2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Allah gani gani rahmet eylesin,geride kalanlara sabır versin ,yoğun bakımda olanda inşallah tez vakitte hayırlısıyla çıkar.

gerçekten üzülüyom sizin bu hallerinize ki ben hayvansever bir adam değilimdir.öyle uzaktan severim.çocukken yüzüme kedi yapışmıştı zor ayırdılar.hala iz var yüzümde.arkadaş giderken kaplumbağasını bıraktı onla bile geçinemiyoz..soğuk hayvan.
izn de iyice arama da kediciği..ama alışırsın insan nelere alışmıyor ki.

Nasıl yapıştı yüzüne kedi ya canlandırmaya çalıştım gözümde cık olmadı.
Sezeryan tarihinde belli olmuş. Hayırlısı bebeğin ve senin için canım.

sorma tatlım ya ne düşüncesiz insanlar var sözde oda bayan yani biraz daha düşünceli ve anlayışlı olmasını beklerdim..... şurda doğuma sayılı günler var zaten işe zor gelip gidiyorum ayakta kalacak halim yok bide gereksiz insanlarla muhattap oluyoruz.... neyse ben izindeyken 40 gün ne yaparlarsa yapsınlar bunlar benim odamıda yok ederler bu süre zarfı içinde:mymeka:

E ben dayaklığım, biraz kaşıntım var gel beni kaşı diyo hanım sana.

Dün mideyi üşütmüşüm kızlar..klimalı odadan sauna mutfağa gire çıka oldu sanırım..midede bişey kalmadı...bugün iyiyim ama..nane-limon içtim bol bol..çok iyi geldi..

Çok geçmiş olsun.

Seninde gözün aydın 3. dr dan iyi haberler almışsın çok sevindim.

SERAP sende iyi haberlerle gelmişsin gözün aydın.

Gelelim bana. Bizde dün dr daydık.2700-2800 kilo arasındaymış Kemal Çağan suyumuz iyi hareketleri iyi şükür. Ama anası hiç iyi değil ve bu Kemal Çağanada yansıyabilirmiş netten okuduğum kadarıyla:KK43:
Kaşıntılarım arkadaşlar dayanılmaz seviyelere ulaştı geçen gece 4 e 10 kala uyandım kaşıntı yüzünden 7 ye doğru uyuyabildim.Önceki gecelerde felaket ellerimin ayaklarımın kaşıntısından duramıyorum ayaklarım parmaklarımı parçaladım desem abartı olmaz. Dr u aradım pazartesi cildiyeye git dedi. Gittim salı tahliller yapıldı.Çarşambasonucu aldım karaciğerle alakalı kendi druna göster bide dahiliyeye git dedi.Perşembede kendi druma gittim zaten.Evet karaciğer değerlerinde yükselme var ,hamilelikte bu olabiliyor ve bunun bir çok nedeni olabilir dedi.Cildiyecinin yazdığı kremlere baktı tamam kullanabilirsin bunları , artık haftada bir geliyosun takibinide buna göre yaparız dedi. Bazı tahlillerde o istedi burdan çıkacak sonuçlara göre bir yol izleriz dedi.

Netten okuduğumda hamileliğin son aylarında kaşıntı şikayetlerinin olabileceği. Ama eğer bu kaşıntılar çok şiddetliyse karaciğerde safra birikmesi olabiliyomuş :KK43: Gebelik kolestozu denen bi durum ortaya çıkıyomuş, anne karnındaki bebek safra temizliğini anne karaciğeri aracılığyla yapmaktaymış gebelik kolestazı olan bir anne ne kendini nede bebeğinin safra temizliğini yeterli yapamazmışbu durumda kanda artan safra tuzları ve bilirubin çocuğu strese sokmaktaymış buda erken doğuma hatta anne karnında ölüme bile yol açabiliyomuş genelde 38. haftada bu durumda olan annelerin bebeklerini alıyolarmış. Kendi drum bu durumlardan hiç bahsetmedi ama bu okuduklarım yüreğimi ağzıma getirmeye yettide arttı bile. Sabahlara kadar kaşınmaya devam ederim ama bebeğime bi şey olmasını düşünmek bile kahrediyo beni. Şükür okuduğum kadarıyla hiç böyle sorun yaşayan kimse yok aman olmasında Allah göstermesin çevrenizden filan duyduklarınız varmı arkadaşlar napmışlar ne etmişler?

