2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Cananım, yanı sadece mıde bulantısı degıl bu.. kasıklarına bebek vurdukca agrı yapıyor.. o da mıde bulantısına donsuuyormus.. yanı sadece bı mıde bulantııs olsa bı nebze gül geç te.. bu durum sence de normal mı???

ben kımseyı korkutmak ıstemıyorum ama.. eger sorulmussa fıkrımı soylemek ısterım.. yanı aman onemlı degıl yat uyu denecek bır durum degıl bana gore... ben ısımı şansa bırakmazdım acıkcası.. muhakakk bılır bı kısıye danısırdım.. o derse kı normaldır, eywallahh..
evrişimmm haklısınn öpüyorum seni hafife almamak lazım şimdi çıkıom ben azıcıkta havaa almış olurum hepinizi öptüm dr ile görüşünce haber veririm :1hug:

Bı daakka yaa.. ne mıde bulantııs bu .. Eftelya doktorunu ara annem.. neden bulanır kı sımdı mıden.. bence rutın bır sey degıl.. muhakkak bul doktorunu.. hadı nefes alamamak olagan da.. bu degıl arkadasımm.. lutfen doktorunu ara.. bızı de haberdar et lutfen.

bende bir sitede hatta kocatepenin videosuydu sanırım son aylarda hissedilen mide bulantısı reflü diyordu.yani mide bulantısı olarak hissedebilirmişiz.ama ne şekilde bulandığı da önemli tabi.bende de mide bulantısı mevcut 1 haftadır.ancak ben hamileliğim başından beri bu sıkıntıyı çektiğim için önemsemedim açıkcası.sadece azalma oldu bulantılarımda yoksa hiç kesilmedi.

bende alistim catlaklarima o kadar kotu gorunmuyor gozume, ama dedigim gibi su koca kafa ciktiktan sonraki halini merak ediyorum asil..

yasakkelimeben hiç merak etmiyorum düşünmek bile istemiyorum.

bazen oluyor yaa bulantı sanırım sıcaklardan. soğuk şeyler içiyoruz karıştırıyoruz ve hafif soğuk algınlığıda oluyor. ondan diye düşünüyorum.
birde size bir ara bahsetmiştim el ve ayaklarda kaşıntı diye sağlık ocağına gittim. mantar diye krem verdi. ayaklardaki mantarmış ellere kaşıntı şeklinde vuruyormuş:bbo:
krem verdi ama içime sinmedi sürmedim kremi. bugün biraz daha abarttı kaşınma küçük küçük balonculkar oldu ellerimde bölgesel olarak ve içi su dolu. pazartesi kontrolüm var bakalım ne diyecekler.

Bence sen de yanlıs yapıyorsun.. ellere sıcrayan bı mantar sozkonusu.. ve el, her yere mudahele eden bır uzuv.. lutfen kusuruma bakma açık yazacagım.. poponu da yıkıyorsun elınle.. ve mantar bulasıcı bısı.. dırek vajınana sıcrasa.. çok çok tehlıkelı.. ama sen sana verılen kremı kullanmıyorsun.. cok yanlıs bır davranıs bence.. enfeksiyonun bu donemde erken doguma neden oldugunu bılmen lazım..

haklısın evrişimm şimdi gökhan aradı eve geliomuş ben çıkıyım onunla beraber bi hastaneye doğru gidiyimm nöbetci drlere filan bi soralım gelince yoksa mutlaka sabah yazıyım normalmi yoksa bi terslik varmı haber ederim bu gittiğimde kesin alacağım numarasını gökhan her seferinde der bende utanırım istiyemem die istemeden gelirim:kedi:

Gıtmısken bı gorun doktora derım.. en azından ıcın rahatlasın.. bı evladını gormus olursun.

