2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

hamileliğin ilk aylarında gaz problemi çok normalmiş hatta ben daha ka tahlili yapmadan gazım oldugu için anlamıstım kesin hamileyim diye çünkü normalde hiç öyle bi sorunum olmaz...
ama internetten araştırdıgıma göre çok normalmiş hatta bazı anne adayları tekrara sosyal hayata dönm korkusu bile yaşarmış...

tuana 2li tarama tesiti için gittiğinde yapılan kan tahlilleri arasında var..

pinky 42 teşekkür edrim bilgilendirdiğin için...benim 2 haftam daha var 2li teste...

tuana sen hamile oldugunu ogrenmeden once hcg kan testi yaptırmadınmı . bir hamilenin hcg yi bilmemesi cok ilginc. idrara testindede hcg cıkar kandada. bu bizim cinsiyet tahmini yaptıgımız serbest hcg buda 2lide olculuyo

günaydın arkadaşlar,

Öncelikle bebişlerimiz hayırlı olsun. Allah kucağımıza almayı nasip etsin. Bende 10+3 haftalık hamileyim. Hamileliğimin başından bu yana hiçbir sıkıntım olmadı. Test yapmadan önce karnım ağrıyordu çok, hamile olduğumu öğrendim sonrasında. Bende şuan sadece folicasit kullanıyorum. Cuma günü dr gittik bebeğim ellerini yüzüne götürüp, ellerini kaldırıp indiriyordu. Yerinde hareket ediyordu.:emir_bebek: Müthiş bir duygu bu. Kan tahlillerim yapılmıştı onlara baktı dr herşeyin normal dedi. İlave ilaç vermedi. Şimdi Şubat 6 da gidicez tekrar. O zaman 2li test yapacak. Ense kalınlığına bakacak. Umarım hep böyle yolunda gider. Benimde doğum tarihim 11 Ağustos. Hepimize sağlıklı, mutlu hamilelikler...:CüvCüv:

arkadaşlar, maaşallah amma da yazıyorsunuz.... oku oku bitmiyor.
ben dün kendi doktoruma gitmedim arkadaşlar. yine acıbadem hastanesinin bir doktoru ama yüksek riskli gebelik üzerine doçent... öyle sizlerinki gibi eğlenceli bir muayene değildi. hamileliğimden ve bebekten ziyade ne kadar yüksek riskli olduğum üzerinde durdu. kendimi çok hasta hissederek çıktım doktordan. usg görüntüsü bile vermedi. çok üzüldüm, ben de tarayıp koyacaktım oysa bugün. üstelik de dün akşam doktora giderken daha önceki görüntüleri tahlilleri filan da dosyalamış yanıma almıştım, o dosyayı da takside unutmuşum. yani şuan benim elimde bebişime ait hiç usg görüntüsü yok. sözüm ona türkiyenin en gelişmiş usg cihazıyla baktı, (başka hiçbir hastanede yokmuş) gerçekten de çok net iç organları bile görünüyordu. ama neye yarar elimde bir çıktısı bile yok, eşime bile gösteremedim. cinsiyet tahmini yapar diye beklerken ben, adam boyunu bile söylemedi. ben sordum da onun üzerine 74mm dedi. aslında çok iyi bir doktor, riskimle ilgili beni çok aydınlattı. ama anladım ki benim duymak istediklerim bunlar değilmiş. iğnenin dozunu artırmam ekstra 3 ilaç daha kullanmam filan gerektiği üzerinde konuştuk daha ziyade. ama meğer ben sırf bebekle ilgili güzel şeyler duymak istiyormuşum onu anladım. ve tabi ki benim şirin doktoruma devam edeceğim. o beni hep rahatlatıyor, hastalığımı unutturuyor bana.
yine de kızlar uzun lafın kısası BEBEĞİM ÇOK SAĞLIKLI GÖRÜNÜYORMUŞ. 13+3 dü dün. bacaklar filan filan el parmakları iyice belliydi. kıpır kıpırdı. fotosunu vermedi diye bütün gece ağladım. benim görmek istediğim muamele bu değildi. ben doktorda eğlenmek istiyorum.