esraaa catı muayanesi neye benzio jinekolojik muayeneyemi acıyomu bilgi versene kuzum ya . ben cok muayene oldum alttan ondan korkmuyom ama 4-5 parmak dediklerinde tırsıyom biraz. zaten dogum sırası gelen gide bakacak diolar
valla alttan muayne olanlar zaten alışıktır sanırım ben pek alışık olmadığım için çekiniyodum zaten
şincik iki ayağını yarıyosun bi sağ bi sol şeklinde malumunuz
poponu deviriyon aşağıya doğruu ki parmaklar kolay girsin bööööğğğ
kendini kasmıyosun relax ol kocanı felan hayal et o an :roflol:
dohtor takıyo eldiveni elini jelliyo hayde bire pehlivan deyip dalış o dalış 10-15 sn sürüyo uzun diil yane dünkü kadın kurcaladı biraz bide dediki bebğin duruşuda uygun ulen dedim bebeğin kafayımı yokladı bu manyak yoksam kimisi çatı muaynesinde ellermiş bebeğin kafasını ne kadar doğru bilemicemmm..
yani eliyle bir nevi ölçüm yapıyor genişliğine felan cetvelsizde olurmuymuş kardeşim bu ölçümm
bide şu kadar cm açılma var derler ya cetvelle ölçüyolar dimee ayy çok merak ettimm şincik laelaelaelaelae
Esramm, sana da yorumların ıcın cok cok tesekur ederım kuzum....
opuyorumnanaktan

defnem sağolasın tatlım sen iyisn dimi bu arada eskisi gibi girmiyosun topiğe

Dört sayfadakı kırk kusur pencereden,eder 160 pencere.. bır de hamıle oldugumu da varsayarsan.. baba cok sey beklıosun sen de benden yaff lülülülülülü
bi yolunu bul artık.bekleyen var.
Puff.. kıyamam size yaa.. ama gerı alabılırsınız demesı falan cok cok hoş.. en azından ıstedıgınız zaman gerı alabıleceksınız.. bu acıdan dusun.. ıyı tarafından bakmaya calıs.. ya uzak bı yere falan verseydın.. ne yazsam boş bılıyorum.. evdekı akvaryumu koyacak yerımız yok resmen.. Ozy dıoo verelım.. e dıorum tamam.. sonra dıo,nası bakarlar,suyunu falan nası ayarlarlar.. bılırler mı ki.. bız yıne vazgecıyorus.. ki altı ustu balık.. evın ıcınde dolasan hayvan daha da bambaska.. Fıstığı vermemız ıcın baskı var cevreden.. onun huyunu suyunu bız bılıyoruzz.. bı lokma kuş,arka balkona koysam küsüyor hayvan,hadı onu Kuzey den uzak tutabılırız..... nası anlamam senı yaa.. ama vermen en mantıklısı ıdı..

Saol cigerım benım...

Esramm, sana da yorumların ıcın cok cok tesekur ederım kuzum..

:roflol: ay hayal ettım de kedı yuzune yapısmışş.. ben yıne yerlerdeyım sayende.. :roflol:

..

neee kedi yüzünemi yapıştı :roflol: ay gülme geldi birden gusura kalmaaa
kimbilir ne yaptın hayvana bunca kedi besledim hiç yüzüme yapışan kedi olmadı kuyruğuna felan basmışındır bide hayvanlar anlarmış sevilip sevilmedini öyle kıl kıl baktıysan saldırmıştır :roflol:

laelaelaelaelae

evet kuzumm bu arada dün seni görmek ne güzeldiii hala geçmiş okuyorum yazmışsın sanırım,bambiden terlik aldım bendeee süper şeyler varmış yaa bide elbise aldım bütün gün gezdimmm opuyorumnanaktan

