2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Dide ve Fasülyeko valla bravo size..öpüp tebrik ediyorum süper dayandınız.. Evin keyfini şöööyle doyasıya çıkarın artık.. gerçi evde olunca kendinizi daha çok dinleyeceksiniz ve depresyon ataklarınız artacak haa benden söylemesi.. Yani bende öyle oldu. Çalışırken sıkıntılı ama ruh hali daha iyi oluyor sanki..Evde sürekli gelgit ruh hali içindeyim..

sağol
annem bugün şehir dışına gidicek dolayısıyla evde yalnız kalmayayım diye pazartesi itibariyle bakırköy e kayınvalideme geçicem bir hafta 10 gün kalırım kaynımın muayehanesinde internet var evlerine de yakın oraya giderim nete girmeye artık ne yapayım özlerim sizi
canım acıbadem bu başka hastanelere benzemez bizle kıyaslama.. hem sen banka karşıladığı haliyle o kadar vereceksin değil mi..normalde fiyatlar uçmuştur zaten.. kazık yemek gibi düşünme..imkanın varsa niye vermeyesin.. gönül rahatlığı en önemlisi..

ben de şanslı hissediyorum hastane yeni dr.lar ilgili,odalar çok güzel...yine de çok abartılı bir rakam vemiycem..

acıbadem kazıktır herkes bilir yani

TELKIRMAcım, acıbadem de kuş kondurmuyor ya... dikişi de altın iple atmayacaklar sanırsam... banka karşılıyor olmasa zaten acıbademe gücümüz yetmez. sezeryan için 9.000 tl para istiyorlar. iyice ticarete dökmüşler işi. bu paraya değecek kadar bir fark olduğunu şahsen ben hiç sanmıyorum. ama dediğim gibi çok riskli bir durum olursa kaygısı ile tercihimi bu yönde kullanmıştım. inşallah herşey yolunda gider de hiç acıbadem ekstralarına ayrıcalıklarına ihtiyacım kalmamış olur.

LALcim geçmiş olsun canım. bence tekrar baktır hpv ye. diyelim ki HPV kesin var, o zaman normal olamıyor muymuş? ben bu hpv denen şeyi daha önce duymamıştım da.... umarım önemli bişey değildir, geçer gider....

şakır şakır yağmur yağıyor istanbulda. sanki gök delindi. tam da camlarım yeni silinmişti. kadın daha gitmedi bile. ayyy ne fena ya kadın için, resmen emeği boşa gitti. bi de benim evin salonu boydan boya cam. azcık yağmur yağsa su lekesi belli oluyor. sürekli perde açık olduğu için.... hayyy allah....

BADİBADE, TELKIRMA
sizin hastane bi hoş.. ya da benim ki.... benimkinde normal doğum için daha fazla fark istiyorlar. normal doğum artık sezeryandan pahalıymış. geçenlerde yazmıştım ya, ben acıbademde doğuracağım. eğer sezeryan olursam 1.200tl normal olursam 1.500 tl gibi fark ödeyeceğim. bi de epüdüral için 300tl gibi bir fark çıkarıyorlar galiba. neyse işte ben 2.000 tl farkı göze aldım artık. sezeryanda iki gece kaldığın halde daha az fark veriyorsun. ama işte doktorları normal doğuma çekmek için onun ücretini artırmışlar. hoş hiçbir doktor 300tl fark için sezeryan yerine normal doğumu tercih etmiyor, zira harcayacağı vakit daha kıymetli onlar için.

ssk ve emekli sandığı fiyatları genelde bu durumda diye biliyorum senin özel sigorta mı?

Aradım hastaneyi normal doğum:400 tl, sezeryan:600 tl Ssk için sordum tabi.. Bebek küvezde kalması gerekirse de hiçbir ekstra ücret ödenmiyormuş..

işte o civarda.. belki ssk ile biraz farklıdır. bebek küvez gerekirse ekstra almıyorlar demişti. tabii baya güvence yenidoğan yoğun bakımı olması falan.

benim doktorum da normal doğuma fazla alıor. arkadaşımı da o doğurttu öle zaman kaybına uğramıor baya doktor amcamız. hastanede açılmasını bekliolar. doğuma yakın hastaneden doktor aranıor. doktor beyyyyy 8 cm oldu gelin die. o da gelip pırtlatıo. öle başında bekleyim filan kalmadı artık. pek teknolojikler. doktor bey 10 cm açılmaya kadar teşrif etmiorlarmış. sonra 10 dk lık iş kalıo tabi. kaydirigubbakcemile2 ahh ahhh sadece normal doğumda gece gündüz kavramı yok o zordur. yani sabaha karşı da doğurabilirsin gecenin bir yarısı da. orası rahatlarını bozuyor tabi. bence haklılar da . zor bi meslek ya. ne tatilleri tatil gibi geçio ne de bi gün rahat oturamıorlar

öyle doktor son dakkaya kadar gelmiyor. yada allah vermesin acil durum olana kadar..günlük rutinde bile düşünürsen biz muayene etmesini beklerken çıkıp gidiyo 20 dk. sonra geliyo dr. neymiş doğuma gitmiş:ecrin_bebek:

Mercimekim ne çorbası yapıyosun...yoğurt çorbası olsa şimdi..

yayla çorbası yaptım..bazı yerlerde yoğurt çorbası da diyolar ama biz yoğurt çorbası diye darıyla yapılanana deriz..soğuk içeriz..içine pazı da doğranır..mmmmmm..bak şimdi onu da canım çekti nolcakk.??

