2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

pöffffffff kayraya şimdi mesaj çekeyim derken eşimin dayısına mesaj çektim doğum yaptın mı diye.nasıl becerdim böyle birşeyi anlamadım.

Çok rica edıyorum arkadaslarımdan; topiğe girer girmez lütfen; "doguran var mı ?" dıye gırmeyınnn,lütfen.. çok rica ediyorum tekrar tekrar..

Hep aynı sorun.. Ben baby nın nerede ne yazagını tahmın ederım.. gypesramın nerede ne yazacagınıda.. hepınızın ama hepınızın.. cunku tam tamına neredeyse 9 aydır bız gece gunduz bırlıkteyız..

Ama topıge sonradan gelen arkadaslar.. bızı tanımıyorlar, bılmıyorlar.. burada herkes bırbırınden cok cok farklı algılamalar ıcınde okuyor yazılanları cunku yıne yenı arkadaslar bılmıyorlar gecmısımızde ne var ne yok..

Ben de gordum ARDA yazdıklarını ama cevap vermek ıstemedım.. ben de bıraktıgın ızlenım de aynıdır.. Halıyle once sezeryan tarıhlerı yazılır.. cunku orada sezeryan yazan arkadaslarımın (ben de dahıl) saglık sorunları var.. normal dogumu tahmın etmemız zor.. Bak sen bunu da bılmıyorsun.. bız once lısteye sezeryan tarıhlerını yazdık..

Daha bır ay once aramıza katılan kaynasan, bızımle sankı aylardır birmiş gibi davranan bir cok da arkadasımız var.. ki ben yıne Baby nın cıddı sabırla ayda bır gıren ınsanlara topıgın ozetını verdıgını bılırım.. asla bunu ben yapmam mesela.. bızı tanımıyorsun, kımse sana art nıyetle yaklasmıyor.. üslubundan dolayı gerilmiş arkadaslarımız; sana, nasıl sen ozgurce yazdıysan, onlar da sana ozgurce yazmıslar.. durum bundan ıbarettır bence.

Vucut perperısan.. altına ımzamı atarım.. bu vucuda bana katlanma gücü veren evladımı da gözlerinden operim :)))) ( cıkınca goruseceğiz onunla) :)))

Hakkında hayırlısı olsun Kadrıyem.. Allah yardımcın olsun.

Yaf yok ozelden atılacak bısı falan.. o bana sormus mesela su bır kullanımlık donları nereden aldın dıye.. bende cvbını vermısımdır.. ya da yok gogus pedı sormustur.. herseyımız ortada yaff :))) yok ole arkadan iş çevirme kaydirigubbakcemile3

Ben de yesıl bıber yıyordum.. bırden gülme tuttu.. dedım bunu Esramla paylaşmam lazım.. :)) kıyamam sana yaa.. nelere maruz kalıyorsun sen be kuzumm kaydirigubbakcemile3

Doktoruna sor.. ama yarına kadar ıcın rahat olsun dıye dıyorum.. en basından berıdır bende var o kaçak..

kaydirigubbakcemile3

Senı anlıyorum.. ama tehdıt etmenı saygıyla karsılamıyorum.. üzgünüm. Olamayacaksan bunun çözümü medenicedir.. dıyalog kurmazsın.
budur işte yaa tek kelimeyle budurr:lepi: saol evrişim açıklaman içinopuyorumnanaktan

