2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

:nazar:canlarım merhaba;
o kadar mutluyum ki anlatamam.sabah gittim ve bebişimi gördüm nihayet...kocaman olmuş sıpa..7 cm olmuş ve günümle uyuşuyor...
önce yüzüstü yatıyo..sonra dr.um uğraştı ve sırtüstü yattı kerata..ensesini ölçtü..önce 2mm..sonraları 1,9 mm.çıktı (sanırım en fazla benimki çıktı.) telaşlandım biraz ama dr.um normal olduğunu söyledi...heryerini ölçtü..kalp grafiğini gösterdi....herşey herşey normal dedi...ellerini, parmaklarını, ayak parmaklarını tek tek saydık..normal dedi..ben bu çocukta pek bi risk göremiyorum dedi..
yavrum elini yüzüne götürdü..parmağını emdi..ayakları bağdaş kurmuş haldeydi...kızlar daha nasıl anlatayım size heyecanımı...
kızkardeşim de kameraya çekti..babamız için..malum şehir dışında...
veeeeeeeeeee ...dr.um cinsiyetini görebiliyomusunuz dedim.ben sanki çük gördüm gibiydi bacak arasında...dr.da dedi tecrübelerim ve gördüğüm kadarıyla bu bir erkek....ama gelecek ay kesinleşmiş olur dedi....
kan verdim test için..salıya alcam...inş.bi sorun çıkmaz arkadaşlar...
gyno ferro sanol demir hapı ve balık yiyemiyorum dediğim için beslenme desteği omega 3 vectomega verdi...
''sen çok araştırıyosun..araştır,oku dedi ama kötü düşünme, heyecan yapma dedi''
kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum..dualarınız için...
eylemcim vural bey bugün formundaydı...sabah erken gittiğim için henüz yorulmamıştı..neşeliydi..ama çok hastası vardı bekleyen..
öpüldü herkes....(amma uzun yazdım kusura bakmayın, heyecandan):nazar:

o kadar mutluyum ki anlatamam.sabah gittim ve bebişimi gördüm nihayet...kocaman olmuş sıpa..7 cm olmuş ve günümle uyuşuyor...
önce yüzüstü yatıyo..sonra dr.um uğraştı ve sırtüstü yattı kerata..ensesini ölçtü..önce 2mm..sonraları 1,9 mm.çıktı (sanırım en fazla benimki çıktı.) telaşlandım biraz ama dr.um normal olduğunu söyledi...heryerini ölçtü..kalp grafiğini gösterdi....herşey herşey normal dedi...ellerini, parmaklarını, ayak parmaklarını tek tek saydık..normal dedi..ben bu çocukta pek bi risk göremiyorum dedi..
yavrum elini yüzüne götürdü..parmağını emdi..ayakları bağdaş kurmuş haldeydi...kızlar daha nasıl anlatayım size heyecanımı...
veeeeeeeeeee ...dr.um cinsiyetini görebiliyomusunuz dedim.ben sanki çük gördüm gibiydi bacak arasında...dr.da dedi tecrübelerim ve gördüğüm kadarıyla bu bir erkek....ama gelecek ay kesinleşmiş olur dedi....
gyno ferro sanol demir hapı ve balık yiyemiyorum dediğim için beslenme desteği omega 3 vectomega verdi...
''sen çok araştırıyosun..araştır,oku dedi ama kötü düşünme, heyecan yapma dedi''
eylemcim vural bey bugün formundaydı...sabah erken gittiğim için henüz yorulmamıştı..neşeliydi..ama çok hastası vardı bekleyen..

canım gözün aydın.rabbim tamamına erdirsin...

