdem DİDEMİM.. o yüzden çok takmayacaksın.. hele hele ki üzülmeyeceksin. Boşver gitsin..

Esracığımın çok güzel bir sözü vardı böyle konularla ilgili.. sıkıntı yaşattığınız insan da hamile.. kimsenin kimseye böyle bir şey yapmaya hakkı yok diye. Çok da katılmıştım can-ı gönülden.

Selam Kızlaar,

Geçmişi okumadan hemen bir haber vereyim. Bugün ikili sonuçları aldık herşey yolunda dedi doktor. 3 lü teste gerek yok dedi. Yalnız kağıtta beta hcg değerini bulamadım. AFTABRU canım senin dediğin değer acaba kağıtta fB-hCG yazan değer mi? Eğer oysa benimki 65,7. Ay kızım mı olcak yoksa. Çok heyecanlandım :)

National geograficin "anne karnında" belgeselini buldum. İzlemek isteyenler için linki yazıyorum

http://www.sinemisyon.com/anne-karninda-yasama-t62790/index.html?

Şimdi biraz geçmişi okuyayım neler yaptınız bakalım...

Gözün aydın Aidacığım.. izlemiştim o belgeseli.. kendi adıma yine de tesekkur edeyım :)

Bu arada bir kız bebek daha.. ne güzel, inşallah gönlünüze göre olur.

X