ayrıca normal doğumdan sonra orası her ne kadar çabuk toparlansa da eskisi gibi olmuyomuş.yani bu defa başka sorunlar başlıyomuş.tamam normal doğum en sağlıklısı ama sezeryanında rahatlığına kimse bişey diyemez.yok anne olduğunu hissetmezmişssin yok bir günde toparlanmak varken 2 hafta yatarmışsın.varsın 2 hafta sürsün de daha uzun sürmesin.hem biz daha doğurmadan bebişlerimizi bu kadar kabullenmişken nasıl oluyo da sezeryan olunca anne olduğumu hissedemicekmişim anlamadım.saçma.açıkcası normal doğumdan sonra senelerce özel bölge sorunu yaşayan tanıdıklrım var ve inatla bana hala normal doğumu tavsiye ediyolar.hangi sezeryan olmuş bayan hala ameliyat yerinden şikayetçidir ki?yani kızlar fazla söze gerek yok sizlerin de tercih ettiği gibi en iyisi yine sezeryan gibi görünüyo.
herkes tercihinde serbest. eğer bu topiğin çoğunun sezeryan yapacak olması senin içini rahatlatacaksa ya da sana cesaret verecekse ne ala... ama bence durup dururken iki alternatifi kıyaslamamak lazım. herkes şartlarına göre en iyisini tercih ediyor. kimsenin tercihi keyfi değil burda... mesela ben normal doğumu çpk istiyorum ama doktorum "normal yapamzsın şu sebepten" diye bir açıklama yapsa tabi ki ona uyarım. listede sadece sezeryanların görünmesinin sebebi de normal doğum bekleyenlerin net bir tarih veremeyecek olmaları. yoksa biz bu topikte asla NORMAL mi SEZERYAN mı daha iyi gibi bir tartışmaya girmedik ve de girmek istemiyoruz. herkesin durumu ve ihtiyacı farklıdır. kaldı ki keyfiyetten sezeryan olana da şahsen ben saygı duyuyorum. bence sen de kendi seçimini kendin yap. ille de iki alternatiften birini tükaka yapmayalım di mi ama?

ben katılamıycam sana...her ikisinin de avantajları ve dezavantajları var...buna ben biraz şans meselesi diye bakıyorum...ablam hala sezeryan dikişinin, ayakları suya maruz kaldığında sızlattığını söyler durur..alt komşum da öyle mesela..çok memnun olanlar da var..1 ay boyunca normal doğum dikişinden oturamayan insanlar da var..dikişsiz kurtulanlar da var..örnekler çok yani..tek taraflı şu daha iyi olayına katılmıyorum yani..dr.lar da aynı şeyleri söylüyor zaten..

ardacım listedeki kızların sezeryan tercihinin hepsinin organik bir sebebi var. yani keyiften secen yok. tabi secim senin istedigin sekilde dogurmakta serbestsin ama buisin dogalı normal olan allahın verdigi o yani. neden bukadar tepkili ve agresfi yaklasıosunki. herkes istedigini yapmakta serbest. ben epudral normal istiom agzı olan yorum yapıo ama ben onları takıomuyum hayır sende takma sana yorum yapanları bildigin istedigin neyse gunahıyla sevabıyla senin kararındır yasayacakta sensin

bende abarttıklarını düşünürüm coğu zaman.çünkü sütü arttıran en önemlı madde suymus.bırde taze yeşi,iillik inek misali yanıkaydirigubbakcemile3 eebirde sütün %80inin su oldugu düşünülürse gerısı yalan oluyo zaten.gerıside annenın sütünün yaglı olmasıyla alakalı.benım ablamın bı sütü vardı akılara zarar,taşardı sü annemler ellerıyle sagarlardı kavanoza valla yalan yok,kavanozun yarısı yag olurdu sapsarı süt.hep tarladakı incir agaclarının diplkerıne dökerlerdı ziyan olmasın die kaydirigubbakcemile3 ki ablamda kılolu yaglı bı ınsan degıldir.göbek falan yok 2 cocuk var ama

canım sezeryan olcak olanların cogunun ya bebegı ters yada saglık sorunları yüzünden sezeryan olcaklar.ama o gördüğün listede zaten normal doguracakların adı yok bikac kısı dısında sanırım.sezeryan tarıhlerı bellı olanları not düştüler listeye.cogumuz normal dogum istiyoruz.ama kısmet tabı,son anda bı aksılık olursa hepimizin sezeryan olma ihtimalı hep var zaten.ama bu sezeryandan sonra cabuk toparlanmanın yada normal dogumdan sonra cabuk toparlanmanın kişiyle alakası oldugunu düşünüyorum.tanıdıgım bırsürü sezeryanlı var ve yarısı halınden cok memnun ama dıger yarısı ufak bı üşütmeyle amelıyat yerlerının sızladıgını sölüyor.oyüzden bırazda şans meselesı,ama normal dogumdan sonra artık estetık dikiş yapılıyor ve alt takımlar eskı halıne dönüyormus.hepimizin için hangısı hayırlı olacaksa o dogum seklı olsun inşalah

benim yazmak istediklerimi siz zaten harfien yazmışsınız. ama ben de bir kere niyetlenmiş bulundum ve yazdım. sizlere de çok fena katılıyorum demek istedim.

