2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

FASULYEKO, sen ne zaman izne ayrılıyorsun kuzum? haftaya salı günü belki lokalde buluşacağız aESRAKO GYPSY ve ben. ve başka gelebilecek olan varsa.... sen de gelsene.... EBRUSKA da belki katılabilir, di mi ?

teşekkürler LALcim. herhalde seninle benziyordur az çok formumuz. ben de 65 kilo oldum. hatta böle giderse doğurana kadar 67 olacağım. ama olsun bir senede nerden baksan 10 kilosunu veririz... hem zaten BABY doğum sonrası kilo verme topiği açacak, bizler birbirimizi gaza getireceğiz.

ben hayatta kreş öğretmeni olamazdım. o kadar sabırlı değilim galiba. çok güzel bir meslek ama bana pek uymuyor. sana kolay gelsin şeker....

ben öğretmen olmıycam şeker... kreş sahibesi olucam.. öğretmenler olucak etrafta, ben de denetleyecem...

minik kelebek, sen o TINYBABY tulumları giydirebilecek misin? bebek kaç kilo olmuş en son? ben galiba 2 hafta kadar giydirebileceğim onları. benimki 3 kilo ancak doğacak çünkü.

yenidoğan yoğun bakımı varmış sormuştum bende. hem fiyatları medilife'a göre daha uygun. bende dr.um için değiştirmedim ama şimdi de doktorum izne gitti. bakalım bekleyebilecekmiyiz dr.umu.

kreş açma düşüncesi desüpermiş. hemen bir öğrencin daha olur:emir_bebek:

ben daha fiyatları sormadım biliyo musun..söyler misin ne kadarmış sizin hastane ve benimkinde fiyatlar?? medilife iyi bi hastane dert etme, kendi dr'una yetişemesen de orda başka iyi doktorlar da vardır...

TELKIRMA,
yok hayatım anladım sen büyük patron olacaksın... hayır yani ben belki iş teklif edecek olursan şimdiden beni ele diye yazmıştım.

teşekkürler LALcim. herhalde seninle benziyordur az çok formumuz. ben de 65 kilo oldum. hatta böle giderse doğurana kadar 67 olacağım. ama olsun bir senede nerden baksan 10 kilosunu veririz... hem zaten BABY doğum sonrası kilo verme topiği açacak, bizler birbirimizi gaza getireceğiz.

veririz canum ona ne şüphe gör bak 6. ayda eski kilodayız. pervin de gaza getirir yeni iksirler öğreniriz. benim selilüit problemim oldu. ön bacaklar rezalet. komik olan şu popomda ve arka bacağımda yok. ön bacak ne alaka. zemuszemus buzdolabına da eski bikinili foto asıldı mı zaten bu iş tamamdır hihoyyyt

ben öğretmen olmıycam şeker... kreş sahibesi olucam.. öğretmenler olucak etrafta, ben de denetleyecem...

TELKIRMA,
yok hayatım anladım sen büyük patron olacaksın... hayır yani ben belki iş teklif edecek olursan şimdiden beni ele diye yazmıştım.

,seni yakında tek kreş kesmez zincirler filan oluşturursun. yurt dışına açılırsan bekleriz bizim oralara kaydirigubbakcemile2

ben daha fiyatları sormadım biliyo musun..söyler misin ne kadarmış sizin hastane ve benimkinde fiyatlar?? medilife iyi bi hastane dert etme, kendi dr'una yetişemesen de orda başka iyi doktorlar da vardır...

seni de yanlış yönlendirmeyeyim ama. şöyle söyleyim ben 6 aylık civarında gitmiştim kolan'a. ozaman bi sorayım demiştim. memurlara ne kadar oluryor falan diye normalse ücret yok sezeryensa 200 civarı demişlerdi yanlış hatırlamıyorsam. medilife da normale de sezeyanae de fark alıyorlar. medilife son sorduğum hali ile normal fark ücreti 150 sezeryan 550 tl. epidural'de ve paket harici yatman gerekirse ekstra para alınıyormuş..
senin sağlık güvencen varsa kolan o zaman bana daha cazip gelmişti. dediğim gibi doktoruma güvenip burada devam etmiştim..