benim arabaya inip binmem gorulmeye deger, dogrulamiyorum kapinin ustune tutunuyorum, bugun balkondaki komsu acidi halime inerken beni gorunce, kapiyi acti bana balkondan gorup ne alakaysa, elim ayagim tutuyor, anahtari ceviriyom teyze; arabaya binip inemiyom sadece:)))

bugün eve 10 dk.uzaklıkta bi yere çıktım..ilk 5.dk.da baktım yürüyemiyorum durak vardı karşıda gittim oturdum..karşı apt.bi teyze çıktı balkona..''kızım bişey mi oldu, gel dinlen, seni izliyorum hasta gibisin dedi''..saol teyze iyiyim dedim ben de..bi garip oldum ama..allah razı olsun teyzeden..duyarlı insanlar da çıkıyo arada..:))

bugun hastanede hemsirelerden birinden iltifat aldım amanın aylardır kendimi fil gibi hissettiimden nası mutlu olduma nlatamam saatlerce yuzumde gulumseme kalmıstır heralde

hemsire m erdivenleri inerken yanımdan geçti ne tatlı bir anne adayı buboyle dedi bana bende ay tesekkur ederim diyivermisim:)))

akabinde alısveris merkezindenturladık biraz ibo arkadan geliyordu berke ile takıltılar biryere neyse benden uç adım arkadan yorumları ala ala geldi ay sinir oludm hep ibo arkamda olsa demek ben sinir hastası olcam kadınlar benim için kadına bak dourdu dogurcak demisler yani hani burda ne isi var hesabı hey allahım hadi tatilde anladım sasırdı insanlarda alısverisedemi çıkmaylım hamileyizdiye ay sinir oluyorum gozlere sozlere etrafımdaki bana yonelen laflaaherseye valla gorunmez olmak istiyorum yaaa
gulumseyerek bakanlarada gıcık oluyorum artık dikkat eçekmek ten sıkıldırm normal insan olmak istiyorum

Ben de ole bınıyorum, ınıyorum yaf :))))

Ya yavrular.. artık şakası makası yok bu işin.. yüzdük yüzdük kuyruguna geldık.. dogru durust hıc bırımız tecrubelı degılıs.. kı kaldı, tecrubelı bıle olunsa tüm tepkıler herkeste farklı oluyor.. o yuzden doktora danısılmalı.. gerekırse gorur.. beebgın suyuna bakar.. kalp atısını dınler.. sen acı cekıyorsan, rahatsızsan.. bana gore evlat ta rahat degıldır ıcerıde.. yanılıyor muyum??

doğru diyosun... sürekli takip gerek...

bugun hastanede hemsirelerden birinden iltifat aldım amanın aylardır kendimi fil gibi hissettiimden nası mutlu olduma nlatamam saatlerce yuzumde gulumseme kalmıstır heralde

hemsire m erdivenleri inerken yanımdan geçti ne tatlı bir anne adayı buboyle dedi bana bende ay tesekkur ederim diyivermisim:)))

akabinde alısveris merkezindenturladık biraz ibo arkadan geliyordu berke ile takıltılar biryere neyse benden uç adım arkadan yorumları ala ala geldi ay sinir oludm hep ibo arkamda olsa demek ben sinir hastası olcam kadınlar benim için kadına bak dourdu dogurcak demisler yani hani burda ne isi var hesabı hey allahım hadi tatilde anladım sasırdı insanlarda alısverisedemi çıkmaylım hamileyizdiye ay sinir oluyorum gozlere sozlere etrafımdaki bana yonelen laflaaherseye valla gorunmez olmak istiyorum yaaa
gulumseyerek bakanlarada gıcık oluyorum artık dikkat eçekmek ten sıkıldırm normal insan olmak istiyorum

Dua et.. yanına gelip ımza falan ıstemıyorlar.. :))

Millet hıc hamıle gormemıs gıbı neden bakar anlamıyorum.. ne kadar rahatsız edıcı bakıyorlar.. ne ayıp bır davranıs seklı ya..

ya yurunmuyor artık mercimekim valla ya yurume surem on dk ya dusturesmen
yani inanamıyorumkendime uzerimde kilolarca tonlarca agırlık var sanki ne acayip birsey tamam dogum sezaryan acısı bebek bakımı uykusuzulk falan ama ben artık kunrtulmak istiyorumm off zorlu donemi ilk kez yasıyorum oglum 36 larda geldiydi bakalım sonrası nası olcak benim için

bu arada evrime katılıyorum arıttık hiçbirsey sakaya gelmez yani dr ları mutlaka aramak lazım niye varlar bugunler için

iboda diyorki e karnın dev zgibi çok dikkat cekici o yuzden napsın insanlar ben olsam bende bakardım he mok var bakarsın dedim:)) ne var bakcak bende bakardım ama çaktırmadan yani boyle alenen yorumlarda yapmam hey allahım yaaa nebilim yaparmıydım eskiden artıkbakıp rahatsız etmiyceğğim kesinnn

