2008 Nisan ayında eşine hamiş olduğunu müjdelemek isteyenler!!!!

Bu ay nedense bir heyecan hissetmiyorum gecen ayki gibi. Oluruna biraktim olayi. Pzt. gunu kan testi yaptircam ins. Bakalim o zaman heyecanlanirim heralde.a.s

merhaba kizlar.ne zamandi giremiyordun yeni gelismeler olmus benim haberim yok.yeni annelerimizi tebrik ediyorum,insallah saglikli kucaklarina almayi nasip eder rabbim,darisi hepimizin basina.hepinizin hayirli haberlerini bekliyorum.opuyorum.

Annelik Nedir?

Doğduğu gün daha önce hiç yaşamadığınızı hissetmektir annelik. Aynaya bakıp benden bu kadar güzel bir melek nasıl doğdu diyebilmektir annelik. Ne güzel bir yavrumuz var diye eşinizin üzerine titremektir annelik. Topuğundan kan alınırken kendi topuğuna da iğne batırmaktır annelik. O her ağladığında kendi gözyaşlarını içine akıtmaktır annelik. Yavrusunun tırnaklarını keserken üşür mü diye tırnak makasını ısıtmaktır annelik. Uyuduğunda yanına alıp, yavrum uyanmasın diye yattığın gibi kalkmaktır annelik. Emerken ısırdığında ona kızdığını sanmasın diye ciğerinize çöken acıyı yutmaktır annelik. Onun parmağına kıymık batsa sizin elinizin kanamasıdır annelik. Kesilen tırnakları yüzünü çizmesin diye parmaklarına bebe yağı sürmektir annelik. Yavrusunun kaç damla sütle doyduğunu sayabilmektir annelik. Gece uyurken yavrusunun kirpiğinin kıpırdadığını hissedebilmektir annelik. Yavrusu henüz uyanmadan, şimdi uyanır diye yanına koşmaktır annelik. Yavrusunu doyurmadan yemek yiyememek, su içememektir annelik. Kokusu sinmiş diye bütün gün elin burnunda dolaşmaktır annelik. Hic uyumadığınız bir gece bile ağladığı an "geliyorum meleğim" diye yanına koşabilmektir annelik. Gördüğünüz her bebeği kendi evladınız gibi sevebilmektir annelik. Hayata komplekslerinden arınmış olarak gülümseyebilmektir annelik. Koşulsuz ve karşılıksız tek sevginin evlat sevgisi olduğunu fark etmektir annelik. Her ne şartta olursa olsun, onun için inadına yaşamaya çalışmaktır annelik. Ve her gece tanrıya yavrumdan beş dakika fazla ömrüm olmasın diye yalvarmaktır. Derya Gökalp

bazen diyorumki acaba çok mu şükürsüz bi insanım.sahip olduklarımın şükrünü eda edebildim de mi daha fazlasını istiyorum sonrada düşünüyorum rabbim benden daha iyisini bilir muhakkak.peygamberimiz kaybolan ayyakkabı bağınız için bile ALLAHa dua edip istemekten çekinmeyin demiyomu.o zaman doğru dua etmesini öğrenip dua etmeye devam etmeliyim diyorum.doğru dua etmek te önemli tabi
RABBİM HEPİMİZE EN HAYIRLI ZAMANDA BİZİM VE EŞLERİMİZİN HAKKINDA HAYIRLI CENNET VESİLESİ OLACAK EVLATLAR NASİB ETSİN İNŞAALLAH .DUALARIN KABUL OLDUĞU SAATİ İÇİNDE BARINDIRAN CUMANIZ HAYIRLI OLSUN KIZLAR BEN DUALARIMDAN SİZİ EKSİK ETMİYORUM. HAZIR RAHMETİYLE YERYÜZÜNÜ DAMLA DAMLA ISLATIYORKEN RABBİM DUALARIMIZI ESİRGEMEYELİM BİRBİRİMİZDEN .SADECE ÇOCUK İÇİN DEĞİL HAYATIMIZI ONUN[ALLAHc.c] İSTEDİĞİ gibi yaşamak içinde.GERİSİ ALLAHIN İZNİYLE GELİR ZATEN ÖYLE DEĞİL Mİ.

Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Allahü teâlâ, duanızı kabul eder. Dua ettim, hâlâ duam kabul olmadı diye acele etmeyiniz! Allahü teâlâdan çok isteyiniz! Çünkü kerem sahibinden istiyorsunuz.) [Buhari

Peygamber efendimiz, (Allahü teâlâya günah işlemeyen dil ile dua edin) buyurdu. Böyle bir dilin nasıl bulunacağı sual edilince, (Birbirinize dua edin! Çünkü ne sen onun, ne de o senin dilinle günah işlemiştir) buyurdu. [Tergibüs-salât]

Duanın makbul olduğu zamanlar
Ezan okunurken ve ezan ile kamet arasında yapılan dua. Kur’an okunurken, Kur'an-ı kerim hatmedilince, Kâbe-i şerifi görünce, yağmur yağarken, düşmanla karşılaşınca, zulme uğrayınca, cemaat halinde iken, farz namazlardan sonra, kalbinde incelik hissettiği an, Esma-i hüsna ile, ism-i a'zam ile dua edince, seher vakti, yalvararak dua etmek, Bid’atlerden sakınmak, gafil olmamak, uyanık olmak, helal yemek, haramlardan kaçmak, Cuma günü ve gecesi, Recebin ilk, Şabanın 15. gecesi, Bayramın birinci geceleri, Arefe günü, Ramazan gün ve geceleri, iftar zamanı edilen dualar makbuldür.

Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:

(Ezanla kamet arasında dua makbuldür.) [Tirmizi]

(Kur'anı hatmedenin duası makbuldür.) [Beyheki]

(Rikkat halinde duayı ganimet bilin.) [Deylemi]

(Hac yapanların, duaları kabul olur.) [Taberani]

(Kur’an ve ezan okunurken, düşman ordusuyla karşılaşınca, yağmur yağarken, zulme uğrayınca dualar kabul olur.) [Taberani]

(Bir cemaatten bir kısmı dua eder, ötekiler de amin derse o duayı, Allah kabul eder.) [Hakim]

(Beş vakit namazlardan sonra yapılan dua kabul olur.) [Buhari]

(İsm-i a’zamla edilen dua makbuldür.) [İbni Mace]

(Her gece seher vakti, Allahü teâlâ buyurur ki: İstiğfar eden yok mu, affedeyim. İsteyen yok mu, vereyim, duasını kabul edeyim.) [Müslim]

(Allahü teâlâya yakararak edilen dua makbuldür.) [Ebu Ya’la]

(En efdal dua, Arefe günü yapılandır.) [Beyheki]

(Şu beş gecede yapılan dua kabul olur: Regaib, Berat ve cuma gecesi ile Ramazan ve Kurban bayramının birinci gecesi.) [İbni Asakir]

(Bid'at ehlinin duası kabul olmaz.) [İbni Mace]

(Gafletle yapılan dua kabul olmaz.) [Tirmizi]

(Bir lokma haram yiyenin, kırk gün duası kabul olmaz.) [Taberani]

Emine83 canım yazdıkların çok güzel. Allah razı olsun. Tüm dualarına "amin".

Allah hepimizden razı olsun inşallah.BİRBİRİMİZE DUA EDİP HAYRA GİRMEMİZE VESİLE OLDUĞUN İÇİN EN BAŞTA SENDEN NEŞE

slm arkadaşlar bi süredir yazılarınızı takip ediyorum.bende eşime bu müjdeyi vermeyi herşeyden çok istiyorum.bi bebeğimizin olmasını.benide listenize eklermisiniz.ayrıca ben hep buralarda olucam.benim işim bilgisayarla.bütün gün bilgisayarın başındayım.sizden gelecek güzel haberler bizleri umutlandırıryor.inşallah bi gün benim vereceğim güzel haberde bir başkasına umut olsun diliyorum.

Allah hepimizden razı olsun inşallah.BİRBİRİMİZE DUA EDİP HAYRA GİRMEMİZE VESİLE OLDUĞUN İÇİN EN BAŞTA SENDEN NEŞE

Canım benim ne demek :eek:, bazen dünya işlerine dalıp gerçek amacımızı unutabiliyoruz. Sanal dahi olsa birlikte güzel şeyler yapmak, paylaşmak, farklılıklarımızla zenginleşmek, farklılıklarımızın kıymetini bilmek bizim için çok değerli. İnsanları ocu bucu demeden kucaklayabilmektir gerçek insanlık bence. Kimseyi tanımasam da hepinizin yüreğinin tertemiz ve sıcacık olduğuna eminim. Dilerim Yaradan hepimizi her iki cihanda sınavları kazananlardan, mutlu olanlardan eder. Herkesi kocamaaaaannnn öpüyorummŞeniz

slm arkadaşlar bi süredir yazılarınızı takip ediyorum.bende eşime bu müjdeyi vermeyi herşeyden çok istiyorum.bi bebeğimizin olmasını.benide listenize eklermisiniz.ayrıca ben hep buralarda olucam.benim işim bilgisayarla.bütün gün bilgisayarın başındayım.sizden gelecek güzel haberler bizleri umutlandırıryor.inşallah bi gün benim vereceğim güzel haberde bir başkasına umut olsun diliyorum.

Canım şuan kendi bilgisayarımda değilim, seni akşama eve gidince ilk iş ekleyeceğim İnşallah. Aramıza hoşgeldin, mutluluk getirdin...a.s.

Neler hissediyorsun canım? Nasıl bişi? Ben bu duyguyu hiç yaşamadım? Güzel mi ürkütücü mü?

YÜCE RABBİM sizlerede bu duyguyu tatırsın tarifi çok zor ama kısaca her attığın adımda tek başına olmadığını büyük bir sorumluluk taşıdığını hissetmek ve onu içinde yaşamak müthiş bişey.ALLAHIM bir an önce tüm anne olmak isteyenlere tattırsın.

Merhaba Müge çok Sevindim Canim.hayirli Olsun Inş.sağlikla Kucağina Alirsin Ikimizde Bekliyoduk Ben Maalesef Dün Hastalandim.ama Senin Adina çok çok Sevindim Canim.benimki Başka Bahara Artik.

X