2008 Yazında Eşine Hamiş Olduğunu Müjdelemek İsteyen Umut Yıldızları!!!!

Kızlar bugün sabahtan beri tam bir maratondu benim için. Sabahın köründe devlet hastanesinde sıra bekledim, dahiliye doktorum 3 değişikkan tahlili istedi, biri şüphelendiğim guatr için, diğeri şeker-kollesterol, 3. sü de hemogram. Hepsi iyi çıktı şükür, sadece bira kollesterolüm yüksekti o da kilomdan. Dahiliyeci kronik hastalıklara sevk etti, o da diyetisyene. Uzun zamandır diyetisyene gtmeyi istiyordum. Bana güzel bir diyet listesi verdi. 1400cal. Diyetisyenim bir kadın doğumcuya da görün dedi ve son olarak şeker mi şeker bir kadın doğumcu buldum. Öyle rahtlattı ki beni. Bilseydim böyle olacaını 11 ay hiç beklemezdim. Ultrasonda yumurtalıklarım aşırı büyük çıktı, sebebi de kilom özellikle bel bölgesindeki yağların östrojen birktirmesiymiş. İçinizde benim durumumda olanlar varsa kızlar o can simitleri gidecek öncelikle. Bunları hepimiz benzer durumlarda olduğumuz için yazıyorum. Sonra muayene etti ve rahmimde ileri derecede iltihaplanma olduğu otaya çıktı. Adet düzensizliklerim buna bağlı kilo almalarım yine adet düzensizlğim,..anlayacağınız tam bir kısır döngü. Eğer birkaç ay daha gelmeseydin adetinin araları yavaş yavaş uzayacak ve sonunda hiç adet göremez hale gelecektin ve bebek de hayal olurdu dedi.
Kızlar, benim gibi uzun zaman beklemeyin hemen doktora gidin. En azından bişey yoksa bile içiniz rahat eder. Kesinlikle korkmayın.
Şimdi 2 antibiyotik ve bir adet söktürücü kullanmaya başladım. Adetimin 3. günü gidip testlerimi yaptırıcam herşey yolundaysa yeni bir rota çizecek doktorum bana. Kızlar hekese söyleyeceğim tek söz doktora gidin. Benim doktorum çok şeker bir bayan, inşallah hep böyle gider, sanırım ben artık devamlı hastası olucam. Bu arada diyetisyenime de 1 ay sonra gidip rapor vericem Kızlar dua edin, hpimizin hakkında en hayırlısı olsun.
Sizler olmasaydınız ben doktora gitmezdim. Bebekim123 guatır hakkında yazınca bu benim olayımın başlangıcı oldu. İnşallah ben de irilerine faydalı olurum. Hepinizi çok seviyorum, çok rahatladım. İnşallah bekle beni bebişim bu yaz annenin karnında yerini alacaksın.

Canım nasıl sevindim anlatamam.Tamam 1 yıl deniyor bebiş için ama insan kendininde neyi olup olmadığını da merak ediyor.Neşecim benim doktorumda iltahap var dedi tedavi uyguladı.Ultrasona girdim yumurtalarıma baktı.Rahim filmi çekildim.Ama hiç kan testi falan yada tahlil istemedi sizce bunlarda bir sorun çıkabilir mi?

Canım nasıl sevindim anlatamam.Tamam 1 yıl deniyor bebiş için ama insan kendininde neyi olup olmadığını da merak ediyor.Neşecim benim doktorumda iltahap var dedi tedavi uyguladı.Ultrasona girdim yumurtalarıma baktı.Rahim filmi çekildim.Ama hiç kan testi falan yada tahlil istemedi sizce bunlarda bir sorun çıkabilir mi?

Canım neler yapacak, neden yapacak henüz bilmiyorum. Yaşadıkça buraya yazar, sizlerle paylaşırım zaten. Herşey paylaştıkça güzelleşiyor. Maksat burda kendimi anlatmak değil zaten. Belki yumurta takibi falandır, bilmiyorum. Sana da geçmiş olsun. Hadi hayırlısı kızlar, az kaldı inşallah..:dance:

geçmiş olsun cnm, umarım en kısa zamanda iyi olursun ve hayırlısıyla hamile kalırsın...

Saolasın canım. Meğer bebişimin yatağı hazır değilmiş, ondan gelmiyormuş, annesi gibi tembel ve rahatına düşkün galiba sırnaşık şey. Sen neler yaptın?