:nazar:

Canım çok sevindim. Allah sağ salim kucağına aldığın günleri de göstersina.s.:nazar:

[QUOTE=babymom;5198871]KZLAR GUNAYDIN
cok kotuyum bu sabah
bel agrısımı desem kasıkmı desem karın boslugumu desem sol yanım fena sancıyo
dunku maceralarımdan sonra kuscam die korkumdan biseyde yiyemiorum
canımda istemio acıkcası
aglatcak nerdeyse bu agrı beni
cok fenayım anlıycanız[/QUOTE]

babycim nedir senin bu durumun arkadaşım yaa... 13. haftadan sonra azalması gerekmiyor muydu :KK43: geçmiş olsun.. aftabru mu söylemişti; hele bir doğsun, büyüsün, sorarsın hesabını.. Doktor ne diyor bu duruma?

günaydınnn güzel ağustos anneleri bugün çok güzel bir güne uyandım pırıl pırıl güneşli bir gün sanki bahardan kalmış 2 gündür kötü geçen bulantılardan sonra şükür bu sabah biraz daha iyiyim azda olsa bulanıyor ama dünkünlerin yanında yok denecek kadar az....

bu sabah tartındım 1 kilo vermişim ya allahım çok üzülüyorum ben 3,5 aydır 65 kiloyum hiç kilo almadım o kiloyla hamile kaldım halada öyleydim bide bunun üstüne 1 kilo vermişim bulantılardan dolayı çok üzüldüm.....

tazefasülye gözün aydın arkadaşım biz daha açılışı yapmadık bu gidişlede yapamıcaz:çok üzgünüm: eşim bu konuda çok hassas bebeğe birşey olur diye korkuyor malum biraz uğraş verdik bu bebeğin gelmesi için tedavi falan gördük korkuyor adamcağız 2 dk. zevk uğruna bebeğimize birşey olmasın diyor:eek:klava: zaten lekelenmelerim falan olunca zaten hiç yapamamıştık.....anlayacağınız benimki 6 ay daha bana yanaşmıcakkötükedihüso ne yapalım sağlık olsun ne diyelim:dilcikar:

milkshake hiç üzülme kilo konusunda, biliyorsun zaten, asıl bundan sonraki haftalarda yediklerimiz önemli bebişler için. Şİmdiye kadar yedikleirmiz onları doğrudan etkilemiyordu, bundan sonra başlayacak..

Benim de lekelerim olduğu için yasaklamıştı doktor ve aynı şekilde, eşim tedirgindi aslında. Ama doktor tehlike geçti, diyince uslu uslu takıldık :) eşin de sen de korkularınızda çok haklısınız.. Ama olsun, bebişleriizi kucağımıza alınca tüm sıkıntılarımızı unutacağız bakın, görürsünüz.

gözünaydın libidosu yüksek arkadaşım. sevindim senin adına. ama anlamadım neden o kadar kasıyorsunuz ki? doktor bize yasaklamadı, tabi eskisi kadar sık olmamakla birlikte...
2 ay çok uzun değil mi yav?

Çok uzundu aftabrucum, çok uzundu :) 1 yıl gibi geldi bana. Doktor yasaklamıştı, o yüzden..Hatta 10. hafta kontrolümde bile yasaktı hala. Lekelerim olmuştu ya 5. haftada, o zamandan beri yasaktı..

kızlar bu gun cok fenayım mıdem bulannıyo dun aksam eve bı gıttım mahvoldum balık falanda yemedım ayrıcada kus kus kus gözüm döndü karnım patlıcak dıye korktum ya bıde sımdı işde mıdem bulanıyo cok fena şişti karnım RESMINI çektım az once koydum görmek istersenız göbüş şovda resmım bıde sıze bı sey sorucm dun o kadar kötü oldumkı talcid attım bı tane ağzıma bişey olurmu yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasenağlama

Talcid, gaviscon, renie duo (son ikisi şurup) rahatlıkla kullanabilirsin. En etkilisi ve en zararsızı gaviscon şurup. Talcidi günde 3-4 tane çiğnemekle bir şey olmaz, demişti doktor.

Merhabalar, dün ikili test günümdü. İnsan gerçekten hem şaşırıyor hemde heyecanlanıyor.Her yerini ölçüyorlar, midesine kadar. Kan testi sonucum haftaya salıya çıkacak. Bu arada doktor bebeğinizin cinsiyeti %70 KIZ dedi. Ultrasona göre 13 hafta 1 günlük hamileymişim ve muhtemel doğum tarihimde 13 ağustosmuş, bundan sonra bu değerleri dikkate alacakmışım. Bebeğim de ultrasondaki ölçümlere göre hamdolsun sağlıklıymış, inş kan değerlerimde normal çıkar. Umarım herkesin test sonuçları güzel çıkar ve inş herkesin bebişi sağlıklı olur......

