2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Bence irdeliyoruz.. çok da iyi ediyoruz.. hayat eskisi gibi değil, hele ki bizim bebeklik zamanlarımız gibi hiç değil.. kullandığımız, yediğimiz her şeyin içinde 50 tane oyun var.. bunları irdeleye irdeleye en doğrusunu, zararsızını bulmaya çalışıyoruz.. Tek derdimiz.. doğduktan sonra zırt pırt hastalanmayan, bünyeleri güçlü, sağlıklı çocuklar yetiştirebilmek için. Aslında geçmişteki hayatı yakalamaya uğraşıyoruz, artı yapılan bana göre hiç bir şey yok.. kendi adıma konuşuyorum en azından. Gerisi Allaha kalmış...

kayra aftabru
üçlü testlerinizi ne zaman yaptıracaksınız.yani gittiğinizde bebişler kaç haftalık olacaklar.ben 15 şubatta gideceğim o zaman sanırım 16+1 gibi olucağız ileri yada geri atmazsa bebek
ocak yazmışım 15 şubat diye değiştirdim şimdi

canım beni 18 şubata çağırdı.

kayra aftabru
üçlü testlerinizi ne zaman yaptıracaksınız.yani gittiğinizde bebişler kaç haftalık olacaklar.ben 15 ocakta gideceğim o zaman sanırım 16+1 gibi olucağız ileri yada geri atmazsa bebek
ben 2 li test yaptırdım bazı dr lar 2 li testen sonra 3lü testi gerekli görmüyomuş...
1 hafta sonra dr gitcem 3 lü test istemedini sorcam...bide gösterirse inşallah cinsetinide ögrencez...2li testi yaprken dr bakmıştı tam bacak arsından kordon bagı geçiyodu..dr böyle kesinlile anlayamam demişti...

:emir_bebek:

kızlar benim doktora gitmeme daha iki hafta var üçlü test için geç değilmi hem meraktan çatladım randevuyu önümüzdeki haftaya aldırsam daha fazla bekleyemeyeceğim.birde benim doktorum hiç vitamin falan vermedi şu anda hiç birşey kullanmıyorum onun içinde endişeliyim.evet sanırım erken gidicem

kızlar benım patronum faturaları kendı ödüyodu ve 5 faturayı ödememiş ve şimdi elektiriğimi kesmeye gelıyorlar bende eve gıdıyorum yanı cmrtesı pazar izinliyim anneme gitmeyi düşünüyorum cmrtesi bakalım adamı aradım elektırıgı kesmeye gelıyolar dedım adam o kadar rahatkı ödeme yapamam sımdı kessınler dedı yaaaaaaaaa cok sınırlendım valla ya of suraya bak ya neyse eşime demicem bu durumu yarın işe gelır gını dırek annemlere kaçıcam herkezden gızlı hahaha yasasın kötülük yıh yıh yıh 2 gun olmaya bılırım ama ayyyyyyyyyy anneme gıdememkıııııı yarın dr. gıdıcektım ben ya unutmusum offf of neyse eşimin peşine takılıp işyerıne gıderım onun bende evde ne yapıcam ya patlarım sıkıntıdan

şimdi bi gebelik sitesinden baktım doktor randevumla üçlü test ve 2.düzey usg tarihi uyumlu bekleyeceğiz galiba üf karar veremedim:uhm:.ayrıca düşük tehlikesinden dolayı bizde kocişle öyle işte anlayın.:eek: bu hafta düşük tehlikeside bitiyor demişti bu gün doldu dedeği hafta ama doktora gitmeye daha çooooook var .laelaelaelaelaeadamcağız korkusundan yakalşamıyorda bende doğal olarak tedirginim son söz doktorun:1shok:

evrişşş geçmiş olsun ben hep dişimle ilgili sorun olmasın diye dua ediorum hamilelikde ama du gece hafif hafifi sızlamalar oldu sanki.. ya ben çok korkuyorum ama sen korkma bişii olmaz inş. çabucacık iyileşir...

kayra aftabru
üçlü testlerinizi ne zaman yaptıracaksınız.yani gittiğinizde bebişler kaç haftalık olacaklar.ben 15 şubatta gideceğim o zaman sanırım 16+1 gibi olucağız ileri yada geri atmazsa bebek
ocak yazmışım 15 şubat diye değiştirdim şimdi

