2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

evrimim noldu kuzum sana iyisin değilmi görülmemiş kaza rabbim korumuş seni ve kuzeyi..

geçmiş olsun dileklerini ileten tüm güzel annelerim hepinizi öperim göbüşlerinizdennnn
gece sürekli terledim terledikçe üstümü değiştim sonra ılık bi duş
sabahta güzel bi kahvaltı kendime geldim...

kadriyem gözün aydın olsun maşallah burçinimizeeee

ebrudan haber varmı aradınmı evrimmm??

adaşımmm
şincik doktora gittiğimde dedim böyle böyle aşırı ishalim var suyu nasıl korkuyorum vs baktı suyuna güzel dedi
çatı muaynesine girdim herzamanki gibi dedi kanala yerleşmemiş suni sancı versekte doğum gerçekleşmez dedi normalde cuma günü alıcaktı dedi cumaya kadar yerleşmeyebilir dedi pzartesi gel bakalım bi ultrasona dedi
dedim artık pztsi doğururm dimi çantamla geleyimmi dedim güldü sen gel yinede çantanla dediii
yani anlayacığın bende hala bilmiyorum ne zaman doğuracağımı pöfff -tatlicadiarzu-

merhaba kızlar bu gün sabah çok sıkıntılı kalktım ama şimdi iyiym arszılık yapıp annemi aradım bu gün bize gel diye oda gelecekmiş zaten aile içinde küslük olmuyor anlaşıldı ama kırgınlık hala varda ne yapalım
dün çok sıkıntılı birgündü kuzu hiç durmadı yemek yapamadım öğle yemeği yemeye fırsat bulamadım ve akşama bebek yarım saat uyuyunca baygınlık geçirecek şekilde yatağa serilmişim hertarafım titiriyordu ve ateşim çıktı ama eşim sağolsun yemeği herşeyi hazırladı kuzuyuda mamayla doyurp yatırdık yemeğimi yedim kendime geldim dün yanlızlık çok koydu bana bende bu gün annemi aradım bebeği yıkayacağız gel diye oda zaten geleceğim kızım bir isteğin varmı diye sordu bizden böyle paşam da uyuyor şimdilik akşam yemeğimi bile yaptım arada eşimde evimiz sildi süpürdü oda çok yoruldu artık iş ev stres olmaya başladı bi düzelip evimin önüne geçseydim ALLAH 'ım
başak doğurmuş hayırlı olsun maşallah burçinimizede ikiside iyiymiş çok güzel hadi kızlar artıkın doğurunda doğum sonrası sohbetlere geçelim
şimdi azcık geçmişe bakayım

tazem demek bana güldün kendin ishal oldun heee :))
valla ne kekoyum yaa sancım başladı artık dedim bi sevindim bi sevindim ne güzel dedim artık benimde sancılarım başladı her normal hamile gibiiii
doktor demezmi o sancılar ishalden kaynaklııı nst düz çizgi sancı mancı yokk off yaaa gerildim artık heee
bide habire gözüm karnımda ha oynadı ha oynamadı tırsmaya başladım iice çünkü günüm geçiyorrr

ya kızlar acayip şekilde kayısı yemek istiyorummm dolabı açıp kapatıyorumm ölecem kayısı diyeee
napsam yesemmi iyice azar dimi ishalim offff

deryam hoşgeldin annenin gelicek olmasına çok sevindim aile içinde küslükler olmazz elbette zaten torunu için dayanamaz gelirdi

evrimim noldu kuzum sana iyisin değilmi görülmemiş kaza rabbim korumuş seni ve kuzeyi.....

Daha ıyıyızz.. şükür.. senın de ıyı olmana cok cok sevındım kuzum benım.

merhaba kızlar bu gün sabah çok sıkıntılı kalktım ama şimdi iyiym arszılık yapıp annemi aradım bu gün bize gel diye oda gelecekmiş zaten aile içinde küslük olmuyor anlaşıldı ama kırgınlık hala varda ne yapalım
dün çok sıkıntılı birgündü kuzu hiç durmadı yemek yapamadım öğle yemeği yemeye fırsat bulamadım ve akşama bebek yarım saat uyuyunca baygınlık geçirecek şekilde yatağa serilmişim hertarafım titiriyordu ve ateşim çıktı ama eşim sağolsun yemeği herşeyi hazırladı kuzuyuda mamayla doyurp yatırdık yemeğimi yedim kendime geldim dün yanlızlık çok koydu bana bende bu gün annemi aradım bebeği yıkayacağız gel diye oda zaten geleceğim kızım bir isteğin varmı diye sordu bizden böyle paşam da uyuyor şimdilik akşam yemeğimi bile yaptım arada eşimde evimiz sildi süpürdü oda çok yoruldu artık iş ev stres olmaya başladı bi düzelip evimin önüne geçseydim ALLAH 'ım
başak doğurmuş hayırlı olsun maşallah burçinimizede ikiside iyiymiş çok güzel hadi kızlar artıkın doğurunda doğum sonrası sohbetlere geçelim
şimdi azcık geçmişe bakayım

