2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

helin hivda gözün aydin canim.yazdigim gibi benimde yarin randevum var ve benimkide tam neredeyse 14 haftalik oluyor.belki bende yarin cinsiyeti ögrenebilirim..zaten bir oglum var bakalim bu ne olacak..seni duyunca dahada heyecanlandim..bende mi cikolata yemeliyim..gecen defa benimkide poposunu dönmüs yatiyordu..ayrica senin dogum tarihin agustosun kaci??

helincim tebrikler.cok sevindim bebişini gördüğüne.yanlız doktorlar hepimize erkek dedi.bi yanlışlık var bu işte:)benim arkadasıma da %80 erkek dedi pipisi bile vardı amaaaaaa 5. ayda kız olduğunu öğrendiler.ve şimdi nur topu gibi bir kızları vaarr.. :))))))

figencim tabii doğana kadar allah bilir.bana pipisini gösterdi hatta testislerini bile gördüm aynı zamanda kız kardeşimde gördü.%99 erkek dedi.

birde kızlar ikili test için 12+4 günlükken dört boyutlu ultrasona girdim.aslında ben orda erkek olduğunu görmüştüm.pipisini testislerini.eşimde yanımdaydı.dışarı çıkar çıkmaz eşim erkek olucak ben gördüm dedim.ende ona bende gördüm ama yanılıyor olabiliriz.doktorlar bile karıştırıyorlar dedim.bir dahaki gitmemizde daha da netlik kazanır.belki çoğumuz erkek doğuracağızdelikafadulden doktorum çok kesin konuştu artık bilmiyorum göreceğiz.

helin hivda gözün aydin canim.yazdigim gibi benimde yarin randevum var ve benimkide tam neredeyse 14 haftalik oluyor.belki bende yarin cinsiyeti ögrenebilirim..zaten bir oglum var bakalim bu ne olacak..seni duyunca dahada heyecanlandim..bende mi cikolata yemeliyim..gecen defa benimkide poposunu dönmüs yatiyordu..ayrica senin dogum tarihin agustosun kaci??

doğum tarihim 29 temmuzdan başlıyor ağustos 1 e kadar.ben bir ağustos diyorum ağustos annesi topiğinde biri olarak

Herkese Merhaba, on gündür yoktum ama kimse yokluğumu fark etmemiş. senağlama Annemlere gittik ve bilgisayar olmadığından size de yazamamıştım. Annem bana 10 gün bebekler gibi baktı Allah razı olsun. Siz beni merak etmeseniz de ben sizleri çok merak ettim. Eve gelir gelmez siteye baktım, ooo neler olmuş neler... Göbişler fora:CüvCüv: Hepiniz çok tatlı çıkmışsınız. Daha geçmişi okuyamadım. Okudukça yazacağım.
Sevgiler herkese

Helincim cok sevindim gozun aydin:)) benime randevum carsamba gunu 2li icin ama daha bizim cinsiyet belli olma heralde??uff cok merak ediyorum...

Herkese Merhaba, on gündür yoktum ama kimse yokluğumu fark etmemiş. senağlama Annemlere gittik ve bilgisayar olmadığından size de yazamamıştım. Annem bana 10 gün bebekler gibi baktı Allah razı olsun. Siz beni merak etmeseniz de ben sizleri çok merak ettim. Eve gelir gelmez siteye baktım, ooo neler olmuş neler... Göbişler fora:CüvCüv: Hepiniz çok tatlı çıkmışsınız. Daha geçmişi okuyamadım. Okudukça yazacağım.
Sevgiler herkese

canim hosgeldin...nasilsin??:CüvCüv:bi problem yok dimi, ne guzel annen sana bakmis, ben de annemi istiyorummm....mirmirmirmir

Helin gözün aydın arkadaşım.. Allah analı babalı buyutsun.. bakalım benımkındeki hcg degeri de 30.. bende de erkek cıkarsa sınır benim sanırım..

Gecen sene dogum yapan arkadasımın hcg degerı 43 idi.. kızı oldu..

