2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

kaçak kedi sana hayırlı doğumlar. ilk annemiz olacaksın. bebişine sağlıcakla kavuşursun inşallah. haberlerini beklioruz

ESRAKO, aslında katılıyorum sana.. Sepet beşikte cibinlik askısı pek de hoş durmayabilir. olmadı ben de üstüne sererek kullanırım.

nisan su vs gelmesi durumunda sancı gelmeyebilio. hatta bazen suni sancı ile acıolar rahmi. iinss yorgunluktan olan biseydir canım. rahimagzındaki tıkac sumuksu ve kanlı oluomus ondan dedim biz yine ii dusunelim. bende artık gozum afedersiniz camasırımda geziom surekli

aynen her lavaboya gıttıgımde pecete öle bı bakıyorumkı inceleme yapıyorum resmen.hatta bazen akıntının geldıgını hissediyorum yaa hemen bı camasırıma göz atıyorum.artık sona yaklasıyoruzz.cok heycanlııııı

Son düzenleme:
esra ben şimdiden o anı hayal ettiğimde gözlerim doluyor. o an hüngür hüngür ağlayabilirim. ben de ağlaşmak istemiorum. kimse de ağlamasın istiorum . annem filan kesimn ağlar beni yollarken. off sakin sakin girip ağlayarak çıkabilirim o başka. bebişim çıkar çıkmaz ağlıcağım o kesin ama öncesinde nolur nassı dayanırım bilemiorum

kız kardeşinle olan maceraların desem.
ay evet ya eskiden emostan yalvar yakar izin alırdım kestirmek icin cunku hep uzun ve duz istio kezban modeli. simdi ben hasret kaldım resmen uzunluguna:))
emos deme kocaya .yumuşak oluyo.zemuszemus
bize hem annem hem k.valdem gelecek beraber gelecekler yani. bizde onları calıstırma hayaliyle yanıos:))) ama emrah benim yemeklerimi isteyecek ben biliorum onada dedim olsun dedi sen yoruldun biraz onlar yapsın sende arada yaparsın .. bakalım nasıl gecicek hos ikiside ii anlasırlar k.valdemle annem. ufak kardesimde gelcek 10 yasında hepsinden cok onu ozledim. bi cantada ona yaptım kıskanmasın die :)) barbili canta aldım icine pijama aldım kurdaleli tac aldım kittyli don aldım :)) cok begencek hepsini
ayy senin miniş kardeşinde mi var..teyze mi olacak o şimdi..çok tatlı..benim kızkardşim yok hiç:gitme:

ya ama esra vallahi tutamadım kendimi. ayy ben böyle olaylara çok gülerim mesela birsi düşüncede çok gülerim ama kendim düşüncede gülerim mesela hamile kalmadan önce kayınvalidemle marketten geliryous yokuş aşagı inerken benm ayak bi kaydı paaaaaaaat düştüm ama nasıl gülüyorum gülmekden kalkamadım valla..

ama şimdi gülmeme geçti senin olayıanda normal be güzelim. malum mesaneye çok baskı var bebekler artık aşagıya indiler iyice. ve çok sık wc ye gitmemiz gerekir sende uykundan uyanamamışsın..hepimizin başına gelebilir..
yataga geçmediyse koku olmaz psikolojikdir o sıkma canını..:)

GULİSTANIM BENDE OYLE YA KOPARIM YANİ DELİ GİBİ GULERİM DUSENEDE KENDİM DUSUNCEDE ANNEM BİR ARA KİLO ALDIYDI HEP DUSERDİ YANIMDA YOLLARDA NE GULERDİM ANNEM SİNİRLENİR KALKAR İKİ SAAT SOYLENİRDİ :)))

buarada harbiden bak simdi canim irmik helvasi istedi, ben aksma bi yapiyim, sizin yerinize, dagitiyor niyetine yerim, yoksa kendim icin degil yani:)))1 esra icin, hatta 3-5 esra icin, 1 burcu icn , 1 dunur icin,1 evris icin, 1 dide icin, gerci onlar tatli sevmiyor, onlarin hakknida esraya veririrm:)) 1 baby icin, 1pink, 1 ebruska, 1 esra,1petrik, 1 secil, 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 ....herkes icinnnnnncokacimcoooksositososito

