2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

esra 1 saat sonra bile nasıl bir haleti ruhiye içinde olacağımı kestiremiyorum..bu arada ben de genel anestezi olacağım.sen pek memnun kalmamışsın ama ben epidural için kendime güvenemedim.Bir de bu konuda hastenede uzman var mı bilmiyorum.versinler gazı biçsinler ortadan..

Benim annem de epidurale çok fena kafayı takmış - daha aylar önce konuşmuştuk anne böyle bir yöntem var çok yaygın herkes böyle yapıyo diye - o günden beri yiyo beni özellikle son günlerde - şimdi yaklaştı ya - çok yan etkileri varmış - sakat kalınıyomuş - en iyisi genelmiş en son bugün bir doktor aramış - bu doktor annemin çalıştığı klinikteydi şimdi başka yere gitti - ilk bebeğim kilo almazken ve kordonu boynuna dolanık olduğunu öğrendiğimde beni çok teselli etmişti - genelde ona sorarım telefondan bişey kafama takılırsa ama bu doktor fazla doğum yaptırmamış bir doktor - klinik doktoru - ya da kadın hastalıklarında daha fazla uzamnlaşmış - işte bu doktoru aramış annem ona da danışmış bu epidural meselesini o da demiş ki ben tercih etmiyorum - tüm doğurttğum kadınlara da genel anestezi yaptırtıyorum - ve şu cümleyi kullanmış : eğer ben olsam kızıma epidural olmasına izin vermezdim
Of annem aradı bi hışımla işte böyle diyo sen birdaha düşün diye halbuki ben daha bugün kontrolüm esnasında sordum doktoruma ben epidural mi olucam diye - tabiki dedi kadın çok doğal bişeymiş gibi - hani başka bir anestezi yokmuş gibi - napacam annemin şu dırdırını bilmiyorum ki :KK43:

ah canim yaaguvenilir bi yontem olmasa kullanilirmi bu kadar doktor tarafindan, benim annede tam tersi genel olcam saniyomus, epidurali duyunca cok rahatladi...

ben hiç ıkınmayı bilmem de.... kabız olmadım hayatımda....

Sen benı öldüreceksin kadın :)) işin ucunda evlat var.. oyle bır ıkınırsın ki.. sen bıle kendıne sasıracaksın.. :))

ben de tuttum ama bişeye benzemedi nurdan.şimdi hepten geçti.Yalvardım resmen bacaksıza 1 gün 2 gece daha dur diye.

kremalı bacak korkarım soruma yanıt alamadım.bu sebebpten zıbaramıyorum

Bu da gusel.. kaldı adım kremalı bacak.. kafamçokkarıştı

ESRAKO bugün annemle lokale kahvaltıya gittik. seni de arasam mı diye düşündüm. ama biz son dakika karar verdiğimiz için sana ayıp olur belki "hadi atla gel" demek diye (çünkü 2 de doktor kontrolün olduğunu biliyordum) aramadım hiç. çok da oturmadık aslında. kahvaltı yapıp kalktık. sonrasında hep dolaştık kadıköyde filan.... ayaklarımıza karasular indi.
buarada kızın topiğin tombiği olmuş, maşallah.... belliydi o pofuduk pofuduk yanaklardan.....

esra 1 saat sonra bile nasıl bir haleti ruhiye içinde olacağımı kestiremiyorum..bu arada ben de genel anestezi olacağım.sen pek memnun kalmamışsın ama ben epidural için kendime güvenemedim.Bir de bu konuda hastenede uzman var mı bilmiyorum.versinler gazı biçsinler ortadan..

yazma ulu orta yerde bole "teksas katlıamı film senaryosu" kıvamında seyler, bakıs acısına bak yaaa, harbi kırıksın sen haa CADIARZU

ah didem ya ne guzel az kaldi bak, darisi bizim basimizaa, hic stress olma, nevaciga kavusucaksin..

