2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

evrimmm walla aynı durumdayız benimde aklım hep sende..sizde..

bugun naptık anlatayım sabah monologumdan sonra yigenim uyanınca cıgıltı gulucuk herkes uyandı hergun aynı muthis bi guzellik insanda ne sabah yorgunlu stresi vs hicbisi kalmıo:) allah bizlerede nasip etsin

sonra kahvaltıydı derleme toplama hos ve cok dagınık benle beraber 5 dişi valiz kıyafet heryer heryede:))nekadar toplasak biyandan dagılıo ben bi iş yapmıorum

neyse annem ve 10 yasındaki kardesimle cıktık bugun bizim mahallede dukkanların oldugu bi sokak var oraya goturdum onları biraz baktık bisiler aldık cocuga kuvet buldum normal legenlerin bebek kuveti seklinde olanı aynı renk kova ve masrapada aldık.

buralarda yasanmaz ne bicim memleket dedi annem hem cok pahalı hem kaba ve gerilermis:)) erken anladı :))

onun dısında evde bisekilde vakit gecio kalabalıgız ya anca bu vakitlerde pc basına geciom ya millet yatmadan yada sabah. ama yavas yavas duzeni kurup daha sık gircem ozluyorum.

Ozlenıyorsun vallahı.. bence de bır yolunu bul kuzum.

ya kızlar bugün oğlum hareketsiz normal mi şeker yedim çikolata yedim ama tık yok

Evrosum.. muhakkak kucuk de olsa hareket edıyordur.. panık yapma hemen.. olmadı saglık ocagına falan gıt bı gorun, ıcın rahat etsın.

bugun bel agrısıyla tanıstım. belimden girip beni uyusturuomus gibi oluyo bi tarafı sırtıma dogru cıkarken bi tarafı kalma dogru inio.. sabahken 3-4 kere pespese oldu. bizimkilerde belden vurur diyip heycanlandılar birden ama sonra alısverise cıktık geldik dus aldım bidaha cok belirgin olmadı cok az oldu ama takipteyim. sanırım benimki 8 agustosa kalmıycak

Ole dusunme.. her agrı gırdıgınde dogurmaya kalksaydık.. sımdı kımse kalmazdı topıkte.. zamanında-yerinde gelsın ınsallahh annesi..

didecim evet geldi kucuk kardesimde yani iki kardesim yigenim annem k.valdem burdalar..gercekten cok keyifli gecio

ya kızlar bugün oğlum hareketsiz normal mi şeker yedim çikolata yedim ama tık yok

canım dünden beri bende de var, cok yavaş kuzum yeri yok herhalde artık...

gerçekten aranıyor bende hep elim karnımda o tekemelri düşündüm hele eve gelince insan bi bebeğe bakıyor bir karnına işin komik yanı karnınızda gaz varsa çocuk geziniyormuş gibi gaz dolaşıyor :roflol:delikafaduldenya sanki içinizde bir daha çocuk varmış gibi kafamçokkarıştı

deryacım hormonlarda düşüş olunca isteksizlik falan geldi mi herşeye karşı, ben lohusalık depresyonundan cok korkuyorum.. nasıl hissediyosun kendini

evrimim çok değişik duygular içerisindeyim.katatonik bir hal aldım.panik desen yok.heyecan desen bi gelip 3 gidiyo.hüzün var biraz ama sevinç de var..bu son günler çok ilginçmiş gerçekten.her şey çok iyi olacakmış gibi geliyor.bana dua edin bol bol.normal doğum yapmadığımdan duam ne kadar makbuldür bilemem ama:) ben hepinize edeceğim doğuma girerken..
yav esradan haberin var mı?

didem cok az kaldı, herşey cok iyi olacak ama.. dualarım hepinizle, kendime ederken hep sizi de geçiriyorum aklımdan.. herşey hepimiz için cok güzel olsun...