Şeniz hiçbi ayrıntıyı atlayamammm olmasssss :lepi:

delikafadulden ay öyle dedim evet bende ne absürt hatunum yanında kocişi varmış dikkat etmedim bi an rezil oldum valla delikafadulden
resmen yapıştı işte o zaman küçücük masumcuk bir insancıktım ilkokula gidiyordum.kömürlüğe girmiş çıkarayım dedim yapıştı yüzüme..komşular asılıyor bir yandan ayrılmıyor canavar.travma oldu.nerde kedi görsem zıplayacak sanıyorum
20li gunlere dustuk yasasınnnn:) dun hesap yaptık annemler nezaman gelio son dr randevumuz nezaman yok topusumuz nezaman gelio die biraz heycanlandım hic heycan yapmıodum hos simdide yok heycanım :)) bide emrah hergece cocugu cagırıo gel artık die dunde demezmi ben seni bugun bekledim bugunde gelmemissin die. guluyimmi aglayimmi bilemedim bitaraftanda ilişkilerini engellemek istemiorum :)) o gidince diorum benim akıllı kızım zamanında gelcek drunu nenelerini bekliycek die :)) kızın keyfi yerinde debelensin dursun :))
benim sezeryan tarihine göre 21 günüm var

yettttiimmmmm bacıımmmmm:eek:[/QUOTE]

evet evrişim galıba sıcaklarda etkıı oldu.dün aksam ev bi serindiki,gece kalktıgımda nasıl ferahladım nasıl rahat uyumusum.ama sabah güneşi salonum ve pc nın oldugu odada yogunlastıgı için sanırım darlandım biraz.Allah sana kolaylık versın kuzu,bu carpıntı bana cok olan bıse degıl ama cok zormus yavvvff.sen bayadır cekıyodun sanırsam dimi.neyse az kaldı kuzularımıza kavusmayaaa

eylemcim gecmis olsun ben 4.ayımda ve 6.ayımda cok kasındım gecti bisekilde.drum normal olabilecegini soylemisti ama karacigerle ilgili bisey yaptırmadım cildiyeyede gitmedim gecti kendiliginden ..

peki senin karacigrine gore ilac vs vermedilermi sadece cildiyeci kremmi verdi o kremler iyi geldimi. ben cok kasındıgım icin zamanında cok ii anlıyor ve acıyorum kasınanlara.Allah yardımcın olsun canım yolma izler gecmio ben cok zor gecirdim cok cirkin goruntu oluyor

hatıracım öncelikle kocaman bi maşallah bebişineeee

kaşıntılara gelince ben 3-5 gün çok şiddettli çektim o kaşıntırları artık bişi kalmadı kendliğinden geçti nasıl oldu anlayamadım ama o günler çok gezdim böyle ormanlık alanlara falan sık gittim heralde bişiler ısırda beni ayaklarımdada yaralar kaldı kaşıdım yoldum pervin o kadar uyarmıştı beni halbukimm
sen sakın yolma kendini tekrar geçmiş olsun canımm

QUOTE=sakoya;7899670]35. haftadayım.bu çatı muyenesini ne zaman yapıyorlar acaba?[/QUOTE]
canım ben drme sordum ne zmn bakılacak die sanırım sana doğum esnasında bakılacak dedi açılma varmı die dedi illa bakılacak die bişi yok dedi ben her geldiğimde geriyorum kendimi dedim bakacakmısın die dedim oda yok sana bakmıcam dedi

bu arada herkese mrb evrişim özelden msj attım aldın mı?

