2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

hakikaten yaa gizemli arkadasımız helini hiç goremedik ama oglunun poz poz resimlerini gorduk vayy beee e kendinide belki gosterir birazzaman geçsin oglunla bir poz koyarak kimbilir

ya deryaa super gorunuyorsun yani yenidgum yapmıs tiplemesi yok massallahhh

senin oglan çok fotojenik yahuu ona yuzbin kere massallah çoktatlıııı

bu aradaa
furkoommm dedikiiii önce koko sonra balık tekrar cırcır olurumu felan balık olayını iptal ettik bu yüzdennn
he bu arada cırcırım bitti tamamen şükürler olsunnn

ay esra oyle deme ama moda da bir gakkos usta var meshur cig kofteciii onu araba dizili herkes uzaklardan geliyorr fenerbahce stadının oralarda yani tam moda da degil

senin annenin lokasyonu nedir cicim soyle de yinede bir ihtimal aklımızda olsun:))))

bunca zamandır burda ne yiycek muhabetleri dondu be hepsine uzaktan baktım bugun benimde yazacagım tuttu umarım canı çeken olmazzzz ama yazmak istedtim hiç yazamamıstımm

deryaaaa
sanki yusuf ilk doğduğunda daha karaydı rengi açılmışşş daha bi kumral olmuş banamı öyle geldii??

mesela ben ilk doğduğumda bembeyazmışım ama kıçımda kocaman bi kara leke varmış böyle ben gibiii doktor demiş alalım bunu anamda yok demiş korkmuş bişi olur diye
sonra o leke yayılmış kaapkaraa olmuşum yaaaa
:sinifsinif:

taze nurdan teşekkürler canlarım amin amin
böbeksiz yaşam dan bir örnek bu gün evimi bir çırpıda toparladım yerden ani bir hareketle düşenleri toparladım eşime diyorumki hamileyken yerden bişey almak ölümdü resmen ne çabukta geçiyor herşey kızlar:sm_cool::teytey::nazar:

adaşşş lokasyon derkennn yer olarakmı sordunnn mekan felan??yani bekarlık evim z.burnu türkçe konuş kardeşimmmmmmmmm

he bide sen moda demişsin ben mado anladım pohahaaaaa

Deryaaaaaaaa..........maşşallah her ikinize de..Yusufu öp kokla bizler için noluuurrr...sen de güzel çocuk yapma konusunda gayet başarılısın...ellerine sağlık....:nazar:
demam öperim sağol canım ALLAH vergisi ne yaparsın :nazar:
deryaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
süpersinnnnn one yaaa göbüşş yok maşallahhhhhh
yusufu öpmke koklamak ısırmak geldi içimden benimki çıkana kadar idare ediverrr artık sendee
seninkini ısıralımmm çok güzell uyuyooo
en çokta ne etkiledi beni biliyomusunn
bi zamanlar o battaniye tulumları ciciler topiğine kokuyoduk ve bu günlere geldikkk
Rabbim ne kadar büyük yaaa

kuzeyindeee o kuyruklu tulumu giydiği günleri iple çekeceğimmm

neler yaşadık neler geldi geçti bugünlere geldik düşünsenize
seneye 1 yaş doğum günü fotoları felan koyucazzz hey yarabbimmm
değilmi
hakikaten yaa gizemli arkadasımız helini hiç goremedik ama oglunun poz poz resimlerini gorduk vayy beee e kendinide belki gosterir birazzaman geçsin oglunla bir poz koyarak kimbilir

ya deryaa super gorunuyorsun yani yenidgum yapmıs tiplemesi yok massallahhh

senin oglan çok fotojenik yahuu ona yuzbin kere massallah çoktatlıııı

oğluşum kalktı ağlıyor sonra körüşürük

pervinnnn gelince bana bi yazıverrr
doğuma gitmeden hani meryem süresini okumak iyi geliyor demiştin
sen okudunmu anam o süre çok uzun daraldım yaa nasıl okucaz onu doğuma giderken yasinden bile uzun o kadar canım kalmamış valla benim daha kısa bişiler yokmu okuyabilceğimmm :bbo:
bide 7 tane okumak gerekirmiş birini bitirmek bile çok uzun sürerrrrr

evet anacımlokasyon derken semt nere yani annennelr nerde oturuyor demek istedim :=)
uzakmıssınız be annemmmm bize moda çok daha yakın:) sagol varol yinede

deryaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
süpersinnnnn one yaaa göbüşş yok maşallahhhhhh
yusufu öpmke koklamak ısırmak geldi içimden benimki çıkana kadar idare ediverrr artık sendee
seninkini ısıralımmm çok güzell uyuyooo
en çokta ne etkiledi beni biliyomusunn
bi zamanlar o battaniye tulumları ciciler topiğine kokuyoduk ve bu günlere geldikkk
Rabbim ne kadar büyük yaaa

kuzeyindeee o kuyruklu tulumu giydiği günleri iple çekeceğimmm

neler yaşadık neler geldi geçti bugünlere geldik düşünsenize
seneye 1 yaş doğum günü fotoları felan koyucazzz hey yarabbimmm

