2009 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

nesrin canım çok geçmiş olsun evet misafirle çok temas ettirmemekk lazım katılıyorum ben kıyıp öpmüyorum bile mikrop kapmasın diye
Melek geçmiş olsun canım inşallah düzelir omzu bir an önce diğer tahlil de temiz çıkar inşallah
esrako ece çok güzel çıkmış fotoda maşallahh

slm bugun göbüşümüz dfüştü çok şükür. gelen gidenden fırst bulup giremiyorum valla.:) bide tam oglum uyurken gelmiolarmı. ahh ah diyorum vaktim gidiyor .özledim valla forumda aktif takılmayı..

korse kullanmasak nolur yanişartmı? dun korse vs satan bi yerlekonustuk tlf daki kız kendiside sezeryan olmuş ama kullanmış. sadece mus çorapla idare edemesmiyiz.. birde 60 tl fiyat nasıl sizce..bu indirimli fiyatı eşimin tanıdıgı oldugu için..

topusumu usuttummu acaba oksurdu bugun ... omzumda sızmıs uyuyo..ballı limonlu su ictim ins ise yarar

gulistan ben kullanıorum karnımı guzel topladı indirdi mus corabın cok dar olması gerek bizaman genişliolar ben onuda denedim. mus ustu korseyide denedim

kızlar geçmişi şöle bi okudumda..aklımda kalanlara cevap yazıyım dedim.
ben chicco nun göğüs pedini almıştım,hastanedende numune lansinoh vermişlerdi onuda kullandım.kesinlikle chicco daha iyi,daha büyük daha kalın bütün gün hiç değiştirmeden idare ediyo,lansinoh bikaç saat sonra yamulmuştu,,
benim doğuma 1 hafta kala göbeğim acayip isilik olmuştu ve çatlamıştı..hamilelkte krem verememişti doktorum 1 hafta sabret doğumdan sonra krem veriyim dedişti.doğumdan sonra locoid diye bi krem verdi.isiliklerine sür çatlarsa minicik alıp göğüslerinede sür dedi.süründe yarım saat 4 5dakika emzirme..krem emilir göğüs ucunu temizlemene gerek yok ama için rahat etmezse silebilirsin demişti..göğsüm çatır çatır çatladı kremden 1 2 gün sürdüm hiç bişeyim kaşmadı...o bitkisel kremler hiç bi işe yaramadı locoid kurtardı beni yoksa oğluşumu biraz zor emzirirdim...
oğlumun gazını çıkarmak içinde ne yaptığımı anlatayım..çok deneyimli hemşire komşum var o öğretti..ayakta dolaşırken normal yürümüyorumda böle hafif zıplaya zıplaya yürüyorum aynı zamanda sırtını sıvazlayıp hafif vuruyorum.zıplaya zıplaya yürüyünce midesi daha çok yerleşirmiş.böle yapınca 5 dakkada çıkıyo gazı..bide hastanedeki hemşiremiz gazın üstten çıkması gerektiğini sölemişti..yani allttan gaz çıkarırsa oh rahatlladı bırakıyım artık demeyin çünkü önemli olan ağzından gaz çıkarmasıymış..ben alttan çıkarınca bırakıyodum..benimkide ıkınıyodu sıkılıyodu ıhh ıhh sesler çıkarıyodu..üstten çıkana kadar bekliyorum artık mışıl mışıl sessiz sakin uyuyo..
ya kızlar ÖNEMLı BıŞEY SORCAM..benim oğlumda emerken genzine süt kaçıyo gibi oluyo..böle frene basma sesi gibi iğğğğhh diye ses çıkarıyo nefesi kesiliyo sanki o an.. hemen yatar pozisyondan kaldırıyorum sırtına falan vuruyorum geçiyo soonra öksürüyo rahatlıyo....bilmem anlatabildimmi..sizinkilerdede hiç oluyomu buna benzer bişey..