Esimin arkadasının bebeğinin değeri 27 imiş onun da erkek olmuş.. ne kadar ince çizgilerde.. hakkımızda hayırlısı inşallah. :))

Hoşgeldin Aida...... :)))) sultanlık zamanların bitmiş anlaşılan :))) aramıza hoşgeldin :) Norra başladı yine ağlamaya, kıyamam ya... gel diyoruz işte sana... bı ayrılamıyorsun kayınvalıdenden :)

Helin, oğlun hayırlı olsun canım :) Ayrıca 2 erkekle kolay gelsin.. Demek amuda kalkıyordu sıpa :)

Ben de yarın gidiyorum, çikolata yiyip gidicem, cinsiyet göremem ama,hareketini görmek istiyorum. Akşam gene usg videolarını izledim. Çok gaza geldim. Bir de doktorum çok anlayışlı, iletişimi çok iyi olan bir bayan. Çok nazımı çekti sağolsun, ona bir şal aldım, bir de not yazdım içine kızlar. Muhtemelen yarın son defa (sondan 1 önceki defa da olabilir) göreceğim. Bİr sonraki muayene ne zaman olmalı acaba? İkiliden sonra? Neyse yarın öğrenirim.. İyi geceler..

gunaydın herkese
macera dolu ruyalarla gecen bir gecenin sabahından selam
ruyamda dislerim oyle agrioduki annem beni dra goturuyodu
bi uyandım gercekten sızlıolar ruyadakinin aynısı
kalktım tuzlu gargara yaptım uyumusum
sonra 5bucukta uyandım susuzluktan yanıorum 2 bardakta su ictim
sabah 8de uykumun en tatlı yerinde alarm caldı
offf offf :)))
galiba ilerdede uykunun en tatlı yerinde bebis uyanacak oyle tahmin ediorum
hcg den once ve hcgden sonra die 2ye ayıralım hayatımızı :))))

günaydın hepinize.....

ben bugün biraz daha iyiyim şükürler olsun ama burnum tıkalı nefes alamıyorum koca gece ağzımdan nefes aldım ondada dilim damağım kurudu....

helincim çok sevindim senin adına rabbim sağ sağlim kucağına almayı nasip etsin evladını.... bakalım sen öğrendin cinsiyetini sıra bizde ama benim daha koca 3 haftam var bebişimi görmek için çabuk geçsin istiyorum....benim içime hep kız doğuyor ama nasip tabi sağlıklı olsunda hatta eşimede dedim dün akşam kızımız olacak diye oda alıştı hemen bu fikre ama bakalım 3 hafta sonra tahminle göreceğimiz şey aynı olmayabilir bakalım hayırlısı sağlıklısı olsun inşallah...

comely canım sana çok üzüldüm dün akşam tam sana cvp yazıyordumki elektrikler gitti malesef yazamadım.... bilmiyorum geçmişi tam olarak okuyamadım gelişmeler ne ama senin yerinde olsaydım patron falan dinlemez alır çantamı çıkardım önemli olan benim ve bebeğimin sağlığı ve hemen soluğu dr.da alırdım.... çünkü az yada çok kanamaların hepsi önemli dr.a görünmek en azından bir muayene olmak gerekir.... belki dün istifra ederken zorlandın belkide ondan gelmiştir... inşallah canım bir daha gelmez.... kendine çok iyi bak geçmiş olsun....

tazefasülye beni dr.um ikiliden 1 ay sonra çağırdı kontorole herkes için aynımı bilmiyorum ama ben ufak bir hile yaptım ben en son 24 ocakta gittim bebeğimi gördüm ve ikili için kanımı falan verdim ondan 7 gün sonrada tahlil sonuçlarımı almak için gittim ama zaman beni muayene etmedim sadece sonuçlara baktı ve 1 ay sonra gel dedi bende en son muayene olduğum tarihi hesaba katıyorum yani 3 hafta sonra gidicem allahın izniyle öyle özlüyorum ki onu öyle merak ediyorum ki hergün görmek istiyorum hemde saatlerce bakmak istiyorum ona....