iyi diyeyim iyi olyım yanlızım kırgınım yorgunum
yusufum iyi bu gün doktora gittik topuk kanı aldırdık çok uğraştılar yine iki topuğunuda deldiler yavrumun yeterli kan çıkamadı sütüm hala az doktor çoğalacak sabret emzirmeye devam et dedi mamayla takviyeliyoruz dedim ilk haftalrda normal olması gereken bu dedi ters bişey yok yani 400 gr almışız bende 1 kilo daha verdim

sütünde artık çoğalır deryacım takmamaya calışıp 4 litre su tüket mutlaka... kilo alımı başlamış ne güzel yusufumuzun....

yaf benımkının ustunde barız nakış var.. otelın adı.. ondan yaptım.. ne var yanı gotur.. amannnnn nolcak.. ısını gorsun de.. bakma sen bana.. evın ıcınde tek basıma, kendı kendıme kaldım mı tipik yengec burcu.. gecmıs eşelemektense üretmek daha ıyı hıssettırıyor kendımı.. yoksa hersey bahane.

bende hemen koydum çantama havlu terlikten ne akıllı hatunsun evde kıyamet gibi var eşim promosyon hastasıdır haftada 2 gün otelde konaklıyo ne bulursa getiriyo şampuan dikiş seti hiçbirini atamıyorum kızdığı için çöp ev modundayız. kaliteli olanından buldum hemen koydum çantama cok rahat edilir çok iyi düşünmüşsün canım...

amin didecim hayırlı zamanda saglıkla insallah. kvalden bana surekli annesi cagır artık dio ama cagırmıorum:)

o gelir kendi pervin çağırma boşuna..güliz çok sağol canım

Alllahımmmmmmmmmmmm.. daha yenı goruyorumm ben bu fotoyuuu yaaa... :1shok:

Allah razı olsun senden.. sen de alıntı yapmasann.. püüüüüüüüüüü bana.

Sebnemim lokum gıbı kızın yaaaaa.. ay yerım yerımm.. masallahhhh, Allah nazarlardan saklasın kuzumum kuzusunuu... ay ıcım gıttı resmen :nazar:

cok tatli uyuyor baksana alinti yapilmayacak gibi mi??? isirivericem valla....

Çooookkk teşekkür ederim arkadaşlarrr...
Kuzuma bugün de kavuşamıyoruz malesef, sarılığı biraz düştü ama emmesinde bir problem varmış onun için hastanede kalması gerekiyormuş, ne gün çıkaracakları da belli değilmiş.
İnşallah en kısa zamanda düzelir ve çıkartırız bebeğimi eve.
Ben bugün kalbim için doktora gideceğim. Uykusuzluk , üzüntü ve yorgunluk kalbimi tetikliyor devamlı.

Sakaleyn'imin sütü az geliyor galiba anladığım kadarıyla. Yaaa malesef benim de öyle. Süt artırmak için taze beyaz üzüm duydum Bir hafta boyunca yenilmeliymiş. Ben denemeyi düşünüyorum.
Sütün artması konusunda başka bilgisi olan varsa bana özelden mesaj atabilirse sevinirim.
Özelden diyorum çünkü burayı devamlı takip edemediğim için kaçırabilirim.

Hepinizi öpüyorum güzel anneler...
Bebişine kavuşanları tekrar hayırlıyor, kavuşmayanlara da hayırlı doğumlar diliyorum...:enbuyukkk:

kızlar bende de doğum korkusundan kaynaklanan bir depresyon başlıyor sanırım, doğuracağımı düşünce bayılacak gibi oluyorum. suratım hep asık kimselerle görüşmek istemiyo canım.. eşim kafayı yedi ne yapalım canın ne istiyo diye sorup sorup duruyo ama ben sürekli ağlak bi suratla dolaşıyorum ortalıkta. kendimden çok sıkıldım artık

Emrem, bebeğin hayırlı uğurlu olsun..

Kaçakkedi geçmiş olsun bebeğine, en kısa zamanda düzelir üzülme..

Evriş, Norra'ya katılıyorum. Derya Baykalımızsın maşallah, çok güzel olmuş..

Gyps, inat etme doğur şu bebeği artık. Zamanın geldi artık:) şaka bi yana, korkarım Nazan'ı geçeceksin..