ESRALAR İÇİNDE BENDE VARSAM TSK EDERİM NURDANCIM YEMİS KADAR OLDUM:))))

sildim yatağı 50 sefer off yaaa keşke ortasında uyanabilseydim yatağa hiç geçmeden kurtarsaydım
ben ortaokula kadar işemişim altıma..abimde işermiş ondan kıskanıp işermişim
hiç unutmam annem beni küvete sokmuştu almıştı eline çakmağı kukuma tutmuştuu kukunu yakıcam demişti ben bi ağla bi ağla sonra korkudan bırakmışım
o zamandan beri yatağa ilk kez işedim -tatlicadiarzu-
oğlum bna çekrse boku yerim aynen

HEHE CANIM OGULNDA SENİN GİBİ OLCAK EMİN OLL
BENDE ORTAOKULDAMIYDIM LİSE MİYDİ HATIRLAMAM YANİ LİSE DEGİLDİR HERALDE AMA KOCAMANDIM UTANIRDIM PAZAR SABAHI UZUN SAATLERUYUNUYOR YAHANİ OGLENE DOGRU KALLKAR İNSANBİRUYANIRDIM BUZ GİBİ İSLAKLIK USTUNE ANNEMLER ANLAMASIN DİYE KURUMASINI BEKLER KALKMAZDIMM AY KABUS GİBİ GUNLERDİ SONRA ANNEM PAZARA FALAN GİDİNCE YİKARDIM CARSAFLARI UTANCIMDANN
OGLUMDA SU AN 9 YASINDASENEDEBİRKAÇ KERE YATAGINA YAPAR AMA GENELDE EVDE SİNRİ HARBİ YASADIGIMIZ ZAMANLAR ÇOK TARTISMA KAVGA YASANIRSA BERKE İLE O GECE YAPAR YATAGINA AMA SON BİRY İLDİR FALAN ÇOK OLMADI
UYKUSU AGIR OLAN ÇOGU İNSAN KAÇIRABİLİR ALTINA BENİMKİDTE OYLE BERKENİNDE OYLE SAYET SENİNDE UYKUN AGIR İSE ÇOK NORMAL ARKADASIM UZUlme :))))
araya mercimekimi sokmaaa
onuda benzettiniz işte kendinizeeee
bende 3 gün wcye bile gidemedim ama iyiyim şimdiiii

esrako canım biz önce birce koyalım dedik kızımızın adını o kadar çok tepki aldık ki anlatamam
en çok da ilerde özellikle ilkokulda çocuklar dalga geçer muhabbeti olunca olay koptu zaten
ece yi biz ilk başta çok düşünmüştük eşimin amcasının torunu daha 1 yaşında ve adı ece onun için koymayalım demiştik ama baktık olmadı ECE ye karar kıldık

hatta cumartesi üztünde E C E yazan kapı süsü bile aldık garanti yani isim
göbek adını da kayınpederin isteği üzerine NUR koyuyoruz ama nüfus da yazılmayacak

Ayyy kızlar iki rüya gördüm. Bir tanesini anlatamayacağım. Çok fena idi. :kedi: :eek:

Ama diğeri harikaydı yaa... Şimdi, belime kalın süngerden kemer gibi bişi dolamışım bel ağrımdan dolayı. Oğlum bel hizamda elini - kolunu oynatıp duruyor o kemerin içinde. :emir_bebek: Diyorum, herhalde kemer sıktı. Kemeri gevşeteyim derken bir bakıyorum, minicik bir el, karnımın üstünde !! geziyor. Diyorum, herhalde cildim çok inceldi, içerdeki el, dışardan nasıl bu kadar net görünebilir? Kemeri çıkarırken kafasını görüyorum. Allah allah, diyorum, bu çocuk nasıl dışarı çıktı, ben şimdi doğum mu yaptım? Ama Doruğun yüzü gözü pesbembe, hiç öyle kan vs yok, temizlenmiş ? hiç anlamıyorum (rüya işte). Böylece oğlumu kucağım alıyorum. Çok güzeldi kızlar yaaa...
ne iyimiş la böyle doğurmya can kurban..
sagol kuzum.... bakalım rabbim bilir herşeyin en iyisini vardır bundada birhayır.... zaten doğuramam kızım ters duruyor malum hala dönmedi doğum pozisyonunu almadı direkt sezeryana alınırım öyle bir durumda inşallah ani bir durum olmazda birkaç hafta daha beklerim.... şuan gelen yok bakalım en son öğlen 12'de geldi.... artık yaşayarak öğreneceğiz neyin ne olduğunu ne kadar geldiğini vs.....
sokma kendini doğum moduna..yok bişe göreceksin.
Bende geçenlerde yaşamıştım yazmıştım hatta burayada gündüz gözüyle 2 adım adıp klozete yetişemeden gayri ihtiyari koyverdim gitti :))

Nasıl oldu ağrın geçti mi?

.
geçti hatıra geçti..sen nerelerdesin bakiyim.

TOPİĞİN EN'LERİ

evriş = topiğin en annesiii (valla benim anaacığımdan daha çok şey biliyor şahsen:)
dide = topiğin en stand-upçısııı (didoya daha çok enler varda neyse sadece böyle dedim laelaelaelaelae
babymoom = topiğin güzellik ve bakım uzmanı (suna dumankayamız-ahmet marankimiz :)

tazefasulye = topiğin cinsellik uzmanı (yalanmııı yalanmıııı :)

lalece = topiğin en çıtırı heralde en az kilolu lal aramızdaaa :))

aftabru = topiğin olgunu (olgun ve dolgun hatun :)

esrako = topiğin en meraklısı (esra ve meraklı soruları bu topiğin tadı tuzu)

petrik = topiğin en şekerii (azimli şeker annemiz bizimmm)

telkırma = topiğin en hamaratııııı

milkshake = topiğin en çilekeşi (bu hatunun başına gelenler pişmiş tavuğunkine gelmedi başka dert vermesin rabbim)

minik_kelebek = topiğin şirinesi (minişim çok başka şirinmi şirin tatlımı tatlııı)

norraa = topiğin en iştahlısı ( şimdi diceksiniz sen nesin ben pisboğazım ama nurdandaki iştah çok farklı harikaaa )

jenny_sh = topiğin türkçe katili (ama biz seni böyle seviyoss haberin olsun :)

sakaleynmaster = topiğin en tecrübelisiiii(biricik deneyimli annemizzz)

pinky_42 = topiğin gezentisi(gez gez nereye kadar nasıl hamilesin sen :KK70:

tuana3434 = topiğin sakini(sessiz sakin bi hatundur şahsen tanıdım öyledir yani kendisi)

seerni = topiğin en uyuşuğuuu :))

mercimekim = topiğin en sevimlisi (hele avatarındaki fotolar yokmu sankim mercimekin bebişi öyle olucakk)

keops35 = topiğin kaçağıı (bi gözükür bi kaçar)

burko = topiğin bilimsel ve duygusal annesi (kendileri biyoloji öğretmeni olurda )

eftelya66 = topiğin temizlik hastası (eline bez vermeye görün bulduğu yeri temizliyo)

ebruska = topiğin akıllısı (bu kadar aktif değilken hepimizin bilgilerini aklında tutması çok ilginç değilmi)

başak35 = topiğin güzel kız annesi(başak ne kadar güzel değilmiii burçinde öyle olucakkk:)

fasulyeko = topiğin başbakan yaveri eee belediyede çalışıyo rüyalara bile giriyo bu hatun :))

3k1m = topiğin sanatsal şaheseri (hele o özetleri yokmu keşke daha aktif olsa değilmi:)

kaçakkedi = veee topiğin ilk annesi olucakkk inşallah dularımız şebnemleeee

geriye kalıyor bendenizzz topiğin en şişkosuuuu opuyorumnanaktan

esra eline saglık ya usenmeden yazmıssın valahi çogu çok dogru bazılarınıda ben okadar hatırlamıyroum yanlısa denk gelmedim bravo iyi gozlem:))