Bence sen de yanlıs yapıyorsun.. ellere sıcrayan bı mantar sozkonusu.. ve el, her yere mudahele eden bır uzuv.. lutfen kusuruma bakma açık yazacagım.. poponu da yıkıyorsun elınle.. ve mantar bulasıcı bısı.. dırek vajınana sıcrasa.. çok çok tehlıkelı.. ama sen sana verılen kremı kullanmıyorsun.. cok yanlıs bır davranıs bence.. enfeksiyonun bu donemde erken doguma neden oldugunu bılmen lazım..

tamam bende onu sordum doktora öyle bişey mi diye yok. ayaklarımda görünen bişi yok sadece ellerde kabarcık oluyor. ben ayağıma dokundum diiye mi ellere geçti dedim o nada hayır dedi. çok ikna edici gelmedi anlattıkları. kadın doğum doktru sabuna falan alerjidir dedi. internetten araştırdım hamilelikte ellere kaşıntı bebeğin safra kesesine baskısıile oluyormuş.ondan korktum. bebişinde temziliğini anne safrasımı yapıyormuş ne. yoksa haklısın mantar bulaşıcı. sonuçta eşime akşamları şiş ayaklarımı ovduruyorum..haliyle her yerine de elliyorsun ama dedim gibi sadece ellerde küçük su kabarcıkları. e böyleykende güvenip kremi kullanmadım. krem bebeişe zararlı olablir diye

bugün eve 10 dk.uzaklıkta bi yere çıktım..ilk 5.dk.da baktım yürüyemiyorum durak vardı karşıda gittim oturdum..karşı apt.bi teyze çıktı balkona..''kızım bişey mi oldu, gel dinlen, seni izliyorum hasta gibisin dedi''..saol teyze iyiyim dedim ben de..bi garip oldum ama..allah razı olsun teyzeden..duyarlı insanlar da çıkıyo arada..:))

sağolsun teyze :)

ben de dr u beklerken bi karı koca vardı bugün, kadın 4 aylık hamileydi öyle duydum.. Ben tuvalete giderken arkamdan kocasına eğilip ayy ne kadar kilo almış demiş... eşim duymuş.. yuh dedim ya... size ne nan, aldım 9. ayımdayım ben... o hele bi 9 aya gelsin bakalım ne olacak kendileri :) halbüse benim arkadan görünümüm de o kadar korkunç değildir yani, arkadan çok almadım... insanın arkasından denecek laf mı bu, yüzüme söyle kolaysa :))

ne zaman inecekler ya aşağı? nedir bunun ortalaması, 2 hafta kala mı, 2 gün kala mı? ne zaman... hasretle bekliyorum ben de insin diye...

sorma kuzum ya nefes alamamak ne kötü bişeymiş bazen geceleri eşime diyorum ki kalk gidelim acile oksijen versinler bana :)

selamlarrrr

bugun benimde dr kontrolum varmıs minik ecem 3589 gr 52 cm cıktı dr +- 550 gr olabilir dedi en kotu ihtimalle 3 kilo oldgu kesin -550 olsa bile çok sukur allahıma
4 kiloya iri bebek 4,5 dan sonrasına çok iri anormal bebek diyoruz dedi yani 4 kiloya 4,5 af falan korkmaya gerek yokmus,

esracım maaşallah bebeğine. bende epidural sezeryanı cok istiyorum ilk doğduğu anı görebilmek için ve acıyla uyanmamak için ama sanırım normal doğuracağım içime öyle doğuyor. bu arada senin çıyam mevzun vardı ya aynı şey dün gece bana oldu sırtım kaşındı şöyle elimle bi bakayım dedim böcek gibi bişey var silkeledim belime doğru düştü eşim çok korkar bi kere çiyan yüzünden kaza yapıyoduk arabaya girmişti adam resmen arabadan inmişti akan trafikte, belimde görünce nasıl aldı eliyle çıyanı anlatamam tekrar aşık oldum :) bu arada ısıramadı beni ısırsa hissederdim di mi??

selam kızlar sabah kasık ve bel agrısıyla uyandım ve halen devam ediyor önce dedim neler oluyor diye çabuk toprlandım odalar dandini ilk
başakçım inşallah aramışsındır doktorunu, sancın var kalkıp iş yapmışsın gerçi tecrübelisin ama sakın ihmal etme...