arkadaşlar, maaşallah amma da yazıyorsunuz.... oku oku bitmiyor.
ben dün kendi doktoruma gitmedim arkadaşlar. yine acıbadem hastanesinin bir doktoru ama yüksek riskli gebelik üzerine doçent... öyle sizlerinki gibi eğlenceli bir muayene değildi. hamileliğimden ve bebekten ziyade ne kadar yüksek riskli olduğum üzerinde durdu. kendimi çok hasta hissederek çıktım doktordan. usg görüntüsü bile vermedi. çok üzüldüm, ben de tarayıp koyacaktım oysa bugün. üstelik de dün akşam doktora giderken daha önceki görüntüleri tahlilleri filan da dosyalamış yanıma almıştım, o dosyayı da takside unutmuşum. yani şuan benim elimde bebişime ait hiç usg görüntüsü yok. sözüm ona türkiyenin en gelişmiş usg cihazıyla baktı, (başka hiçbir hastanede yokmuş) gerçekten de çok net iç organları bile görünüyordu. ama neye yarar elimde bir çıktısı bile yok, eşime bile gösteremedim. cinsiyet tahmini yapar diye beklerken ben, adam boyunu bile söylemedi. ben sordum da onun üzerine 74mm dedi. aslında çok iyi bir doktor, riskimle ilgili beni çok aydınlattı. ama anladım ki benim duymak istediklerim bunlar değilmiş. iğnenin dozunu artırmam ekstra 3 ilaç daha kullanmam filan gerektiği üzerinde konuştuk daha ziyade. ama meğer ben sırf bebekle ilgili güzel şeyler duymak istiyormuşum onu anladım. ve tabi ki benim şirin doktoruma devam edeceğim. o beni hep rahatlatıyor, hastalığımı unutturuyor bana.
yine de kızlar uzun lafın kısası BEBEĞİM ÇOK SAĞLIKLI GÖRÜNÜYORMUŞ. 13+3 dü dün. bacaklar filan filan el parmakları iyice belliydi. kıpır kıpırdı. fotosunu vermedi diye bütün gece ağladım. benim görmek istediğim muamele bu değildi. ben doktorda eğlenmek istiyorum.
bence hic üzülme...önce senin saglikli olman gerekiyorki bebeginde olsun:ecrin_bebek: bu sefer olmasa digerinde alirsin bebeginin resimlerini..önemli olan saglikli olmasi...:emir_bebek:

aftabrum canım kıyamam sana seni cok ii anlıyorum cunku bende ense kalınlıgını organlarını gormedim
gostermedi kendi olctu bitek cıkarken boyunu olcerken gosterdi bana hevesim kursagımda kaldı
neyseki saglıklı oldugunu biliyoruz o yuzden uzulme canım. ins bundan sonraki goruntuleri dosyalarsın
bizim tek derdimiz dra gittigimizde bebisle ilgili haber almak
ama senin saglıgında herseyden onemli sen ii olki bebiste ii olsun

aftabru peki sen istemedinmi?? ya da sormadınmı cinsiyetini felan?? herşeye rağmen sağlıklı olduğunu duyman en iyisi bence...duymak istediklerin için de kendi dr.una gidersin öğrenirsin..sakın kendini üzme..ağlama...

tuana sen hamile oldugunu ogrenmeden once hcg kan testi yaptırmadınmı . bir hamilenin hcg yi bilmemesi cok ilginc. idrara testindede hcg cıkar kandada. bu bizim cinsiyet tahmini yaptıgımız serbest hcg buda 2lide olculuyo

cnm benim hcg yi biliyorum tabikide ama başka bir test olduğunu tahmin ettim onunla alakası yoktur dedim o yüzden ne bu ne zaman yapılıyo diye sordum...heralde gebelik varmı diye yapılan hcg ile alakası olmaduığını tahmin edebiliyorum...aydıtlattı beni arkadaşım z<aten 2li de yapılan hcg den yoıla çıkılıyomuş

aftabru önemli olan bebeğinin ve senin sağlıklı olman, doktor dikkat etmen için anlatmıştır
üzülme zaten o resimler daha sonra eskiyip sararacak :) çabuk yıpranırmış
tekrar gittiğinde istersin moralini bozma bebişini üzme :teselli:

arkadaslar inanin benim doktorumda öyle...evet cok iyi bir doktor...bebegin her türlü ölcümlerini hic aksatmadan en iyi sekilde yapan ve cok tecrübeli bir doktor...ama benim duymak istedigim seyler onu icin cok önemli degil..cinsiyetini sorsam erkeeen dogumumu sorsam acelee eetmeee...vs...vs..ama yinede ona cok güveniyorum bu yüzden gec olsun ama temiz diyorum..bence önemli olanda herseyden önce bebegimin sagligi...

TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR, dün canım çok sıkkındı ama bugün daha iyiyim. önemli olan bebeğimin iyi olması. ben zaten cinsiyetini merak etmiyorum ki, sadece usg ye bakarken hiç konuşmuyor olması sinirimi bozdu. yoksa cinsiyet için zaten erken. hemşiresi hatırlattı da cd ye kısa bir görüntü attı. allah hemşireden razı olsun. anlamıyorum ki doktordan ille de istemek mi lazım usg görüntüsünü, benim doktorum hep verirdi bakınca en az 4 tane foto.
amaaaannnn neyse, tek derdim bu olsun.

alfabru cnm ne güsel herşy yolunda..tabi resmi olması daha ii olurdu..herlade ben çok konuşuyom...usg çeken kadına ay bu ne şurası ne sorup duruyodum sus diyo tutamıyom konuşmam gerekiyo o anda ama ne edim dayanamıyom....

DİDE, inanmıyorum ya, gerçekten pipisini mi gördünüz? sen de gördün mü? süper ya.... gizze de kız tahmin ediyor ama kız yanıltıcı olabiliyormuş, eğer siz pipisini gördüyseniz değişmez sanırım.

BABYMOM, sen b vitamini takviyesi alıyor musun? benim anladığım kadarıyla sen biraz gergin oluyorsun hormonlar yüzünden ki bu normalmiş. kimisinde sinirlilik kimisinde aşırı duygusallık yaparmış hormonlar. ve galiba b vitamini takviyesi sinirleri de biraz yatıştırıyormuş. tahammül sınırlarının daraldığını düşünüyorsan doktoruna bir danış bakalım. bulantı mevzuuna gelince; senle ben aynı seyrediyoruz. ben de sabahları iştahsızlık baş dönmesi bulantı kusma hala devam ediyor. akşam yemeğinden sonra genelde bulantıların yerini gaz sancıları alıyor. gaz dediğim de genelde mide gazı. bağırsaklar olsa daha kolay. ama benimki ağzımdan çıkmak istiyor ama beceremiyorum. kıvranıyorum. millet nasıl rahat rahat geğiriyor özeniyorum. ben tarzan gibi göğsümü yumruklayıp bağırmak istiyorum sanki içimdeki canavar ancak öyle çıkarmış gibi.

selam arkadaşlar herkes iyi çok şükür dr giden arkadaşların gözü aydın isimlerini hatırlayamıyorum kusura bakmayın artık. aftabru canım ne güzel işte bebişin saglıklı takma canım kafana önemli olan bizim duymak istedigimiz deil onların gördükleri ki seninkindede bi sorun yokmuş çok şükür buna sevin bence :emir_bebek:

bu arada cinsiyet konusuna gelince ben kız istiyorum ve çin takvimindede kız çıkıyo ama hayılısıyla kucamıza gelsinlerde önemli deil :ecrin_bebek:comely bizide eklersin artık teyzesesii Şeniz

gunaydin kizlar bugun moralim cok bozuk, dun butun gece agladim:çok üzgünüm:icimden hic bisey yapmak gelmiyor...:çok üzgünüm:
aftabru canim senin ve bebisinin saglikli olmasi en iyisi, gerisi yalan...
didecim adina cok sevindim, hayirli olsun oglusun...

gunaydin kizlar bugun moralim cok bozuk, dun butun gece agladim:çok üzgünüm:icimden hic bisey yapmak gelmiyor...:çok üzgünüm:
aftabru canim senin ve bebisinin saglikli olmasi en iyisi, gerisi yalan...
didecim adina cok sevindim, hayirli olsun oglusun...

hayırdır arkadaşım önemli bişey yoktur işallahh :Saruboceq: bebişini düşün :emir_bebek:

günaydın kızlarrr... dün giremedim geçmişi okumaya başlamadan önce herkes nassı. noracım noldu. sebepsiz yere mi basıo sıkıntılarrrrr yoksa üzenler mi var.

X