minişim sana başğsalığı dilemişler hala geçmiş okuyorum bi yandan gelemedim bi türlü oraya ne oldu kuzum yaa gidiyorum ben geçmişe doğru tekrarrr

valla alttan muayne olanlar zaten alışıktır sanırım ben pek alışık olmadığım için çekiniyodum zaten
dohtor takıyo eldiveni elini jelliyo hayde bire pehlivan deyip dalış o dalış 10-15 sn sürüyo uzun diil yane dünkü kadın kurcaladı biraz bide dediki bebğin duruşuda uygun ulen dedim bebeğin kafayımı yokladı bu manyak yoksam kimisi çatı muaynesinde ellermiş bebeğin kafasını ne kadar doğru bilemicemmm..
yani eliyle bir nevi ölçüm yapıyor genişliğine felan cetvelsizde olurmuymuş kardeşim bu ölçümm
bide şu kadar cm açılma var derler ya cetvelle ölçüyolar dimee ayy çok merak ettimm şincik laelaelaelaelae

opuyorumnanaktan

anladım canım ozaman ben rahat korkmama gerek yok alttan cok muayene oldum yumurta takibinde bile ultrasonla alttan baktılar yumisler nekadar buyumus vs die..ama cetvel olayına biraz takıldım:sinifsinif:

eylem cı öncelıkle oğlusuna kocama bı maşşalah.senın durumuna gelıncede inş.karaciğerınle ilgili bi sorun olmaz,hamılelıkten kaynaklanmıstır.sen kulllan berı ilaçları bakalım fayda etcekmı.benımde bacaklarım ve kllalrım bazen de sırtım kasınıyo tatlı tatalı.ama senınkı kadar ciddi boyutta degıl sanırım.yanı hafıf hafıf kasıyorum rahatlıyorum.bende okumustum hamılelıkte asırıya kacmayan kasıntılar normal die.neyse senınkılerde inş.hamılelıktendır canım üzülme

Allah senı ne etsın kız kere.cetvellemı ölçmekk kaydirigubbakcemile3 hiç düşünmemiştim,ben hep sey die tahmın ettım,kendı parmaklarına göre buna karar verıyolardır.hakket nası ölçülüyo,3cm acılma var 4 cm acılma var dıe.

:mymeka:

belki aralarda uyuyodur benim gibii delikafadulden

Tabe tabe.. laelaelaelaelae

evet evrişim galıba sıcaklarda etkıı oldu.dün aksam ev bi serindiki,gece kalktıgımda nasıl ferahladım nasıl rahat uyumusum.ama sabah güneşi salonum ve pc nın oldugu odada yogunlastıgı için sanırım darlandım biraz.Allah sana kolaylık versın kuzu,bu carpıntı bana cok olan bıse degıl ama cok zormus yavvvff.sen bayadır cekıyodun sanırsam dimi.neyse az kaldı kuzularımıza kavusmayaaa

Ole ole kuzum.. kendını zorlama ıste.. bunlar bısı degıl.. sükür halımıze.. derdımız bu olsun sadece..

Yaf.. ne beklıyosun sen benden kadın,sanki yer ısgal edıyorum okurken.. sırayı mı tıkıyorumm Dıdoooooooooooooooo... kedı yüzünü cırmalarken.. senı de baya baya sarsmıs anlasılan zamanında..

Kalbim sıkışıyo daralıyorum,nefes alamıyorum sıcaktan şimdi bayılacam yarabbim bu ne biçim sıcak ne kadar dayanacam bilemiyorum bebişlerimiz doğunca onlar nasıl dayanacak allah hepimizin yardımcısı olsun bu konuda özelliklede adana gibi kavrulan sehirlerde yasayanlara

:
valla pek bi kasıntı tip geldi bana yani zaten kadın gittiğim 3. doktor olduğunu öğrenince direk ne dese beğenirsin biz zaten sürekli takip ettiğimiz hastalrımızı doğuma alabiliyoruz programımız çok dolu zaten hani ben orda doğurcak olursam sıkıntı yaşarmışım falan bende dedim zaten size gelmemin sebebi burda doğum yapmak değil 3. bi doktor ağzından bilgi alabilrmek ben arada kaldım dedim..
manyakmı ne çok meraklıyız sanki hastanesineeee
bu arada sendede haberler güzelmiş canım çok sevindim

bir tane numunelik süper doktor olsaydı valla tüm ist hatunlar kapısında kuyruğa girerdik
sağol canım
şimdi sen nerde doğum yapacaksın

Günaydın kızlarrr..