Evros, bugün bu saate kadar hiiiç mi hareket etmedi. akşama kadar etmezse, için rahat etsin git bi hastaneye NST çektir.. Ahh ahh az hareket ne demek ben bilirim. Bakalım bizim sıpa doğunca uslu mu olcak, yoksa şimdi beni mi kandırıyo görcez..

Norra, ben de sıkı yönetim istiyorum ben deeeeeee.

Arkadaslar dün sabah cok korktum sol kasigimda acayip bi agriyla uyandim 2 saat kivrandirdi...böyle acaba benimki de yalanci sancimiydi ki bilmiyorum.....

geçmiş olsun, olacak artık böyle ağrılar, yalancı sancıdır
bende her sabah bbel ağrısıyla uyanıyorum

ay yavrum benimmm anneannesine tepki verio masallahhh. ,

benim 9 aylık yigenimde durup dururken benim karnıma cici cici yapıp opucuk yaptı cok sasırdık. tr deykende bikere yapmıstı kuzeniyle opusup hasret gideriolar demekki ne hissediosa

ne tatlıymış yigenin, abimin oğluda önce beni öper sonrada göbeğimi
arabasını karnımda sürüyor bebeğe oyun oynamayı öğretiyormuş : )

arkadaşlar söylemiş ama sola yat hemen başlar hareketi

usunda başka bilgisi olan varsa bana özelden mesaj atabilirse sevinirim.
...:enbuyukkk:

Taze beyaz üzüm ve dereotu diye biliyorum ben.. özünde bol su içmek işe yarıyormuş ve kafayı ona takmamak.. Bazı doktorlar yedikleriniz süte çoooook az oranda yansır diyorlar.. Önemli olan bol su ve stres yapmamakmış..

Kuzuma bugün de kavuşamıyoruz malesef, sarılığı biraz düştü ama emmesinde bir problem varmış onun için hastanede kalması gerekiyormuş, ne gün çıkaracakları da belli değilmiş.
Ben bugün kalbim için doktora gideceğim. Uykusuzluk , üzüntü ve yorgunluk kalbimi tetikliyor devamlı.

Sakaleyn'imin sütü az geliyor galiba anladığım kadarıyla. Yaaa malesef benim de öyle. Süt artırmak için taze beyaz üzüm duydum Bir hafta boyunca yenilmeliymiş. Ben denemeyi düşünüyorum.
Sütün artması konusunda başka bilgisi olan varsa bana özelden mesaj atabilirse sevinirim.

canım zoru başardınız siz dünyalar güzeli kızınla bunlarla geçicek hiç üzülme....hurma yemeyi denemelisin, birde 4 litre su iç mutlaka sağlığınıza kavuşun inşallah

takip et biraz daha bakalım evroş.. olmadı dr a bir tel açarsın

evrimmm walla aynı durumdayız benimde aklım hep sende..sizde..

bugun naptık anlatayım sabah monologumdan sonra yigenim uyanınca cıgıltı gulucuk herkes uyandı hergun aynı muthis bi guzellik insanda ne sabah yorgunlu stresi vs hicbisi kalmıo:) allah bizlerede nasip etsin

sonra kahvaltıydı derleme toplama hos ve cok dagınık benle beraber 5 dişi valiz kıyafet heryer heryede:))nekadar toplasak biyandan dagılıo ben bi iş yapmıorum

neyse annem ve 10 yasındaki kardesimle cıktık bugun bizim mahallede dukkanların oldugu bi sokak var oraya goturdum onları biraz baktık bisiler aldık cocuga kuvet buldum normal legenlerin bebek kuveti seklinde olanı aynı renk kova ve masrapada aldık.

buralarda yasanmaz ne bicim memleket dedi annem hem cok pahalı hem kaba ve gerilermis:)) erken anladı :))

onun dısında evde bisekilde vakit gecio kalabalıgız ya anca bu vakitlerde pc basına geciom ya millet yatmadan yada sabah. ama yavas yavas duzeni kurup daha sık gircem ozluyorum.

ne güzel, snein adına çok seviniyorum... eğlenceli günler maşallah...