Gözün aydın arkadaşım. İnanıyorum ki, kan değerlerimiz de iyi çıkacak..

benimde yarın randevum vaR ikili testi yaptırıcam. ben sizin gibi sık yazamıyorum yazdıklarınızıda okumaya çalışıyorum.benim içinde dua edin!!.....

Çok zevkli geçecek, bebişine doyacaksın, iyi dileklerimiz seninle seernicim

ya ben doktora ilk gittiğimde bri 3 ay yasak dedi bekliyoz bakalım gerçi kocacım şafak sayıyor haftaya 12 haftalık olcaz ya cumartesi doktora gitcem.sonra bakalım valla düşüünce vuslat gecsi yapmak lazım....:sm_cool::teytey:hihoyyytŞeniz

kaydirigubbakcemile5 süper oluyo süper, inşallah doktorun izin verir :)

kayra42, ay ben libidosu yüksek hatunum, kocam dürtmese, ben dürterim. Doktor tehlike geçti, dedi. Bİz de sezonu açtık.. Yatakta da bacı - kardeş olmaz ki, neydiii? Mutfakta aşçı, sokakta hanımefendi, yatakta bacı? çık, yanlış cevap :)

canım çok ilginç geldi ultrason ölçümlerine göremi risk belirledi doktorun?ilk kez duydum.benim doktorummu garip?bana öle bişey dememişti.sonucu bekledik biz..

evet kayra bana da tuhaf geldi usg ölçümlerine görerisk oranı saptamak..

canım bu konuyu gecenerde tartısmıstık ben 3lüyü yaptırmayı düşünmüyorum heralde (büyük konusmıyımda) ama ıkılıyı yaptırdım ensesıde ölçüldü zaten ense kalınlıgı riski belırleyen en önemlı faktörlerdenmıs.ama 3lüyü bılmıyorum yaptırmam muhtemelen.fakat 20.haftada organ ölçümleri yapılıyor onun yaptırılması gerektıgını düşünüyorum cunku bı sorun varsa önceden önlem alınıs oluyor ve sezeryanla bebek dogar dogmaz amelıyatlık bi işi varsa hemen yapılıyor.tabı herkezın kendı fikri.inşallah Rabbim hiç birimizi zor sınavlardan gecırmez

minik kelebek; okuduğuma göre, 3 lü testte nöral tüp anomalisine bakılıyor. Omurgada, omurilikte bir sakatlık var mı diye, fakat aynı haftalarda ayrıntılı usg de isteniyormuş. Ayrıntılı usg de bunlar zaten görüldüğü için bazı doktorlar 3 lüye gerek duymuyorlarmış. Benim doktor "obsesifim ben, ben isterdim" demişti. ama bakalım İzmir'deki yeni doktor ne diyecek?

o kadar mutluyum ki anlatamam.sabah gittim ve bebişimi gördüm nihayet...kocaman olmuş sıpa................(amma uzun yazdım kusura bakmayın, heyecandan):nazar:

Mercimekim hadi gözünaydın. Muayenenin iyi geçmesine sevindim. Grubumuzda erkek popülasyonunda patlama olacak gibi görünüyor. Ben de çatlıyorum meraktan ama hayın doktorum söylemedi. P.tesi gidersem ümmüğüne çökecem :eek:klava: "ne görüyon söle bana" diye.

mercimekim gözün aydın, oh ne güzel.. geçmiş olsun, eminim, kan sonuçların da iyi çıkacaktır. Çok sevindim..

CANIM mercimekim cok sevındım erkek erkek ve erkek bende sanırım yarın erkek haberıyle gelıcem hayırlısı ama AZ ÖNCE EŞİME KAYNANAMI ARATTIM VE MERCIMEK KÖFTESI İSTEDİĞİMİ BİRLİKTE EĞER AKŞAM İŞİ YOKSA YAPABİLİRMİYİZ DEDİĞİMİ DEDİM YAPARIZ DEMIShihoyyyt YUPYYYYYYY