O kuyruklu tulum efsane oldu zaten.. gıydırdıgım gıbı aşama aşama cekecegım :)) hakaten di mi nereden nereyeeeeeeeeee :emir_bebek:

Göbeksiz yaşam.. gercekten nasıldı unuttum.. sankı kendımı bildim bileli Kuzey le yasıyor gıbıyım..

ben de aynen öyleyim. hep hamileydim sanki. hem hantaldım. eğilip kalkamıodum.nassı bi histir bu

deryaaaa
sanki yusuf ilk doğduğunda daha karaydı rengi açılmışşş daha bi kumral olmuş banamı öyle geldii??

mesela ben ilk doğduğumda bembeyazmışım ama kıçımda kocaman bi kara leke varmış böyle ben gibiii doktor demiş alalım bunu anamda yok demiş korkmuş bişi olur diye
sonra o leke yayılmış kaapkaraa olmuşum yaaaa
:sinifsinif:

evet şimdi daha sarışın esaraaaaaaaaaaaaaa ve beyaz gözler masmavi dedemizin gözü deniz mavisidir lacivert gibi değişmeye bilri yaniiiiiiiiiiiiiii
bizde baba buğday ana beyaz kara hiç yoktur ailedede

pervinnnn gelince bana bi yazıverrr
doğuma gitmeden hani meryem süresini okumak iyi geliyor demiştin
sen okudunmu anam o süre çok uzun daraldım yaa nasıl okucaz onu doğuma giderken yasinden bile uzun o kadar canım kalmamış valla benim daha kısa bişiler yokmu okuyabilceğimmm :bbo:
bide 7 tane okumak gerekirmiş birini bitirmek bile çok uzun sürerrrrr
canım nette kuranı kerim var ordan meryem suresini bulup dinleyerek takip edebilirsin ben öle yapıyorum bide internette şunları bulmuştum eklemiştim ama gözünden kaçmış olsa gerek
Doğuma Girmeden Okunacaklar
1. Meryem Suresi
2. Fatiha-Yasin-Tebareke-Amme
3. Ashâb-ı Kehf
Yemlîhâ, Mekselînâ, Mislînâ, Mernûş, Debernûş, Şâzenûş, Kefeştatayyûş ve köpekleri Kıtmîr'dir.(üstünde de taşınabilir)
4. Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkla doğumunu yapması niyetiyle, Önce Âyete’l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:

"İnne rabbekümüllahüllezı halekas semavati vel erda fı sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasısev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemın" A'raf suresi/54.
Doğumda Okunacak Dua - REHNUMA - Blogcu

Doğum Anında Tekrarlanacaklar:
( Doğum yapan ve onu bekleyenler tarafından)
1. Lailahe illa ente kuntuminezzalimin
2. İnşirah suresi
iskenderpasa.com : Kur'an-ı Kerim
3. Rabbiyesir duası
Rabbiyesir vela tuasır Rabb, temim Bil hayr.
4. İnşikak suresi ilk üç ayet:

5. Abese suresi 20. Ayet:
Sümmmessebile yesserah (özellikle doğum ve sancı anında tekrarlanmalı)
Anlamı: Sonra ona (doğmasında, hayır ve şerri seçmesinde) yolu kolaylaştırdı

Not:Bu dualar toplumda doğumu kolaylaştırdığı bilinen duaların derlenmiş toplanmış halidir. Bilimsel bir veri değildir.

sizlere moral olsun çok kilo aldım diye dert etmeyin 16. günkü halimiz
picture.php

picture.php

yusuf beyin 15 günlük hali

evet şimdi daha sarışın esaraaaaaaaaaaaaaa ve beyaz gözler masmavi dedemizin gözü deniz mavisidir lacivert gibi değişmeye bilri yaniiiiiiiiiiiiiii
bizde baba buğday ana beyaz kara hiç yoktur ailedede

maşallah maşalllah yusufada sanada gerçekten kesinlikle 2 çocuk annesi denilmez yusuf un da maşallahı var zaten:nazar::nazar::nazar:

aklima geldi bak simdi yine, didom simdi hastane odasinda nevasina dalip gitmistir...az kaldi az....

Derya, avatarın çok gaz verici cinsten, fekat bugün bol miktarda karbonhidrat aldım. Ben doğumdan 15 gün sonra nasıl olucam acaba? Göbüş şova çekip koyacağım, öncesi - sonrası şeklinde :)

X