esrako hoşgeldin canım sanırım iyileştin.. dün sormuşsun ama cevap yazamadım benim dr.da bize bebeği gösteriyor ve daha sonra ekranda ölçümler yapıyor birşeylere bakıyor ne bilim bir tuşa basıyor bebeğin gösdesi mavi ve kırmızı harita gibi birşey çıkıyor sanırım organ gelişimine falan bakıyordur çünkü her gidişimizde herşey normal bebeğin boyu gelişimi gayet normal diyor bilmiyorum..... benim gittiğim hastane özel hastane tabi o kadar kapsamlı olmasada kendi çapında biryer 4 boyutlu ultrasona girmek için gün aldık 4 nisana ayrıntılı olarak ozaman herşeyine bakılacakmış....

ya bu arada kızlar sizlere birşey sormak istiyorum benim hani şu malum lekelenmeler 6. haftada gelmeye başlamıştı ve ben ozamandır progestan kullanmaya devam ediyorum sabah 1 akşam 2 tane en son geçen cuma gittim dr.a artık yavaş yavaş bırak dedi yani günde 3 tane alıyorsun sonra günde 2 taneye indir daha sonra günde 1 taneye indir böyle birkaç gün kullan ve bırak dedi... ama ben tedirginim ya bıraktıktan sonra kanamam falan olur diye korkuyorum.... kullananlar vardı aranızda sizler nasıl yaptınız eğer bıraktıysanız kanamanız falan olmudu....

Helincim gözün aydın canım...ne güzel, hayırlı haberlerle dönmene sevindim..
darısı benim gibi bekleyenlerin başına....

kızlar ben geldim.daha yeni eve girdim ve hemen yazmaya başladım
bebişimi gördüm çok büyümüş teyzeleri.boyu 11 cm olmuş ve 97 gr kilosu maşallah.artık haftasını belirlemek için dört farklı ölçüm alıyor doktor.kafa çapı karın boşluğu üst bacak kemiği ve şakaklar arası mesafe.bu ölçümlerden sonra haftayı belirliyo.3 gün artı ve eksi yanılma payı varmış.bebişim 14+1 idi.ben 14+3 sanıyordum.doktorum üç günlük yanılma payı var dedi.bebişimin gelişimi iyiymiş.
kızlar çikolata yiyerek gittim bebişim cok hareketliydi.amuda kalkmış dedi doktor.bacakları yukarıda kafası aşagıda bacaklarını açıp kapatıyor kollarını ellerini oynatıyordu.çok güzeldi.
birde artık kollarını kafasını bacaklarını bütün olarak değil parça parça gösterdi doktorum.sanırım büyüdükçe bebek bütün halde görüntü alınamıyor

veee benimde bir oğlum olacak.cinsiyeti kesin olarak erkek dedi.hadi yine biz % 1 yanılma payı var diiyelim ve %99 erkek dedi.pipisini bile gösterdi ve bende net olarak gördüm.
bende free beta hcg tuttu kızlar.beta hcg 15 idi bende.belki 50 nin değilde 30 altı erkek oluyordur
geçmişi okumadan yazdım şimdi geçmişi okuyacam.birde bugün kendime hamile pantolonları aldım.hem kumaş hem kot.geçmişi okuduktan hemen sonra döneceğim

çok güzel haberler bunlar ya..demek erkek seninki de..hızla çoğalıyor erkek sayısı hemen hayaller kurmqaya başlayabilirsin...doktor erkek dediğinden beri ben hep öyle yapıyorum..erkek kıyafetleri falan aldım..oğluuum,oğluşum diye seslenip provalar yapıyoruz eşimle:) Allahım onları sapasağlam bağışlasın bize:CüvCüv:

MİLKSHAKE ben kullanıodum bıraktım 3 ay dolana kadar kullandım dr enson gittigimde 2 hafta daha kullan demis 1e indirmisti fitili bende oyle yaptım evdeki kutuda var ama kullanasım yok boggg geldi fitilden zaten 3.aydan sonra progestanın gorevini plesenta ustleniomus ondan dolayı yavas yavas bırak korkma bisey olmaz . hem progestanında kesin korudugu kanıtlanmıs deil teselli icin veriolar.vucuda sıkıntıdan baska bisey vermio...
benimde buaralar memislerde hassasıyet acıma durdu simdilik dinlenmedeyiz :) sizde ne alemde

Kizlar sagolun moral verdiniz ama bende comely gibi suan bilgisayar basinda agliyorum bi yandan okurken yazilanlari..Ya bu nasil bir mantik biz cancer degiliz, hasta degiliz sadece hamileyiz, ama dogum sonrasi alinacak 3 ay izinde maas odemek zor geliyor..Maddi olarak okadar kasilmayiz ama benim kizdigim yapilan haksizlik, cok agrima gitti...

nora maalesef demek dunyanın heryerinde hamile bayana bakıs acısı bu.
bende onceki dogumumda sut izni aldım diye mudurumuz bayan ki benle arası çok iyiydi beni o ise almıstı ve herkes inanamıyordu bu kadının birinle anlastıgınaa yani benle falan ama sut iizni alınca kadın sut iznide neymis falan diye arkamdan attı tuttu ki iki sene evel kendi ikiz doum yapmıstı anlamıycak durumdada değil ama iste naparsın ve ben ilk isten çıkarılanlar arasında oldum dogum sonrası .
ama bu da hayatımızın bir donemi on tane doguracak değilsin bosver bu donemde boyle olsun. sayet maddi çok zorlanmayackasan tabi

akıntılar ne alemde ya onu sorcam unutuyorum. benim normal devam edio beyaz sarı su gibi arası ama acaba kesilmesi gerekiomuki siz ne durumdasınız

benim bu ara arttı sanki akıntılar her tuvalete gidisimde sildigimde beyaz sefaf arası birsekilde mutlaka jelimsi birseyler oluyor hiç kupkuru olmuyor.

kızlar ben hala yüzüstü yatıyorum. en çok öyle rahatım. bi de ilerde göbek iyice çıkınca yatamayacağız ya, şimdi son demlerini sürüyorum bu keyfin...
cevizden tiksinmedim, ama muzla karıştırınca daha hoşuma gidiyor. bi de zararlı mıdır bilmem ama ceviz pestilin içinde de güzel oluyor BABYMOM. bi de istersen , temiz bir yerden pestil bulabilirsen.
aftabru nası yatıyorsun yuz ustu ezilir gibi gelmiyormu ben bir aydır falan hiç yatmıyorum yuz ustu hatta ç ok yatasım geliyor ama yatamıyorum korkuyorum.

kızlar, EVRİŞ e de bahsetmiştim, hani linkini de verdi EVRİŞ, NAT GEO nun "yaşama yolculuk" belgeselini izlemeyeniniz varsa mutlaka izleyin. ben iki kere izledim. hala arasıra takıp "bu hafta neler oluyordu bebişe" diye bakıyorum. çok zevkli animasyonlar simulasyonlar var. netten indirmedim ben, dvd si 12 ytl mi ne, uğraşmak istemeyen alsın mutlaka. herkes izlesin.

bende bahsettigin belgeselin netten online izleme linkini atmıstım ama pek kimse ilgilenmemisti benim linke yanıt yazan hiç olmadı:; :) arkadasalr da linkler vermis bende yazayım tekrar tam linke tekrar bakamıycam ama izlemek isteyenler dizi,film,dizi izle,canli dizi,online dizi,film izle,sinema,online film,belgesel,komedi,sinemavideo.com a girip arama bolumune yolculuk yazarlarsa direk bu çıkıyor.
ikizler çok komikti ya birtanesi tekmeyi atıyor kardesinin kafyaa kafa yana savruluyor dısarda olsa bu olay içimiz erir içerde neler neler oluyor:)))

Helin, oğlun hayırlı olsun canım :) Ayrıca 2 erkekle kolay gelsin.. Demek amuda kalkıyordu sıpa :)