Yalnızlık zor.. cok zor.. bunu en ıyı bılenlerden bırı de benım.. emın ol, en azından bak yıne gelecek annen.. buna da sukur.

didonun anacığımı geliyo bugünnn
bişi sorucam bu hatun doğurduğunda kim koyucak fotoları ilk yazan dido ondan nasıl edit yapıcaksınız??
dido evrime şifresini versin ordan ekleme yapsın evrim olmamı kötükedihüso

evrimim noldu kuzum sana iyisin değilmi görülmemiş kaza rabbim korumuş seni ve kuzeyi..

geçmiş olsun dileklerini ileten tüm güzel annelerim hepinizi öperim göbüşlerinizdennnn
gece sürekli terledim terledikçe üstümü değiştim sonra ılık bi duş
sabahta güzel bi kahvaltı kendime geldim...
iyisin tosunum ha dikkatet kendine dünkü güzel sözlerin için teşekkür edemedim canım sağol sizlerin desteği çok güzel tekrar geçmiş olsun
Bana gore buyuk ıhtımal epıdurel oldu.. cunku genel olsa bu kadar cabuk kendıne gelemez.benden once de bır suru ınsanla konsutuguna gore... demekı kı kendınde ıdı.. e ben sana soyleyeyım, gecen sene ben epıdurel oldum.. odaya geldıgımde basım hafıf kayıktı o kadar.. zaten kendınde gırıp kendınde cıkıyorsun, sadece sakınlestırıcının etkısı suruyor bı saat kadar o kadar..

genelde bu kadar çabuk ayılamaz kızlar epiduraldir ayılsanda kendien tam olarak gelmek uzun sürüyor ayıldım sanıyorsun pat gitmişsin akşam 17 de ameliyata girdim kendime gelmeye çalıştığımda yoğun bakımda sat 23 .00 dı ama hala ayılamıyordum tam ayılamk saat gece 2 yi bulmuştu bilginize
evrişim neyin var hala geçmişe dönemedğim için iyisindir inşallah canım bi bakayım ben

deryam hoşgeldin annenin gelicek olmasına çok sevindim aile içinde küslükler olmazz elbette zaten torunu için dayanamaz gelirdi

Yooo mıllet dayanıyor valla.. hatta hatta 9 aydır hıc umrunda bıle olmayanlar var.. ustune ustelık damarlarda aynı kan dolastıgı halde.. ınsanlar!! cesıt cesıtt..

ya kızlar acayip şekilde kayısı yemek istiyorummm dolabı açıp kapatıyorumm ölecem kayısı diyeee
napsam yesemmi iyice azar dimi ishalim offff
aman yeme bir tane al nefsin için yoksa ishale devam edrsin canım
hoş bulduk öyle oldu zannedersem
Daha ıyıyızz.. şükür.. senın de ıyı olmana cok cok sevındım kuzum benım.

Yalnızlık zor.. cok zor.. bunu en ıyı bılenlerden bırı de benım.. emın ol, en azından bak yıne gelecek annen.. buna da sukur.

evet canım
benim kuzu ağlıyor

DERYACIM, annenle aranızın düzelmesine çok sevindim, inan ki! Az bir soğukluk olsa da, hemen geçeceğine eminim.

tazem demek bana güldün kendin ishal oldun heee :))
valla ne kekoyum yaa sancım başladı artık dedim bi sevindim bi sevindim ne güzel dedim artık benimde sancılarım başladı her normal hamile gibiiii
doktor demezmi o sancılar ishalden kaynaklııı nst düz çizgi sancı mancı yokk off yaaa gerildim artık heee
bide habire gözüm karnımda ha oynadı ha oynamadı tırsmaya başladım iice çünkü günüm geçiyorrr

Sen normal doğum istiyorsun, biliyorum. Ama daha kanala girmemiş mi Yahya? O zaman sanki, yani felaket tellallığı yapmak istemem ama, sezaryen yolları görünmüyor mu Esram?

Benim liseden bir arkadaşım, (facebook'ta status'e "2 hafta kaldı" yazmıştım) yok bu ilk bebek, ben 41. haftanın sonunda zor doğurdum, masada avaz avaz bağırdım doktora "al şunu içimden" dedim. Sen daha çok beklersin, sorry yavrum, gibi bişiler yazmış. Ben de altına sezaryen olacağımı belirttim kendisine. Güzel bir kapak oldu zemuszemus

Onun gibi olmak istemem ama, 41. haftayı dolduracak mısın Esram? Doktor "her şey yolunda" derse?

2 gecedir gece yatakta soldan saga donerken kukudan kırt kırt ses gelio hani boynunu cıtlatırınsın parmaklarını filan ya oyle ya acılıomu catı ne oluyo bilemedim

malesef bende de aynı..hele bu gece hiç uyutmadı o kuku ağrısı..bir de etim çürümüş gibi nası ağrıyo nası ağrıyo öldüm resmen..

Pinkyciğim yazmıs ama.. ben yıne de arkadasımın duygularını sıze aktarayım, yıneleyeyım.

