2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

baby sakin ol kuzumm bosver birak yanıt yazma arkadas istedigine yanıt yazıyor istediginey azmıyor
niye bunca zaman yoktu sonra damdan druser gibi geldi diye bende ona soru sormustum ama bana yanıt vermediben de hiçbir yazısına yanıt vermiyorum sende oyle yap bunca zamandır burdayız yeni gelenler haric kimse kimseyi germedi valla

Aşağıdaki cümlelerdeki hataları bulunuz ve düzelterek altlarına doğru cümleleri yazınız. Her cümlede bir yanlış vardır.

1. My chidren aren't at home right now.
......................................................... .
2. There are a big living room and a study in my house.

bu cumlenin kendisi falsolu.. and a study ne demek. study room mu demek istio anlamadım
.................................................................................... .
3. Gordon Higgins gets up at five o’clock every morning and has a shower.
.................................................................................................................... .
4. He lives in Japan but he is not a Japanese.
............................................................. .
5. Sally sometimes goes shopping and meets her friends on Saturdays.
........................................................................................................

biraz yazdım canım ama 2.yi anlamadım

aa evet kayradan haber varmı.enson normal doguma döndümüydü benmı öle hatırlıyom.yoksa sezeryan tarıhının yakınlasmıs olması lazim dimidelikafadulden

:roflol: :roflol: :roflol: yada doktoruna söle toookktuuurrr bey siz mamiye gösterın evde benı bol bol muayene eder,acıklık varsa hastaneye yetıstirir diekaydirigubbakcemile3
:roflol:
Selam kızlaaar. Dünden beri doğuran var mı zemuszemus
uleynn böyle sora sora doğurtuyosunuz topiktekileriiii lülülülülülü
adasımmm canımmm bende seni ozledim kuzum bir kez gorustuk daha kısmet olmadı yarın kavuscazzz insallahh:)))
evet kavuşcaz inşallahhh Şeniz
cok tuttum bunu evet bız neyız:roflol:,topiğe az gıren soru soran herkez sanıyokı karsısında 7/24 soru cvplamak için bekleyen insanlar var.neyse babymım takılmaa atla arkama :eek:azcık turlayalım
valla bak şincik bu soru anılarımı depreştirdiii
bana sorduğunuz soruu hep buu deelmiii
biz hamileysek sen nesinnn
sen hamileysen biz neyiz delikafadulden

ÖDEV KONUSU: Her cümlede bir gramer hatası bulunmaktadır. Bu hataları düzelterek cümleleri doğru şekilde yazınız.

1. This is the longest river in the country.
…………………………………………………………………
2. Jason and I were at the party last night.
3. Where is he going to study for the exam?
4. Did ancient people used to know about space?
used to da do mu did mi bilemedim canım
5. We couldn’t find the answer in the exam.

ins isine yarar canım

eftelyacım evet biraz daha iimm asırı sismedi sadece normal tombikligi ellerimde indi galiba biraz ince gozuktu gozume

haklısınız canlarım kasılmaya gerilmeye gerek yok ama geliolar iste banada bazen :)) 37 haftalık hamileyim pardon 38den gun alıorum :))

Son düzenleme:
:roflol:

uleynn böyle sora sora doğurtuyosunuz topiktekileriiii lülülülülülü

evet kavuşcaz inşallahhh Şeniz

valla bak şincik bu soru anılarımı depreştirdiii
bana sorduğunuz soruu hep buu deelmiii
biz hamileysek sen nesinnn
sen hamileysen biz neyiz delikafadulden
kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3alkisalkisalkisalkisalkisalkis

slm kızlar nassunuzzz iyisiniz inşallahhh
burda hava kapalı bu yüzden çoook iyiyimmm
geçmişi okuyorum yarım yamalak sanırım şebnemden haber var şükürler olsunnnnn