Nesemese cim benide listeye eklermisin lütfen.7 Haziranda hastalanmam lazım.:eek:
Tami umarım onun yerine bebişim gelir :emir_bebek:
Bende bu ay hastalınırsam doktora gidicem.Artık sorun ne bilmek istiyorum:sm_confused:

nesecim gecmis olsun,doktora gitmene sevindim en azindan ne problemin oldugunu bildin ve icin rahatladi.insallah bu yaz hamis olursun sen de.

Saolasın canım. Meğer bebişimin yatağı hazır değilmiş, ondan gelmiyormuş, annesi gibi tembel ve rahatına düşkün galiba sırnaşık şey. Sen neler yaptın?

cnm çok hoşsun, ben de henüz bişey yok ama her an adet olabilirim, hamile olduğumu düşünmüyorum, bakarsın birlikte hamile kalırız:))

sudenazz canım ben artık adımı yazdırmak istemiyorum listeye artık bu tarz bebek-gebelik düşüncesinde kafamı takacağım başlıklara girmiycem .sadece hamiş tebriklerine gelirim .Allaha emaent

nesemesecim umarım tedavin olumlu sonuç verir de en yakın zamanda hamiş olursun bendemi dra gitsem diye düşünüyorum bi yandan da korkuyorum gerçi daha yeni benim ama kafam karıştı

kızlar günaydınnn..Öncelikle Ecenur cum geçmiş olsun. Daha sonra Neşemeşecim sana da geçmiş olsun. Doktora gitmene ve çok önemli bir sorun olmadığına sevindim. Benimde arkadaşlara tavsiyem doktora gitsinler. Tabi hemen 1-2 kere deneyenler değil. Bizim gibi en az 7-8 ayı devirenler gitsin derim ben. Bende 8 ay sonra gittim. Allaha şükür bir sorun yok ama neden olmadığıda bilinmiyor. :KK43:( Neyse herkese bol şans diliyorum..

kızlar günaydınnn..Öncelikle Ecenur cum geçmiş olsun. Daha sonra Neşemeşecim sana da geçmiş olsun. Doktora gitmene ve çok önemli bir sorun olmadığına sevindim. Benimde arkadaşlara tavsiyem doktora gitsinler. Tabi hemen 1-2 kere deneyenler değil. Bizim gibi en az 7-8 ayı devirenler gitsin derim ben. Bende 8 ay sonra gittim. Allaha şükür bir sorun yok ama neden olmadığıda bilinmiyor. :KK43:( Neyse herkese bol şans diliyorum..[/QU
ahh cnm seninle aynı kaderi paylaşıyoz:teselli:bende 1senedir uğraşıyom bendede hiçbir sorun yokmuş.bazen nesemese gibi dr gidip sorununuöğrenenlere bile imreniyomfisfisfisen azından tedavinizi olursunuz ama böle elini kolunu bağlayıp beklemek çok zor.neyse nesemesecim inş en kısa zamanda bebişin gelir...

Kızlar bugün sabahtan beri tam bir maratondu benim için. Sabahın köründe devlet hastanesinde sıra bekledim, dahiliye doktorum 3 değişikkan tahlili istedi, biri şüphelendiğim guatr için, diğeri şeker-kollesterol, 3. sü de hemogram. Hepsi iyi çıktı şükür, sadece bira kollesterolüm yüksekti o da kilomdan. Dahiliyeci kronik hastalıklara sevk etti, o da diyetisyene. Uzun zamandır diyetisyene gtmeyi istiyordum. Bana güzel bir diyet listesi verdi. 1400cal. Diyetisyenim bir kadın doğumcuya da görün dedi ve son olarak şeker mi şeker bir kadın doğumcu buldum. Öyle rahtlattı ki beni. Bilseydim böyle olacaını 11 ay hiç beklemezdim. Ultrasonda yumurtalıklarım aşırı büyük çıktı, sebebi de kilom özellikle bel bölgesindeki yağların östrojen birktirmesiymiş. İçinizde benim durumumda olanlar varsa kızlar o can simitleri gidecek öncelikle. Bunları hepimiz benzer durumlarda olduğumuz için yazıyorum. Sonra muayene etti ve rahmimde ileri derecede iltihaplanma olduğu otaya çıktı. Adet düzensizliklerim buna bağlı kilo almalarım yine adet düzensizlğim,..anlayacağınız tam bir kısır döngü. Eğer birkaç ay daha gelmeseydin adetinin araları yavaş yavaş uzayacak ve sonunda hiç adet göremez hale gelecektin ve bebek de hayal olurdu dedi.
Kızlar, benim gibi uzun zaman beklemeyin hemen doktora gidin. En azından bişey yoksa bile içiniz rahat eder. Kesinlikle korkmayın.
Şimdi 2 antibiyotik ve bir adet söktürücü kullanmaya başladım. Adetimin 3. günü gidip testlerimi yaptırıcam herşey yolundaysa yeni bir rota çizecek doktorum bana. Kızlar hekese söyleyeceğim tek söz doktora gidin. Benim doktorum çok şeker bir bayan, inşallah hep böyle gider, sanırım ben artık devamlı hastası olucam. Bu arada diyetisyenime de 1 ay sonra gidip rapor vericem Kızlar dua edin, hpimizin hakkında en hayırlısı olsun.
Sizler olmasaydınız ben doktora gitmezdim. Bebekim123 guatır hakkında yazınca bu benim olayımın başlangıcı oldu. İnşallah ben de irilerine faydalı olurum. Hepinizi çok seviyorum, çok rahatladım. İnşallah bekle beni bebişim bu yaz annenin karnında yerini alacaksın.