slm kızlar nassunuzzz iyisiniz inşallahhh
burda hava kapalı bu yüzden çoook iyiyimmm
geçmişi okuyorum yarım yamalak sanırım şebnemden haber var şükürler olsunnnnn

dünkü maceralarıma geçeyim hemennn delikafadulden
dün yemeğe çıktık ordan babamlara geçtik kandilleşmeye vs neyse babamlardan çıktık saat 11 orda semiha şakir doğumevi var
mamiye dedim gel acile gidelim
yeşillik olsunnn dieee şu nst midir nedir çok merak ediyorum belki benide bağlarlarrr delikafadulden

Kelimeler kifayetsiz kalıyor senin yanında. :roflol: Harika bir anı olmuş sizin için.

valla ben hiç enerjik hissetmiyorum kendimi. demek ki oğuma daha epe var. 10 gün kadar daha beklese süper olacak zaten. henüz kızımızın bir ismi ble yok. BURKOya bilgi vereyim de beni listeye eklesin istiyorm ama ona verecek bilgim yok. ne doğum tarihim belli ne de kızımın adı.

Nazancım hani Naz olacaktı bebişin adı. Vaz mı geçtiniz :uhm:

pöffffffff kayraya şimdi mesaj çekeyim derken eşimin dayısına mesaj çektim doğum yaptın mı diye.nasıl becerdim böyle birşeyi anlamadım.
adam sana yazarmış şimdi sancılarım var başladı sanırım yavaş yavaş nişanın gelmesini beliom diomuşkaydirigubbakcemile3

yarın hem kontrole gideceğim hemde ağdaya.aslında ağdaya bugun gidecektim ancak dünkü temizlikten sonra kıpırdayamaz oldum ve aşırı sıcak.yarın dahamı serin olacak hayır ama ağrılarım az olursa benim sıcaklardan bunalma oranım daha az oluyor.o yuzden yarına bıraktım.dr den cıkıncada kayınvalideme geçebilirim.haber vermem çarşambayı bulur bilginize...

AıDAcım, NAZ galiba göbek adı olacak. göbekteyken NAZ dedik durduk çünkü. ama ben nüfustaki isminin NAZ olmasını istemiyorum. tek hece isimler zor oluyor bence. ayrıca da NAZ ismi çok yaygın. çok moda.... ben daha klasik bir isim düşünüyorum. mesela; LEYLA, NıHAL, NıHAN, AYÇA, CEREN, DERYA, GONCA, GÜLRU.... gibi... ama son ikisi soyadımıza hiç yakışmıyor. pardon , çok çok yakışıyor abes oluyor. çok floral bir isim oluyor. o yüzden GONCA ve GÜLRU seçenek dışı kaldı maalesef.

Hep aynı sorun.. Ben baby nın nerede ne yazacagını tahmın ederım.. gypesramın nerede ne yazacagını da.. hepınızın ama hepınızın.. cunku tam tamına neredeyse 9 aydır bız gece gunduz bırlıkteyız..

Ama topıge sonradan gelen arkadaslar.. bızı tanımıyorlar, bılmıyorlar.. burada herkes bırbırınden cok cok farklı algılamalar ıcınde okuyor yazılanları cunku yıne yenı arkadaslar bılmıyorlar gecmısımızde ne var ne yok..

Ben de gordum ARDA yazdıklarını ama cevap vermek ıstemedım.. ben de bıraktıgın ızlenım de aynıdır.. Halıyle once sezeryan tarıhlerı yazılır.. cunku orada sezeryan yazan arkadaslarımın (ben de dahıl) saglık sorunları var.. normal dogumu tahmın etmemız zor.. Bak sen bunu da bılmıyorsun.. bız once lısteye sezeryan tarıhlerını yazdık..