dünkü maceralarıma geçeyim hemennn delikafadulden
dün yemeğe çıktık ordan babamlara geçtik kandilleşmeye vs neyse babamlardan çıktık saat 11 orda semiha şakir doğumevi var
mamiye dedim gel acile gidelim
yeşillik olsunnn dieee şu nst midir nedir çok merak ediyorum belki benide bağlarlarrr delikafadulden
tmm dedi hadi gel girelim
anamm bi girdik büssrüü hamile sancı içinde doğuracak karılar sıra bekliyooo devletin rezilliği işteee
neyse tabe bende tık yok mami ile kıkır kıkırız sus diyorum güldürme sancı moduna gireyim yoksa beni almaz bunlarrr önce acilleri alırlarrrr
bekle Allah beklee neyse kapıyı çaldım dedim ayy çok fenayım sancım var daha beklicezmiiii
hemşire hemen gelin gelin dedi kayıt aldı sizi makinaya bağlayalım dedi oleyy dedimmmm
başka bi yere götürdü tabe mamide oturuyo konuşamadım onunla kadının peşine takıldımmm bi odaya girdik 4 yatak var havasızz ter kokuyo böğğğğ karılar yatmış karınlarında bi kemerler felan dedi yatın
ii dedik yattık ay sırtüstü yatırdımı kıpırdamadan bekleyin dedi tam yarımmm saatttt
dedim esra Allah seni kahretmiyeee bunun için öldünn meraktan belim koptu geberdim harbi sancım gelicekti nerdeyseeeee
asıl komedi orda başlıyo şincik bunun kapısnıda sadece hamileler girerbilr yazıyo bende yarım saat çıkmayınca benim apti koca doğuma alınıyorum sanmışmı sen bizim ev ahalisine haber ver esra doğuruyo diyeee evde yakınnn
odadan bi çıktımki herkes kapıda beni bekliyo hönnkk oldum ne işiniz var burda dedim annem babam abimler ablamlar çoluk çocukkk
e ben aradım doğuruyosun sandım dediii ay yarabbim sen büyüksün dedimmm sorsana be adam görevliye felan bu oda ne odası vs..
ordan çatala aldılar beni anasını satayım yine kurcalandımm rahimde bi açılma yok sancı yok vs daha 1 haftadan önce doğum olmaz vs dedi ay tmm dedim çıktık
bizimkilerede kusura bakmayın artıkın dedik evlerine yollandı herkes
yaniii mami dedim sana söylücek laf bulamıyorummm neyse dedim günüm kötü bitmesin diye sustum velhasıl şunu anladım insanın başına ne gelirse ya meraktan ya ..............
delikafadulden
GYPSY allah sizin müstehakınızı versin e mi? gülmekten göbeğim yarılacaktı ve sanırsam NORMAL DOĞUM diye tutturan ben en ANORMAL DOĞUMu gerçekleştirmiş olacaktım sayende. eşin de senin kadar komik bir tip olmalı.... insan önce hastaneden birine sormaz mı ayol karım nerde ne yapıyorsunuz ona diye.... valla o da bi alemmiş....

nazan benimde el parmaklrim cok agriyor, eklem yerleri sanki romatizma var,yumruk yapamiyorum, ozellikle sabah cok agriyor, su odem bi gitse artik vucuttan...
aynen işte, AYYYYNENNNNNNN
Günaydın kızlar :)

Sabah tartıya çıktım, 81.3 falan görmeyi bekliyordum, 82 çıktım yaaa Böylece toplam 15 kg almış oldum :KK43: Hayır, iştahım da azaldı, nedir bu? Bir kaç gündür çiğdeme dadanmıştım gene, ondan oldu galiba :1no2: Çarşmba da kontrol var, adam ağzıma mıçar valla 2 haftada 2 kg mı alınır ? Peh!
sadece 15 kilo aldın ve dert mi ediyorsun? ben bile şu 1.60 boyuma 15 kilo aldım be tazecim. kimse de çok almışsın demiyor. sen neden dert ettin ki? bu topikte herkes çok kilo aldı zaten (istisnalar kaideyi bozmazmış)

istanbullu hamişlerrr
sizlere sesleniyorummmm
yarınki buluşmaya gelmek isteyen olursa levent yapıkredi plazaların önünden alabilirz gelmek isteyeni
ben doktora gideceğim ordan mami bırakıcak mekana
ama saat veremiyorum sabah 10 civarı işim bitmiş olur sanırım çünkü randevu sistemi yok benim hastanede sıra bekleyebilirmde beklemeyebilirimde ama 10-10 buçuk civarı orda oluruz gelmek isteyenide alırız
çok gecikmeyin. uzun uzun kahvaltı yapalım. benim 14.30 da doktor randevum var. 2 de kalkmamız gerekecek ona göre. gerçi siz ordan sonra e-bebekte devam edebilirsiniz.

yerleri mopla siliyrum canım viledada 10 kat daha iyi..sürünerek sildiğimimi sandın yoksa..daha o kadar yemedim kafayı:eek:lmaz:
....
pardon canım, cahilliğimime ver; MOP nedir?

en sinir oldugum seylerden biridir su banyo temizligi..dikkat et dinlen canım ya . abartma diycem ama insanın icine sinmio bi sure sonra.. walla ben wcde kendimden bile igrenmeye basladım artık midem bulanıo
ben bayılırım banyo klozet filan temizlemeye. çok kısa sürer. çamaşırsuyu filan da kullanmam. sadece banyo temizleyicileri ile...

kızlar bu arada ben yarın buluşmaya gelemem
artık doğumdan sonraki buluşmaya kısmet
hayırdır, neden? mazeret bildirmeyecek misin?