üçlü test ne oluyor şimdilik bilmiyorum doktorum bahsetmedi. sadece dediki bi 16.haftada bişeylere bakılacak bi de 22.haftada. aklımda kalmıyor nelere bakılacağı, onlar söylüyorlar da ben unutuyorum. tek aklımda kalan hangi hafta GİDECEĞİM

kendi kendime nazar değdirmeyeyim ama çok şanslıyım galiba. hem tüysüz sayılırım, ağda hiç problem olmuyor. hem de saçlarımda çok beyaz yok. 4 - 5 aydır boyatmıyorum saçımı ama sadece önde bir tutam (10 tel kadar) beyaz tel var, bi de ara ara serpiştirilmiş tek tük. pek çaktırmıyorum. sadece en öndeki 10tel dikkat çekiyor. o da hoşuma gidiyor. eeee yaş 35, olacak o kadar.
dertli olan arkadaşlara da "boşveriiiinnnnn" diyorum.

Kızlarr benim çok hoşuma gitti, sizinle de paylaşmak istedim a.s.

HAMİLE SÖZLÜĞÜÜÜÜ !

Amnezi: Doğum yapmış bir kadının yeniden seks isteği duyabilmesini sağlayan unutkanlık hali.

Amniyosentez: Sonucu çıkana kadar hamile kadının 99 kere doğurmasına neden olan test.

Aşerme: Baba adayının gecenin üçünde “kalk hayatım kalkkkk!!!” nidasıyla yataktan düşürülmesine neden olan önüne geçilemez yeme isteği. Eş anlamlısı: Erik, turşu, papaya, şöööööyle boool soslu bir iskender, ikbebat, courgette soufflé, vb.

Baba adayı: 1) Dokuz ay boyunca hastane, bakıcı, bez, okul, giyim ve doktor masraflarını hesaplayarak aile muhasebesi uzmanı olan kişi. 2) Gözünü kırpmadan annenin göbeğine bakarak veya elini ya da kulağını dayayıp dinleyerek bebeğin tekmelerini teyit etmek durumunda olan kişi. 3) Her an başlayabilecek olan doğum telaşına hazırlık antremanı olarak, gecenin dördünde “hayatımmmm kallllkkkk” çığlığı ile uykusundan fırlayan ve tüm şehirde kumpir, şambaba tatlısı vs. arayan zavallı kişi.

Bulantı: Bazen belli bir rengi görmenin bile tetikleyebildiği, “Kızzzz? Hamile olmayasın sennnn???” yorumunu da otomatik olarak beraberinde getiren rahatsızlık.

Çatlak: 1) Sık sık değişen ruh hali nedeniyle, anlayışsız, kaba kişilerin hamile kadının arkasından fısıltıyla söylediği kelime. 2) Bakınız, göbeciğin alt tarafı!

Doğum sonrası: İşin asıl zor kısmının başladığı zaman.

Doğum: Ağlayan, kaka yapan, acıkan, uyumayan ve bunlara rağmen annenin kalbini sonsuza dek fethetmeyi başaran mucizenin dünyaya teşrif işlemi.

Ense kalınlığı: Bebeğin ne kadar zengin olduğunu değil, ne kadar sağlıklı olduğunu gösteren akıl almaz bir test.

Hamile giysileri: Hamile kadının şişmanlığının geçerli bir nedeni olduğunu göstermek için giydiği giysi türü.

Hastane: Annenin, yeniden doğum yapana kadar, son kez dinlendiği yer.

İlahi adalet: Kolay bir hamilelik ve rahat bir doğum geçiren arkadaşınızın bebeğinin kolik olması.

Jinekolog/Ebe: Doğum esnasında siz acı ve endişe içinde kıvranırken, “çok iyi, çok iyi devam et” diyen kişiler.

Kabızlık: Doğanın, hamile kadına ıkınma egzersizleri yaptırma yöntemi.

Kasılma: Belli bir dönemden sonra her bağırsak hareketinde hastaneye koşturulmasına neden olan rahim hareketi.

Kusma: 1) Öğürmekten içi dışına çıkmış, gözleri pörtlemiş kadınların “Kızzzz? Hamile misin yoksa sennnnn?” sorusuna verecek cevabının kalmaması durumu. 2) Çaresiz baba adayının duası: Kusma, lütfen kusma... 3) Klozetin temiz olup olmadığını yakından kontrol etme fırsatı.

Küüüüt: 1) 36 haftalık bebeğin ayak hareketinin neticesi. 2) Eşinin hamile olduğunu öğrendiği anda baba adayının kafasına inen nesnenin çıkardığı ses.

Mesane: Hamilelik sırasında küçülen tek şey.

