2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

hamilelikte uçak yolculuğu tehlikeli mi? ben 9+2 günlük hamileyim. görevimden dolyı uçak yolculuğu yapmak zorunda kalabilirim. bi yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Canim eger hic bir dusuk riskin yoksa ilk 28 hafta sorunsuz yolculuk yapabilirsin, 28-36. hafta arasi doktorundan ozel yazili izin alman gerek yoksa ucak sirketleri kabul etmiyor.Son 1 ay kesinlikle yasak ucak yolculugu gerci bazilari 32.haftadan sonra yasak diyor, doktoruna yinede bi danis derim...

AİDAA,
sorduklarına yanır vereyim. evet ben ikili testimi yaptırdım. sonuçlarım da güzel görünüyor. serbest bhcg ye ikili testte bakıyorlar. ayrıca yapılan bir test değil yani. aç ya da tok farketmiyor. 11-14 haftalar arası yapılıyor. ben 11+2 yken yaptırdım. usg de ense kalınlığı filan da ölçüyorlar.
şimdi de fotolara bakacağım.

Canim eger hic bir dusuk riskin yoksa ilk 28 hafta sorunsuz yolculuk yapabilirsin, 28-36. hafta arasi doktorundan ozel yazili izin alman gerek yoksa ucak sirketleri kabul etmiyor.Son 1 ay kesinlikle yasak ucak yolculugu gerci bazilari 32.haftadan sonra yasak diyor, doktoruna yinede bi danis derim...

bundan önce bir düşük yaptım ama bunda yok gibi. çok teşekkür ederim o zaman bi doktora sorayım. seninle aynıyız galiba.

ajdaa çok hoş fotoların.eftelya sadece bebiş kıyafetlerinin fotosu var.senin yok.ama hepsi çok şirin.taze fasulye sen de çok güzelsin...
ne güsellllll...................
kızlar bu arada yarın sabah arkadaşım doğuma giriyor.epidural sezeryanla.herkes dua etsin arkadaşıma lütfenn..biraz heyecanlı da kendisi.minnik bir kızımız olcak...ecee.....

bundan önce bir düşük yaptım ama bunda yok gibi. çok teşekkür ederim o zaman bi doktora sorayım. seninle aynıyız galiba.

Bende simdiden kara kara dusunuyorum, yaza gorumcemin dugunu var normalde turkiye'de nasil gidicem diye, ya one alicaklar yada ertelicekler dusundukleri tarihten yada biz gidemicez, ben en son haziranin 3.- 4.haftasi binebilirim ucaga...sonrada dogumdan 1 ay sonra en erken bebekle :1no2:

kızlar ben de albüm yükledim ama hepsi yüklenmedi. kızlar 11 le 14 arası 2 li test oluor dimi

kızlar cok mutluyumsüprizzzzz size anlatamam havalara ucuyorum hepinize ve dualarımızı kabul ettın allahım cok teşekkür ederim ya yasemın hamiş artık oda anne oluyo cok cok ama cok mutluyum rabbım isteyen herkeze versinkaydirigubbakcemile2hihoyyyt
hihoyyyt:CüvCüv:kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile3sırnaşık şey:lepi:sositosositoyerimseniben:içelim::dance::teytey::sm_cool::roflol:a.s.

comely gozunuz aydın arkadasına bizdende tebrikler

Elbette aslında o da haklı.. çünkü acı cekmek te bi nevi vucudu yormak.. o da iyi bir şey değil.. ben 3 aydır sanırım 4 kere ıctım mınoset.. o da artık atak halıne gecmıstı agrı o zaman.. ki benim ağrı eşiğim çok düşüktür.. dayanıksızımdır.. ama ciddi sıkıntı çektim bi ara.. hatta üst üste atak gecırdım.. birinde almıstım, diğerinde

Her ağrıdıgında kadına koşacak olsam eminim o da illallahh edecektir, kıyamam ya... gene de "ilaç alma, saat kaç olursa olsun bana gel" der..
ya kayınvaldenin masalah nefesi ne kadar kuvvetli imis:) ben çok inanıyorum dua ile agr ı geçirilmesine çok sanslısın etrafanda boyle biri oldugu için. bu arada dr baan gunde 8 tane diyorda ben ust uste iki gun falan içmedim hiç ilacı hele aynı gun iki tane falanda içmedim dayandım yani agrıyor geçiyor çunku normalde bende gerilim migreni var agrıdımı hayatta geçmez ilacsız. ama bu hamilelik agrısı farklı geliyorg idiyor yatınca geçioyr falan bir an bakyıorm yok oyuzden dayanılabiliyor

ferat erola ben de bir kere gitmiştim. o zamanlar sivilcelerim için doğum kontrol hapı kullanıyordum. diane 35 çok iyi geliyordu, hiç sivilcem çıkmıyordu. benim için ölümcül riskliymiş. 7 sene kullandığımı duyan hematolog "şans eseri yaşıyorsun" dedi. tabi ferat bey benim homozigot factor v leiden ve heterozigot mthfr olduğumu tahmin edemezdi. ama keşke "genetik bir probleminiz yoksa istediğiniz kadar kullanabilirsiniz" demiş olsaydı. neyse işte bunu da sizinle paylaşmak istedim.

aftabru sen sigara falan içiyormuydun peki bu hapları alırken ? yada hamilelinden once genel olarak ?
sigara ile dogum kont hapları zaten baslı basına tehlike kanı ikiside pıhtılastırdıgı için bired senin genetik durum korkunç . her iste birhayır var derler ya o iki bebek gercekten senin hayatını kurtardı belkide. bizim bir ahbabın kızıda aynı sekilde 4,5 aylık beebgini ölü olarak dogurdu kurtajla alınmıycak kadar buyuktu ama anında arastırması yapılıd ve ilkinden sonra tedbirini aldı 9 ay igne vuruldu ve simdi cçok tatlı birkizi var 6 aylık .

