2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

folikle materna multivitamin figencim.

ins yarın ii haberlerle gelirsin muhtemelen obur bebis yapıodur

kızlar saolun.benim gecen hafta kanamam olmuştu.bebişlerim ikizmiş meğerse ama biri gelişmemiş doktor o yapıyodur dedi.bebişim iyiydi çok şükür kıpır kıpırdı.şimdi arada kahverengi lekelenmelerim oluyo.bundan deilde ben kanamadan korkuyorum.yarın kısmetse kendi doktoruma gidicem.ikilimizde var.inşl hayırlı sonuç alırız.
babymom canım dediğin gibi gündüz al ilaçlarını bazı ilaçlar yapabilir,belki öle rahat edersin.ne kullanıyosun?

Çok geçmiş olsun. İnşallah kanaman da olmaz hayırlısıyla atlatırsınınz bunları.

selam kızlar
8 hafta 3 günlük hamileyim ben daha öncede yazdım dün kontrolüm vardı kalp atışlarını gördüm minicik kalbi var o kadar tatlı ki.. gitmeden tedirgindim acaba kalbi atacakmı kötü bişey olur mu diye ama allaha çok şükür güzel kalbi olan bir bebek taşıyorum içimde... merak ediyorum nasıl benimle hemen hemen aynı günlerde olan ve aşeren varmı ben hem tatlı hem ekşi yiyorum benim ikizimmi olacak yoksa :KK70:

canim gozun aydin, durum bendede ayni gunum gunume hatta dakikam dakikama uymuyor, eksi tuzlu tatli aci ne varsa degisiyor as eriyorum...

günaydın arkadaşlar
esrako çok geçmiş olsun bende ağır bir grip atlatmıştım allah kolaylık versin umarım biran önce iyileşirsin

günaydın kıslar...
bu sabah nihayet sağlık ocağına gidip kaydımı yaptırdım....boyumu, kilomu, tansiyonumu ölçtüler..dr.umun yapmış olduğu kan tahlillerini istediler..bi sürü soru..soru..soru...evde kullandığım suya, ısınma sistemimize kadar...ama bebeğimle ilgili hiçbişey yapmadılar..çok üsüldüm..:çok üzgünüm:insan bi kalp atışını felan dinler dimi...ama yok...:1no2:
neyse, gelecek ay tekrar gelmemi söylediler..5.aydan sonra da tetanoza çağırdılar..bu kadarmış...:CüvCüv:

kizlarr gunaydin, burda hava super bugun, soguk ama gunesli apacik bir gokyuzu, isi ekip gezip tozasim var, ufff, gece uyuyaamama ragmen enerjikim bugun cok, allah allah bu hormonlar nelere kadir???

merhaba herkese..dün o meyveyi sipariş ettim ses çıkmadı henüz sözde arayacaklardı...ben de gittim 1 kiloya yakın chery dometes yedim tuzlayıp tuzlayıp..sonra bir mide yanması sormayın..üstüne ton balıklı salata yedim yine geçmedi...sonra kahvaltı ettim gece gece ..yerken iyi durunca mide başlıyor kaynamaya..şimdi de midem çok fena .çıkarmamak için kendimi zor tutuyorum...13.haftam bitecek neredeyse hala devam yaaaa.çok yoruldum

merhaba arkadaslar..nasilsinizz???ben bugün kendimi hic iyi hissetmiyorum...:çok üzgünüm:zaten havalarda soguk..bu yüzden icimden disari cikmakta gelmiyor..normalinde gezmeyi cok seven biriyim...ama inanin bana son 3 aydan beri iyice ev kusu oldum...sadece yemek icmek yatmak istiyorum..cokacimcoook allahtan istahim yerinde..bir an önce yaz gelsede bizde parklarda temiz havada hamileligimizin tadini cikarsak..:CüvCüv:

kızlar günaydın.nasılsınız?bugün 14+0 olduk 15.haftama başlıyorum.sorunsuz olur inşallah.bugün çok mutluyum 2 hafta sonra kayganam gelecek ya dün annemle telefonda konuştuk ben çok ağladım bebeğim artık yediklerimle besleniyor ve ben birşey yapamıyorum zayıf olacak gelişemeyecek diye...canım annem kıyamamış 2 haftalık yani kayganam gelene kadar gelmeye karar vermiş.annem konyada bu arada bense malatyadayım eşimden dolayı.kızlar bebişim beslenecek.biliyorsunuz 14.haftadan itibaren kanımızla değil yediklerimizle besleniyor.allahım tamamına erdirsin ama sanırım düşük olayı büyük ölçüde bitti.allahım ne zor günlerdi onlar...

