2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

milkshake önce Google Translate sitesine giriyorsun oraya bi boşluk var oraya
"http://www.childbirth.org/articles/boyorgirl.html" bunu copy paste yap
altında iki kutucuk var ilk kutuyu english ikici kutuyuda türkçe yap sonra translate yazan kutucugu tıkla

çok komik çevirmiş ama bol bol gülersin : )

bu türkçe ama..biri daha türkçeye çevrsin bence..anlaşılmıyoki...ne sormaya çalıyo..petrik sen anladınmı...yeni türkçe öğremiş yabancı içi biri yazmmış sankim:roflol:

aftabru ne güzel göbüş öle..sadece göbek...sen doğumdan sonra hemen fit olanlardan olcaksın bence....

irem mercimek canım arkadaşlarım çok sağolun desteğiniz için.
Kayracıım ne demek canım yaa, her zaman yanındayız.. Kocamaan öptüm senii a.s.
kızlar albümüme 5 tane göbek foto ekledim. en şiş duranı akşam çekildi. diğerleri sabah. epey emek verdim yani, poz poz çektim.
Canım fotoğraflarının hepsi birbirinden güzel.. Ee tabii malzeme güzel :nazar: İlk koyduğun fotoğrafa göre biraz daha belli olmuş artık göbişin yerimseniben eee bebişimiz de büyüyor tabi içeride :emir_bebek: Tazefasulyenin de dediği gibi harika bir hamile vucudu olmuş ve olacak.. zayıf olup da sırf göbeği olanlar cidden çok hoş görünüyor :1rolleyes:

%63 boy % 36 girl çıktı bende.. şimdi gelelim şu sivilce işine 14 haftadan önceki hallerinizi önemsemeyin çünkü anne asıl ozaman guzelleşiyor yada çirkinleşiyor...

Hoşgeldin Aida...... :)))) sultanlık zamanların bitmiş anlaşılan :))) aramıza hoşgeldin :) Norra başladı yine ağlamaya, kıyamam ya... gel diyoruz işte sana... bı ayrılamıyorsun kayınvalıdenden :)

kuzum benim ayrilamadigim kayinvalide degil kocisim, kiyamam ben ona bi basina buralarda:)))

kızlar gece uykularınız nasıl. sabah yorgun kalkıorum yatış pozisyonlarını deniorum hepsi rahatsızlık verici. its a girlll çıktı ben de %65 bakalım doğru mu bu test :) galiba her hamilelik her hamile farklı bu yüzden doktorlar söleyene kadar herşey hurafeden öte gidemeyecek.

bende gece yatağa yatınca 3 saat bi o yana bi bu yana dönüyorum hiç rahat edemiyorum sabah her kalktığımda da sanki bir sürü iş yapmışım gibi yorgun hissediyorum bulantılarda cabası tabii allah her şeyin hayırlısını versin hakkımızda

bu türkçe ama..biri daha türkçeye çevrsin bence..anlaşılmıyoki...ne sormaya çalıyo..petrik sen anladınmı...yeni türkçe öğremiş yabancı içi biri yazmmış sankim:roflol:

sana katılıyorum arkadaşım bende sorduğu soruların çoğunu anlayamadım ne demek istediğini:eek: ama anladığım kadarını cevapladım %42 erkek % 58 kız çıktı:nazar:

%47erkek..........%52 kız çıktı... ama neyi işaretledim anlamdım anlamay çalıştığım kadarıyla

çok komik çok güldüm eğlenceli oldu :dance: napalım idare edicez
tam anlayamadım tabi anladıgım kadar cevapladım
%47 erkek % 52 kız çıktı

ben akşam hangi saatte uyursam hiç fark etmez sabah 5 de uyanıyorum sonra zor uyuyorum dön dön yattıgım yerde başım dönüyor

kızlar cep telefonu çaldıkça kasıklarımda ağrı oluyor aftarbunun anlattıgı aklıma geldi bebeğim telefon çalınca zıplıyor yerinde heralde benneyaptımki işyerinde mecbur konuşuyorum hergün, inşallah bebeğime zarar vermiyordur

ayy kılzra bir ingilzce ögretmeni olarak bu çeviryi eshefle kınıyorum ve gülmekden ölüyorum..rsmen kelime kelime çevirmiş anlam ve cümle yapısı sıfır...