Daha bır ay once aramıza katılan kaynasan, bızımle sankı aylardır birmiş gibi davranan bir cok da arkadasımız var.. ki ben yıne Baby nın cıddı sabırla ayda bır gıren ınsanlara topıgın ozetını verdıgını bılırım.. asla bunu ben yapmam mesela.. bızı tanımıyorsun, kımse sana art nıyetle yaklasmıyor.. üslubundan dolayı gerilmiş arkadaslarımız; sana, nasıl sen ozgurce yazdıysan, onlar da sana ozgurce yazmıslar.. durum bundan ıbarettır bence.
.
efeeettttt
son noktamız koyulmuştur arkidişlerrr
nokta....

Baby ben ağrılar için hastaneye gittiğimde nst.ye bağlayan hemşire karnımın üstünü yokladı. "İlk doğum sancıları üst taraftan başlar" dedi. Aklımızda olsun hani yerimseniben
aaa gercektenmıı.o midemin oralara kramp giriyo sandıgım şey demekkı arada yoklayan sancıymısss :1shok: :1shok: :1shok:
bir insan niye msja cevap vermez anlamıorum yaa. konturu yoksa bile cevresinden esinden anasından alır yine yazar. anlayamadıgım tek nokta bu hicmi bakmaz teline. hicmi fırsatı olmaz. ben inanmıyorum . bisekilde yanındakinden rica eder hali yoksa bile cevap yazmasını..
kesınlıkle harfiyen katılıyorum.mesela ben gizzeyede cok kızmıstım.baya baya merak ettık hepimiz,gittiği yerde net olmayabılır bu cok dogal ama evrişin ve esranın numarası onda vardı sanırım.onların msjlarınada cok gec cvp yazdı galıba,yada yazmadı burdanmı cvp verdıydı nee.bencede mazaret bende pek kabul etmıyorum bu konuda :umursamaz:
:roflol: tebrık ederımm yanıı senı büyük başarı :roflol:
benim yazmak istediklerimi siz zaten harfien yazmışsınız. ama ben de bir kere niyetlenmiş bulundum ve yazdım. sizlere de çok fena katılıyorum demek istedim.

kaydirigubbakcemile5 anacım zaten nerdeyse 9 aydır bereberiz ve hemen hemen hepimiz aynı seylerı düşünüyoruzyerimseniben

Çok rica edıyorum arkadaslarımdan; topiğe girer girmez lütfen; "doguran var mı ?" dıye gırmeyınnn,lütfen.. çok rica ediyorum tekrar tekrar..

Anaaam ben yazdım valla ama rahatsız olunuyorsa bi daha yazmam. :kedi: Bütün gece acaba biri doğurdu mu diye aklımı kurcaladı..

Anaaam ben yazdım valla ama rahatsız olunuyorsa bi daha yazmam. :kedi: Bütün gece acaba biri doğurdu mu diye aklımı kurcaladı..

Direk ısım yazmadım ama... herkes te sancı gıdıp gelıyor.. bır de bole yazılınca resmen gerılıyorum be kuzum.. sen de benım kusuruma bakma n'olur.. derdım bır gun daha kalması sıpanın.. ona ıstınaden yazdım.. tesekkur ederım hassasıyetın ve de anlayısın ıcın.. :)))