kızlar yusuf bey emziemyei reddeiyor artık moralim çok bozuk özellikle sağ göğsümü çünkü mama veririken hep sol göğsüme dayayıp öyle yediriyordum onun hatırına sola azcık ilgimiz devam ediyor ama sağ göğsüme yatırınca basıyor çığlığı hoş foşur foşur sütte yok ya ama yinede azda olsa emiyordu artık onu gece uykuluyken vermeyi düşünüyorum bu gece deneyeceğim
bu arada dün saat birde bir kalktık sabah 8 di daha yatak yüzü görecektim bu saate kadarda sadece 20 dk uyuytabildim bu çocuk hiç uyumuyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

canım çok sıkkın arkadaşlar sanırım depresyona giriyorum..... ....
Ah canım senin de başın bir dertten kurtulmadı:teselli:Neyse ki ucız atlatmışsınız. Allah beterinden saklasın
Şahsen böyle hurafe kabilinden birşey yapmam önerildi mi şöyle bir düşünürüm, acaba bilimsel bir açıklaması olabilir mi diye. yok gayet saçma geliyorsa yapmam. Ne olacakmış yani suya taş atınca? Bilimsel bir açıklama sunabilen beri gelsinÇok üzgünüm çoook

Benim kızım da öyle sesler çıkarıyor ama ben hiç müdahale etmiyorum. Kendiliğinden düzeltiyor zaten. Daha çok küçükler tabii. Nefes alma-verme zamanlamasını iyi ayarlayamıyorlar, olacak o kadar

sibel geçmiş olsun canım yaa
bunca zaman başınıza gelenler off off rabbimin imtihanı bu sanırım sakın isyan etme vardır bi hikmet de
rabbim bebişinize ve size sağlık versin
sakın üzme kendini tatlım

deryammm deryammm
inat et azmet süt vermeyi bırakmaaaaa
bırak ağlasın zorla sok ağzına memeyiiii
o inatçıysa sen ondan daha inatçı çıkkkk
senide yusufuda öperimmmm

aman yarabbim.kizimdan firsat bulup televizyonu acamamistim.istanbul ne hale gelmis öyle.nasil bi sel felaketi,Allah im yardim etsin herkeze.kac kisi ölmüs.yollarda herkez mahsur kalmis.burdada fena gökgürlüyo.insallah burda yagmaz 6yle

EN TAZE ANNEDEN NAÇİZANE TAVSİYELER

- Kuzucuğum ilk gün hastanede emmedi. Hemşireler Milupa pre-Aptamil verdiler. Yeni doğan için en iyi tercihmiş ihtiyacı olan varsa

- Silikon göğüs ucu Avent almıştım, hastenede Medela verip denetti hemşire. Çok rahat aldı ve hala da onu kullanıyorum. Aventi evde denedim ama hem göğsüme rahat yapışmıyor hem de ucu fazla büyük

- Sütü az gelenler için mucizevi iki öneri: Humana still tee ve göğüs pompası:lepi:Bir çay kaşığını ancak doldururken, şu anda sütümü koyacak yer ulamıyorum. Aman MAŞALLAH diyeyim de kendi kendime nazar etmeyeyim:kedi:

- Süt saklayacaksanız mutlaka plastik kap olmalıymış. Cam olduğu zaman sütün en besleyici, kilo aldırıcı kısmı olan yağı cama yapışıp kalırmış. Bilginize

deryacim bencede emzır inatla.benim kizimda 1haftalikken sol gögsümü almiyodu.inatla denedik olmadi,sonra gögsüme serbet sürdük(sekerli su)o sekilde kapti sonrada sorun kalmadı

saol burkocum bende endişeleniyodum nefes almasında bi sorun var diye..çünkü herkesin yazdığı herşey bizimkindede var isilik gaz sıkıntısı ama kimse böle bişeyden bahsetmemiş bende bi sorıyım dedim...

furkooooo
nbr canım buseye bayıldım yaaa faceteki fotolarınaaaa
anası gibi çok güzel olucak bu kızzz

minişim evet yaaa rabbim yardım etsin tam bir felaket 100 yılın en şiddetli yağışıymış bu yağmur

Konuyu Toplam 12 Kullanıcı okuyor. (10 Kayıtlı kullanıcı ve 2 Misafir)
gypsyesra, badibade, burko+, maviş83+, minik_kelebek+, sakaleynmaster+, serapkarakoylu, stella., tuana3434+, wannababy

bide yazsanızzz hatunlarrrrrrrrrrrrrr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…