kızlar ben o testin turkcesine baktım ama Allah sizi inandırsın hicbisey anlamadım cok sacma bir tercume olmus

ya bu arada kızlar sizlere birşey sormak istiyorum benim hani şu malum lekelenmeler 6. haftada gelmeye başlamıştı ve ben ozamandır progestan kullanmaya devam ediyorum sabah 1 akşam 2 tane en son geçen cuma gittim dr.a artık yavaş yavaş bırak dedi yani günde 3 tane alıyorsun sonra günde 2 taneye indir daha sonra günde 1 taneye indir böyle birkaç gün kullan ve bırak dedi... ama ben tedirginim ya bıraktıktan sonra kanamam falan olur diye korkuyorum.... kullananlar vardı aranızda sizler nasıl yaptınız eğer bıraktıysanız kanamanız falan olmudu....

canım ben progestan değil prognexy kullandım progestandan iki kat daha fazla progesteron hormonu taşıyor.günde üç tane alıyordum yani sen günde 300 mg progesteron alırken ben 600 mg alıyordum.sonra günde ikiye düşürdüm.sonrada günde bire düşürdüm.en son isw prognexy bırakıp günde bir tane progestan aldım.bende senin gibi korkuyordum ama hiç bir şey olmadı çok şükür.zaten benim doktorum 10.hafta bittikten sonra tamamıyle kesti.10.haftadan sonra bir işe yaramıyor dedi.bebeği artık yumurtalıkların salgıladığı progesteron hormonu değil plasenta koruyacak dedi.bende 10.haftadan sonra tamamıyle kestim.korkmana hiç gerek yok.bebeğin çok büyümüş maşallah.düşük tehliken ciddi oranda azalmıştır

ya kızlar.rahatsız edici bir ağrım var. kasıklarımda değil.tam rahmimin sağ ve sol tarafları yani kasıkların 4 parmak üstü.belimde ağrıor.belli dönemlerde sizinde olduysa tamam ama olmadıysa doktora gidicem. hep bir batma ve ağrı var. 10 h 6 günlüğüm. sizde de bu dönemde oldu mu

Kizlar slm daha yeni bitirdim yazdiklarinizi...
Sivilce olayi bendede var, alnimi ve cenemi sivilceler bbasti, esim cok sirin oldun dese de hamilelikten beri ben kendimi cirkinlesmis buluyorum, yada kendime bakmadigimdan da olabilir, cunku saliverdim artik, ne makyaj ne maske hic bisi...
Gece uykusuzluk bendede basladi, ozellikle yatakta donerdekn sanki bel kemigim aciliyr onu hissediyorum, yer mi yapiyor acaba, kalca ve bel kemigim agriyor, surekli donuyorum, dondukce agri daha belirgin oluyor, surekli uyaniyorum...

gunaydın en guzeeel anne adayları. nasılsınız?
ben 1 haftadır sabahları çıkarmaya başladım... gunun geri kalan kısmında rahatım çok şükür..
bu arada bişey sorcam ya hani bol su içmek düşüğü engeller gibi bişeyler yazmışsınız ayhhh ben 6haftalıkken leke gelmiştide ben tüm gun suya hasret kalmıstım su içicem wc ye gidicem ve kan görücem korkusuyla...yani eminmisiniz doktor mu söyledi..?

bu arada dün bi arkdas erkeke bebek annesine sivilce hormonu salgılarmış diye yazmıştı ne kadar dogru acaba çünkü bende felaket sivilceler çıktı yuzumde...bu arada bebeginn cinsiyetini ruyasında gören varmı merak ediyorum.. ben geçenlerde gördümde..

