2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

arkadaşlar, hiç fast food çekiyor mu canınız? benim bazen çok fena burger menü çekiyor canım. hele de patates kızartmaları oluyor ya..... yiyor musunuz hiç? ayda bir yesek ne olur ki? ben genelde dikkatli besleniyorum ama arada bir de şımartmak istiyorum kendimi. kızartma türü şeyler yemek istiyorum. çok boğazlıydım ben, sağlıklı sağlıksız herşeye bayılır sürekli yemek yerdim. şimdi sürekli sağlıklı yeme mecburiyeti beni yemekten soğuttu. artık iştahım yerinde değil, zorlanarak yiyorum çoğu kez.

ben yiyiorum
cok istahlı yemiyorum ama evde yemek yapamadıgım zamanlr gecerken mac den alıyoz
birtek patatesi yiyebiliorum
buarada ben yine yarım saat kestirdim ya
odada tel calmasaydı hic kalkasım yoktu
ne olcak bu boyle

Tamam canim, bundan sonra eve sokmama.s. doktor sadece cig et yeme iyice pisir ve sebzelerini cok iyi yika dedi, burdakiler dana gibi sarkuteri tukettikleri icin bi zararini gormemistir gavur doktoryerimseniben.

:roflol: Çok tatlısın Norra yaaa.. evet onlar gercekten cok tuketıyorlar...

Kizlar buarada gecen haftalarda acayip eksi tuzlu yiyordum, simdi tatliya dondum, ekmek arasi helva favorim buaralar..Bizim cocugun cinsiyetinden supheliyim ben??delikafadulden
Gecen doktora gittigimizdede su sagda yada solda dollenme olayi aklima geldi esimide anlatmistim, doktora sordum bizimki neresinde rahmin diye doktorda tam ortasinda dedi, esimde cikinca bizim cocuk donme mi olucak simdi dedidelikafadulden koptum gulmekten, okadar inandirmis kendini sag sol olayinasırnaşık şey:roflol:

acaba meyveli sodaların zararı var mıdır?kaç gündür içmeye başladım da

benimde öyle bakın ben cok duygusalım ama ya herkes bırbırıne güzel diyo :kızgın:ben çirkinmiyim bide sağlıklı bi kız bebişim olsa nasıl olurdu acepsenağlama

comely yine mi alınganlık yahuu bak mercimek demis alınganlık yok yasak diye:)
albumu olanlar soylesin dedik ya herkese tek tek var olup oladıgını bilmeden girpi bakmakla ugrasyalamım dye herkes dedi sen demedinkii simdi baktım valla senin kizin olmalı soyle senin gibi suslu takıp takıstırmayı sevenn acaip ütatlı kiz annes iolursun sen:)

ben de gelin fotomu ve hamile kalmadan 1 ay önceki fotomu koydum. yakında da göbekten bi foto çekip eklerim.

gelin resminde çok hos hamile kalmadan evelki halin daha bi hos inceciksin yahuuu sen smidi farklımısın bu goruntuden ?

bende hemen hemen hepsi negativ çıkmıştı..dikkatli olmak lazım diye baya paniktim. ama sanırım toksoplazma konusunda çok rahat geçen bir enfeksiyon değil demiş bir arkadaşın doktoru. gerçi ben baya dikkat ettim. meyve sebzeyi sirkeli suda bekletiyorum falan. zaten malum üzeri ilaçlı normalde bile koymak şart aslında.

evet benim dr um dedi bende sonuçta bu yasıma kadar sokaklardan ordan burdan herseyi yiyen bir in sanım oyle tiksinmem yoktur tadı guzel olan herseyi yerim e negatif çıktı demek zırt pırt toxo kapmıyor insanoglu:) aylık falan yaptırmıyor benim dr um birkez yaptırdı sanıyorum istemiycek birdaha.

arkadaşlar, hiç fast food çekiyor mu canınız? benim bazen çok fena burger menü çekiyor canım. hele de patates kızartmaları oluyor ya..... yiyor musunuz hiç? ayda bir yesek ne olur ki? ben genelde dikkatli besleniyorum ama arada bir de şımartmak istiyorum kendimi. kızartma türü şeyler yemek istiyorum. çok boğazlıydım ben, sağlıklı sağlıksız herşeye bayılır sürekli yemek yerdim. şimdi sürekli sağlıklı yeme mecburiyeti beni yemekten soğuttu. artık iştahım yerinde değil, zorlanarak yiyorum çoğu kez.