Muhtemel doğum tarihi: 100 yıl sonra.

Pembe nokta: “Allahım lütfen, noolursun Allahım....” duaları eşliğinde belirmesi ya da belirmemesi beklenen şey.

Pır pır: Kadının hamile olduğunu öğrendiği anda başlayan ve artık geri dönüşü olmayan kalp efekti.

Pika: Hamile kadının gözünü döndürerek, deterjan, toprak, kül gibi nesneleri yemek istemesine neden olan hastalık. Eş anlamlısı: Çatlak (1).

Prenatal: Hayatınızın sadece size ait olduğu son zaman dilimi.

Rahim: Hamilelik sırasında esneyerek kubbe büyüklüğüne erişebilen minicik bir organ.

Test: Bir damla idrarın, görülmedik bir itibara sahip olmasını sağlayan şey.

Trimester: İlk işitildiğinde “Hö??? Allahım öğrenmem gereken ne çok şey var, ne yapacağım ben” bunalımına yol açan ve her biri ayrı bir ömür olan üçer aylık periyotlar.

1. Trimester: “Midem bulanıyor”, “ayyy unutmuşum hamile olduğumu”, “midem bulanıyor”, “bitse de içimiz rahatlasa”, “midem bulanıyor”, “patrona ne zaman söylesem?” “midem bulanıyor”, "ayyy! Hamileydim ben di mi?".

2. Trimester: “Valla ben diğer hamileler gibi değilim, çok enerjiğim, çok hareketliyim, kolaymış hamilelik, fazla kilo da almadım, oh oh”.

3. Trimester: “Sürekli uyumak istiyorum”, “Allahım bu hafta da 3 kg almışım”, “Offf karnım kaşınıyor”, “Uyuyamıyoruuuuum!”

Varis: Bacakta beliren yeşil yol.

Yastık: Bir anda yataktaki sayısı onlarcayı bularak, baba adayını pılısını pırtısını toplayıp kanepeye gitmeye zorlayan yumuşak uyku arkadaşı.

Herkese ii akşamlar, ben kaçarr....
Mesai bittiiiii, gelsin güzel bir h.sonuuuu hihoyyythihoyyyt

evrişşş geçmiş olsun ben hep dişimle ilgili sorun olmasın diye dua ediorum hamilelikde ama du gece hafif hafifi sızlamalar oldu sanki.. ya ben çok korkuyorum ama sen korkma bişii olmaz inş. çabucacık iyileşir...

Tesekkur edıyorum arkadasım.. saolasın güzel dileklerin için..

Kimseciklerrr yok muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu????

Dişçiden geliyorum.. bir tanecık çürük dişim vardı.. adamcagız oyuyo oyuyo bıtmıyor.. dedı Evrim, ya kanal tedavısı ya cekecegızz.. dedi.. az kalsın düşüp bayılıyordum, halbukı dolgu yapıp gelecektımm, dedim keske yapmasaydık.. dedi gelmeseydın dişini hamileliğin ilerleyen zamanlarında tamamen sürüne sürüne kaybederdin..

Şimdi dualarınıza ihtiyacım var.. ağrımazsa sorun yok.. ama ağrırsa kanal tedavısı yapılacak.. kaçışım yok.. sorunsuz sıkıntısız dişin başıma açtığına bakın yaaa.... :KK43:((((

Lokal anestezinin bir zararı yok diye biliyorum ben? Öyleyse hiç korkma, hiç acımıyor. 2 dişimde var benim.. Tabii ağrımaması en güzeli ama endişelenme..

Kizlar aklima takilan baska bi soru, tirnaklara oje surebilir miyizz?? ben bikac ay once(hamilelikten once) protez tirnak yaptirmistim ve tirnaklarim mahvolmustu o yuzden sonrasinda bi kac ay tirnaklarimi dinlenmeye birakmistim, simdi eski hallerine geri donduler.. kendimi cok bakimsiz bulmaya basladigim icin bari tirnaklarim guzellessin diyorum, bu konuda gorusleriniz nelerdir???ay artik biraz kendime bakayim, cici bi hamis olayim...ne o yuzde sivilceler cikmis, makyajsiz olu bir surat, kendimi begenmemeye basladim:KK43:((

evrişin buna atlayacağından emindim kaydirigubbakcemile3 koltuk altı roll-on umdan vazgeçerim, ojemden vazgeçmem!! Asetonla temizledikten sonra bol suyla yıkıyoruz, hemen oje sürmüyoruz, ne idüğü belirsiz şeyler sürmüyoruz, ojeyi 1 haftadan fazla bekletmiyoz. Nemlendiricimi bile sürmüyorum, ama ojesiz duramam...