Yaaaa içime karamsarlık çöktü. Kızlar benim ikili testte sadece ense kalınlığı bakılıp kan alındı. Öylesine eline ayağına baktık ama tek tek ölçüm yapılmadı. Ama bazılarınızın her şeyi tek tek ölçülmüş. Daha sonuçları almadık. Sonucu alınca mı bakacaklar acaba?? İst.da ayrıntılı bakan özel merkezler varmış onlara mı gitmeli:uhm::uhm:
Öff ufunet bastı :nazar:

bozma moralini AİDA cım, bazı doktorlar kendi kendilerine ölçüp bakıyorlar. sana bişey söylemiyorlar. mutlaka bakmıştır o herşey normal mi diye. ama için çok huzursuz olacaksa gel istersen istanbula, acıbadem ataşehirde murat yayla var çok iyi bu konuda. ben bayıldım adama. hiç acele etmiyor, tam bir saat baktı bizim bebişe. bir yandan ölçüyor allah ölçüyor bir yandan da sohbet ediyor, her istediğini sorabiliyorsun. gelmeyi düşünürsen tavsiye ederim.

mercimek gözünaydın canım, tahlillerde güzel çıkar oh negüzel :))

YUPİYYYYYYYYYY nasılda dıkkat cektık bebişim dımı:roflol: tamam ya kızmamıstımkı kımseye MİNİŞİM benım ben oylesıne yazdım sanırım ben kırdım sımdıde sızıı aman neyse sız olmassanız benım bebiş cok üzülür diyoki teyzoşlarımı üzme sonra benıde sevmicekler dıyo :) tamamı cicişlerim bu arada ay ay bı yarın olsa artık AFTABRU böyle iltifatlara bayılıyorum valla cok mutlu oluyorum EVRİŞİMDE pembe göbiş diyo bayılıyorum NORRA DİDE BABY onlar yoklar ya nerdelerkım acep ya bak yıne mercimek dedınız yaaa mercimek köftesı ıstıyorum ben ama yaaa cok cektı canım sımdı yawf

COMELY canım mesela mercimek köftesini unut. o çok gaz yapar. sen şu aralar mideni yormayacak şeyler yemelisin canım. sonra için dışına çıkıyor

kızlar bir şey sorucam sizee
dün doktorum Afsef 500 mg verdi idraryolu enfeksiyonu için, çok midemi bulandırıyor su bile içemiyorum
şimdiye kadar hiç midem bulanmamıştı bu derece acaba antibiyotiktenmi ?

Kıslarr, ben birazdan çıkıcam, kendime hamile pantolonu alıcam, :CüvCüv: bir arkadaşımın 4 aylık bebişi var, daha yeni gidicez yarın, eşimle birlikte ona bir tulum alıcaz. Çeyrek 75 tl olmuş yuffff!!

Duş alıcam çıkmadan önce, saçıma fön çektiricem, kaşlarımı yoldurucam, (insan dönüşeyim azcık) şu kıl tüy meselesini napsam bilemiyorum. Ben epilasyona gidiyordum, kollarım ve bacaklarım oldukça azalmıştı. Aslında koltuk altı ve özel bölge de azalmıştı ama, 1-2 mm de olsa koltuk altım rahat edemiyorum, jilet yapa yapa eski haline getirdim.

Epilasyon aletimi de kardeşime vermiştim. Geri almak istemiyorum, kız yurtdışına çıkacak.. Anneminkinden mi otlansam? PÜfffff.. Ne çok derdimiz varmış..

