2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

iyi diyeyim iyi olyım yanlızım kırgınım yorgunum
yusufum iyi bu gün doktora gittik topuk kanı aldırdık çok uğraştılar yine iki topuğunuda deldiler yavrumun yeterli kan çıkamadı sütüm hala az doktor çoğalacak sabret emzirmeye devam et dedi mamayla takviyeliyoruz dedim ilk haftalrda normal olması gereken bu dedi ters bişey yok yani 400 gr almışız bende 1 kilo daha verdim
senin sancılar ne durumda iyimisin

Canım bu mesajı okuyabilir misin bilmiyorum ama doktorum Milupanın Still Tee çayını önerdi. Süt arttırmak için kendisi bunu kullanmış ve faydasını gördüm dedi.

evrimim çok değişik duygular içerisindeyim.katatonik bir hal aldım.panik desen yok.heyecan desen bi gelip 3 gidiyo.hüzün var biraz ama sevinç de var..bu son günler çok ilginçmiş gerçekten.her şey çok iyi olacakmış gibi geliyor.bana dua edin bol bol.normal doğum yapmadığımdan duam ne kadar makbuldür bilemem ama:) ben hepinize edeceğim doğuma girerken..
yav esradan haberin var mı?

Esra su an okuyor bızı.. anlıyorum senı.. hüzün var.. sevınc te var.. abuk sabuk bı durum.. bı, gun sayıyorum.. bı, aa daa varmıs dıorum.. bı, az kalıoo.. sacma salak durumlar ıste.. Ama bıldıgım bır sey var kı; oğlum gelecek.. ve yıllardır içimde kımsenın dolduramadıgı o boşluğu doldurup taşıracak.. bundan cok emınım.

Hersey ıyı olacak.. ınsan ınandıgını kendıne cekermışş.. ıyı olacak hersey.

Son düzenleme:
az önce okudum sizlerle paylasmak istedim

Dr.Paul Ruskin öğrencilerine yaşlanmanın psikolojik etkilerini öğretirken onlara şu olayı okur:
hasta ne konuşuyor,ne söylenenleri anlıyor.bazen saatlerce anlaşılmaz şeyler geveliyor.zaman yer veya kişi kavramı yok.sadece kendi adı söylendiğinde tepki veriyor.
son altı aydır onun yanındayım,ne görüntüsü için bir çaba sarf ediyor,ne de bakım yapılırken yardımcı oluyor.
onu hep başkaları besliyor,yıkıyor ve giydiriyor.dişleri yok,yiyeceklerin püre halinde verilmesi gerekiyor.
gömleği salyalarından dolayı sürekli leke içinde,yürüyemiyor ve uykusu düzensiz.gece yarısı uyanıp çığlıklarıyla herkesi uyandırıyor.
çoğu zaman mutlu ve sevecen,fakat bazen ortada bir sebep yokken sinirleniyor.biri gelip onu yatıştırana kadar da feryat figan bağırıyor.
bu olayı okuduktan sonra,ruskin öğrencilerine böyle birinin bakımını isteyip istemediklerini sorar.öğrenciler bunu yapamayacaklarını söylerler.
ruskin kendisinin bunu büyük bir zevkle yaptığını ve onlarında yapması gerektiğini söyleyince öğrenciler şaşırırlar.
daha sonra ruskin hastasının fotoğrafını dolaştırmaya başlar.
fotoğraftaki dr.un 6 aylık kızıdır.alıntı

Ne garip değil mi?? :)) sıkı hıkaye... paylasımın ıcın saol.

Esra su an okuyor bızı.. anlıyorum senı.. hüzün var.. sevınc te var.. abuk sabuk bı durum.. bı gun sayıyorum.. bı aa daa varmıs dıorum.. bı az kalıoo.. sacam salak durumlar ıste.. Ama bıldıgım bır sey var kı; oğlum gelecek.. ve yıllardır içimde kımsenın dolduramadıgı o boşluğu doldurup taşıracak.. bundan cok emınım.