Bugün işyerinde son günüm.. hihoyyyt bugün bir an önce bitsin istiyorum, o kadar sıkıldım yani... gerçi bundan sonra da evde sıcak günler beni bekliyor olacak, hadi bakalım hayırlısı şakkıdı
aynı durumdaymışız. benimde öyle..sonra beklemeye başlayacaz çok heyecanlı.

harika valla iş yapmamak lazım son gün dimi ama

İstanbul çok küçük.. Bugün Bakırköye terlik almaya gitmiştim. Bir ses duydum kalabalığın içinden. çaçaça Ayça diye.. Anaaa bi bakarım bizim çingene.. Sinemaya gitmişler evet..

Ama tüüüüü bana yazıklar olsun ki, doktor randevusunu sormayı unuttum..

Hahaha karşılaşmak çok güzeldi ama..
canım yaaa olsun sormasan ne olurr mühim diil seni görmekte çok güzeldiii
gördün dime yanım velet doluyduuuu ikisi yiğenim biri görümcemdi hiç adama bulamasam gezicek onları alırım hemen yanıma :lepi:
azönce kötü bir haber aldım,düzcede bir akrabamız kaza gecırmıs ve aynı aileden 3ü vefat etmıs.şimdi diğer ogulları yogun bakımda.nolur dua edın kızlar,inşallah kurtulur.murat abıde cok genctı karısıda,ve ölen diğer cocukları daha 3 yasındaydı.Allah ım bu nası bı acı bir aile için,aynı aileden 3 kısı öldü.Allah rahmet eylesın gani ganii
başınız sağolsun minişim rabbim yoğunbakımda olanlara şifa versin geride kalanlarada sabır çok zor bi durum :KK43:(
Sağol tatlım aldı laptopu cidden kafa yapmıyorum naniknanik
netten 2.el almış bugün, yarın kargoya verecekler c.tesi yada p.tesi gelir
şekerimi hiç sorma siz gördünüz ne yedim nekdar yüksek çıktı, yetmiyor en düşük doz yarın gidiyorum endokrine yükseltecek eminim, stresli değilim ama diyetten çok sıkıldım bunaldım
]