hadi gözün aydın kayra annen geliyormus benim annemde yeni gitti sayılır.ben hala pek bişe yiyemiyorum ama daha 2 haftam var o zaman değilmi düzelirim belki.darısı bizimde başımıza sen 15. haftana geldin.
esrako geçmiş olsun.bidaha ateşlenmezsin inşalah.
benimde dişim bugun biraz daha iyi ama yinede dişçiye gitmem farz oldu.idare edilcek gibi değil çünkü.doktorumu bugun arayıp soracağım ve haftaya dişçiye gideceğim.nefret ederim dişçiye gitmekten ama mecburen gideceğim.
ya kızlar elevit içerken mideniz bulanmıyormu ben zorla içiyorum eleviti cok fena kokuyor zaten kocaman.içtikten sonrada tadı sürekli ağzıma geliyor tiksiniyorum.hamileliğin sonua kadar içecekmiyiz acaba.bugun midem kötu yine.

aman canımdikkat et şimdi çok kasma o senden besleniyor ama 14.haftadan itibaren sen ne yersen o kuzucukta onu yiyor.elevit hamileliğin sonuna kadar kullanılıyor yanlış bilmiyorsam.bana doktorum 3 aydan sonra veririm şimdi gerek yok dedi.demir içiyorum bende hemde solüsyon öyle berbatki.minicik şişelerde meyve suyuyla aıyorum ama o koku gitmiyor.
rabbim hepimize eksiksiz 40 haftaları göstersin inşallah.hergün biraz daha korkuyorum ama hareket ediyor ya korkum dağılıyor.darısı anne olmak isteyenlerin başına....

amni canım inşallah sağlıkla bebeğimizi kucağımıza aldığımız gunleri göreceğiz.bende kan ilacı alıyorum ama maltofer diye bir hap ya çiğneyrek yada yutarak yemek arasında alınan bir ilaç.elevit 9.haftadan beri kullanıyorum.ondan öncede folik plus kullanıyordum.eh tabi benim malum iğnler ve bebe aspirinide eşantiyon.

allah yardımcın olsun güzelim.olsun 9 ay sıkıntımız inşallah.ondan sonra sonbahar bitecek ve biz hep beraber asla bitmeyecek baharları yaşayacağız allahın izniyle.ne yapalım bizim hanileliğimiz kolay değil sağlık olsun...

selam kızlar bakıyorum sorunsuz bir güne başlamışsınız allah dahada güzel etsin benim bugün başım agrıyor sinizütten zannedrsem izmirde çok güzel güneşli bir hava var biraz soguk gibi ama yinede güzelkendimi iyi hissetseydim fındıgımla kemeraltına gezmeye gidicektik ama içimden hiçbirşey yapmak gelmiyor.
buarada bugün hayırlısıyla 3 ayım bitiyor kızlar zamanmı geçmek bilmiyor banamı öyle geliyor anlamadım ne zor şeymiş beklemek daha uzun bir yolumuz var degilmi

selamlar dün tam hevesle yazmaya sizleri tanımaya başlamıştım ki elektrikler kesildi çok uzun sürede gelmedi. dün gece ben bişeyler hissettim daha erken galiba bebeğimi hissetmem için ama bilmiyorum işte bişeyler oldu doktorum olabilir dedi inşallah bebeğimdir. cinsiyetini öğrenen var mı 12+6 şuanda salı doktara gidicem öğrenebilirmiyim çok sabırsızlanıyorum

cok basım agrıo disimde daha dogrusu dis etim bide ustune ustluk burnum kanamıs onu sonradan farkettim yine perperisan haldeyim anlıycanız.

Günaydın kızlar, boğazım mahfetti beni gece. Burnum tıkalı olduğundan ağzımdan nefes alıyorum, boğazım iyice kuruyor, sürekli gıdıklanma ve kaşınma hissi var boğazımda. Evde bir pastil vardı, doktora sorarak onu kullandım, pek işe yaramadı. Sabah eşimi gönderdim eczaneye, otacı ya da strepsils pastil alsın diye, eczanedekiler kesinlikle olmaz demişler..
Sonra diğer doktoru aradım, her pastili kullanabileceğimi söyledi. Hatta burun spreyi, boğaz spreyi vs..