Hersey ıyı olacak.. ınsan ınandıgını kendıne cekermışş.. ıyı olacak hersey.

hepimiz için herşey iyo olsun..ben bol bol biraz büyüdüğü benimle iletişim kurup güldüğü anların hayalini kuruyorum..daha bir dinginleşiyorum böyle..Esra'nın adı yok altta merak ettim cidden.

Esrammm.. belden gırıp kasıklarda sıddetlenen agrı.. dogum agrısıdır dıye bılırım.. ve de hep ole okudum.. saat tut.. bır saatte 4 kere o sancıyı yasıyorsan.. derlen toparlan.. doktoruna haber ver.. hazırlıklı ol derım kuzum.
yok anam yok gerçek sancı filannn diil şimdi eski formuma döndümmm delikafadulden
ay esra normal dogurmadım hiç ç okta incelemedim ama duyduklarım kadarıyla bu dogum sancısı e artık olsun be kuzum 40 hafta içindesin yeter yani daha durmasın çockcaggızza yer kalmadı en son ne kadardı kilosu falannn
ayy inanılmazzzz haberini bekliyorum bak cep tel im yanımda hep mutlaka bildir bizlerden birineee

oh be yavrum hele sukur zamani gelmisti:))evrim hakli bu tarif ettigin agrilar dogum sancisi,hemen saat tut, sikligi artarsa hazirlan, zira bu kadar gezmeye senin rahim agzi birden acilabilir.....

gypsymesramtarif ettiğin agrı sancı işte kuzum bi dikkat vet bakalım ne kadar sıklıkla yaşıyosun. ayhh hadi ya valla senden de müjdeli haberi duymayı sabırsızlıkla bekliyorum.
canım ya yoksa Yayha geliyormu, saat tut Esram hazırlıklı ol
daha çoook beklersinizzzz
buraları bırakıp doğurmaya gitmeye heçç niyetim yokkk

kıçtan gireni bilmiyorum ben..düzenli mi?
düzensiz kuzummm

didooo ben de tuhaf psikoloji icineyim, cikinca hep karnima bakarim, o sikinti veren kipirtilari baskilari tekmeleri ararim gibi geliyor, dogum sonrasi nasil bi psikolojide olurum hic bilmiyorum??yani etten kemikten biri olucak karsimda, ama suan hayalimde...bende aynene bi seviniyorum, bi huznleniyorum, yani aslinda ne kadar sacma sanki onu icimden cikarinca onu kaybedicekmisim gibi, ama asil ona kvusucam, anlatabildimmi...

busedilara.jpg

cok güzelsin masallah:nazar: Allah bagislasin,Anali babali büyüsün insallah...:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

didooo ben de tuhaf psikoloji icineyim, cikinca hep karnima bakarim, o sikinti veren kipirtilari baskilari tekmeleri ararim gibi geliyor, dogum sonrasi nasil bi psikolojide olurum hic bilmiyorum??yani etten kemikten biri olucak karsimda, ama suan hayalimde...bende aynene bi seviniyorum, bi huznleniyorum, yani aslinda ne kadar sacma sanki onu icimden cikarinca onu kaybedicekmisim gibi, ama asil ona kvusucam, anlatabildimmi...

anlatabildim mi ne demek ciğerimi okudun..hiç hassas duygusal olmadım hamillikde.bu gün başladı işte

anlatabildim mi ne demek ciğerimi okudun..hiç hassas duygusal olmadım hamillikde.bu gün başladı işte

bi de bugun seyi dusundum, dogum sonrasi karnima dokunabilirmiyim acaba, yani ilk 1-2 gun dokunamam gibi geliyor..yani belki onu kucagima alinca bunlarin hepsi cok sacma olucak ama 9 aylik bi alisilmisligi ozlerim gibi geliyor...

esra kusum bence bu hafta sende bi sancilar siklasir ttalim..ama icime oyle doguyor sen cok ama cok kolay bi dogum yapicaksin, pirt diye cikivercek yahya..

cok güzelsin masallah:nazar: Allah bagislasin,Anali babali büyüsün insallah...:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Alllahımmmmmmmmmmmm.. daha yenı goruyorumm ben bu fotoyuuu yaaa... :1shok:

Allah razı olsun senden.. sen de alıntı yapmasann.. püüüüüüüüüüü bana.

