2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Rezene yı mesela hamılelık boyunca ıcmeyı oneren yazılar okumustum ben,ki içtim de ben bol bol.. en azından hem bebekte hem de anne de gazı gıderıyormus.. ve rezene ıcen annelerın bebeklerınde gaz sorunu daha az goruluyormus dogumdan sonra.. hıc degılse sırf bunun ıcın bıle ıcılmelı bence TAZEM..

Yok be canım ! Ben doğumdan önce alınan gıdaların, doğum sonrası sindirime etkisi olacağına inanmıyorum. Belki 1-2 güm önceden yenen şeyleri evet ama, 1 ay önceden rezene içmişsin, 1 ay sonraki gazı etkilemez bence. 1 ay önceki nohutun gazı duruyor mu hala sende şimdi mesela?

Kızlar dünden beri DOruk çok çok az hareket ediyor. Saatte 1-2 hareket anca kaydediyorum. Bir de gayet yayılmış yatıyordu oğlum, dünden beri tortop oldu karnımda. Birazdan sağlık ocağına gidicem. Benim hemşire öyle dangoz bir tip değil. Moralimi bozmaz. 2 gün önce doktordaydım, bir şey olduğunu düşünmüyorum da, dana gibi yediğim halde bu dinginlik neden?

The Reader --- Bulun izleyin. Muhteşem bir film. Dün gece izledik, bayıldım, bayıldım. (Tek falsosu başlarda çok sık sevişiyorlar, insanın canı istiyor. Ama çabuk geçiyor...) Yeni bir film, vizyon filmi. Çok güzel ama yaaa....

Bu sabah yukarıdan gelen matkap sesine rağmen uyudum. Yuh diyorum kendime !

gecmıs olsun kuzum.. kotu bısı yoktur bence de.. yıne de gıdıp baktırt tabıkı de.. bızı de haberdar et olandan bıtenden olur mu??

Tansiyonum 125 - 71 çıktı şimdi, dışarı çıkmasam mı? Sıcakta yürüdükçe artar mı? püfffff

Son düzenleme:
Bu arada Denizkızı Özlemden hiç bir haber yok günlerce - dün mesaj attım ama cevap ta yok - naptı acaba çok merak ettim
Misafirler evi bastı demişti en son ama nete hiç uğramaması şüphelendiriyo beni

Yok be canım ! Ben doğumdan önce alınan gıdaların, doğum sonrası sindirime etkisi olacağına inanmıyorum. Belki 1-2 güm önceden yenen şeyleri evet ama, 1 ay önceden rezene içmişsin, 1 ay sonraki gazı etkilemez bence. 1 ay önceki nohutun gazı duruyor mu hala sende şimdi mesela?

Onu soyle bır mantıkla acıklamıslardı.. bagırsaklarda rahatlamayı,yumusamayı sagladıgından, ve de duzenlı ıcıldıgınde bunu rutıne cevırdıgınden.. halıyle her ıctıgımızden bebek te etkılendıgınden her ıkımızın de bagırsaklarına yardımcı oldugunu okumustum.. hatta ben dogru durust gaz sıkıntım ya da sındırım sıkıntım oldugunu hıc hatırlamam su 9 ay boyunca.. haftada en az 3 kere falan ıcerım.. hele baslarda gunde 2 tane muhakkak ıcıyordum..

Bulursam ekleyecegım o yazıyı buraya.. bakınayım bi..

Onu soyle bır mantıkla acıklamıslardı.. bagırsaklarda rahatlamayı,yumusamayı sagladıgından, ve de duzenlı ıcıldıgınde bunu rutıne cevırdıgınden.. halıyle her ıctıgımızden bebek te etkılendıgınden her ıkımızın de bagırsaklarına yardımcı oldugunu okumustum.. hatta ben dogru durust gaz sıkıntım ya da sındırım sıkıntım oldugunu hıc hatırlamam su 9 ay boyunca.. haftada en az 3 kere falan ıcerım.. hele baslarda gunde 2 tane muhakkak ıcıyordum..

Bulursam ekleyecegım o yazıyı buraya.. bakınayım bi..

Bak bakalım, bulursan ekle...

tansıyonun ıyı.. ama dısarısı korkunc sıcak.. orası kesın.

Yok benim 110'u geçmez de büyük tansiyon, şaşırdım şimdi. Bir de Doruk hemşire lafını duyunca hareketlendi :) Korkak mı olacak bu çocuk nedir kaydirigubbakcemile3

Güzel annem benım.. bakalım bız de basladık kendımızce bısıler yapmaya.. her sabah o heyecanı yasıyorum bu aralar :))

Gogsunun ıyılesmesıne sevındım kuzum.. Yusuf nası?? emiyor mu??

iyi teyzesi emiyor dün çok büyük kaka problemi yaşadık akşama kadar yapamadı ağla ağla yavrumun göbeği firttı resmen akşam işini halletti ama ne sevinç heralda bir kaka insanı ancak bukadar mutlu eder :kedi: küçücük daha ya şimdi iyiyiz
bugün dişilerimi aldırdım enfeksiyon geçmeye başalmış yara geniş olduğu için böyle dikmişler kızlar alınan dikiş olmasının sebebi buymuş yani