Ben de yarın gidiyorum, çikolata yiyip gidicem, cinsiyet göremem ama,hareketini görmek istiyorum. Akşam gene usg videolarını izledim. Çok gaza geldim. Bir de doktorum çok anlayışlı, iletişimi çok iyi olan bir bayan. Çok nazımı çekti sağolsun, ona bir şal aldım, bir de not yazdım içine kızlar. Muhtemelen yarın son defa (sondan 1 önceki defa da olabilir) göreceğim. Bİr sonraki muayene ne zaman olmalı acaba? İkiliden sonra? Neyse yarın öğrenirim.. İyi geceler..

fasulyelcim dr ikiliden sonra artık ayda bir goruscez demisti.
bu ctesi bende ikili sonucun ualmaya itcem ama ayda bir derken geçen hafta ikili yapılan tarihi baz almalıyız bence yoksa 5 hafta olur yani.
zaten uçlu yada dortlu çıkmıs yeni sanırım bu ara onuda yaptırcak olanalr var sa tam bir ay sonrada onun tarihi geliyor

ya bu arada kızlar sizlere birşey sormak istiyorum benim hani şu malum lekelenmeler 6. haftada gelmeye başlamıştı ve ben ozamandır progestan kullanmaya devam ediyorum sabah 1 akşam 2 tane en son geçen cuma gittim dr.a artık yavaş yavaş bırak dedi yani günde 3 tane alıyorsun sonra günde 2 taneye indir daha sonra günde 1 taneye indir böyle birkaç gün kullan ve bırak dedi... ama ben tedirginim ya bıraktıktan sonra kanamam falan olur diye korkuyorum.... kullananlar vardı aranızda sizler nasıl yaptınız eğer bıraktıysanız kanamanız falan olmudu....

milkhsahek hiç korkma guzelim bana hiç vermedi dr progestan falan
zaten pek çok yerde yazıyordu %5 etkisi oluyormus bi ilacların tutunmaya kanamayı durdurmaya fallan. yani hiç psikolojik takma kafaya bırak rahatca o ilaclar tutmuyor emin ol yani .

babycim sagol bakalım benimde haplar bitmek üzere şimdi günde iki tane alıyorum birkaç gün sonra teke indirip bıkacağım....benim gögüslerde de hiçbir acı yada herhangi bir gelişme yok sadece biraz daha büyüdüler sütyenlerim olmuyor artı birde sanki o gögüs ucundaki halka genişledi ve koyulaştı ve damarlar daha belirgin....

herkese günaydın canlarım bayadır giremiyordum nasılsınız güsel anneler ne var ne yok görüşmeyeli arkadaşlar:teytey::dance:

Helincimm, gözün aydın canım.. Çok sevindim, hem sağlıkla gördün bebeğini hem de cinsietini öğrendin, süper bişii bu yaa :nazar: Darısı başımıza inşallah :Saruboceq:

Mercimekiiim, kaldı 2 güüüüüün hihoyyythihoyyyt benim için de kaldı 6 güüüüün :dance:

Aidaacıım, hoşgeldin canıım aramıza yeniden.. Walla bende geçen hafta boyunca (1 hafta) yoktum. Hasta olduğum için giremediğimi söyledim halde takan pek olmadı senağlama En azından insan bi geçmiş olsun densin istiyor ama sanırım bunun nedeni hem sayfalar çok çabuk ilerliyor hem de sayıca maşallahımız var :nazar: Birbirimizi takip etmemiz zor oluyor.. O yüzden boşver arkadaşım, güzel bi 10 gün geçirmişsin.. Hiç canını sıkma, aynı güzellikle devam et yerimseniben

günaydın kızlar a.s.

Helin hayırlı olsun oğluşun : ) bende perşembe günü görücem bebişimi sabırsızlıkla bekliyorum :emir_bebek:
aidaa hoşgeldin hasılsın şimdi iyileştinmi ?
comely nasıl oldu acaba

göğüs ağrısı geçti sadece kaşınıyor, yüzümde bol sivilceler mevcut geçmiyorda :kızgın:

X