valla cekmezmi ctesi gunu mc donalds yedim hem et yemis olurum incecikte olsa icinde kofte var dedim. yani oyl eher gun onla beslenmedikten sonra ne olabilirki
ha kızartmada yag onemli sonuçta evde birkez yagı kullanıp atıyorsanız daha az zararlıdır. ama canı ceken istedigini yesin modunda benim dr. adama bayıılıyorum tam benlik dr yani kısıtlama getirmiyor h içbirseye mantıklı acıklamalarıda var yani.

Selam arkadaşlar..

Aftabru, patates kızartmasını hamıle kaldıgımdan berı ıkı üç kere evde yaptım.. canım istedıgı zaman sıkmıorumm kendımı .. dısarıda yemektense evde kendın yap.. bence daa iyi.. en azından yağının ne oldugunu bılıyorsun.

Birde size Nazlı tavuk demişken, tavukla ilgili bildiğim bilgiyi paylaşayım.. tavukların hastalanıp birbirlerini telef etmemeleri için çok fazla antıbıyotık verilirmiş büyürken.. bir de zaten hızlı büyümeleri için hormonu da basarlarmıs hayvanlara..

Benim etrafımdakı hiç bir hamıle arkadasım hamılelıgı boyunca yemedı.. size de tavsiyem.. yemeyin.

tavuk konusu dogru olabilir mantıklı geldi bana zaten tavuktan iyice sogudum ki en onemli besinimiz et lerden balık ve kırmızı et su an tavuk yememek kayıp değil gibi bu durumda.
dr uma et yiyemedigimden bahsettim bebgin temel yapıtaslarından biri protein buda hayvansal gıdalarda var dedi.
sen sayet gunde 1 lt sut içiyorum diyorsan et yiyemedigin için çok sey kaybetmessin merak etme dedi birsekil hayvansal gida alırsan tolere edersin onu dedi. buun duyunca rahatladım sute daha bir agırlık verdim.
yanlız biraz once biryerde okudum dogrumu bilmem çikolata ile sut aynı ogun alınırsa kalsiyum emilimi azaltıyormus . e ben biraz nesqick atıyordum sutun içine hos cikalata yok onun içindeki kakao dur ama ne bilim onuda atsamammı igernc onsuz ama olunca sut zaten sevmem. bilmiyorum artık burnumu tıkayıp yutcam ya da:))

Kizlar buarada gecen haftalarda acayip eksi tuzlu yiyordum, simdi tatliya dondum, ekmek arasi helva favorim buaralar..Bizim cocugun cinsiyetinden supheliyim ben??delikafadulden
Gecen doktora gittigimizdede su sagda yada solda dollenme olayi aklima geldi esimide anlatmistim, doktora sordum bizimki neresinde rahmin diye doktorda tam ortasinda dedi, esimde cikinca bizim cocuk donme mi olucak simdi dedidelikafadulden koptum gulmekten, okadar inandirmis kendini sag sol olayinasırnaşık şey:roflol:

Ay Norraa yaaaa :roflol: Allahtan cocuk duymuyor daha dısarıda olan biteni.. ne alem karı kocasınız siz, ay çok güldüm, Allahta senı guldursunn...

Bence yinede sadesini tercih et derim, icine katki maddesi falan koyuyorlar ya meyve aromasi icin..sadesine limon sik, visne suyu koy, portakal suyu koy, daha bi hos oluyor...

Esrako.. cıkolata olayını hıc duymamıstım.. ama süte katılan yok bal, yok pekmez yok şeker.. bunların sütün besın degerını nötrledıgını bılıyorum... sütü soguga yakın hafıfı ılık ıcsen rahat yutarsın gıbıme gelıoo.. yani ısıtma.. belkı daha kolay ıcersın.

kızlar bende ıcmıyodumda sınav sıtresı falan ıctım ısde ama bıdaha ıcmem söz meleğimden onemlı değil

galiba ben de yiyeceğim. bi de tefalin bir kaşık yağla kızartma yapan tenceresini duydunuz mu? doğruymuş, gerçekten bir kaşık yağla çok güzel kızartma yapılıyormuş. kullananınız oldu mu?