ayyh bu merak fena bişey ya denemdiğimz yöntem klmadı.en son yuzuk denedik.çin takvimi kaynanamın yuzuk metodu ve eşimin ve benim rüyalarıma göre vee etrafdaki yaşlı teyzelerin düşüncelerine göre oglumus olcakmıs ama bakalım hayırlı saglıklı sıhhatli eli ayagı düzgün.yüzü güzel huyu guzel evltalar versin Rabbim inş.

kesinlikle doktorum hala bol su içmemi istiyor geçmişte düşük tehlikesi geçirdiğim için.bana doktorum düşüğe en iyi gelen şey sudur dedi ve her gittiğimde de bu konunun üzerinde durdu.bir ara ikinci bir doktora görünmüştüm oda bol su iç sakın susuz kalma dedi.bir arkadaşım adanada düşük tehlikesi geçirirken günde en az üç litre su içmesini önermiş doktoru.bende önceleri çok korkuyordum su içmeye tuvalete giderim sık sık diye ama doktordan sonra çok su tüketmeye başladım.bebeğin suyu 3 saatte bir değişiyor kızlae o yüzden de çok önemli su

Herkese merhabaa,

Hatırımı soran tüm arkadaşlara teşekkürler. Ben iyiyim. Dün doktora gittik. İkili test yapıldı ama sadece ense kalınlığı ölçtü ve kan aldı. Elini, ayağını, gözlerini falan gösterdi bize. Doktor, "cinsiyetini bir ay sonra söyleyeceğim, bir tahminim var ama şu an yanılma payı yüksek onun için söylemeyeceğim" dedi. Meraktan çatlıyorum.

Helincim oğluşun hayırlı olsun, sağlıkla doğsun inşallah. İlk cinsiyet öğrenen sensin galiba.:ecrin_bebek: Helinden başka cinsiyetini öğrenen var mı ki?

Midesi hala çok bulanan var mı :uhm: Benim bulantılarım azalması gerekirken artmaya başladı bu hafta. Önceden sadece kokuya bulanırdı, şimdi durduk yerde bulanıyor. İdrar yollarında enfeksiyon olursa bulantı artar dedi doktor, tetkik yaptırdık ama sonuç temiz. Doktor, hamilelik bulantısı ozaman diye bağladı. Ama bana garip geliyor. Sürekli öğürme halindeyim kafamçokkarıştı

ya bu arada kızlar sizlere birşey sormak istiyorum benim hani şu malum lekelenmeler 6. haftada gelmeye başlamıştı ve ben ozamandır progestan kullanmaya devam ediyorum sabah 1 akşam 2 tane en son geçen cuma gittim dr.a artık yavaş yavaş bırak dedi yani günde 3 tane alıyorsun sonra günde 2 taneye indir daha sonra günde 1 taneye indir böyle birkaç gün kullan ve bırak dedi... ama ben tedirginim ya bıraktıktan sonra kanamam falan olur diye korkuyorum.... kullananlar vardı aranızda sizler nasıl yaptınız eğer bıraktıysanız kanamanız falan olmudu....

Milkshake ben iki hafta önce progestanı bıraktım. Kanamam olmadı, günde iki kere alıyordum. Bire falan indirmeden kestik ilacı. 12. haftadan sonra progestanı bebek üretmeye başlıyor. İlaç takviyesine bu yüzden gerek kalmıyor. Kaygılanmana gerek yok canım.

Hoşgeldin Aida...... :)))) sultanlık zamanların bitmiş anlaşılan :))) aramıza hoşgeldin :) Norra başladı yine ağlamaya, kıyamam ya... gel diyoruz işte sana... bı ayrılamıyorsun kayınvalıdenden :)

Evrişcim evet bitti o sultanlık günleri. Eve gelmeyi hiç istemedim. Annem 70 yaşında ve elimi sıcak sudan soğuk suya sokturmadı. Ana gibi yar olmaz diye boşa dememişler.

X