eftelyacım evet biraz daha iimm asırı sismedi sadece normal tombikligi ellerimde indi galiba biraz ince gozuktu gozume

esracıklarım haklısınız kasılmaya gerilmeye gerek yok ama geliolar iste banada bazen :))
sevindim canım yaa gerisini boşver sonradan gelip boştan yere gerginlik yapıoolar akılları sıra kimse cvp vermezse yine ortadan kaybolaaaaarrrrr belkimmm

haklısınız canlarım kasılmaya gerilmeye gerek yok ama geliolar iste banada bazen :)) 37 haftalık hamileyim pardon 38den gun alıorum :))
alkisalkisalkisopuyorumnanaktan

ben birazdan cıkarım emrah gelio saat 8 oldu. aksam girerim fırsat bulursam. o varken pek girmiorum sonra beni sallamıosun filan dio. yada satıosun beni dio:)) zaten bugun telini duymadım 3kere aramıs pespese gelince kesin lafını etcek actıgımda sinir kupu olmustu zaten. telaslanıo artık..

GELGİT..........kayra ile görüşüyomusun?? ne durumda haberin var mı?

hayır canım haberim yok.10 gun önce biraz rahatsız olduğunu yazmıştı bana üşüttüm falan dedi.iyice sıkıldım sezeryandan normale döndü diye yazdı.iyileşince ara müsait olunca görüşelim dedim ama ses cıkmayınca.cumartesi msj attım doğumları haber verdim.kendisinide sordum ama cevap vermedi.2 gun daha bekleyip aramayı düşünüyorum bende.

yarın sabah işlerim var halledeyim hemen arıyacagım canım dr artık benimde beklemeye sabrım kalmadı gitmemekte daha fazla inat edersem kötü sonuçlar dogura bilir hele bir yarın olsun halledecegim

Canım doktora gittin mi, ne yaptın?

o sertlesme sancımı kasılmamı?? ben kasılma die biliorum benim karnım kasıklarım birden semsert oluyo nefes alamıorum ates basıo ter bosalıo sırtımdan. bunu gun icinde cok sık yasamaya basladım artık. ama oyle regl agrısı gibi agrı olmuo. o bazen sabahları ani kasık batması oluo

Baby ben ağrılar için hastaneye gittiğimde nst.ye bağlayan hemşire karnımın üstünü yokladı. "İlk doğum sancıları üst taraftan başlar" dedi. Aklımızda olsun hani yerimseniben

ben birazdan cıkarım emrah gelio saat 8 oldu. aksam girerim fırsat bulursam. o varken pek girmiorum sonra beni sallamıosun filan dio. yada satıosun beni dio:)) zaten bugun telini duymadım 3kere aramıs pespese gelince kesin lafını etcek actıgımda sinir kupu olmustu zaten. telaslanıo artık..
yoksa sende bazıları gibi hamilemisinnnkaydirigubbakcemile3yani ondan mı merak edio acabaa

hayır canım haberim yok.10 gun önce biraz rahatsız olduğunu yazmıştı bana üşüttüm falan dedi.iyice sıkıldım sezeryandan normale döndü diye yazdı.iyileşince ara müsait olunca görüşelim dedim ama ses cıkmayınca.cumartesi msj attım doğumları haber verdim.kendisinide sordum ama cevap vermedi.2 gun daha bekleyip aramayı düşünüyorum bende.

bir insan niye msja cevap vermez anlamıorum yaa. konturu yoksa bile cevresinden esinden anasından alır yine yazar. anlayamadıgım tek nokta bu hicmi bakmaz teline. hicmi fırsatı olmaz. ben inanmıyorum . bisekilde yanındakinden rica eder hali yoksa bile cevap yazmasını..

aida ne diosunn benim ust semsert oluo zaten asagısı deil...

eftelya hamile olmaktan supheleniorum bakalım insallah tutmustur 9 aydır :)))))))))))

Hep aynı sorun.. Ben baby nın nerede ne yazacagını tahmın ederım.. gypesramın nerede ne yazacagını da.. hepınızın ama hepınızın.. cunku tam tamına neredeyse 9 aydır bız gece gunduz bırlıkteyız..

Ama topıge sonradan gelen arkadaslar.. bızı tanımıyorlar, bılmıyorlar.. burada herkes bırbırınden cok cok farklı algılamalar ıcınde okuyor yazılanları cunku yıne yenı arkadaslar bılmıyorlar gecmısımızde ne var ne yok..

Ben de gordum ARDA yazdıklarını ama cevap vermek ıstemedım.. ben de bıraktıgın ızlenım de aynıdır.. Halıyle once sezeryan tarıhlerı yazılır.. cunku orada sezeryan yazan arkadaslarımın (ben de dahıl) saglık sorunları var.. normal dogumu tahmın etmemız zor.. Bak sen bunu da bılmıyorsun.. bız once lısteye sezeryan tarıhlerını yazdık..