Son dr.kontrolümde bebeğin saçlarını gördüm, çıkmaya başlamıştı...Gören var mı başka???

saçlar 5.ayda çıkmaya başlıyo..çoktan çıkmıştır zaten..ben farkedemedim ama..

KIZLAR ben de dün bebeğim için şeker sepeti sipariş verdim. çikolatayı hazır alıp süslemesini kardeşime yaptıracağım. birmax denen siteden beğendim bazı şeyler. sipariş verenleriniz olmuştu. ne kadar sürüyor gelmesi? yetişir mi acaba? arayıp konuşmam lazım.

şakır şakır yağmur yağıyor istanbulda. sanki gök delindi. tam da camlarım yeni silinmişti. kadın daha gitmedi bile. ayyy ne fena ya kadın için, resmen emeği boşa gitti. bi de benim evin salonu boydan boya cam. azcık yağmur yağsa su lekesi belli oluyor. sürekli perde açık olduğu için.... hayyy allah....

hadiii yağmur mu var..buraya gelmedi daha.. ben de ne zaman cam silsem yağmur yağardı, ay çok kötü.. panjur yok değil mi..ben panjurları kapatıyorum evde yakalayabilirsem yağmuru, camlar temiz kalıyo..

benin doğum yapıcağım hastanede ssk farkı normal doğum için 300 tl, sezeryan için 650 tl..herşey dahil..
dide bekle ben de geliyorum batmana..:eek:

Selam ciciler
Doktordan geldim şimdi - bizim bücürük fazla almamış bu hafta 150 gr kadar - 1950 olmuşuz doktor dedi böyle giderse 3 kiloyu göremeyebiliriz doğuma kadar :KK43: ama olsun napalım tüm bebekler şişko doğacak değil ya
Düşük kilo doğmanın şu yönden mahsuru varmış - sarılık olma ihtimali daha yüksek oluyomuş ama bunu da ışın tedavisiyle hallediyolarmış - artık herşey çok daha basit dedi doktor eskisi gibi değil dedi - yani kulağa hoş gelmese de bu ihtimaller - ben yinede içimi rahat tutumaya çalışıyorum
Onun dışında iyi gelişiyo herşey yolunda - suyu doppler felan
Haftaya da nst ye bağlanacam - tamı tamına 1 ayım kaldı

çekilin batmana geliyom doğum yapmak için...
gel canım gel.benim doktor acayip normal taraftarı. kime sorsam normal yaptırmış.bana da dedi normal doğuracaksın ben hatırlatınca siyatiği o zaman başka dedi..
Mercimekim ne çorbası yapıyosun...yoğurt çorbası olsa şimdi..
çok severim güzel de yaparım..naneli naneli
Son dr.kontrolümde bebeğin saçlarını gördüm, çıkmaya başlamıştı...Gören var mı başka???
artık bana çevirmiyor monitörü doktor.bişe de göremiyorum..zaten dalıp gidiyor adam monitöre.gittiğim doktorlar içinde ultrasona en uzun bakanı bu çıktı.başak burcuya titiz biraz.
Dide ve Fasülyeko valla bravo size..öpüp tebrik ediyorum süper dayandınız.. Evin keyfini şöööyle doyasıya çıkarın artık.. gerçi evde olunca kendinizi daha çok dinleyeceksiniz ve depresyon ataklarınız artacak haa benden söylemesi.. Yani bende öyle oldu. Çalışırken sıkıntılı ama ruh hali daha iyi oluyor sanki..Evde sürekli gelgit ruh hali içindeyim..
terukları kabul ediyorum.şu son iki hafta resmen işkenceydi.hele bu hafta nevanın yeri daraldığından sanırım ayağını bir dayıyıor böğrüme çekmiyor.çürüyecek yakında orası çok ağırıyor.ev de ise 11-12 gibi kalkıp kahvaltımı yapıp,şöyle bir yayılıp fringe izlemeyi bazen film izlemeyi kitabımı okumayı düşünüyorum.ha bir de salifoya yemek yaparım,börek çörek yaparım gerçi rejimde ama...depresyonlar uzak dursun mimkinse