:roflol: yirim ben seniiiii
Kelimeler kifayetsiz kalıyor senin yanında. :roflol: Harika bir anı olmuş sizin için. :
Şeniz
AİDAcım, NAZ galiba göbek adı olacak. göbekteyken NAZ dedik durduk çünkü. ama ben nüfustaki isminin NAZ olmasını istemiyorum. tek hece isimler zor oluyor bence. ayrıca da NAZ ismi çok yaygın. çok moda.... ben daha klasik bir isim düşünüyorum. mesela; LEYLA, NİHAL, NİHAN, AYÇA, CEREN, DERYA, GONCA, GÜLRU.... gibi... ama son ikisi soyadımıza hiç yakışmıyor. pardon , çok çok yakışıyor abes oluyor. çok floral bir isim oluyor. o yüzden GONCA ve GÜLRU seçenek dışı kaldı maalesef.
aman be kadın taktın sende Naz olmasın Naz olmasın heee
soktun aklımıza Nazı biz Naz istiyoz bananeee banananeeeee
şakkıdı
kesınlıkle harfiyen katılıyorum.mesela ben gizzeyede cok kızmıstım.baya baya merak ettık hepimiz,gittiği yerde net olmayabılır bu cok dogal ama evrişin ve esranın numarası onda vardı sanırım.onların msjlarınada cok gec cvp yazdı galıba,yada yazmadı burdanmı cvp verdıydı nee.bencede mazaret bende pek kabul etmıyorum bu konuda :umursamaz:
bende kızdım gizzeye önce ama msjımı silmiş yanlışlıkla sanırım numaram kayıtlı değildi
ama yazdık merak ediyorz diye özellikle bi şekilde ulaşabilirdi
ben bu konuda çok takıntılıyımdır arayana illa dönerim yazana cvp veririm
burda bile mümkün olduğunca atlamam alıntılarımı
biri beni arıyorsa illaki değer veriyodur buna karşılık vermek bu kadar zor olmamalı heleki bu zamanlarda birbirimiz ne kadar merak ediyoruz resmen pskilojiler pamuk ipliğine bağlııı
sen bana özelden cebini at sözzz ilk sana msj çakcamm gece yarısı bile olsa aklını kurcalamaz hem
mesela yatağa yattın tam dedinki acaba bizim topikte biri doğurdmuuu kalk teline bak msj yoksa anlaki doğurmadı
delikafadulden
çünkü artık hiç ayrılmam burdan iki gün ayrıldık 3 kişi doğurduuu pehhh

ay sana inanamıyorum nazan yahu hala koltuk kaplatma derdindesin emin ol astarı yuzunden paha.lıya olacak ve neden bitirmiyorsun son islerin biranda dogrcan dr un oyle on gun daha gelemz lafına falan kulak asma bira nda baslıyor dogum eylemi arkadasım yap bitir islerini hzuurula otur evinde niye sona bırakıyorsun boylee
yok canım yok, hallettim bugün o işi de... 120 tl ye geliyor. bu akşam rafları da takarsa babası oda büyük oranda bitmiş olacak. koltuğun örtüsünü 5 günde getiriyorlarmış.

kızlar ya sizde durum nasıl,benım kasıklardakı baskı iyice arttı son günlerde.artık bebegmın her kafasını cevırısını yada kolunu oynatısını hissediyorum,yürüken zorlanıyorum bazen uzun süre ayakta kalınca baskı dahada artıyo, yataktan kalkmak zaten zorlastı resmen.iyice kafaya yer edındı galıba kuzum.ayy zaten son 19 güne girdik heycan hat safadaaaadelikafadulden
çok şükür kasıklarımda pek baskı filan olmuyor. galiba benimki henüz çok aşağı inmedi. o yüzden de biraz rahatım ya 10 daha gelmez bu kız diye.

yarın hem kontrole gideceğim hemde ağdaya.aslında ağdaya bugun gidecektim ancak dünkü temizlikten sonra kıpırdayamaz oldum ve aşırı sıcak.yarın dahamı serin olacak hayır ama ağrılarım az olursa benim sıcaklardan bunalma oranım daha az oluyor.o yuzden yarına bıraktım.dr den cıkıncada kayınvalideme geçebilirim.haber vermem çarşambayı bulur bilginize...
tamam canım, o zaman çarşamba günü güzel haberlerini bekliyoruz.

ulen dido hela temizlemeye gittin çıkamadın işin içinden
yada yamuldun yattın kaldın iki temizlik yapıncaa
naniknanik

nazannn benim göbekte inmedi hiç hatta memelerimle komşu bi şekilde yaşıyo sanırım uzak kalmak istemiyo onlardan
halbusiiii :)) diyorum oğlum sen çık hiç ayırmıcam ben seni onlardan delikafadulden

şu sayfaların ilk msjlarını yazmakta hep bana denk geliyo yaaa acaba çenem çok düşük ondanmıdırrrr
:nazar:

X