Daha bır ay once aramıza katılan kaynasan, bızımle sankı aylardır birmiş gibi davranan bir cok da arkadasımız var.. ki ben yıne Baby nın cıddı sabırla ayda bır gıren ınsanlara topıgın ozetını verdıgını bılırım.. asla bunu ben yapmam mesela.. bızı tanımıyorsun, kımse sana art nıyetle yaklasmıyor.. üslubundan dolayı gerilmiş arkadaslarımız; sana, nasıl sen ozgurce yazdıysan, onlar da sana ozgurce yazmıslar.. durum bundan ıbarettır bence.

aynen bende..bide bizim evin dibinde dondurma toptancısı var hepsi trden gelen algida magnum vs. haftalık alıp eve zula yapıoruz. bu hafta aldırmadım cunku olunca yiyorum muhakkak. gerci yesekte onemli deil ama ben abartıorum ardından cikolat ardından halley allah ne verdiyse.. ama bu gidise son demek icin ve dogum sonrası beslenmeme yakın bi beslenme gelistirdim gecen haftadan beri. bakalım ne kadar surcek ins sona kadar rahat olurda bari hem biraz kilo veririm yada almam. haftada 2 -2 nereye kadar ... vucudum perperisan ona uzuluorum o sebepten basladım birazda..

Vucut perperısan.. altına ımzamı atarım.. bu vucuda bana katlanma gücü veren evladımı da gözlerinden operim :)))) ( cıkınca goruseceğiz onunla) :)))

selam kızlar dr geldim kötü bir gün geçirdim diyebilirim dr um önce ultrasona aldı beni yataktan kalkmadan tansiyonumu ölçtü sonra kızım ilaçlarını almıyormusun birde tuzlumu yiyorsun hayır hocam ne dediyseniz harfiyen uyuyorum asla ilacımı aksatmıyorum dedim bak tansiyonun 15 11 dedi sonra alltan bakıcam sonra nts giriceksin dedi neyse gergin bir şekilde muayne etti atlattım dedim belkide normale döndü galiba dogum şeklim nts ........

Hakkında hayırlısı olsun Kadrıyem.. Allah yardımcın olsun.

ayyy susss evrim suss :KK66:)))) dun de yemek yiyoruz kayınvaldeyide aldık ibo ben berke kayınvalde yiyoruz ibo dedi yedigi yemekten bir lokma istermiymisim yok dedim istemem çok sevdigim birsey dgil yedgi ay kayınvalde israr edyior olmazzz yemen gerek
ay dredim sevmedigmi seyleride gordum diye yememmi gerek daha neler yahuuu
imneyse ibo hemen terselnceğimi anlayıp olaya el koydu hayır anne yemesi gerekmiyor isterse yer tamam kapat konuyu falan :) agresifim kompleksliyim zatne bu ara su epidural konusu yuzunden patlaycak adam arıyorum:)))

hayır dikkatimi cekiyor surekli dido ya ozel mesaja bak diyon evrim de noluyor kuzum nedir aranızda ozel olan seyler çok merak ettim bak simdiB))))) aranızda ozel bir iliskimi vardır nedir acıklayın bizlerede:)))))

Yaf yok ozelden atılacak bısı falan.. o bana sormus mesela su bır kullanımlık donları nereden aldın dıye.. bende cvbını vermısımdır.. ya da yok gogus pedı sormustur.. herseyımız ortada yaff :))) yok ole arkadan iş çevirme kaydirigubbakcemile3

Ben de yesıl bıber yıyordum.. bırden gülme tuttu.. dedım bunu Esramla paylaşmam lazım.. :)) kıyamam sana yaa.. nelere maruz kalıyorsun sen be kuzumm kaydirigubbakcemile3

sorun da ordaya otururkene hissettim akıntıdır dedim ama hisseder hissetmez peceteyi değiştirdim.yarım saat sonra mutfakta birşey yapıyordum bu sefer dahada fazla geldi.ondan sonra yazdım zaten size ancak su kaçırmanın nasıl birşey olduğunuda bilmiyorum ki doktora sorayım.

Doktoruna sor.. ama yarına kadar ıcın rahat olsun dıye dıyorum.. en basından berıdır bende var o su.. ve doktorum normal dedı.

effriiimmm uyumaya gittiiii
didoooo helaaa temizliyooo
mucize kayıplarda bugünnn

kaydirigubbakcemile3

.beni anlayan birileri varsa şunu söyliyim bu kadar laftan sonra sakin olamıcam.

Senı anlıyorum.. ama tehdıt etmenı saygıyla karsılamıyorum.. üzgünüm. Olamayacaksan bunun çözümü medenicedir.. dıyalog kurmazsın.

Son düzenleme:
X