2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

nazanımm "derya deniz" önerin için teşekkürler

ama ama benim iki tane kardeşim var biri deniz biri derya şimdi birini çalmış oldum deryayıda çalarsam çok hazırcı bulcaklar beni... ayrıcada denizde yaygın bari ikinci ismi yaygın olmasın didiydim

burda 3 gun yatılıo hastanede o yuzden tedbirli olmalıyım . al taktırmazlarsa nie butun lohusa tacları al :)) ben pembe aldım gerci pijamamla yanı. kızımınkide benimkine benzio

buzdolabının icini sildim pakladım ama bende yoruldum yaw. yapmak zorundaydım millet gelmeden temizlemem lazımdı .

buzdolabının icini sildim pakladım ama bende yoruldum yaw. yapmak zorundaydım millet gelmeden temizlemem lazımdı .

o işi benim de yapmam lazım.önceden her pazardan geldiğimde yapardım..rafları çıkar yıka.sebzelikleri yıka içini sil..dün yapacktım sözde yapamadım çok yorulmuştum.

o işi benim de yapmam lazım.önceden her pazardan geldiğimde yapardım..rafları çıkar yıka.sebzelikleri yıka içini sil..dün yapacktım sözde yapamadım çok yorulmuştum.

ya benimde temizlemem lazım ama hala buzdolabını açınca bulanma durumunu kaybetmedim nasıl olcek bilmiyorum kafamçokkarıştı

mafoldumben benımde temızlemem lazım.koçiş pazardan aldıklarını getırdı,mutfaktakı sebze ve meyveler dolaba yerlesmeyı belıyorlar.ama yapacak adam nerde.neyse yedıgım çikolataların acısı cıksın barı kalkıp şu dolabı temızlıyım:gitme:
hokus pokus gücüm olsun istiyorum ya da burnum oynasın herşey bitsin

oynat oynat benı içinde oynat o burnunu:sinifsinif:

slm ben geldim. ayhh okurken nerdeyse kaçırcakdım altıma. yahu didenin nevanın anne kokusu hakkındaki teorisine koptum resmen. kızım didom sen bitanesin hee uleynn sıpa seni..

ça ça ça ayça bende seninki gibi inekli bi alt açma minderim var onu koycam otokoltugunnun içine zaten alırken o niyete girmiştim bile. puf puf çok yumuşak.ben portbebe dedikleri hani bebeği içine koydukları çanta gibi yanlardan askılı bi şey varya ondan almadım ilk gunden itibaren otokolyuguna koysak ne olar?

bu arada oglumu hıçkırık tuttu. hık hık içerde hoplayıp duruyor yavrum. su içtim onada etkisi olsun diye ama ne fayda......
bugun 2 saatte bir yokladı beni sancılar. hani furko burcu tarif etmiş ya bi anda ateş basıyor hafif bir adet agrısı ve karnım semsert. en son saat 4,05 deoldu 2 dk falan sürdü. bakalaım hayırlısı 36 cı haftaya kadar dayan oglum hayırlısıyla.

haftası benden 2 hafta önde olan komşu gelini dogum yapmış. neeeeeeeeeeee diye bi tepki verdim. ama olması gereken zamandan erken dogmuş.bebek. kız zaten 1 aydır hergun çok sık sancılanıyormuş ..ilk duydugumda panikledim ama sonra rahatladım..onunda oglu oldu. bu yıl ne çok oglan doguyor yahu..

sabahdan evi süpürdüm.bide toz aldım. sonrada buzdolabımı sildim. eşim salı gunleri pazara çıktıgı için. her salı temizlerim. bu arada dolap deyince aklıma geldi ben bol bol vişne koydum buzluga saplarını ayıklayıp yıkayıpbuzdolabı poşetlerine koyuyorum.. annem kavanozlara konserve olarak yapıyor ama onları kışın tüketiriz. ben bunları dogum sonrası için hazırlıyorum malum çok uzun ömürlü bi meyve değil. bizim evde çok tuketilir. çünkü hazır meyve suyu asla almayız.

yemeklerimi yaptım.biraz ütü var onlarıda yaparsam tamamdır. ama mutfak için doğumdan sonra kullanılacaka örtüleri ütülemedim ve bugun onlarla ugraşmıcam. onun dışında herşey hazır.

istanbullu kılzar bi ara aklıma geldi arıyacakdım ama sonra vaktin geç oldugunu farkettim.herhalde herkes evinn yolunu tutmuştur bu saatte...

hastane çantası konusunda saol didom ya aklımıza gelmeyenleide hatırlamış olduk. bende
diş fırçası
diş macunu
orkid gece
elyüz havlusu
ıslak mendil
tarak
gözkalemi
nivea dudak nemlendirici
koltukaltı rolon
ve ek olarakda çatal kaşık bardak koydum

ça ça ça ayça bende seninki gibi inekli bi alt açma minderim var onu koycam oto koltugunun içine zaten alırken o niyete girmiştim bile. puf puf çok yumuşak.ben portbebe dedikleri hani bebeği içine koydukları çanta gibi yanlardan askılı bi şey varya ondan almadım ilk gunden itibaren otokolyuguna koysak ne olar?