Bunlar da benim eklemelerim:

evriş: topiğin en kocasına bağlısı (Ozy ile planı varsa hiçbir kuvvet onu yolundan döndüremez. Takdire şayan)

taze: topiğin en "keş"i (habire tuzlu su çeker yanlış anlaşılmasınnaniknanik)

ben: topiğin en koca memelisi (evriş bunu nasıl unuttun hayret ettimlülülülülülü)

kayra: topiğin en şair ruhlusu

helin: topiğin en gizemli güzeli

burcuu ozellikle helin ile ilgili dediklerine kesinlikle katılıyroum gizemli guzeli guzel olduguna eminim ama çok gizemli inat etti bir kendini gostermedi bizlere hatırlarsanız

bu aradra helin ne zaman doguruyor arkadaslar kacakkade derya sonramı helin arada mı helin ??

eceler kaç oldu arkadaşlar.4 mü 5 mi? maşallah ecelerimize..güzel oluyor ece kızlar

esra eline saglık ya usenmeden yazmıssın valahi çogu çok dogru bazılarınıda ben okadar hatırlamıyroum yanlısa denk gelmedim bravo iyi gozlem:))

bu aradra helin ne zaman doguruyor arkadaslar kacakkade derya sonramı helin arada mı helin ??

sanırım helin kayra ve deryadan sonraydı..listeyi bulalım.o listeden esra da silinecek.su-nişan-sancı üçlüsünü bekleyecek.çatı müsait parnak giriyor.başka sular geliyor o ayrı

kkliste.png

helin deryaylaymış

"en" unvanimi haketmeye calisiyorum bikerem:)))pogacayi biraktim, lor kurabiyesi yaicam, lor cikardim, cok severim kendisini sut esliginde..

yok iste elektrik beni asicak dedi, yarin arkadasini getiricek, bu nem kablolara gelmis kisa devra var ama nerde? ya tum elektrik sistemi degisicek, yada iptal edlicek baska yerden alinicak, bilmiyom abla ya bi akil ver abla yaa...adam duvari kirdikca, nem cikiyor altindan..ve hala sigorta vir vir ediyor..

tatlim bendede oldu, doktor hic bisi bulamadi, yorgunluk dedi, istirahat dedi..rapor almayi dene dinlen biraz...

valla bence en garantisi başka yerden alıp yeni bi hat döşemesi..o kadar zahmetten sonra yenilense daha iyi olur..

canım bende ilk gördüğümde öyle sandım hatta eşimi uyandırdım eyvah doğum yapıyorum ben galiba nişanım geldi dedim... sonra baktık bir daha devamı gelmedi sonra öğlen yine geldi şimdi tekrar gelen yok... dr. u aradım anlattım durumu eğer öylebirşey olsaydı sanırım söylerdi.... nişan ne kadar geliyor bilmiyorum ama benimki akıntının içinde pembemsi birşey var 1 damla bile kadar yok yani o pembemsi şey... bilmiyorum tatlım bende düşünüyorum sabahtan beri ama aklıma kötü birşey getirmemeye çalışıyorum.... eğer o gelen nişansa benim de sancılarımın falan gelmesi lazım sabahtan beri ama gelen giden yok....

geçmiş olsun sibel..dünün yorgunluğu bence..nişan gelince hemen sancın felan gelmiyomuş zaten..1-2 gün içersinde doğum gerçekleşiyomuş..takip te ol, bence bişi olmaz..