Hepinizi öpüyorum güzel anneler...
Bebişine kavuşanları tekrar hayırlıyor, kavuşmayanlara da hayırlı doğumlar diliyorum...:enbuyukkk:

canım hoşgeldin, maşallah bebişine de sana da, kalp çarpıntın bir an önce geçer inşallah sorunsuz sağlıkla atlatırsın.. bebişin de en kısa zamanda sağlıına kavuşur inşallah... çok güzel bir kız maşallah canım benim kıyamam ikinize de... Allah nazarlardan saklasın...

Evriş, terlik çok şık olmuş, en önemli,si de rahatlığı... elinden geliyor ne güzel ya maşallah..

gypsy
'min sancısı başlamış ama durmuş sanırım... bakalım ne zaman gelecek sancılar bebişler...

herkes ayrı bir duygusal sanırım bu ara, aslında böyle yazıp da üzmek de istemiyorum kimseyi, ama ben de duygusal anlamda çöktüm desem yeridir... sebep hormonlar mı, ben mi, fazla evham yapıyorum bilemiyorum... inanın ne yataktan kalkasım var, ne yiyeysim ne içesim... sabah geç kalkıyorum bakıyorum 1 saat içinde tekrar yatmak geliyor içimden... uyumasam da öyle uzanıp kalıyorum... ancak akşamlşarı 1 saat eşimle dışarı çıkıp bir çorba, soda vs.i içersem biraz ferahlık geliyor... ya da biraz yürüyünce açılıyorum...

detaylı ultrason randevusunu yarına aldık, 280 TL fiyatı.. Ona da sinir oldum, bu nedir arkadaş ya. Dr. 2. bir görüş olsun diye istiyor bunu ama işte demek ki ultrason daha bir değişik açıdan bakacak... Özel hastanelerin çoğunda 300 TL ye doğum yapılabiliyor... Bu ne böyle arkadaş, inanın canım sıkıldı çok.. Yavrularımız için katlanıyoruz tabi, Allah sağlık sıhhat versin de...

Kuzuma bugün de kavuşamıyoruz malesef, sarılığı biraz düştü ama emmesinde bir problem varmış ..........................:

Gec olsun da güç olmasın Sebnemim.. onemlı olan saglıklı sıhhatlı olması, onun ıcın hastaneden de rıske atmak ıstemıyorlardır.. Allah yardımcın olsun.. Allah sabır versın sana.. kendıne ıyı bakmak zorundasın artık.. lutfen dınlenmeye bak.. bızım tek ıyı ılacımız o bılıyorsun.. ve de artık ne olursa olsun ıkı ayagımızın uzerınde durmak zorundayız.. sırf bunun ıcın kendını hırpalama canım arkadasım.

emrem, hayırlı olsun bebişin kuzucuk... sen de anne oldun hadi bakalım hayırlısıyla büyütmek de nasip olsun..

kızlar bende de doğum korkusundan kaynaklanan bir depresyon başlıyor sanırım, doğuracağımı düşünce bayılacak gibi oluyorum. suratım hep asık kimselerle görüşmek istemiyo canım.. eşim kafayı yedi ne yapalım canın ne istiyo diye sorup sorup duruyo ama ben sürekli ağlak bi suratla dolaşıyorum ortalıkta. kendimden çok sıkıldım artık

ben de kendimden çok sıkıldım güliz... ama çok...

3k1m canım bu saatte bu detaylı ultrason ne anlamadım?? Daha önce yazdıysan kaçırmış olabilirim.. Bebeğin gelişimi tamamlanmış artık neyine bakacaklar??

3k1m canım bu saatte bu detaylı ultrason ne anlamadım?? Daha önce yazdıysan kaçırmış olabilirim.. Bebeğin gelişimi tamamlanmış artık neyine bakacaklar??

yanlış yazmış olabilirim, belki de tam adı detaylı ultrason değildir, dr. yazmış ama okuyamıyorum ki çivi yazısını, benim çıkarımım o yöndeydi... sanırım kilo boy vs.yi biraz daha netleştirmek istiyor... kafası inmiş mi vs... ve 2. bir görüş istiyor sanırım...

yanlış yazmış olabilirim, belki de tam adı detaylı ultrason değildir, dr. yazmış ama okuyamıyorum ki çivi yazısını, benim çıkarımım o yöndeydi... sanırım kilo boy vs.yi biraz daha netleştirmek istiyor... kafası inmiş mi vs... ve 2. bir görüş istiyor sanırım...