sabahdan evi süpürdüm.bide toz aldım. sonrada buzdolabımı sildim. eşim salı gunleri pazara çıktıgı için. her salı temizlerim. bu arada dolap deyince aklıma geldi ben bol bol vişne koydum buzluga saplarını ayıklayıp yıkayıpbuzdolabı poşetlerine koyuyorum.. annem kavanozlara konserve olarak yapıyor ama onları kışın tüketiriz. ben bunları dogum sonrası için hazırlıyorum malum çok uzun ömürlü bi meyve değil. bizim evde çok tuketilir. çünkü hazır meyve suyu asla almayız.

oto koltuğu dediğin galiba ana kucağı..hani oto koltuğu da olan cinsten..olabilir tabi niye olmasın..sadece çok uzun süre bebek içinde durursa bi tarafı ağırabilir, hafif dik duruyor ya onlar..

vişne mevsimi geldi mi..ben de koyayım ben deeee..

geçen NST'ye girerken ebe cinsiyetini sordu..Sonra dur dur erkek değil mi dedi. Sivri mi karnım dedim..Yok yok bu sene acaip erkek doğurtuyoruz da o yüzden dedim dedi..Hakıkaten kime sorsam erkek bebek pırtlatıyo...

buzdolabımı sildim. eşim salı gunleri pazara çıktıgı için. her salı temizlerim. bu arada dolap deyince aklıma geldi ben bol bol vişne koydum buzluga saplarını ayıklayıp yıkayıpbuzdolabı poşetlerine koyuyorum.. annem kavanozlara konserve olarak yapıyor ama onları kışın tüketiriz. ben bunları dogum sonrası için hazırlıyorum malum çok uzun ömürlü bi meyve değil. bizim evde çok tuketilir. çünkü hazır meyve suyu asla almayız.

bugun bızımde buranın pazarı,1 saattır yavas yavas temızlıyorum dolabı.bende vişnelerı yıkadım ayıkladım hoop buzluga.annem cok güzel meyve suyu yapıyor butun kış tüketiyoruz.busene özellıkle lazım bebeklerımız bizi emecegı için( inşallah) hazır meyvesuyu tüketmek istemıyorum.hem 6.ayından sonra bebeklerımızede verırız azcık azcık.sonra şeftalıde koycam buzluga,bırde siyah üzüm zamanı gelse,encok onun meyvesuyunu sevıyorum.kopkoyu bı kırmızııı ıımmhhhhhhh bayılırımm.pinky cim seyde deneyın,şeftalı vişne ve siyah üzümü kaynatınca karısık meyvesuyu oluyor ve tadı harıka.insan doyamıyor

visne cok gaz yapıomus bebege .. bana zeytinyagını soyleyen kadının kızı hamileyken mide bulantısından hep visne suyu icmis cocuk 6ay boyunca gazlı olmus ondan ben almıyorumda icmiycemde.

herkesin dolabı silinmelik, herkes uyumus, herkes garip ruyalar gormus hepten aynıyız ya cok hosuma gidio:))

pinky bende oto mkoltugu tarzı bı anakucagı var,arabayada monte edılenden.ona koyucam bebegımı.zaten o ineklı altacmam yumusacık onuda altına serıcem.bişe olmaz.hem o ana kucakları bebeklere göre eğimi ayarlanmıs oluyormus,yanı bı sorun olmaz

bugun belim ve kukum agrıo artık agırlastım ya ...ayaklarımın altıda agrıo 2 iş yapıom yamuluorum. yapmasam oyle dusundukce bunalıorum bisekilde harekette etmek lazım . neyseki az kaldı

visne cok gaz yapıomus bebege .. bana zeytinyagını soyleyen kadının kızı hamileyken mide bulantısından hep visne suyu icmis cocuk 6ay boyunca gazlı olmus ondan ben almıyorumda icmiycemde.

canım meyvelerın çiğ olanı genel olarak gaz yapıyormus zaten.ama vişne kompostosu (yanı evde yapılan meyve suyu) onların bı zararı oldugunu duymadım.doktorlarda zaten emzıren annelere sıvı gıdalar tüketın hatta meyvesuyunuzu evde yapın diyorlar.ben hazırlatıcam meyve sularını anneme

bugun belim ve kukum agrıo artık agırlastım ya ...ayaklarımın altıda agrıo 2 iş yapıom yamuluorum. yapmasam oyle dusundukce bunalıorum bisekilde harekette etmek lazım . neyseki az kaldı

bu kuku agrısı tam olarak nası oluyo.bende olmadı galıba.ama az bi iş yapıyım belım kopuyo agrıdan kasıklarımda baskı artıyo bazen,yada karnım sertlesıyo arada.ben bak hala dolapla ugrasıyorum.10 dakka yapıyorum yarım saat dınlenıyorum.Allah tan yemegım varda rahatım

X