Kızlar bir de manyak bir rüya gördüm. Ben 6 aylık olmuşum, ama bize ilişki hala yasakmış kaydirigubbakcemile3 (korkuya bak :)), tatile gitmişiz eşimle, bir gece eşim geliyor, "ne yaptın, nasıldı gecen" diyorum. "İyiydi biriyle oturduk bayağı sohbet ettik, takıldık" diyor. İyi, diyorum. Sonradan yattıklarını anlıyorum :)) Eşime kızıyorum, söyleniyorum, "ne var ki bunda" diyor -tatlicadiarzu- Amma da büyüttün, diyor.

kızlar saolun.benim gecen hafta kanamam olmuştu.bebişlerim ikizmiş meğerse ama biri gelişmemiş doktor o yapıyodur dedi.bebişim iyiydi çok şükür kıpır kıpırdı.şimdi arada kahverengi lekelenmelerim oluyo.bundan deilde ben kanamadan korkuyorum.yarın kısmetse kendi doktoruma gidicem.ikilimizde var.inşl hayırlı sonuç alırız.
babymom canım dediğin gibi gündüz al ilaçlarını bazı ilaçlar yapabilir,belki öle rahat edersin.ne kullanıyosun?

Peki figencim, o gelişmeyen bebiş ne olacak duracak mı orada? Geçmiş olsun..

günaydın kıslar...
bu sabah nihayet sağlık ocağına gidip kaydımı yaptırdım....boyumu, kilomu, tansiyonumu ölçtüler..dr.umun yapmış olduğu kan tahlillerini istediler..bi sürü soru..soru..soru...evde kullandığım suya, ısınma sistemimize kadar...ama bebeğimle ilgili hiçbişey yapmadılar..çok üsüldüm..:çok üzgünüm:insan bi kalp atışını felan dinler dimi...ama yok...:1no2:
neyse, gelecek ay tekrar gelmemi söylediler..5.aydan sonra da tetanoza çağırdılar..bu kadarmış...:CüvCüv:

Canım, kalp atışı steteskopla 4. aydan sonra duyuluyormuş. Belki ondan dinletmediler sana da??

merhaba herkese..dün o meyveyi sipariş ettim ses çıkmadı henüz sözde arayacaklardı...ben de gittim 1 kiloya yakın chery dometes yedim tuzlayıp tuzlayıp..sonra bir mide yanması sormayın..üstüne ton balıklı salata yedim yine geçmedi...sonra kahvaltı ettim gece gece ..yerken iyi durunca mide başlıyor kaynamaya..şimdi de midem çok fena .çıkarmamak için kendimi zor tutuyorum...13.haftam bitecek neredeyse hala devam yaaaa.çok yoruldum

didecim miden kaynamaya başlayınca hiç bir şey karıştırma, doğrudan gavisconu dik mideye, bir süre sonra perhiz yapar gibi beslenmeye devam et.. Ben de senin yaptığın hatayı yapmıştım. Mide yanıyor diye sürekli bastırmak için bir şeyler yiyince, bu sefer karman çorman berbat oluyorsun.

Benim pek mide problemim olmaz normalde, annemle kardeşim de hep aynı şeyi söylüyorlar; kavanoz ürünü (ton balığı gibi) ya da buzluktan çıkmış bir şey yediklerinde (dondurulmuş sebze vs) mideleri çok yanıyormuş. Ona dikkat ediyorum, midem hassassa bunları da yemiyorum.

Baby mom ve taze fasulye çok geçmiş olsun.ya benimde burnum tıkalı bende bana özgü sanıyordum.sabah açılıyor ama gece nefes alamıyorum...

selam kızlar,
sabah sabah girdim bişeyler yazarım diye, hesapta olmayan bir toplantı çıktı, saatlerde yerime dönemedim ve dolayısıyle yazamadım. sekseksekerekten okudum yazılanları.
çoğumuz 12 haftayı geride bıraktık ama hepimizin türlü türlü şikayetleri devam ediyor. benim hiç kasık ağrılarım olmuyor, başağrısı filan da çok nadir... şeytan kulağına kurşun.... tek derdim bulantılar ve buna bağlı olarak tiksinmeler. istediğim gibi beslenemiyorum bu yüzden. çok üzülüyorum.

X