aldımııı süperr bi haberrr artık takılırsın bol bolll hayırlı olsunnn
nurdancım seni çok iyi anlıyorum zor olsa gerek
benimde bir metre yakınımda dolapta çikolata dolu ama ben yiyemiyorum buna ne dersin:B) phaline sukret en azından yeme sansın var birkaç saat geçikmelide olsa:KK66:
kendim ve tum seker anne adaylarına acıyorum valahi neyse sayılı gun çabuk geçer derler çok az kaldı bugun berke ye dedim hastaneye kardesini gormeye gelirken elin bos gelme birkaç magnum falan al gel harclıklarınla dedim tamamg ercektenmi diyor tabi gercekten oglumdedim magnum aseriyorum :)))
kıyamam sana yaaaa
hayranım zaten siz şeker annelerindeki idareye kocaman bir maşallahhhhh
hava ne güzel serinledi değil mi İstanbullu hatunlar.. Dün gece korkunç sıcaktı.. bu hafta 5 gün yağışlı gösteriyor ama bakalım yağacak mı..
ne serinlemesiii espürükmü yapıyonnnn
Esra doğumdan sonra bu şişler gerçekten iner mi dersin..Ben 10 gün önce doğum yapmış bi anneyi ziyarete gitmiştim ayakları davul gibiydi.. Ben de ohh doğurunca kurtulcaz diyodum ama!!!
kimisinde geçmiyormuş uzun süre mesele ablamın ayak nosu gebelikte büyümüş sonra küçülmemiş bi numara büyük giyiyor kalıcı olabiliyor yanee
buarada moralim bozuk baya kizlar, kedisi verdigimden beri cok agliyorum, hic bukadar kotu olacagini dusunmemistim, Tibetde hungur hungur agliyor, heryerde o var evde sanki, yatakta ayagini oynatsa, minumu cikti diye bakiyorum gayriihtiyari:KK43:(( ama icim bi yanan cok rahat, kadin cok iyi biri, bize cok yakin oturuyor, istediginiz zama gorebilirsiniz dedi, hatta bebek buyuynce 10 aylik falan geri alabilirsiniz dedi, cok anlayisli ve sevecen iyi bakacagina eminim; minud
off nurdanım seni o kadar iyi anlıyorumki benim beslemedğim hayvan türü kalmamıştır heraldee
bi su kaplumbağam vardı gezmeye çıktık onu balkonda unutmuşum güneşin altında eve gelidğimde kurumuş kalmıştı ben ağlaaa ağlaaaa
bi köpeğim vardı yazlıkta yürüyüşe çıktık köy köpekleri saldırdı bizimki kaçtı kucağımdan bütün gece köyde köpek aradık eve geldik kapıda yaralı bekliyo bizi tedavisini yaptırdık babam dedi artık tutamayız bi yere verelim abimde dedi ben veririm iyi bi yere aldı çillimi adı çilliydii dükkanının orda balici çocuklara vermiş manyak yaa anlıyacağın köpeğim önce or... oldu sonra balici ne ağlamıştım :gitme:
sonra tavşanım vardı heryere mıçıyodu bi türlü eğitemedim meğersem tavşanlar eğitlmeyen tek hayvanlarmışş onuda komşuya verdik köye yolladı
civcivim vardı büyüttüm onu tavuk oldu kesip yedi annemler en çokta ona ağlamıştım azğıma bi lokma sürememiştimmm
balıklarım vardı salak yiğeinim elini daldır akvaryuma öldür onlarıı
ahh bi kuşum vardı boncukum oda öldü sebebsiz yere 2 sene bakmıştım
daha aklıma gelmeyen niceeee hayavn maceralım olmuştuuu
ama en acısıda kedişimdiii tam 4 sene kedim vardı benimle otobüs durağına gelir yolcu eder eve dönerdii birlikte yatardık ama bi mart ayında kaçtı gitti şerefsiz azgındı sahibi gibi hey gidi günler heyyyy
bebişim doğsun 3-5 ay sonra kedi alıcammmm eveeee :lepi:

mercimekim simdi nasılsın ? miden rahatladımı ?

esraaa catı muayanesi neye benzio jinekolojik muayeneyemi acıyomu bilgi versene kuzum ya . ben cok muayene oldum alttan ondan korkmuyom ama 4-5 parmak dediklerinde tırsıyom biraz. zaten dogum sırası gelen gide bakacak diolar

çok saol canım bugün iyiyim çok şükür..ama dikkat ediyorum..fazla karıştırmadan, soğuk bişeyler tüketmeden geçiricem bugünü..dün öldüm resmen, öğür öğür bi hal oldum..su bile durmadı midede..yavrum da noolduğunu anlayamamıştır..nane-limon birebir baybim çok iyi geldi..
allah razı olsun herkesten..çok teşekkür ederim..

Allah gani gani rahmet eylesin,geride kalanlara sabır versin ,yoğun bakımda olanda inşallah tez vakitte hayırlısıyla çıkar.cildiyeye git dedi. Gittim salı tahliller yapıldı.Çarşambasonucu aldım karaciğerle alakalı kendi druna göster bide dahiliyeye git dedi.Perşembede kendi druma gittim zaten.Evet karaciğer değerlerinde yükselme var ,hamilelikte bu olabiliyor ve bunun bir çok nedeni olabilir dedi.Cildiyecinin yazdığı kremlere baktı tamam kullanabilirsin bunları , artık haftada bir geliyosun takibinide buna göre yaparız dedi. Bazı tahlillerde o istedi burdan çıkacak sonuçlara göre bir yol yeterli yapamazmışbu durumda kanda artan safra tuzları ve bilirubin çocuğu strese sokmaktaymış buda erken doğuma hatta anne karnında ölüme bile yol açabiliyomuş genelde 38. haftada bu durumda olan annelerin bebeklerini alıyolarmış. Kendi drum bu durumlardan hiç bahsetmedi ama bu okuduklarım yüreğimi ağzıma getirmeye yettide arttı bile. Sabahlara kadar kaşınmaya devam ederim ama bebeğime bi şey olmasını düşünmek bile kahrediyo beni. Şükür okuduğum kadarıyla hiç böyle sorun yaşayan kimse yok aman olmasında Allah göstermesin çevrenizden filan duyduklarınız varmı arkadaşlar napmışlar ne etmişler?