salifoya dedim bana kızıyollar telefonum kapalı diye o da demekki ben de bir anormallik yok dedi.
sonra senin teli veriyi mi dedim senin sekreterin yok burada dedi..bundan sonra evdesin benimde seni aramam lazım sık sık kan çıkar dedi yaaa püüüüü

dide eşininde bizimde yüreğimizi hoplatma kuzum yanından ayırma doğurana kadar bari telefonunu

Yaa bu adam öldürecek beni.. Kocamı çok sevdiğimi söylemiş miydim?

hepsi aynı be tazem benimkide o kadar unutkan ki, son 3 aydır bbende öyleyim hamilelikten herhalde hadi doğur aşkım unutkanlığın geçsin artık diyor bana kendisi kanıksamış artık unutkanlığını...

Biz de dün akşam dr.daydık. Dimdik duruyor velet. Kafa yukarda.. Suyum bu kez iyiydi. NST istedi gene.Yahu sancı mancı bişi yok diyom, istiyo işte.. haftaya gerek yok 10 gün sonra gel muhtemelen sezeryan tarihini konuşuruz dedi. Bebek yaklaşık 2900. Bir hafta önden gidiyo gibi..Öööle işte..

Ben çatı muayenesinden yırtanlardan olucam bu gidişle..

maaşallah bebişine de sana da canım

glzfb bende bursadayım biliyosun sana daha öncede yazmıştım ben medikalparka gidiyorum ve şuan memnunum medikalin ekime kadar kampanyası var normal doğum 250 sezaryan 500 lira sanada tavsiye ederim. hemşireler falan çok ilgili ama dr değiştirme konusu hakkında bi şey diyeme gerçekten zor bi karar

canım zaten 3000 tl vermek istemiyorum ama bu saatten sonra başka doktora gittiğimde ilgilenmez diye de korkuyorum açıkçası. muayenede ne kadar ücret ödüyosun? birdfe gece yatıcaksın hastanede yatış ücreti falan varmıdır? çok sordum ama doktorun kim??

Dohtordan geldik... çok yorgun ve bitkinim... sabah da 4.30 dan sonra doğru düzgün uyuyamamıştım zaten... Çatala yattık... 2 parmakla baktı, jel sürdü...

maaşallah bebeğine, normal doğumdan o kadar korkuyorum ki adama zorla çatı muayenesi yaptıracakmış sanki dar diyecek bende rahatlayacağım 2 hafta sonra dedi benimki de.

her ihtimale karsı kendine uygun bir yer ayarlamalısın. dr hastane ozelde olsa ssk nız yokmu ssk anlasmalı bi yer olsa cok rahat eder okadar para odemezsin canım ya bir B planın muhakak olmalı

pervincim haklısın canım da ilgilenirler mi 35 haftadayım tek korkum bu ama sanırım seerni den gelecek bilgiye göre onun doktoruna gideceğim canım.

gülizcim maşallah bebişine
sen döndünmü yazlıktan ordanmı giriyosun??

döndüm canım ama durulmuyo buralarda çok nem var bursa da tekrar gideceğim sanırım. 45 dakika şehre uzaklığı bişeyde olursa geliriz hemen diye düşünüyorum.

tamam bende onu sordum doktora öyle bişey mi diye yok. ayaklarımda görünen bişi yok sadece ellerde kabarcık oluyor. ben ayağıma dokundum diiye mi ellere geçti dedim o nada hayır dedi. çok ikna edici gelmedi anlattıkları. kadın doğum doktru sabuna falan alerjidir dedi. internetten araştırdım hamilelikte ellere kaşıntı bebeğin safra kesesine baskısıile oluyormuş.ondan korktum. bebişinde temziliğini anne safrasımı yapıyormuş ne. yoksa haklısın mantar bulaşıcı. sonuçta eşime akşamları şiş ayaklarımı ovduruyorum..haliyle her yerine de elliyorsun ama dedim gibi sadece ellerde küçük su kabarcıkları. e böyleykende güvenip kremi kullanmadım. krem bebeişe zararlı olablir diye

İçeriğine baktın mı kremin.. hamıleler ıcın bısı yazmıyor mu?? guvenemedıgın doktor kendı doktorun mu?? umarım dedıgın gıbı olur.. ıyı olsun hep..