Sebnemim lokum gıbı kızın yaaaaa.. ay yerım yerımm.. masallahhhh, Allah nazarlardan saklasın kuzumum kuzusunuu... ay ıcım gıttı resmen :nazar:

Kızlar akşama misafirim geliyo - arkadaşım sanırım birkaç gün kalacak ama 1-2 hafta da olabilir - nekadar hiç bilmiyorum - o yüzden giremem herhalde sık sık - her fırsatta girer bakarım
beni merak etmeyin diye söyliyorum zaten bişey olursa ararım evrimi
Kendinize cici bakın

Aman kendini yorayim deme hemso... dikkat et kendine...yerimseniben

Alllahımmmmmmmmmmmm.. daha yenı goruyorumm ben bu fotoyuuu yaaa... :1shok:

Allah razı olsun senden.. sen de alıntı yapmasann.. püüüüüüüüüüü bana.

Sebnemim lokum gıbı kızın yaaaaa.. ay yerım yerımm.. masallahhhh, Allah nazarlardan saklasın kuzumum kuzusunuu... ay ıcım gıttı resmen :nazar:

cok tatli uyuyor baksana alinti yapilmayacak gibi mi??? isirivericem valla....

kesin biri sopa atıyo bence de..ben biliyorum o sıpayı..az kaldı ısıracam onu

işlerin kolay gelsin

gözünaydın emrem belliydi .ortadan kaybolunca anladık.maşallah bebeğine.geçmiş olsun.iyi olur inşallah.

sen dur daha da artacak ağrı.iki bacağını 2 cm açamayacınca görecem ben seniopuyorumnanaktan

maşallah canım hayırlısı neyse o olsun..

hayırlara çıksın inşallah..ben de minik kelebeki gördüm rüyamda aydınlık ve güzel bir rüyaydı.

deüsırnaşık şey

Maşallah kuzuna ne kdar sevimli bebek resimlerine baktıkça tuaf oluyorum
Allah kolaylık versin inş. geçecek sarılıgı

didoo bende öyle düşünüyorum karnımda kalsa ama kucağımda da olsa ne tuaf dimi:)
bende lstenin sonuna eklenmişim orda görünce bile çok tuaf oldum, 4 günüm kalsa ne heyecan içinde olurum kim bilir

gözünaydın emrem maşallah kuzuna kilosu çok iyi, iyileşir düzelir inşallah

oy oy sancılarıda başlamış, aramıza hoşgeldin :))

maşallah kuzuna, sağlıkla vaktinde doğsun inş.

ya aynen yaa hem sevinyorum dogacak diye hemtdesenin gib ihuzun kaplıyor içimi birdaha hayatımda muhtemelen hamilelik olmayacak karnımdaki hareketlerini birdaha hissedemiycem ve benden ayrılcak artı hayat boyu nekadar yanımda tutabilirim bilmem ama enbuyuk yakınlıımıız olmaycak diye huzunleniyorum sonrakucagımda oldugnuu hayel ediyorum çok mutlu oluyorum bilmiyorum karmakarısıgım bendee seni dusunemiyoum daha azzamanın var

gozun aydın emrem yab ende sana dun gecehayırlı dogumlar falany azmıstım bukadar olur demek erken geldi senin minik kusda
gule gulebuyut

ya sorma gulistanım yaa acayip hisler içindeyim haftaya bugunnn yusuf yusuf olcam :))

anaaa kızznasıy aniisancımı kasılmamıne durumdasın soyle bakiyimm

massallah oglusuna sezaryan tarihi alıp iptal ettin demek daha iyi olmus insalah sagsalim normal yollardan kucagna alırsın canımx

Gunaydin guzel anneler...