gözün aydın kuzum ...netteki bilgileri ben de okudum ama illaki aynı durumda olacaksın diye bir kaide yok biliyosun...nedenleri çok farklı olabilir..öncelikle şu testlerinin sonucu bi gelsin..bi görsün dr.un..ona göre karar verecektir..haftada 1 kontrole gidiyosun zaten..
kötü düşünme canım..

mercimekim noldu sana tatlım geçmiş olsun??o kadarda incık cıncık geçmiş okuyorum illa atlanıyo bişilerrr

meltemcim avicennaya gidicem yani kürkçü dükkanı hesabı asıl doktoruma gidicem zaten bugüne kadar takiplerimi hep o kadın yaptı aynen devam edicem mecburen

eylemcim gecmis olsun ben 4.ayımda ve 6.ayımda cok kasındım gecti bisekilde.drum normal olabilecegini soylemisti ama karacigerle ilgili bisey yaptırmadım cildiyeyede gitmedim gecti kendiliginden ..

peki senin karacigrine gore ilac vs vermedilermi sadece cildiyeci kremmi verdi o kremler iyi geldimi. ben cok kasındıgım icin zamanında cok ii anlıyor ve acıyorum kasınanlara.Allah yardımcın olsun canım yolma izler gecmio ben cok zor gecirdim cok cirkin goruntu oluyor

Evet hatırlıyorum canım senin bu konudaki sıkıntınıda. Karaciğerle ilgili bi şey vermediler sadece krem. Tahlillerimi devlet hastanesinde yaptırmıştım drum özel hastanede hani değerler başka başka çıkabiliyomuş ya belkide o yüzden drum tekrar tahlil istedi bu arada kremleri kullan dedi. Valla pervinim kaşımama gibi bi şansım yok inan çok felaket .Kremleri dün akşam sürdüm dün aldım çünkü kendi drumda onay verince , yine oldu kaşıntım gece ama diğerleri gibi uzun süreli değildi sanki. İsilik olmuş gibi elim ayağım. İnşallah bebeğime zarar verecek boyutlara ulaşmadan geçer gider.

hatıracım öncelikle kocaman bi maşallah bebişineeee

kaşıntılara gelince ben 3-5 gün çok şiddettli çektim o kaşıntırları artık bişi kalmadı kendliğinden geçti nasıl oldu anlayamadım ama o günler çok gezdim böyle ormanlık alanlara falan sık gittim heralde bişiler ısırda beni ayaklarımdada yaralar kaldı kaşıdım yoldum pervin o kadar uyarmıştı beni halbukimm
sen sakın yolma kendini tekrar geçmiş olsun canımm

Sağol canım. Evet senin kaşıntılarının böceklerden olma ihtimali yüksekti ki geçti gitti şükür.

eylem cı öncelıkle oğlusuna kocama bı maşşalah.senın durumuna gelıncede inş.karaciğerınle ilgili bi sorun olmaz,hamılelıkten kaynaklanmıstır.sen kulllan berı ilaçları bakalım fayda etcekmı.benımde bacaklarım ve kllalrım bazen de sırtım kasınıyo tatlı tatalı.ama senınkı kadar ciddi boyutta degıl sanırım.yanı hafıf hafıf kasıyorum rahatlıyorum.bende okumustum hamılelıkte asırıya kacmayan kasıntılar normal die.neyse senınkılerde inş.hamılelıktendır canım üzülme

Sende çok sağol. O tatlı kaşıntılara can kurban canım ben onları hesaba almıyorum bile ama elimde ve ayağımda olan kaşıntılar öylesi değil,ayak tabanlarım bile kaşınıyor.

X