iboda diyorki e karnın dev zgibi çok dikkat cekici o yuzden napsın insanlar ben olsam bende bakardım he mok var bakarsın dedim:)) ne var bakcak bende bakardım ama çaktırmadan yani boyle alenen yorumlarda yapmam hey allahım yaaa nebilim yaparmıydım eskiden artıkbakıp rahatsız etmiyceğğim kesinnn

bana da geçen bir amca dikti gözü göbeğe, yanından geçene kadar ayırmadı gözünü, epey de yaşlı bi amcaydı bende ona baktım dik dik... sinir oldum... ses etmedim...

bi de akşamları dışarı çıktığımızda geçti,imiz bir ev var önünde birkaç yaşlı kadın serinlemeye çıkmış oluyor sanırım.. her geçişimizde bakıyorlar akşamları, en son bu akşam dedim tam yanlarından geçerken "ne bakar ne konuşur millet böyle... " diye söylendim dayanamadım yani.. off

sorma kuzum ya nefes alamamak ne kötü bişeymiş bazen geceleri eşime diyorum ki kalk gidelim acile oksijen versinler bana :)

selamlarrrr

bugun benimde dr kontrolum varmıs minik ecem 3589 gr 52 cm cıktı dr +- 550 gr olabilir dedi en kotu ihtimalle 3 kilo oldgu kesin -550 olsa bile çok sukur allahıma
4 kiloya iri bebek 4,5 dan sonrasına çok iri anormal bebek diyoruz dedi yani 4 kiloya 4,5 af falan korkmaya gerek yokmus,

esracım maaşallah bebeğine. bende epidural sezeryanı cok istiyorum ilk doğduğu anı görebilmek için ve acıyla uyanmamak için ama sanırım normal doğuracağım içime öyle doğuyor. bu arada senin çıyam mevzun vardı ya aynı şey dün gece bana oldu sırtım kaşındı şöyle elimle bi bakayım dedim böcek gibi bişey var silkeledim belime doğru düştü eşim çok korkar bi kere çiyan yüzünden kaza yapıyoduk arabaya girmişti adam resmen arabadan inmişti akan trafikte, belimde görünce nasıl aldı eliyle çıyanı anlatamam tekrar aşık oldum :) bu arada ısıramadı beni ısırsa hissederdim di mi??

selam kızlar sabah kasık ve bel agrısıyla uyandım ve halen devam ediyor önce dedim neler oluyor diye çabuk toprlandım odalar dandini ilk
başakçım inşallah aramışsındır doktorunu, sancın var kalkıp iş yapmışsın gerçi tecrübelisin ama sakın ihmal etme...

dide eşininde bizimde yüreğimizi hoplatma kuzum yanından ayırma doğurana kadar bari telefonunu

Yaa bu adam öldürecek beni.. Kocamı çok sevdiğimi söylemiş miydim?

hepsi aynı be tazem benimkide o kadar unutkan ki, son 3 aydır bbende öyleyim hamilelikten herhalde hadi doğur aşkım unutkanlığın geçsin artık diyor bana kendisi kanıksamış artık unutkanlığını...

maaşallah bebişine de sana da canım

canım zaten 3000 tl vermek istemiyorum ama bu saatten sonra başka doktora gittiğimde ilgilenmez diye de korkuyorum açıkçası. muayenede ne kadar ücret ödüyosun? birdfe gece yatıcaksın hastanede yatış ücreti falan varmıdır? çok sordum ama doktorun kim??

Dohtordan geldik... çok yorgun ve bitkinim... sabah da 4.30 dan sonra doğru düzgün uyuyamamıştım zaten... Çatala yattık... 2 parmakla baktı, jel sürdü...

maaşallah bebeğine, normal doğumdan o kadar korkuyorum ki adama zorla çatı muayenesi yaptıracakmış sanki dar diyecek bende rahatlayacağım 2 hafta sonra dedi benimki de.

pervincim haklısın canım da ilgilenirler mi 35 haftadayım tek korkum bu ama sanırım seerni den gelecek bilgiye göre onun doktoruna gideceğim canım.

gülizcim maşallah bebişine
sen döndünmü yazlıktan ordanmı giriyosun??

döndüm canım ama durulmuyo buralarda çok nem var bursa da tekrar gideceğim sanırım. 45 dakika şehre uzaklığı bişeyde olursa geliriz hemen diye düşünüyorum.

teşekkür ederim canım... geçmiş olsun sana da çıyan falan aman Allah korusun...

X