Gozun aydin emrem, masalah kuzucuga, en kisa zamanda iyilesir umarim...

oh be yavrum hele sukur zamani gelmisti:))evrim hakli bu tarif ettigin agrilar dogum sancisi,hemen saat tut, sikligi artarsa hazirlan, zira bu kadar gezmeye senin rahim agzi birden acilabilir..

gozun aydin eftelya, insallahseni uzmeden zamaninda gelir yavrun...

oo süper kocaman olmuş maaşallah ikinize de, normal doğuma hazırladıysan kendini o da süper eftelyacım... benim doktorda ısrarla normal normal deyip duruyo ben cok tırsıyorum birazdan gidicem zorla çatı muayenesi yaptırıcam. çatın dar diyeceğini düşünüp kendimi rahatlatmak istiyorum resmen...

esra esra doğuracaksın sen bu hafta....

pervincim ağda işi için normal doğumdan hemen önce yaptıran bir arkadaşım sakın yaptırma diye uyarmıştı beni 2-3 önce yaptırıp sonra doğurdu. inanılmaz tahriş oldu demişti. doktoru bile kızmış neden jilet kullanmadın diye aklında olsun canım...

canım maşaallah bebeğine de sana da. ne güzel Allah bize de nasip etsin...:nazar:

evet ya ne güzel düşünmüş, Allah daim etsin mutluluğunuzu...

Görüşlerinizi alayım;

Bu terlıgı ben yaptım.. elımde otellerın terlıklerı var.. bazılarının da kalıtelerı cok cok ıyı.. onlardan bırını bu sekılde susledım.. nası olmus??

s7301458.jpg

maşallah gözün aydın canım bende normali bekliyorum olmadı sezeryan olcek hayırlısı hakkımızda

maşallah bebeğine allah uzun sağlıklı ömür versin

çok güzel olmuş evriş güle güle giyin sağlıkla inşallah eline sağlık
hepinize çok tşk ederim kızlar rabbim hepimizin hakkında hayırlısını versin................opuyorumnanaktan
evrişim süpersin ellerine sağlık ne güsel olmuş

az önce okudum sizlerle paylasmak istedim

Dr.Paul Ruskin öğrencilerine yaşlanmanın psikolojik etkilerini öğretirken onlara şu olayı okur:
hasta ne konuşuyor,ne söylenenleri anlıyor.bazen saatlerce anlaşılmaz şeyler geveliyor.zaman yer veya kişi kavramı yok.sadece kendi adı söylendiğinde tepki veriyor.
son altı aydır onun yanındayım,ne görüntüsü için bir çaba sarf ediyor,ne de bakım yapılırken yardımcı oluyor.
onu hep başkaları besliyor,yıkıyor ve giydiriyor.dişleri yok,yiyeceklerin püre halinde verilmesi gerekiyor.
gömleği salyalarından dolayı sürekli leke içinde,yürüyemiyor ve uykusu düzensiz.gece yarısı uyanıp çığlıklarıyla herkesi uyandırıyor.
çoğu zaman mutlu ve sevecen,fakat bazen ortada bir sebep yokken sinirleniyor.biri gelip onu yatıştırana kadar da feryat figan bağırıyor.
bu olayı okuduktan sonra,ruskin öğrencilerine böyle birinin bakımını isteyip istemediklerini sorar.öğrenciler bunu yapamayacaklarını söylerler.
ruskin kendisinin bunu büyük bir zevkle yaptığını ve onlarında yapması gerektiğini söyleyince öğrenciler şaşırırlar.
daha sonra ruskin hastasının fotoğrafını dolaştırmaya başlar.
fotoğraftaki dr.un 6 aylık kızıdır.alıntı
okuyunca korkunç bir hasatalık sahibinden bahsediliyormuş gibi ama burada kocaman bir sevgi ve sabrın yanında dünyanın en güzel en sevimli evet en olmadık anda en çığırtkan miniminnacık meleğine bakmanın aslında hiçde zor olmadığını anladım .
ne uykusuzluk ne açlık hiçbirşey onlarıın sevgisinin önüne geçemiyor
Derya bol bol su sütün çoğalır inş.
inşallah çabalıyorum içmediğim çay meyve suyu kalmadı desem kısaca galon galon tüketiyorum ama rtacak inanıyorum
deryacim insallah sutun dahada articak, yusuf gayet guzel kilo almis, sende vermeye basladin...sen bizim ornek annelerimizdensin, moralini yukset tut, bak bizlerde senden ve senin gibi deneyimli annelerden moral aliyoruz..Iyiki varsin..
sağol canım sizlere şu son günlerinizde moral ve destek için burdayım doğumdan sonra herşey günden güne daha iyi gidiyor bunu anlayıp rahatlamınız için elimden geldiğince sizlerle birşeyler paylaşmaya çalışıyorum
Nurdanım, tesekkur ederım kuzum yaa.. sımartıyorsun benı, cıkıp bakınmaya hal olmayınca kafa acayıp calısıyor :))