valla boyner magzalarında giriste goruyorum tanıtımı yapılıyor ama kulanan bir yakınım yok benimdme pek aklım ermedi nası is acaba ?

ben 3 gündür cola içiyorum :S :KK43:
ya bende kola iç meyi istiyorum yani ayda yılda bir içiyorum eskidende kola çok sevmezdim ama içim yanıyors urekli agzım kuru sanki ve asitli seyler çok iyi geliyor

evet ya meyveli sodanın zararı armı acaba

dr uma soramıyroum dr um çunku ben sana yasak dedimmi birsey dedi değil dedi rahat bir adam mutlu hamile ol tadını çıkar ben yasaklma yapmıyorum sadece aldıgın ilaclardan haberim olcak diyor.

mesela basım agrasa dayanmaya calısıyorum bazen almıyormui minoset dedim gunde 8taneye kadar hakkın var dedi dahada birsey demiyroum sana dedi:)

grip ol udgumda acildeki dr gun de 3 tane rahatca alabilirsin demisti eside hamileymis onun mesela yani basım agrıdımı artık dayanmaya calısmayacagım
heryerde yazıyor parasetamol guvenle kullanabilirsiniz diye
eziyet etmek oluyor sonra kendime bos yere

norraa bende aynıyım seninle
gecen hafta bol bol limon yedim
bu hafta cikolata
hatta cikolatayla limonlu ıhlamur
bazen kız bazen erkek doguyo icime
karar veremiyorum
2li sonucuna gore cinsiyet tahmin ediolarmıs
50nin altında olursa erkekmis
bilmem nekadar dogru
hemen haftaya hepimiz 2li yaptırcaz yeni konumuz o olur artık :)

kızlar ben bide hosaf yaptım
siseye doldurdum getirdim isyerine
canım sıkıldıkca dikiyom
zararı olmaz dimi
kan yapar filan dediler

slm arkadaşlar ben yeni üye oldum inş kısmetse Ağutosun 26sında bebeğimi kucagıma alıcam 2 aylık hamileyim ama göbeğim 4 aylık gibi şiş sizce nedendir

kızlar bu arada benim resimlerime bakarken dikkatinizi cektimi bilmiyorum yada nikah resmimi koymamıstım sanırım:) eklerim birazdan:)

madem resimelr koyduk birbirimzi daha iyi tanımaya basladık kendimle ilgili anlatmak istedigim ilginç bir hikayem var :)

benim bu aynı insanla ikinci evliligim:)
1997 yılında evlendik 2005 mayıs ayında bosandık temmuz ayında evi ancak bosalttık malları paylastık ves ve agustos sonunda tekrar barıstık eylulde tekrar esimin yeni aldıgı eve tasındık ogulumla birlikte:)
sonrasında herkes ikinci evlilik ikinci çocuk yapın falan demeye basladı. yani uzun lafın kısası bu ikinci evliligimden ilk çocugum olcak :) ikinci kez evlenisimizi nikah torenini oglumda izledi:)) resimler arasında uzerimde beyaz elbise olan o gune ait bir resim:)

tatlı yenirse erkek diyorlar deilmi ? ekşi ve tuzluda kız acıda yine erkek galiba..söylenenlere bakarsak yani ben tatlıyı yemekten mahvoldum ilk sıralarda ama şimdi acıyada başladım

aramıza h.g.darknessfire ismini bilmiyorum .karnın çok normal biimde aynen 4 aylık gibi sende sorun etme arrtık istersen :)

noraa süpersin çok alimsin çok güldürdün beni :roflol:

noraa süpersin çok alimsin çok güldürdün beni :roflol:

petrık azda ben güldüreyım barı benımde ılk kese sağ tarafımdaydı kız kız dıyodum sımdıde dr. sağda demişti ve en son gıttım tam ortada demezmı eşim dr. yanında güldü tutamadı kendını dr.da şaşırdı snrda k.b dr. hn. dedi ya nebilim habıre yer değiştiriyo dedi dr. sen dua etde erken doğmasın sızınkı ya oryantel yada futbolcu olacak dedı kıpır kıpır dıye :roflol:1 hafta güldük valla

X