Kadrıyemız.. bugun sabah 9 13 de Burcın'ı dunyaya getırdı.. bebegımız 2 900 gr, 48 cm.. amelıyatı cok basarılı gecmıs, sıkıntım, agrım sızım yok dedı.. sesi cok cok ıyıydı.. cok mutluydu.. onun o sesınden gözlerim doldu desem yalan olmaz.. sokagın ortasında aglayan bı hamıle modunda ıdım :)) hepınıze cok cok selamları var..

çok şükür ilk haber geldi..maşallah maşallah allah nazarlardan saklasın her ikisini de..

evrim kadriye genel aneztezi mi oldu epidural olup su satte sesi mi iyi geliyordu bu konu benim içn çok onemlide bugun dr la bunun kavgasını yapacagım içini:)

genel anestezi olcaktı..tansiyon problemi vardı..hatta dr.u fazla uyutucam seni demişti..

Sen normal doğum istiyorsun, biliyorum. Ama daha kanala girmemiş mi Yahya? O zaman sanki, yani felaket tellallığı yapmak istemem ama, sezaryen yolları görünmüyor mu Esram?
Onun gibi olmak istemem ama, 41. haftayı dolduracak mısın Esram? Doktor "her şey yolunda" derse?[/B][/FONT]
aslında tazem açıkçası dün gece ne oldu
yahya oynamyıor oynasın diye bekliyoruz mami ile çıldırdık resmen kalktım kola felan içtim tatlı birşeyler yedim neyse paşamız narin narin dönmeye başladı Allahım dedik şükürler olsun
mami dediki biz bu korku ilemi yaşıcaz ne yapsak gidip sezeryanmı olsan dedi çünkü pazar 41. haftaya girmiş oluyoruz benimde kafama takılmıyor değil
ama bugün hareketleri güzel şükürler olsun yedip içtim ondan sanırım iki gün birşey yiyemedim doğru dürüst belki oda o yüzden hareketsiz kaldııı kafamçokkarıştı

aslında tazem açıkçası dün gece ne oldu
yahya oynamyıor oynasın diye bekliyoruz mami ile çıldırdık resmen kalktım kola felan içtim tatlı birşeyler yedim neyse paşamız narin narin dönmeye başladı Allahım dedik şükürler olsun
mami dediki biz bu korku ilemi yaşıcaz ne yapsak gidip sezeryanmı olsan dedi çünkü pazar 41. haftaya girmiş oluyoruz benimde kafama takılmıyor değil
ama bugün hareketleri güzel şükürler olsun yedip içtim ondan sanırım iki gün birşey yiyemedim doğru dürüst belki oda o yüzden hareketsiz kaldııı kafamçokkarıştı

Yaa evet, o "oynadı - oynamadı"lar çok sinir bozucu oluyor. Haftada 1 gün de olsa ! Hayırlısı, git bakalım, ptesi ne diyecek doktorun...

esram iyi olmana sevindim canımcım. ama sakın kayısı yeme ya uff o manyak tetikler sen şeftali ye en iyisi...

evrimcim seninde daha iyi olmana sevindim. agrın sızın varmı su toplamamış olması buyuk avantaj.aman dikkat et..

uff çok sıkıcı birgün yapıcak hiç bi işim yok. bi tek yemek yapıcam akşam için...ayyh bi ara çıkıp kendime orkid alıcam bahaneyle dışarı çıkmış olurum..

evriş çok çok geçmiş olsun şimdi nasılsın sana ilginç birşey söyleyeyimmi hamileliğim ilerledikçe ben her makarna yapıtığımda aklıma ya bu su şimdi göbeğime falan dökülürse diye geçerdi içimde besmeleyle duayla ve hertarafı boşaltığp suyu öyle alırdım ocaktan ya neden böyleydi bilmiyorum ama seni kuzeyi ALLAH korumuş bacağın nasıl şimdi çok bişeyin yoktur inşallah çok çok geçmiş olsun canım
dide doğumun cumamı senin az kalmış sezercikmisin sende tam takip demiyorum kızlar cumayada senin güzel haberlerin gelicek inşallah
gelgit doğurmuş hayırlı olsun
esra 3 ünde sezercikmi olacaksın yoksa suni sancımı canım

Son düzenleme:
merak ediyorum topikde hepimiz dogum yaptıkdan sonra nasıl olucas diye.inşallah kopmayız. ilk zamanlar tabikii misafirler falan yogun giremeyiz ama en az 20 günlük falan olunca ayhh muhabbet hep bebişlerden olucak inşallah.:)

bugun aklıma ne geldi yahu bide. ben evlendiğimizden beri 3 çocuk istiyordum tabi cahil cesareti derler ya. anacım hamileliğin özellikle son zamanlarındaki sıkıntısını görünce bu düşüncemi biraz daha erteledim.düşün
n şimdi sadece eşlerimizden mesuluz. 2.ci hamilelikde birde bizim bakımımıza muhtaç çocuklarımız olacak.. ahh ahh annemin kıymetini anlıyorum ve takdir ediyorum 4 cocuk dogurup yetiştirdiği için...

X