:nazar: 2 doğum daha olmuş. maşallah kuzularımızaaa.... inşallah yakın zaman da toparlarlar da doğum hikayelerini yazarlar. serap zaten erken istiordu bak 37. haftasında gelmiş bebe.

nazan da tetikte bekliordur. nassı büyük bir heycan . geldi gelecek die beklemek. inşallah kolay ve istediği gibi bir doğum olur. isim de bulurlar inşallah hemen :dance:

kızlar 35. haftada küvöz olayı oluor mu. sinirimi bozdu bu cırcırla mide bulantısı. ama öle enerjik filan deilim tam tersi baya yorgunum. doğum öncesi enerji gelirmiş ya. yok öle bişi. karpuz da yemedim. ama herkeste var hemen hemen bu olaylar anladığım kadarıyla noluo ki

noracım allah kavuştursun. annen gelmiş galiba. ne güsel ana kız muhabbetlerinize doyum olmas şimdi

evris dermanlı dedigi ilaclı :) hormonlu yani:)) gerci bunlar haplarada derman diolar :)) allah dertsiz derman vermesin

kızlar ben incir kuruyle hamile kaldım yani yumurtamın kalitelilesmesinde etkili oldu ama o ay hamile kalmadan memislerim buyumeye baslamıstı. sonra samimi oldugum bi abla var ona soyledim bana dediki incir sut yapar ondan dolmustur senin memislerr.

incirde icebiliriz. sonucta o hamislikten once iciliodu vede kasılma filan yapma riski yok

iyi teyzesi emiyor dün çok büyük kaka problemi yaşadık akşama kadar yapamadı ağla ağla yavrumun göbeği firttı resmen akşam işini halletti ama ne sevinç heralda bir kaka insanı ancak bukadar mutlu eder :kedi: küçücük daha ya şimdi iyiyiz
bugün dişilerimi aldırdım enfeksiyon geçmeye başalmış yara geniş olduğu için böyle dikmişler kızlar alınan dikiş olmasının sebebi buymuş yani

Cok duymustum bunu.. bı ınsanın kaka yapması bırılerını bu kadar mı mutlu eder dıye :)) sımdı yasayandan da duymus oldum.. :)) kıyamam ona yaa

Daha ıyıye gıtmene sevındım.. buldugun her fırsatta uyu be yavrum.. emınım cok perısan oluyorsundur.. kıyamam.

Denizkızı Özlemden haberler var - dün kontrolü varmış herşey yolundaymış - misafirleri hala devam ediyormuş- bilgisayar ona pek kalamıyomuş
Tarihi belli olmuş 07.08.09 - bende bi aksilik çıkmazsa ziyaretine gidecem :)))
Selamı var

rezene var canım burda ama humana still tea bulamadım yani sordugum yerlerde yoktu ama aldıgım hipp te analar ucun sud yapan caymıs ustunde öle yazıo:)

:)) Ole mıymıs? Bu dil ne alem bı dil yaf.. :)) Ben rezeneyi Ece ıcın ıstemıstım.. gazı oldugunda cay kasıgı ıle ıcırılıyormus.. elının altında olsun dıye..

Tansiyonum 125 - 71 çıktı şimdi, dışarı çıkmasam mı? Sıcakta yürüdükçe artar mı? püfffff

cıkma cıkma 2 dk sitenin manavına gittim geldim iptalim suan

derya cok sukur senden ve yusuftan guzel haberler alıoruz . gitgide iilesiosunuz masallah

gazla ilgili rezeneyi evrisin dedigi sekilde duymustum ayrıca gecenlerde yazmıstımki bi tanıdıgın kızı hamileligi boyunca mide bulantısından visne suyu icmis durmus cocuk 6 ay gaz problemi yasamıs.sakın icme dedilerdi bana.o yuzdende visne suyu hosafı icmeyin yazmıstım. birde karanfil gazı alıomus aynı rezene gibi ama onun doguma yakın icilmesi gerek. ben zaten basladım 1 haftadır nerdeyse gunde 1 karanfil ballı liomonlu suya atıorum. hem enerji verio bana yoksa kesin cok fena olurdum hemde icim temizlensin doguma kadar die.

Denizkızı Özlemden haberler var - dün kontrolü varmış herşey yolundaymış - misafirleri hala devam ediyormuş- bilgisayar ona pek kalamıyomuş
Tarihi belli olmuş 07.08.09 - bende bi aksilik çıkmazsa ziyaretine gidecem :)))
Selamı var

Hakkında hayırlsıı olsun.. aleykum selam.

:)) Ole mıymıs? Bu dil ne alem bı dil yaf.. :)) Ben rezeneyi Ece ıcın ıstemıstım.. gazı oldugunda cay kasıgı ıle ıcırılıyormus.. elının altında olsun dıye..

:)) gypsy bi formul yazmıstı ya ordaki otları istedim annemden getirio zaten sonradan burdaki migrostada gordum canım. elimin altında olcak. cocuklarda papatya cayıda gazı alıo. ben aradaa iciorum ya midemi rahalatıo . yigenim yeni dogdugunda kardesim iciodu gazı olmasın die yavrucak uykudan gozunu acamıodu cok guluoduk bıraktırdık cocuk uyku sersemi olmasın die:))

X