canım 37. haftada baksa nolur bakmasa işine karışmak gibi olmasın o dokktorun ama hiç böyle bişey duymadım. herşeyi gelişti çocuğun artık baksa ne olucak detaylıda tam anlayamadım.

takip et biraz daha bakalım evroş.. olmadı dr a bir tel açarsın

ne güzel, snein adına çok seviniyorum... eğlenceli günler maşallah...

canım hoşgeldin, maşallah bebişine de sana da, kalp çarpıntın bir an önce geçer inşallah sorunsuz sağlıkla atlatırsın.. bebişin de en kısa zamanda sağlıına kavuşur inşallah... çok güzel bir kız maşallah canım benim kıyamam ikinize de... Allah nazarlardan saklasın...

Evriş, terlik çok şık olmuş, en önemli,si de rahatlığı... elinden geliyor ne güzel ya maşallah..

gypsy
'min sancısı başlamış ama durmuş sanırım... bakalım ne zaman gelecek sancılar bebişler...

herkes ayrı bir duygusal sanırım bu ara, aslında böyle yazıp da üzmek de istemiyorum kimseyi, ama ben de duygusal anlamda çöktüm desem yeridir... sebep hormonlar mı, ben mi, fazla evham yapıyorum bilemiyorum... inanın ne yataktan kalkasım var, ne yiyeysim ne içesim... sabah geç kalkıyorum bakıyorum 1 saat içinde tekrar yatmak geliyor içimden... uyumasam da öyle uzanıp kalıyorum... ancak akşamlşarı 1 saat eşimle dışarı çıkıp bir çorba, soda vs.i içersem biraz ferahlık geliyor... ya da biraz yürüyünce açılıyorum...

detaylı ultrason randevusunu yarına aldık, 280 TL fiyatı.. Ona da sinir oldum, bu nedir arkadaş ya. Dr. 2. bir görüş olsun diye istiyor bunu ama işte demek ki ultrason daha bir değişik açıdan bakacak... Özel hastanelerin çoğunda 300 TL ye doğum yapılabiliyor... Bu ne böyle arkadaş, inanın canım sıkıldı çok.. Yavrularımız için katlanıyoruz tabi, Allah sağlık sıhhat versin de...

güliz gibi sen de kendinden bıkık oldun demek..ama hiç bir hal süreli kalmıyor biliyorsun..Bazılarımızı çok değişik etkiliyor yaşadıklarımız.ben aylardır ilk defa çökkünüm bugün.tetikleyiciler de var..örneğin bir arkadaşımın arayıp sevgilisinden şikayet etmesi,kayınvalidemin arayıp usulen nasılsın deyip hemen kızının kansızlğına ve torununun gözünün enfeksiyon kapmasına konuyu getirmesi gibi..hamileyim ulan bennn diya haykırmak geldi içimden.hayatta hep böyle oldu.hep dert dinleyen,önem veren başkalarının gözünde hep güçlü olan biri oldum..hamilryim ben yahu 4 günüm kalmış ruh halim karman çorman kahvaltı masası hala duruyor dağıtmışım bugün ben de özel muamele istiyorum ya hakkım değil mi??

canım 37. haftada baksa nolur bakmasa işine karışmak gibi olmasın o dokktorun ama hiç böyle bişey duymadım. herşeyi gelişti çocuğun artık baksa ne olucak detaylıda tam anlayamadım.

bilmiyorum canım benim, ben de işine karışmak olmasın diye ses etmedim çektirin diyince... tamam dedim...
ama yani benim evham vaziyetimi paniğimi daha da arttırıyor bu durum... zaten dr.umu da değişmek istiyorum... yabaniliğim tuttu şimdiye kadar beni getiren dr.'uma karşı... tam bir iletişim kuramamaya başladık... o yüzden de içim rahat değil...

ya belki de elimi eteğimi özel dr.lardan çekip paşa paşa sancı beklemek ve gelince de en müsait devlet hastanesine acilden giriş yapmak daha doğru bir hareket olacak psikolojim için...

X