Merhabalar, dün ikili test günümdü. İnsan gerçekten hem şaşırıyor hemde heyecanlanıyor.Her yerini ölçüyorlar, midesine kadar. Kan testi sonucum haftaya salıya çıkacak. Bu arada doktor bebeğinizin cinsiyeti %70 KIZ dedi. Ultrasona göre 13 hafta 1 günlük hamileymişim ve muhtemel doğum tarihimde 13 ağustosmuş, bundan sonra bu değerleri dikkate alacakmışım. Bebeğim de ultrasondaki ölçümlere göre hamdolsun sağlıklıymış, inş kan değerlerimde normal çıkar. Umarım herkesin test sonuçları güzel çıkar ve inş herkesin bebişi sağlıklı olur......
Ay süper canım yaa, gözün aydın :nazar: iyi kötü cinsiyeti de belli olmuş sayılır artık, %70 bi ihtimal az değil.. Bende pazartesi gidicem, umarım aynı mutluluğu bende tadarım :1hug:
benimde yarın randevum vaR ikili testi yaptırıcam. ben sizin gibi sık yazamıyorum yazdıklarınızıda okumaya çalışıyorum.benim içinde dua edin!!.....
Dularımız seninle canıım, güzel haberlerle dön inşallah :Saruboceq:
o kadar mutluyum ki anlatamam.sabah gittim ve bebişimi gördüm nihayet...kocaman olmuş sıpa..7 cm olmuş ve günümle uyuşuyor...önce yüzüstü yatıyo..sonra dr.um uğraştı ve sırtüstü yattı kerata..ensesini ölçtü..önce 2mm..sonraları 1,9 mm.çıktı (sanırım en fazla benimki çıktı.) telaşlandım biraz ama dr.um normal olduğunu söyledi...heryerini ölçtü..kalp grafiğini gösterdi....herşey herşey normal dedi...ellerini, parmaklarını, ayak parmaklarını tek tek saydık..normal dedi..ben bu çocukta pek bi risk göremiyorum dedi.. yavrum elini yüzüne götürdü..parmağını emdi..ayakları bağdaş kurmuş haldeydi...kızlar daha nasıl anlatayım size heyecanımı...kızkardeşim de kameraya çekti..babamız için..malum şehir dışında...veeeeeeeeeee ...dr.um cinsiyetini görebiliyomusunuz dedim.ben sanki çük gördüm gibiydi bacak arasında...dr.da dedi tecrübelerim ve gördüğüm kadarıyla bu bir erkek....ama gelecek ay kesinleşmiş olur dedi....kan verdim test için..salıya alcam...inş.bi sorun çıkmaz arkadaşlar...gyno ferro sanol demir hapı ve balık yiyemiyorum dediğim için beslenme desteği omega 3 vectomega verdi...''sen çok araştırıyosun..araştır,oku dedi ama kötü düşünme, heyecan yapma dedi''kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür diyorum..dualarınız için...eylemcim vural bey bugün formundaydı...sabah erken gittiğim için henüz yorulmamıştı..neşeliydi..ama çok hastası vardı bekleyen..öpüldü herkes....(amma uzun yazdım kusura bakmayın, heyecandan):nazar:
Ayyy canıııııım çok sevindiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim hihoyyythihoyyythihoyyyt MAŞALLAH :nazar: Darısı başıma inşallah :Saruboceq: Sende benim için dua et nolurr...Kaldı 3 güüüün delikafaduldendelikafadulden

kızlar bir şey sorucam sizee
dün doktorum Afsef 500 mg verdi idraryolu enfeksiyonu için, çok midemi bulandırıyor su bile içemiyorum
şimdiye kadar hiç midem bulanmamıştı bu derece acaba antibiyotiktenmi ?
canım aksef kuvvetli bir antibiotik ama doktorun verdiyse zararlı değildir. sen yinede prospektusunu okumadan içme gbelikde kullanım sınıf neymiş?

iyiyim canım geceleri sağa sola dönmekten sabahları yorgun uyanıyorum.onun dışında iyiyim.

Kızlar karnınızın üstüne yatıyormusunuz.doktoru bu konuda bilgi veren oldumu.bence bebişimde benimle birlikte gece uyumuyordur.o kadar dönüşler yapıyorum ki eşim bile uyuyamıyor.bebişimde iyi dayanıyor sarsıntılara

evet canım ben hala yüzüstü yatıyorum genelde. En konforlu öyle uyuyorum. Doktora soracağım pzts günü

AFTABRUCUMMM ya ama canım cok ıstedı kaynana maynana ama yaparım demıssositososito:sm_cool: aksam yıcem umarım dokunmaz ya :Saruboceq: bu arada liste için tekeşşür etmişiniz ya ben renk veremıyom yazıları nasıl kalın renklı yapıyonuz ben yapıyom cevapla dıyınce aynı siyah cıkyooooo :uhm:

canım aksef kuvvetli bir antibiotik ama doktorun verdiyse zararlı değildir. sen yinede prospektusunu okumadan içme gbelikde kullanım sınıf neymiş?

B katagorisi yazıyor, şimdiya kadar hiç bukadar bulantım olmamıştı bence antibiyorit yüzünden oluyor , yan etkisinde bulantı kusma yazıyor

X