Canım benim en sonunda doktora gitmene ve kan tahlili sonuclarının iyi cıkmasına sevindim. Rahmin icin neyseki gec kalmamıssın, Allaha sükürler olsun. Dedigin gibi eger birseylerden süphe ediliyorsa muhakkak doktora görünmeliyiz hatta süphelenmeden görünmeliyiz bende oldugu gibi. Aslında biliyormusun bütün bu olumsuz gibi görünen seylerde bizim icin nice hayırlar gizli. Rabbim nasip etmese bilmeyecektim guatr oldugumu ve bu böyle kısır bir dongu olarak devam edebilirdi ama inanıyorum Rabbimiz inşallah en tez vakitte bizleri bebişlerimize kavusturacak.

nesemese çok sevindim senin adına. inş en kısa sürede bebeğine kavuşursun.
benimde yarın regl günüm. polikistik over nediyle düzensiz olduğu için ümitlenemiyorum malesef.
Ama evlilik yıl dönümümüzde eşime hamiş olduğumu söylemek süper olurdu.
sevgiler.

kızlar günaydınnn..Öncelikle Ecenur cum geçmiş olsun. Daha sonra Neşemeşecim sana da geçmiş olsun. Doktora gitmene ve çok önemli bir sorun olmadığına sevindim. Benimde arkadaşlara tavsiyem doktora gitsinler. Tabi hemen 1-2 kere deneyenler değil. Bizim gibi en az 7-8 ayı devirenler gitsin derim ben. Bende 8 ay sonra gittim. Allaha şükür bir sorun yok ama neden olmadığıda bilinmiyor. :KK43:( Neyse herkese bol şans diliyorum..

cnm bnm de durumum aynen seninkisi gibi...umarım en kısa zamanda hamile kalabiliriz:))

kızlarrr uzun zamandır nete giremiyordum.Müjde!!!!!! hamişim ben.Hemde 2 aylık.Darısı tüm isteyenlerin başına.Sakın stres yapmayın,çünkü ben ilk ay çok stres yaptım.Aman haişimdir dikkat edeyim filan dedim.Günleri saymakla geçiremedim.Ama 2. ay hiç oralı olmadım,gün saymadım,düşünmedim bile.O malum günlerde denememizi yaptık.Bide bol bol dua ettim.Allah da nasip etti.Rabbim herkese versin.

neşemeşe canım çok geçmiş olsun inan çok sevindim dediklerine sonuna kadar katılıyorum yaza Allahız izniyle senin bebekimin ve daha nice arkadaşların bebişleri gelecek biraz daha sabır edelim Yüce Mevlam hepimizin kucağını dolduracağına inanıyorum

kızlarrr uzun zamandır nete giremiyordum.Müjde!!!!!! hamişim ben.Hemde 2 aylık.Darısı tüm isteyenlerin başına.Sakın stres yapmayın,çünkü ben ilk ay çok stres yaptım.Aman haişimdir dikkat edeyim filan dedim.Günleri saymakla geçiremedim.Ama 2. ay hiç oralı olmadım,gün saymadım,düşünmedim bile.O malum günlerde denememizi yaptık.Bide bol bol dua ettim.Allah da nasip etti.Rabbim herkese versin.

Canım tebrik ederim.Sağsalim kucağına alırsın inşallah.Darısı bizlerin başına.:emir_bebek:

cnm, hayırlı uğurlu olsun, Allah hayırlı hamilelik geçirmeni ve sağlıcakla bebeğini kucağına almanı nasip etsin...

X