seni de yanlış yönlendirmeyeyim ama. şöyle söyleyim ben 6 aylık civarında gitmiştim kolan'a. ozaman bi sorayım demiştim. memurlara ne kadar oluryor falan diye normalse ücret yok sezeryensa 200 civarı demişlerdi yanlış hatırlamıyorsam. medilife da normale de sezeyanae de fark alıyorlar. medilife son sorduğum hali ile normal fark ücreti 150 sezeryan 550 tl. epidural'de ve paket harici yatman gerekirse ekstra para alınıyormuş..
senin sağlık güvencen varsa kolan o zaman bana daha cazip gelmişti. dediğim gibi doktoruma güvenip burada devam etmiştim..

hımm o kadar az mı iyiymiş..ama ssk şartları farklı olabilir.. acaba telefonla bilgi verirler mi bi arayayım bakayım...

LALcim, sana yine maşallah... benim hem ön hem arka selülit dolu valla..... hatta bazen kollarımda bile selülit vari şeyler gözlüyorum.... kol problem değil, daha tam yerleşmedi, ayrıca da hemen zayıflar kollarım ama bacaklarımdakilerin geçeceğini hiç sanmam. gerçi BABY nin iksirleri belki işe yarar.... şifacı pervinimiz sağolsun.

BADıBADE, TELKIRMA
sizin hastane bi hoş.. ya da benim ki.... benimkinde normal doğum için daha fazla fark istiyorlar. normal doğum artık sezeryandan pahalıymış. geçenlerde yazmıştım ya, ben acıbademde doğuracağım. eğer sezeryan olursam 1.200tl normal olursam 1.500 tl gibi fark ödeyeceğim. bi de epüdüral için 300tl gibi bir fark çıkarıyorlar galiba. neyse işte ben 2.000 tl farkı göze aldım artık. sezeryanda iki gece kaldığın halde daha az fark veriyorsun. ama işte doktorları normal doğuma çekmek için onun ücretini artırmışlar. hoş hiçbir doktor 300tl fark için sezeryan yerine normal doğumu tercih etmiyor, zira harcayacağı vakit daha kıymetli onlar için.

Aradım hastaneyi normal doğum:400 tl, sezeryan:600 tl Ssk için sordum tabi.. Bebek küvezde kalması gerekirse de hiçbir ekstra ücret ödenmiyormuş..

benim doktorum da normal doğuma fazla alıor. arkadaşımı da o doğurttu öle zaman kaybına uğramıor baya doktor amcamız. hastanede açılmasını bekliolar. doğuma yakın hastaneden doktor aranıor. doktor beyyyyy 8 cm oldu gelin die. o da gelip pırtlatıo. öle başında bekleyim filan kalmadı artık. pek teknolojikler. doktor bey 10 cm açılmaya kadar teşrif etmiorlarmış. sonra 10 dk lık iş kalıo tabi. kaydirigubbakcemile2 ahh ahhh sadece normal doğumda gece gündüz kavramı yok o zordur. yani sabaha karşı da doğurabilirsin gecenin bir yarısı da. orası rahatlarını bozuyor tabi. bence haklılar da . zor bi meslek ya. ne tatilleri tatil gibi geçio ne de bi gün rahat oturamıorlar

doktorumu tatilde rahat bırakmadım da kaydirigubbakcemile3 ama rahatsızlığım o güne denk geldi napim

benim doktorum da normal doğuma fazla alıor. arkadaşımı da o doğurttu öle zaman kaybına uğramıor baya doktor amcamız. hastanede açılmasını bekliolar. doğuma yakın hastaneden doktor aranıor. doktor beyyyyy 8 cm oldu gelin die. o da gelip pırtlatıo. öle başında bekleyim filan kalmadı artık. pek teknolojikler. doktor bey 10 cm açılmaya kadar teşrif etmiorlarmış. sonra 10 dk lık iş kalıo tabi. kaydirigubbakcemile2 ahh ahhh sadece normal doğumda gece gündüz kavramı yok o zordur. yani sabaha karşı da doğurabilirsin gecenin bir yarısı da. orası rahatlarını bozuyor tabi. bence haklılar da . zor bi meslek ya. ne tatilleri tatil gibi geçio ne de bi gün rahat oturamıorlar

zor ama bunu bilerek dr oluyorlar..hem karşılığını da çoğu kez alıyorlar...

X