çok uzun oldu biliyorum ama tüm yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim
helin neler yasamıssın ya hersey mucize gibi. allah kucagnıa almanı nasip etsin insalah senin ve hepiminiz tabi. ne kadar mutlu oldugunu simdi daha iyi anlayabiloyrum geçmisi dinleyince farklı oluyor bakıs acısı insanın.

Buarada kizlaarr bugun ilk kez aldigim hamile pantolonu ve bluzu giydim, karnimda sisik olunca pek bir hosuma gitti:)))ayrica acayip rahat, dugme derdi fermuar derdi yok super, tavsiye ederim, beklemeyin hemen alin bence eger siz de benim gibi karninizin sisinden pantolon dugmeleyemiyorsaniz...oh bi rahat nefes aldim bugun, elbiseyle usuyordum kac gundur...

Buarada kizlaarr bugun ilk kez aldigim hamile pantolonu ve bluzu giydim, karnimda sisik olunca pek bir hosuma gitti:)))ayrica acayip rahat, dugme derdi fermuar derdi yok super, tavsiye ederim, beklemeyin hemen alin bence eger siz de benim gibi karninizin sisinden pantolon dugmeleyemiyorsaniz...oh bi rahat nefes aldim bugun, elbiseyle usuyordum kac gundur...
kız ne çabuk karnın çıktı maşşalh:CüvCüv:

ben hamile olduğumu çğrendiğim gün aldım hamile pantalonu.kasıklardaki baskıdan dolayı zaten nie kendimi zorlayım daha erken die.ayrıca oranın rahat olması da çok mühim.hala giyiorum ve göbeğim de biraz çıktı. netten anne gelişimini izlerseniz zaten anne karnı dışardan belli olmayacak kadar büyüyor bu dönemde.büyüdüğünü hissetmediysen iç karnın geniştir.benim kaburgalarım sayılıordu.hemen belirdi.

ben hamile olduğumu çğrendiğim gün aldım hamile pantalonu.kasıklardaki baskıdan dolayı zaten nie kendimi zorlayım daha erken die.ayrıca oranın rahat olması da çok mühim.hala giyiorum ve göbeğim de biraz çıktı. netten anne gelişimini izlerseniz zaten anne karnı dışardan belli olmayacak kadar büyüyor bu dönemde.büyüdüğünü hissetmediysen iç karnın geniştir.benim kaburgalarım sayılıordu.hemen belirdi.
bende çok zayıf olduğumdan belli olyorda kimse inanmıyor canım doktorda dedi banaki çabuk cıkar die

bende çok zayıf olduğumdan belli olyorda kimse inanmıyor canım doktorda dedi banaki çabuk cıkar die

olmaz mı belli canım.şu an greyfurt büyüklüğüne ulaşmış bir rahmin var.ve kilo olarak altyapın yoksa zaten deriysen sadece altındaki greyfurt gözüküor.çok şirin oluor :) geceleri karpuz gibi oluor gerçi :eek:

olmaz mı belli canım.şu an greyfurt büyüklüğüne ulaşmış bir rahmin var.ve kilo olarak altyapın yoksa zaten deriysen sadece altındaki greyfurt gözüküor.çok şirin oluor :) geceleri karpuz gibi oluor gerçi :eek:
tanımana bayıldım canım yaa hiç gülesim yoktu valla alemsin allah bebeğini kucağına almayıda nasip etsin cnmm

Bende simdiden kara kara dusunuyorum, yaza gorumcemin dugunu var normalde turkiye'de nasil gidicem diye, ya one alicaklar yada ertelicekler dusundukleri tarihten yada biz gidemicez, ben en son haziranin 3.- 4.haftasi binebilirim ucaga...sonrada dogumdan 1 ay sonra en erken bebekle :1no2:

aynen benimde görümcemin düğünü var. ben gidemezsem gidemem diyorum bunlar haziranın sonunda düşünüyor benim bebeğim hayırlısıyla gelsin de çok da önemli değil. benim göbeğimde baya çıktı ya. gaz diyorum ama bebek de var herhalde işin içinde.

kızlarrrrrrr resım ekledım düğün ve kına resımlerım bakın bakalım beyınecekmısınız

kızlarrrrrrr resım ekledım düğün ve kına resımlerım bakın bakalım beyınecekmısınız

Comely resimler cok guzel, karar verdim senin kesin kizin olmali, inanilmaz seker olur, bicir bicir suslersin onu, tokalar, bandanalar falan...

X