Bılıyorum ne demek ıstedıgını, okudum bı ara gecmısı.. yalnız degılsın, en azından bunu bil :)) ınsanoglu cıns cıns.. ınsanoglu sonsuz bı sekılde yasayacagını sana sana manasız davranmada ısrarlı.. saglıgın sıhhatın musade ettıgı surece sana hıc bır sey olmaz, emın ol.. bunun için sükret.. gerisini de s....... et.

Artçı sancılar dıyorum artık ben onlara :)) ona da alıstık.. 10 gunumuz kaldı surada.. dayanacagız ınsallahh..

Yusuf u benım ıcın öp lutfen.. sütün de gelecektır.. ınancını yıtırme sakın.. doktorunun da dedıgı gıbı.
geçti bile evrişim eşimle birbirimize destek omaya çalışıyoruz biz anladıkki zor günümüzde hiç dostumuz yokmuş buna kendi ailemde dahil hiç birşey hissetmiyorum sanki duygularım dondu
dün eşim işten gelince kendimi tutamadım ağaldım ama gözyaşlarıma yazık ha
öperim evrişim uyuyor kuzu
humananın stil tea aldım içiyorum faydası var gibi bide eşim aktardan bi değişik karışım almış onuda içiyorum şeftali suyu kaysı suyu kompostu su artıcak inşallah
yusuf bebeğe geçmiş olsun inş sütün çoğalır
hepinizi öptüm byes

teşekkür ederim canım

ben geldim doktordannn oğlum 3005 gr olmuş herşey gayet iimiş sezeryan tarihini iptal ettik normal kendi sancılarımı beklicez 11 ağustosa kadar doğurdum doğurdum yoksa sezercikler arasına girecekmişimkaydirigubbakcemile3

maasallah bebegine! senin ve bebegin icin hangisi hayirliysa o olsun canim...kaydirigubbakcemile3

arkadaşlar günaydın ben bu sabah doğum yapıcaktım ama 24 ü gecesi sancım tuttu.ve sezeryan ile doğum yaptım.allah hepinizi sağ sağlim kurtarsın.3850 gr bebeğim. opuyorumnanaktan

canımmm gozun aydın cok sevindim. ins bebisinde enfeksiyondan kurtulur canım dualarımız seninle

Baby, sizde de güzel bir telaş var, ne güzel evin şenlendi birden.. Ece'cik gelsin, asıl şenlik o zaman gelecek :) Dr.da doğum şeklin mi kesinleşecek canım? Hayırlısı olsun..

hayır canım yarın dr.a gidicez belki belli olur.suanda normal gorunuyo ama bakalım nasibimizde ne var

günaydın kızlar
herkesler iyidir umarım
gözümüz aydın olsunnn
artk benimde sancılarım başladııı
sevineyimmi üzüleyimmi siz söyleyin heeee

sevinelim sevinelimmm:)))

X