Kızlar ben bugün kendime 1 adet pantolon, 1 adet triko elbise, 1 adet de jarse elbise aldım, bir ara giyer, çeker, koyarım resimlerimi. Elbiseler daha sonra da giyilecek şekilde.. Hamile elbisesi diye bas bas bağırmıyor. ancak size önerim, bir şeyler alacak olursanız, kesinlikle hamile mağazalarından değil, diğer butikleriden, mağazalardan bakın. Adı "hamile" olunca fiyat direkt katlanıyor, oysa bakınca, aynı şey ikisi de.. Çok şanslıyız, hemen her şey zaten hamile elbisesi, tuniği de oluyor..

Sonra watsons'tan kakao yağı aldım, eşim göbeğimi öpüp duruyor :) (çok sever çikolatayı) Gayet de uygundu..

Aftabru sen o göğüslerle yüz üstü nasıl yatabiliyorsun? Ben de 75 C yim. Ve sığmıyorum artık. Geçen gün eşim masaj yapacaktı sırtıma yüzüstü uzanayım dedim, göğüslerimin acısından duramadım.

norraa, ben epilasyona ara verdim. Seneye devam edicem. İzmir'de evime yakın bir kuaförde tertemiz yapıyorlar ağdayı. Eskiden de oraya giderdim. Gene giderim sanırım, acı - macı katlanıcaz artık o kadar.. Keşke emla, anestol gibi kremleri kullanabilsek. Ama yasak sanırım, bepantheni de sürdüm mü çıknıca bişeycik olmaz.. Ama koltuk altlarımı bekletemem ağda için. Hele yazın..

İrem, sözlük süperdi :)

Kızlar bir de chicco'da park yatak vardı bugün, tulum almaya gittiğimde baktım. 360 tl, ama çok fonksiyonel, güzel bir şeydi. SAnırım öyle bir şey alacağım, daha sonra oyun alanı olarak kullanılıyormuş. Kademeli, bebeğin altını almak için ayrıca platform vardı.. Hoş bişiydi.

Son düzenleme:
herkese merhaba,tazefasulyecik biz de o yataktan almaya karar varmiştik..bence de çok güzel...evrim geçmiş lsun.comely beni sormuşsun eyvallah canım..bir de blöf falan yapmışsın küserim diye..küseceksin kimse inanmayacak demedi deme.
bir kaç gün girmedik yine alıp başınızı gitmişsiniz..bu gün indirekt coombs ve ikili testimi gösterttim doktora..temizmiş..anlayan varsa size de yazsam mesela aftabru bana yardım eder değil mi?:)bebişimi de gördüm..babası kılıklım gene yüzüstü yatıyordu...uykucu olacak galiba...
ha bir de ağda konusu var..ben salonlara gidemiyorum...enfeksiyona karşı da antiseptik solsyon kullanıyorum..önce ve sonra.bakalım karnımızdan göremeyince ne yapacağız..bir arkadaşım kocasına yaptırıyordu..ne ilginç değil mi?

İrem, sözlük süperdi :)

Kızlar bir de chicco'da park yatak vardı bugün, tulum almaya gittiğimde baktım. 360 tl, ama çok fonksiyonel, güzel bir şeydi. SAnırım öyle bir şey alacağım, daha sonra oyun alanı olarak kullanılıyormuş. Kademeli, bebeğin altını almak için ayrıca platform vardı.. Hoş bişiydi.

ben de dün toyiki'de baktım park yatak,o da chicco markaydı ve 250 tl idi.model farkı mı vardı acep?ama yazdığın özelliklere sahip,senin baktığında yatağı(şiltesi) da fiyata dahil mi?

ben de dün toyiki'de baktım park yatak,o da chicco markaydı ve 250 tl idi.model farkı mı vardı acep?ama yazdığın özelliklere sahip,senin baktığında yatağı(şiltesi) da fiyata dahil mi?

Ben çok ayrıntılı bakmadım, ama "yatağını ayrıca mı almamız gerekir" diye sordum, hayır yatağı içine ve ortopediktir, dedi. Ama benim bana yatak olarak gösterdiği şeyi pek gözüm tutmadı, elyaf gibi bir şeydi? anlamadım:uhm:CADIARZU hemen almayacağım için de çok kurcalamadım..

Bu arada ben buradayım :)

X