canım ben bir hastanede adını söylemeyim test yaptırmıştım. smear testim kötü çıkmıştı. sebebide hpv denen bir virüsmüş. doktor pek bi paracı davrandı hemen koş kanser oluosun biopsi yapıcaz şunu yapıcaz. dediğim hastanede bunları yapmak demek 1 milyarı bırakmak demek. ben de sinirlendim.telde böle konuşulur mu die.gittim farklı 2 doktora smear yaptırdım 2 side temiz çıktı. smearnin yanlış çıkma ihtimalini düşünmüşüm ama hpv taşıdığıma o kadar emin olmuşum ki hiç o testi yaptırmadım. siğil denen şey de hiç çıkmadı ben de. sonra yeni yeni jeton düştü benim. aynı anda smear testim yanlış çıkıosa nie hpvm yanlış çıkmasın. sonuçta doktor testlere aynı pipetteki sıvıları yolladı. farklı günlerde farklı yerlerdeyapılmış testler deil. şimdi bu gittiğimde doktoruma söyleyeceğim. ben hpv var die şartlanmışım sezeryana.şimdi nie o da hatalı olmasın fikri var. bakalım haftaya salı konuşucam

rahim ağzı kanseri bu bahsettiğin değil mi? hpvm ne ki? böyle ciddi testler nasıl yanlış yapılabiliyor

Selam ciciler
Doktordan geldim şimdi - bizim bücürük fazla almamış bu hafta 150 gr kadar - 1950 olmuşuz doktor dedi böyle giderse 3 kiloyu göremeyebiliriz doğuma kadar :KK43: ama olsun napalım tüm bebekler şişko doğacak değil ya
Düşük kilo doğmanın şu yönden mahsuru varmış - sarılık olma ihtimali daha yüksek oluyomuş ama bunu da ışın tedavisiyle hallediyolarmış - artık herşey çok daha basit dedi doktor eskisi gibi değil dedi - yani kulağa hoş gelmese de bu ihtimaller - ben yinede içimi rahat tutumaya çalışıyorum

gözün aydın canım..olsun önemli değil zaten kurtarır kendini..kardeşim 2750 doğmuştu sarılık felan da olmamıştı..olsa bile hemen geçiriyo dr.lar..içini rahat tutmaya devam et sen...

benin doğum yapıcağım hastanede ssk farkı normal doğum için 300 tl, sezeryan için 650 tl..herşey dahil..
dide bekle ben de geliyorum batmana..:eek:
gel annem sen de gel..burada sürümden mi kazanıyorlar nedir anlamadım..çok doğum yapan var belki ondandır.gerçi benim hastane yeni ve insanlar daha çok ilk kurulan hastane olduğu için medikale gitmeye alışmışlar.orası heryere yakın..
ha bir de burada çok para iste mişterin kalmaz..para isteme benden buz gibi soğurum senden mantığı.10 tl alındığı dönemde sinek avlıyorlardı resmen.
Selam ciciler

olumlu düşünmek içini ferah tutmak o kadar faydalı bir şey ki canan.iyi ki böyle yapıyorsun.bana doktor bebeğin kafasında sıvı var dedğinde o an yıkıldım resmen.sonra ne oluyor sana dedim topladım kendimi ve asla olumsuz düşünmedim.5 hafta sonra hiçbir şey kalmadı yok oldu gitti o sıvı.5 hafta kendimi üzsem bebişimi üzsem belki o zaman kötü şeyler olacaktı.Herşey Allahtan.Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın

kızlar cuma günü reiki alıcam ilk kur. izmirli bayanlardan gelmek isteyen var mıdır ki.? hamile reikisi olcak benim ki. şifa ve enerji alıcezzzz bebemleee.

evet canım hpv rahim ağzı kanseri yapan mikrop. siğil yapıo yani. hiç siğilim olmadı . ve 1 sene önce doktor aradı izmirin en ünlü özel hastanelerinden birinde çalışır.koş gel yarın biopsi cart curt yapıcaz filan die hayrola dedim. böle böle smearnınde kanser var. düğünüme kalmış 1 ay. başımdan aşağa kaynar sular döküldü. ve gelen tel akşamın 9unda olunca ve böle iğrenç bir şekilde çağrılınca doktor deiştirdim. hemen başka doktora gittim smearnım normal çıktı. dedim %50 yanlış birisi ama hangisi
gittim gene yaptırdım. gene normal çıktı. çok kızdım çok.ama aklıma hiç dier testin yanlış çıkabileceği gelmemiş. doktoruma sölicem. yani hpv taşıyanlarda aktif siğil olurmuş ve boyut boyut olurmuş. ben de hiç olmadı. eşimde de yok. aşı olmak için test yaptırmıştım. böle çıkınca aşı da olmadım.gidince doktoruma sölicem. bana test yapsın. normal doğum istiorum çünkü. doğumdan sonra yapar testi de çıkmaz bişi kahrolurum nie önceden bakmadımm die

jennyy olsun sağlıklı olsunda kilosu azıcık eksik olsun sen bakar beslersin onu süt verirsinnn

yayla çorbası yaptım..bazı yerlerde yoğurt çorbası da diyolar ama biz yoğurt çorbası diye darıyla yapılanana deriz..soğuk içeriz..içine pazı da doğranır..mmmmmm..bak şimdi onu da canım çekti nolcakk.??

saçlar 5.ayda çıkmaya başlıyo..çoktan çıkmıştır zaten..ben farkedemedim ama..

aaaaaaa içime doğmuş demek..evet evet yayla çorbası benim de kastettiğim..ohh afiyet olsun..ben yarın yapayım bari..

X