Ayyy kızlar iki rüya gördüm. Bir tanesini anlatamayacağım. Çok fena idi. :kedi: :eek:

Ama diğeri harikaydı yaa... Şimdi, belime kalın süngerden kemer gibi bişi dolamışım bel ağrımdan dolayı. Oğlum bel hizamda elini - kolunu oynatıp duruyor o kemerin içinde. :emir_bebek: Diyorum, herhalde kemer sıktı. Kemeri gevşeteyim derken bir bakıyorum, minicik bir el, karnımın üstünde !! geziyor. Diyorum, herhalde cildim çok inceldi, içerdeki el, dışardan nasıl bu kadar net görünebilir? Kemeri çıkarırken kafasını görüyorum. Allah allah, diyorum, bu çocuk nasıl dışarı çıktı, ben şimdi doğum mu yaptım? Ama Doruğun yüzü gözü pesbembe, hiç öyle kan vs yok, temizlenmiş ? hiç anlamıyorum (rüya işte). Böylece oğlumu kucağım alıyorum. Çok güzeldi kızlar yaaa...

bundan sonra bolca görcez bu rüyalardan..arkadaşlar hep söylerdi doğuma yakın bol bol rüya görceksin diye..

süpersiniz kızlarrr
gyspy ne güzel olmuş "en" ler ellerine sağlık
şu altına kaçırma olayıda çok komiks şimdi işyerinde gülücem kendi kendime delirmiş diyecekler tutuyorum kendimi valla
olur böle şeyler güzelim takma
ay bugün nazan ın çatı muayenesi vardı ne oldu kii??

fasulyekooo isim olarak ece ye mi karar verdinizçogunluk burdan selin demisti ben dahil sanırım ece den sonra selin demisimdirkesin ailecek ece ye karar verdinizsanırım oylemi
4, ecemizde senden gelcek yani boylelikle

dönmedi canım dönmedi.. bakalım bugün dr ne diyecek. bundan sonra dönme şansı var mı yok mu diye.

evet canımmakat gelisli oldgu için sezaryana alınmıs yoksa kız normal diye deliriyordu sezaryandan çok korkuyordu epidural sezaryan olcatı birkazg un evel gidip tahlillerini yaptırdı anezteziuzmanı ile gorusut falan ama sabah telefonda tum detay sorularımı iletemedim kiz yeni çikmis dogumdan sagolsunbeni mirakta bırakmamıs aramıs falan soramadım simdide gidemedim evde çok isim vardı aksam ibo gelsinbirlikte gideriz dedik sonuçta asıl onun arkadsı isyerinden birlikte calısıyorlar ama tabi hamile olunca biz kanka olduk bu sureçte yani aksamı bekliyorum bebek gormek için gidince tum sorularımı sorcam

oohh ebru hadi gözün aydınn bu ağda seni doğuma kadar götürür....
yaa bebişler doğduktan sonra nasıl yazışcaz yaaa uzakmı kalcaz birbirimizdennn yeni topikmi acıcaz burdanmı devam edicezzz
kopmayalımmmm kızlarrr

uzak kalmayız hatta daha çokkonumuz olur sanki bebekler dogduktanm sonra sen ne yediriyorsun sen ne veriyorsun ne kadar yıkıyorsun vsvs birsuru paylascak sey var detay detay burdakalanlar girmeye vaikit ayıranlar eminim olcaktır bendeb unlardan olurum muhtemelen
ama bubaslıktamı surerg ider onu bilmem belki yenib irbaslık acarız bebegim buyuyor konusu altında 2009 agustos anneleri bebeklerini buyuturkenn mesela baslık adı nası ama:=))

Bugün 18'de randevum. Dönünce bilgisayarı kocişe kaptırmadan yazarım canım :) Ben de 37nin içindeyim.. bizim dr başlarda doğuma kadar her an dönebilir diyordu ama belkim şimdi ihtimalleri düşürerek bir plan yapacak.. hayırlısı olsun bakalım..

hayırlı haberlerle gelirsininsallah ebrucum gelip yazarsın insalah donmus bebis diye

minikcim sonuçta gobek deligi acısıgeçtimi su an senin gerildigi donem acıdı sonra alıstımı yani benim su ara çokk korkunç acıyor kımıldamak isteimiyorum onun acısından yaa

eylem...vural sana hiç çatı muayenesi zamanıyla ilgli bişi demedi dimi??senin sata göre doğum şimdi ne zaman

X