yav canan birsürü insan oluyor epidural ve bir sürü doktor da öneriyor.anestezi ekibi iyise sorun yaşanmaz bence..
benim annem de hastane çantamdaki takımları kalın buldu.bildiğin uzun kllu üst alt ve çıtçıtlı badyden oluşan takımlar işte.ince şeyler koyacakmışım.brenim getirdiklerimden koy dedi.ben de hayır bunlar gayet iyi dedim.sonra çocuğu klimalı odaya koymayın dedi.sonr da nevann odasına gidip bu ne sanki soba yanıyor diyor.kadını klimalı odada yatıramadım balkonda yatıyor.gündüz de klimayı kapattırdı durdu..çok zararlı bu sana..ben yanıyorum oysa.ama şikayet değil bunlar..anneler işte

Ozy.. hadı vedalas artık dedı.. uyumamıs lasımmış.. o yusden ben ufak ufak kaçar yavru anneler.. muckk hepınısee :))

ay nazan ne alemsin yaaa pilin bitmez merak etme
ıkınmayıda illa beceririsn ne yani bu yaşına kadar hiçmi ıkınmadın yaaaaa

ah canim yaaguvenilir bi yontem olmasa kullanilirmi bu kadar doktor tarafindan, benim annede tam tersi genel olcam saniyomus, epidurali duyunca cok rahatladi...

yav canan birsürü insan oluyor epidural ve bir sürü doktor da öneriyor.anestezi ekibi iyise sorun yaşanmaz bence..
benim annem de hastane çantamdaki takımları kalın buldu.bildiğin uzun kllu üst alt ve çıtçıtlı badyden oluşan takımlar işte.ince şeyler koyacakmışım.brenim getirdiklerimden koy dedi.ben de hayır bunlar gayet iyi dedim.sonra çocuğu klimalı odaya koymayın dedi.sonr da nevann odasına gidip bu ne sanki soba yanıyor diyor.kadını klimalı odada yatıramadım balkonda yatıyor.gündüz de klimayı kapattırdı durdu..çok zararlı bu sana..ben yanıyorum oysa.ama şikayet değil bunlar..anneler işte

yaf ben bunu çok iyi biliyorum ama işte gelde anlat birde sağlıkçı olacak annem ya 30 senedir hastanelerde kafayı sıyırdı kadıncağız :S her konuya maydanoz oluyo çok biliyo ya herşeyi - valla ben tabiki epidural olacam ama 2 hafta konuşur durur şimdi

efrrimmmm nereeee
daha karpuz kesicezzzz
zaten karpuz yiyemiyorum cırcırdan dolayııı mafoldumben

yaf ben bunu çok iyi biliyorum ama işte gelde anlat birde sağlıkçı olacak annem ya 30 senedir hastanelerde kafayı sıyırdı kadıncağız :S her konuya maydanoz oluyo çok biliyo ya herşeyi - valla ben tabiki epidural olacam ama 2 hafta konuşur durur şimdi

takmayacaksin tak acacaksinnnn...gerekirse doktorunla konusturursun..

yazma ulu orta yerde bole "teksas katlıamı film senaryosu" kıvamında seyler, bakıs acısına bak yaaa, harbi kırıksın sen haa CADIARZU
farkındalık geldi sana şu son günlerinde..böyle bi zihnin açıldı..teksasta yok senin gibi kremalısı..taze duymasın.
ah didem ya ne guzel az kaldi bak, darisi bizim basimizaa, hic stress olma, nevaciga kavusucaksin..

stres yok diye beleyim ya ben..niye bende stres yok.biraz olmalı.hepsi son gece mi çullanacaklar üstüme.yemek istedğim son bişe var yarn onu yiyip öyle gitmek istiyorum.gözüm çöplükte kalmasın

farkındalık geldi sana şu son günlerinde..böyle bi zihnin açıldı..teksasta yok senin gibi kremalısı..taze duymasın.

stres yok diye beleyim ya ben..niye bende stres yok.biraz olmalı.hepsi son gece mi çullanacaklar üstüme.yemek istedğim son bişe var yarn onu yiyip öyle gitmek istiyorum.gözüm çöplükte kalmasın

paylassana bizimle o seyiiiiiiiiii

demekki tek pisboğaz ben diilim

bende pazar akşamı kokoreç yicemm dünya gözü ile doğurmadan yemeliyim :lepi:

X